Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:38:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кухнята !!!!! част 2  (Прочетена 328959 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #480 -: ноември 23, 2015, 14:15:00 »

Ами ако има малък бойлер отдолу под мивката, не би трябвало да изстива водата. С другото съм съгласна - минусови температури, тръби и външна стена... Ето един прозорец, ама как "отваря" пространството. Много е красиво!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #481 -: ноември 23, 2015, 14:39:09 »

Честно казано изобщо не съм се замисляла за това с тръбите...ама то и досега ни беше на външна стена (на мястото на бъдещата фурна) и нищо подобно не се е случвало...хм, трябва да питаме майстора, ама досега колкото се изредиха, никой не спомена подобна вероятност  huhhuh.gif Топлата вода ще ни е свързана с централното отопление, директно от котлето ще идва, няма да е през бойлер, та се надявам всичко да е наред  pardon Бтв стените са доста дебели, изолирани, та дано и това помогне  huhhuh.gif

Благодаря ви много, насочвате ме към неща, за които дори не съм мислила  heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #482 -: ноември 23, 2015, 16:26:21 »

Аз съм инженер по професия, тези неща ми се набиват на очи.Знам как проектират архитектите и какви са горе-долу стандартите, това майстор няма да ви го каже.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #483 -: ноември 23, 2015, 16:43:00 »

Аз винаги съм искала мивката да ми е под прозорец, ама поради гореизброеното няма как. Питала съм и архитекти, потвърждават, че не е удачно за нашия климатичен пояс. В САЩ е масова практика по къщите и много ми харесва.
От друга страна, на моя близка мивката й е на външна стена под прозорец в къща и не се е оплаквала от спукани тръби. Може би зависи как минава тръбопровода, понеже при нея май е по пода. Тя е с 2 мивки- на остров и на стена.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #484 -: ноември 23, 2015, 16:44:35 »

Маги, благодаря ти за съветите, нашата къща е изцяло правена от бащата на ММ (той е бил инженер), така че предполагам е малко по-различен случая  smile Силно се надявам да не се налага да къртим, но ме успокоява това, че досега не е имало такива проблеми нито в банята (която също е с две външни стени, мивката, душът и тоалетната са на тях), нито в малката тоалетна (същия случай), нито в кухнята  smile Все пак ще се консултираме с по-запознати smile Благодаря отново!

Едит: Нашите идват от мазето и им е много малка видимата част, която стига до  мивките   huhhuh.gif
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #485 -: ноември 23, 2015, 19:58:05 »

По принцип се гледа водата да минава на едно място и от там се правят разклонения за банята и кухнята, за това почти винаги банята и тоалетната са по средата на блока, апартамента и т.н.Рядко има външни, а и на блок един водопровод е в пъти по-дълъг и вероятността да замръзне се увеличава.При къщите не е така вече.Преценете си и си решете.На мен много ми харесва прозореца над мивката чисто визуално, но лично според мен това е загубена гледка, защото аз не гледам пред себе си като мия чинии, ми си гледам в ръцете.Прозореца, бих го сложила на плота, да мога да се облегна и да зяпам докато пия кафе или чай, да ми е светли като режа, меся и т.н.Но това са лични мои предпочитания.
Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines