Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 03:20:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кухнята !!!!! част 2  (Прочетена 336094 пъти)
 
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: декември 16, 2009, 04:57:33 »

juji, да, точно за тези. Ами явно съм назад тогава или това е нещо европейско, защото в САЩ такова животно не съм виждала. На мен ми е чудно като се протягаш да слагаш чиниите горе, не ти ли се стича вода по ръката. И другото - някакъв вентилатор ли има вътре, как точно изсъхват нещата след като са затворени. Сигурно задавам абсурдни въпроси.
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: декември 16, 2009, 05:10:48 »

Ели,напулно си права..това чудо е европейско smile Аз сум ползвала такова,но немисля,че е много удобно.На ме ми се стичаше вода по ръкава smile Не мисля,че имат вентилатор вътре.Просто си ги нареждаш и те си се сушат отсамосебеси.
Аз бих ви посъветвала всички,които имат миална машина да си я ползват !
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: декември 16, 2009, 08:23:23 »

аз нямам такъв сушилник, но една приятелка скоро си прави кухня и си сложи, аз мисля че е много удобно, то реално стои над мивката и няма проблем с водата, някои имат и тавичка отдолу, така въобще не се виждат чиниите и кухнята изглежда много подредена и чиста, дори и да не ги сушиш реално чиниите, просто си го ползваш като шкаф, в който си подреждаш чащи и чинии, няма опасност да мухляса примерно и най-важното кухнята изглежда добре, защото аз примерно винаги имам чинии на сушилника, който е отстрани на мивката и все побелява и т.н.
 междудругото не е евтин вградения сушилник
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: декември 16, 2009, 08:48:21 »

Ellie bellie, събирам повече, когато готвя, защото аз в миялната си мия всичко, без големите тави, които суша на сушилника.

Ние обаче не готвим толкова често и ако чакам да се събере миялна, това означава цяла седмица мръсните чинии да ми стоят в миялната (може и повече). Затова предпочитам да си ги измия на ръка.

Относно бърсането, аз не съм му фенка и никога не бърша, оставям да си изсъхнат.

Моят сушилник обаче не е в шкаф, а е отгоре на плота. Не виси (т.е. не е хванат за стената), тъй като гръбчето е от гранит и трябва специална машина за пробиване на дупка в гранита. Единственият ваирант е да се хване за дъното на горните шкафове, но пък няма да мога да слагам големи тави.

Аз доста често си ползвам този сушилник, не смятам, че изглежда разхвърляно, когато си подредиш чиниите (изключвам тави и други голем исъдове).

А и моята кухня е самостоятелна, само за готвене, дори маса няма, така че, виждам си го само аз!
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #304 -: декември 16, 2009, 11:06:27 »

juji, да, точно за тези. Ами явно съм назад тогава или това е нещо европейско, защото в САЩ такова животно не съм виждала. На мен ми е чудно като се протягаш да слагаш чиниите горе, не ти ли се стича вода по ръката. И другото - някакъв вентилатор ли има вътре, как точно изсъхват нещата след като са затворени. Сигурно задавам абсурдни въпроси.
Ели,случвало ми се е да  се стече водата ,но аз съм висока и за мен не проблем това с протягането ,може би за някоя по ниска дама ако и е по висок шкафа  би било проблем,но ако е по поръчка всеки си се съобразява с размерите  smile.Единственият проблем който имам е с ваничката която е под решетката за чинийте и то не е проблем точно ами е заради варовитата вода тук и няма изчистване въпреки ,че често търкам с какви ли не препарати.Но отцетника си е е над мивката точно няма вентилатори няма нищо .Самият шкаф отдолу е отворен и си съхнат добре чинийте.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #305 -: декември 16, 2009, 11:26:11 »

Да не искате да кажете, че шкафа няма дъно и хипотетично, ако табличката се напълни, ще започне да капе направо в мивката  Oh my ...
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: декември 16, 2009, 11:32:11 »

Да, шкафа няма дъно, и сушилника е отворен отдолу. Но тавичките не са от най- малките, така че едва ли би се стигнало до препълване и капене. Моите наблюдения са, че тези видове сушилници не са кой знае колко големи, броят съдове е малък и трудно ще стане това с препълването, Клара.

По темата - нашият сушилник е върху плота, плътно до стената, на три етажа и ми върши перфектна работа. Миялна нямаме, и докато не станем поне 4 човека семейство нямам намерение да купуваме. Отделно е факта, че на мен миенето на съдове ми е най-приятната част от домакинската сага.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: декември 16, 2009, 11:41:34 »

Ние имаме такъв шкаф при баба ми (в България явно от 15-тина години го има),и да ви кажа не съм забелязала да капе вода. Сега не мога да се сетя дали директно там ги слагаме,защото имаме и сушилник отделно,но вода не е капело до толкова,че нещо да се пълни-в това съм убедена  blush От опит на нисък човек (165см.)-този вариант е по-удобен,хем са скрити,хем е удобно за изваждане.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #308 -: декември 16, 2009, 12:01:09 »

Да не искате да кажете, че шкафа няма дъно и хипотетично, ако табличката се напълни, ще започне да капе направо в мивката  Oh my ...
До сега никога не ми се е случвало да се препълни с вода ,не знам как си представяш ти нещата  :)обаче като измиеш чинията и я оставиш на отцетника отдолу се стичат само какпи и не мога да си представя как ще се напълни ваничката с вода аз я мия един път в месеца и тогава я изваждам има съвсем малко вода -т.е за един месец не се пълни и да прелива,ние едно време в къщи имахме такъв на плота и той си е с ваничка отдолу и никога не е преливала водата. Обаче каква тема стана с тези отцетници  smile
« Последна редакция: декември 16, 2009, 12:04:08 от juji » Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #309 -: декември 16, 2009, 12:13:58 »

Май трябваше да наблегна на думичката хипотетично. Егати и тъпата дискусия стана, момичета не се чувствайте длъжни да се оправдавате за каквото й да е. Много ясно, че всеки сам си разполага в собствената си кухня. Аз се зачудих за тия вградени сушилници, защото само бях чувала за тях, но никога не съм виждала.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: декември 16, 2009, 18:16:54 »

не видях нашия вид сушилник и реших да го покажа:

имаме 2 корита на мивката и дефакто в дясното  е сушилката, в лявото се мият съдовете.
+ почти не се виждат съдовете
+ не се заема пространство на плота
- малък е - побира няколко чинии, купички и тенджера
- пак си се виждат чиниите
признавам си, че не съм изобщо фен на този вид сешоар, но мъжа ми каза, че това иска и аз не се противих, т.к той мие чинийте основно в нас.. blush
за съжаление все още не е дошло времето за ремонт на кухнята - "бялата снежанка"...надявам се 2010 да е нейната година.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: декември 16, 2009, 18:32:41 »

Ани, и моята мивка е двойна, но аз по-малката част не я използвам да суша. Виждала съм много хора да го правят, но някакси не съм свикнала и ако мия нещо на ръка използвам и двете мивки.
Ние сигурно сме големи прасета и цапаме много, но не ми се налага да чакам повече от 2 дни, за да напълня машината  blush и още сме двама човека, представям си като се напълни къщата какво чудо ще е.
На практика моят сушилник, който е на плота винаги е празен, като измия тава, не се задържа особено много време. Даже този разговор ме накара да се замисля дали да не го махна...
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: декември 16, 2009, 18:37:55 »

Случайно виждам темата и реших да споделя моят опит.. pardon Аз имам и миялна и такъв вграден сушилник. При мен сушилника е в шкаф, който има дъно отдолу, но аз не го ползвам за изцеждане, а за подреждане на чиниите - много е удобно да си вземеш тази, която ти трябва. Всичките ми чинии се събират там и съм много доволна! Миялната я ползвам, когато имам много неща за миене. Аз пускам всичко в нея и тенджери и тигани и тави..Но ако трябва да мия две чинии имам един обикновен сушилник в страни от мивката, на който ги слагам да се сушат. Много пъти съм си мислила дали не е по добре да го махна и да си се изцеждат във вградения, но пък той ми е само за чинии, за чаши няма..И така си продължавам да си го ползвам докато не ме осени някоя нова идея..Мисля, че съм пускала снимки на нашата кухня, но ето една снимка, за да видите как изглежда..Само с едно уточнение, че сега сушилникът на мивката ми е друг - метален на три еажа..


* SN850786_1.jpg (32.48 KB, 600x800 - видяно 2427 пъти.)
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: декември 16, 2009, 19:03:16 »

Ели, мила - при нас и двете корита са еднакви и са ми малки за съжаление. Другото, което накара Влади да  избере този вариант беше леко обратния наклон на плота. ако сложехме отделно сешоар, водата неминуемо щеше да се стича  в ъгъла зад мивката. Аз трябва да стъпвам върху мивката, за да почистя този ужасен ъгъл и отказах категорично. и сега сме с този сешоар. временен вариант е до ремонта.
с 2 думи "нагодихме се" според условията.
Момичета Благородно Ви завиждам, че кухните Ви са това, което искате. няма никакво значение точно какво сте избрали - важно е, че Вие сте го избрали и Ви е удобно. give_rose
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: декември 19, 2009, 10:26:33 »

Леле, голямо обсъждане се е заформило относно сушилника за чинии. На мен това ми е на дневен ред и му ударих такова ровене в интернет. На нас всичко е едно помещение - кухня+трапезария+хол и хич не ми се иска да го слагам на плота, понеже съм нисичка, варианта с отцедник в шкафа над мивката отпада, достигнах до решението да си сложа сушилник в долния шкаф отдясно на мивката или измитите чинии да ги слагам директно в миялната, но размислите продължават ...
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines