Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 14:40:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кухнята !!!!! част 2  (Прочетена 342071 пъти)
 
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: януари 08, 2009, 13:36:00 »

мимозка и на мен много ми харесва кухнята ви. Цветовете са много приятни и весели.  Bravo  Bravo  Bravo
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: януари 08, 2009, 15:46:49 »

hoty и mimozka много са ви хубави кухните Bravo Bravo Bravo
Да се похваля и аз - днеска имаме майстор в къщи ще сглобява нашата кухня.Дано да стане бързо ще я снимам и ще ви я покажа! Wink Wink Wink
Активен
maianiki
Сватбар
***
Публикации: 199



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: януари 22, 2009, 19:49:52 »

здравейте майчета,имам голям проблем.Проекта на кухнята е готов а не мога да си избера цветове.Кухнята представлява бокс с барплод с изглед към трапезарията.Днес висях 2 часа в офиса с мебелиста и мъжа ми(който тотално се изнерви от мен),та много искам червенка кухня и се спрях на съчетание-горни шкафове дъб пастел,долни червени,плот и груб титан,като имам на лицето на бара 2 етажерки които са червени а зад тях е дъб(да има контраст.Незнам дали някой ме е разбрал ни чакам всякакви мнения.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: януари 23, 2009, 09:29:31 »

Аз харесвам контрасни цветове.Да кажем червено със сиво,червено с черно,червено с бяло и т.н.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: януари 23, 2009, 09:36:31 »

Maianiki много зависи от големината на самото помещение.Сега казвам, че това е мое мнение, но тъмните цветова в едно малко помещение го правят да изглежда още по-малко и непреветливо.Аз харесвам червение цвят и бих го комбинирала с нещо светло контрастно, за да внесе малко светлина в стаята.Хубаво е наистина да има контраст и да са два цвята, но всичко си зависи от твоя вкус от това как ти виждаш помещението и къде ще се чустваш добре, все пак кухнята е едно от местата където една жена прекарва доста време.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: януари 23, 2009, 09:43:36 »

хайде и аз да се включа като човек работещ в мебелното производсво и да кажа че маги е права относно малките помещения и тъмните цветове.
maianiki , цветовете оито си избрала са едни от често предпочитаните комбинации. ако горния ти ред шкафове не е много висок може дори да предпочетеш дъб-пастел да е с хоризонтален фладер. а щом кухнята ти е отворена към трапезарята трябва да се съобразиш и с обзаеждането ти там.
Активен
kali_jj
Любопитен
*
Публикации: 31



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: януари 27, 2009, 08:28:48 »

а щом кухнята ти е отворена към трапезарята трябва да се съобразиш и с обзаеждането ти там.

Аз не съм съгласна с това! Никак не е задължително кухнята и прилежащия хол да са в едни цветове! Те могат да бъдат обособени като оделни помещения без да се издига стена между тях. Веднъж разделени от бара, и втори път цветово.... при добро комбиниране на цветове се получават главозамайващи резултати!

Според мен се натрупват много цветове в кухнята. Да не забравяме, че там винаги ще има и други цветни петна (съдове, уреди, буркана с подправки ако щете, кърпи), които ще направят картината още по пъстра..... Мое мнение е че самите мебели в кухнята трябва да са решени в най-много 2 основни цвята и трети като малко допълнение..... Също смятам че няма значение какви са цветовете. Зависи от модела на кухнята и използваното осветление! И черната кухня може да изглехда светла и просторна с подходящо осветление......

Раязбира се, препоръчително е двете помещения да са свързани поне стилово или да има водещ елемент в обзавеждането. Целия ефект на смесените цветове се губи, ако кухнята е в изчистен модерен стил, а хола те хвърли в бароковия 18-ти век! Не че не е възможно да се комбинират.... просто трябва да стане внимателно!

Това си е мое мнение!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: януари 27, 2009, 09:41:34 »

Кики сори ама не съм съгласна.Може да сложиш 100 лампи в една малка кухня, но колкото и да я осветяваш с малките и размери и тъмни цветове помещението ще изглежда още по-малко.По принцип когато си копуваш дрехи и си по-пълен гледаш да не са пастелни цветове защото оптически те разширяват това правят пастелните цветове и с малките помещения, правят ги да изглеждат по-просторни.Също така тези силни цветове който са много на мода са доста взискателни освен към големина на помещението и към вида на мебелите като стил.Така че много добре трябва предварително всеки да си изгради представа какво иска.
Аз съм ходила на гости в един супер модерен дом обзаведен като по списание, почти всичко беше венге и действаше супер подтискащо, няма да казвам пък че имаха поне 4 лампи за осветление и пак беше тъмно в стаята.
Права си, че могат цветово да се отделят кухнята и хола и да са като отделни части, но освен цветово това трябва да се направи и с осветлението, но да не се губи мисълта, че това все пак е едно жилище, т.е. като стилово отношение нещата трябва да са решени еднакво и за двете стай.Когато стаята ти е самостоятелна, то всеки е свободен да си направи стая барок, стая рококо и т.н. но когато помещенията се сливат е добре да са в един стил, за да не се стигне до претрупване.
Всичко казвам от собствен опит и от това което съм чела и учила за вътрешното обзавеждане защото на мен ми е тръпка, но не ангажирам никой с мнението си.Най-важното е това което правите не да е супер модерно, а да е супер удобно, защото от моента на обзавеждане нататък вие ще живеете там, това значи, удобство, лесна поддръжка и красота едновременно.
Успех  good
Активен
kali_jj
Любопитен
*
Публикации: 31



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: януари 27, 2009, 10:15:45 »

Кики сори ама не съм съгласна.Може да сложиш 100 лампи в една малка кухня, но колкото и да я осветяваш с малките и размери и тъмни цветове помещението ще изглежда още по-малко.

Също така тези силни цветове който са много на мода са доста взискателни освен към големина на помещението и към вида на мебелите като стил.Така че много добре трябва предварително всеки да си изгради представа какво иска.

Аз съм ходила на гости в един супер модерен дом обзаведен като по списание, почти всичко беше венге и действаше супер подтискащо, няма да казвам пък че имаха поне 4 лампи за осветление и пак беше тъмно в стаята.

Права си, че могат цветово да се отделят кухнята и хола и да са като отделни части, ........ като стилово отношение нещата трябва да са решени еднакво и за двете стай.
Когато стаята ти е самостоятелна, то всеки е свободен да си направи стая барок, стая рококо и т.н. но когато помещенията се сливат е добре да са в един стил, за да не се стигне до претрупване.


За мен 100 лампи не са подходящо осветление! Просто има начин да се освети добре без да се закачат много тела..... то това си е наука! Специално за това съм разговаряла със специалисти по осветление... затова го казах. Наблягам на подходящо осветление, защото една лампа в средата на стаята- например- не прави абсолютно нищо! Но когато тази лампа се съчетае с друго осветление (без да натрупваме излишно разбира се) нещата се променят....

За цветовете и стила съм съгласна напълно! Има си цвят за всеки стил...... но не всеки цвят подхожда на всеки стил! Това не мога да го обясня точно, но е ясно за какво говоря... надявам се!

Между "модрено" и "добре съчетано" обзавеждане има разлика....... надявам се си съгласна! Модерното може да ти дойде в повече в един момент и да стане безвкусно. Затова не е необходимо да е "модерно" обзаведено за да е стилно.... а да не говорим за уютно! А броя на лампите няма голямо значение.... важно е как се използва светлината! И целия тавам да е в 100 ватови крушки ефекта ще е никакъв ако не се използват с правилно насочване....

И двете говорим за хол и кухня в едно помещение! Използвах "помещения" в смисъл... стилово или цветово разделение, а некато напълно отделни такива. Ако имаш напълно отделни стаи не мисля че изобщо има смисъл да се говори за допълващи се стилове.....Но когато е едно помещение.... обединяващия елемент е задължителен, но не и цветовото обединение! Тук мислим еднакво.

Сигурна съм че трудно ще разберете за какво говоря. Не мога да го обясня точно.... то не е просто дизайн, а .. хиляди натрупани неща...... и най-малкото нещо трябва да се съобрази и съчетае така, че да подчертае или скрие друго...... Пак не го обясних както трябва blush blush

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: януари 27, 2009, 10:23:50 »

Мисля, че те разбрах  good и по-вечето ни мисли съвпадат.
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: януари 27, 2009, 11:48:40 »

Това е нашата кухня. Бяха много мъки докато постигнем някакво ниво на монтираност. Нещо, което на обикновените хора им отнема 2 дена на нашите майстори им отне 6 седмици. Но вече 5 месеца съм горд собственик и много й се радвам и си я харесвам кухничката.


* kuhnq.jpg (71.31 KB, 1400x1050 - видяно 655 пъти.)
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #71 -: януари 27, 2009, 14:46:25 »

pebbles, на мем много ми харесва вашата кухня  Bravo Bravo Bravo Много е компактна, а и честно казано, разпределението е почти като нашето планирано разпределение и с твоята снимка ми даде някаква яснота по подредбата Wink Можеш ли да споделиш от какъв материал са шкафовете и плота?

Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: януари 27, 2009, 18:38:36 »

Това е нашата кухня. Бяха много мъки докато постигнем някакво ниво на монтираност. Нещо, което на обикновените хора им отнема 2 дена на нашите майстори им отне 6 седмици. Но вече 5 месеца съм горд собственик и много й се радвам и си я харесвам кухничката.
Наистина е страхотна кухнята  ти pebbles , обаче какви са тия майстори дет монтират 6 седмици. С темпо на охлюви ли работиха. Нашата (вярно нямаше чупки) я монтираха 3-4 час а е 3.30 метра crazy crazy crazy Инаше проблен само как да завартят плота в стаята амаааааааааааа ааааа
 Все пак ползвай си я със здраве  *THUMBS*и готви вкусни манджички blush
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: януари 27, 2009, 19:26:43 »

 Благодаря, момичета, за топлите думи.

Не ми стана много ясно какви бяха майсторите, но важното е, че всичко приключи успешно. А какво ми беше докато чаках - само аз си знам.

За материалите - всички шкафчета са ПДЧ, долните вратички ПДЧ, горните са МДФ лакиран, а плотът е масивен дъб 6 см. дебелина. Точно този плот ги затрудни най-много, въпреки че ние ги питахме могат ли да ни направят масивен плот, те - ДА, ще бъде така и така, 6 см, защото иначе няма да е здрав и т.н. А после се оказа, че дебелината им била проблемна, че начина на слепване им бил много труден и общо взето течението, което става в безистена до входа на съседния блок особено много им спъваше работата. Но да сме живи и здрави всички.

За да  няма недоразумения да добавя, че бялото на долния ред към трапезарията също е МДФ
« Последна редакция: януари 27, 2009, 19:29:52 от pebbles » Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: януари 27, 2009, 20:35:15 »

Извинявай,pebbles,видях в галерията ти една снимка ,на която кухнята е в проект!Интересува ме това ти ли си го правила и ако може да ми кажеш коя е програмката,защото си спомням,че момичетата бяха пуснали някаква такава програмка ,но не мога да я намеря!
Мерси предварително!
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines