Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 11:13:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кухнята !!!!! част 2  (Прочетена 332454 пъти)
 
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: декември 14, 2009, 15:20:16 »

Чакайте, като заговорихте за цветове да ви кажа моята луда глава какво измисли за кухнята. Избрах цветове, за които хората ме гледат малко  huhhuh.gif , но ... какво да се прави.
Та, корпусът е Ясен или Избелен дъб - едно от двете, че се оказа, че точно този ясен, който харесах е малко зор с намирането. Вратичките ще са патладжан (ей за този цвят ме гледат странно), а плота, който за съжаление за момента няма да е каменен, тъй като ще ни дойде малко нагоре - дано скоро мога да го сменя - ще бъде сив, нещо като алуминий. Плоскостите са на Егер, аз съм ги виждала в действие и имам много добро мнение за тях, но ако още някой може да изкаже - няма да откажа да изслушам  good
Май нямам картинка за момента, но когато имам, ще покажа. Спряхме се на колона, на която да качим фурната и МW, заедно с 2 чекмеджета и шкафче най-отгоре.
Изчаквам да ни сложат плочките и да пускаме окончателната поръчка.

Аз отцедник за чинии не мисля да слагам, направо в миалната ще ходят мръсните и там ще се сушат чистите  pardon

П.С. Ето, слагам моя картинка на едната част, сори, че не изглежда много добре, но ми е първи опит с тази програма. Дървения фурнир не е на 100% такъв като цвят, но такъв темплейт имаше в програмата  pleasantry


* kuhnq_1.JPG (17.78 KB, 385x495 - видяно 333 пъти.)
« Последна редакция: декември 14, 2009, 15:40:05 от bubka » Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: декември 14, 2009, 16:21:36 »

Bubka, комбинацията от ясен и патладжан не е никак лоша, и не си само ти като клиент с тази комбинация smile вратичките с кант патладжан или със светъл кант ще ви бъдат? като материал Егер  е с едно от най-доброто качество на пазара, но и цените са им малко по-високи.

Стаси, относно отцедниците за чинии, тези които са в горния ред шкафове, незнам доколко са практични от гледна точка на това ако искаш там да сушиш мокрите чинии, поисли какво става с ръцете и ръкавите ти когато си вдигнеш мократа ръка с мократа чиния. но много хора ги предпочитат пред това да им се виждат чиниите.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: декември 14, 2009, 16:29:51 »

Ечи, сега ме вкара в див размисъл. Аз все си мисля, че всичко сме измислили, и все накрая някой, който разбира повече от моята глава като ме пита нещо и аз  huhhuh.gif ......
Мисля, че щяха да са патладжанени пак кантовете. Имах чуденка за канта, но на плота на бара, че той реално ще се вижда от 3-те страни и за там ми обясниха как ще го направим, но за вратичките  pardon

Иначе, ще поръчваме от една фирма в Казанлък, (на милото брат му там си прави кухнята и стана хубава, още не се е разпаднала  girl_wink ) и ни дават доста добра цена за нея с Егер, като се има в предвид, че и механизмите са на Blum - към 1500лв по-малко от тук  good
Но за разлика от плота, кухнята по-трудно ще се навия да я сменя, така че за нея ще тропам с крак до край  Girl_hide
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #288 -: декември 14, 2009, 16:36:44 »

StAsSi, при нас няма втори отцетник, а на тези снимки по случайност има само чаши, има си и поставка за чинии. Всичко слагаме там, но и не задържаме нищо, след измиване, подсушаваме всичко и се прибира по шкафовете. Горния шкаф ми е любимия, той е с двойно чупеща вратичка и се вдига с амортисьори нагоре и се прибира плавно надолу. Въобще всички шкафчета и чекмеджета са с плавно прибиране и е удобство.

За отцетника в горен шкаф - както echy казва, на нас ни казаха същото от две места, така че помислете. Ние също го мислехме така и се отказахме.

Относно цвета - ми ние искахме оранжева кухня първо, обаче променихме концепцията. Тъй като кухненския кът е малък, светли мебели беше по-добрия вариант, а и заложихме на класически формат, тъй като ще си я гледаме доста години така и няма да подлежи на модата и на промени.

bubka, смела комбинация, но и интересна, така че действай смело Wink Да вдигнете фурната и микровелето също е добре, ще спестите място  good
 
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #289 -: декември 14, 2009, 19:45:19 »

.

Аз отцедник за чинии не мисля да слагам, направо в миалната ще ходят мръсните и там ще се сушат чистите  pardon

Бубка,как без отцетник,това е голямо удобство ,а и все пак не винаги ще пускаш съдомиялна ,ще се наложи да поизмиеш 2-3 чинии на ръка или чаши ,мисля ,че си е добра идея да си го имаш.Аз си сложих един за чаши и друг за чиний.
Да не кажеш че съм нахална и ти се бъркам ама без тази джаджа не я виждам съвременната кухня.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: декември 15, 2009, 08:41:48 »

Ами аз нямам отцедник в шкафовете. Не е проблем да си сложиш и един върху шкафа отгоре, вече продават наистина много красиви отцедници и за върху кухненски плот.

Сложила съм го съвсем близо до мивката и ми е адски удобно.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: декември 15, 2009, 09:44:28 »

juji, разбира се, че нямам нищо против да чуя мнения  give_rose
Ами всъщност, където живеем сега пак е така, няма отцедник, освен разбира се отцедника на самата мивка и там си слагаме, като измием нещо на ръка. Аз се радвам, че при нас се получава така, че от хола изобщо няма да се вижда точно тази част от кухнята и ще мога там да оставям нещо при нужда  good
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #292 -: декември 15, 2009, 11:58:19 »

Момичета, в кухнята ми има общо 4.3 метра работна повърхност (т.е. плот) и пак не виждам да има място за сушилник. Къде ги събирате тия работи не ми е ясно  crazy. Да не говорим, че при наличие на съдомиялна машина, за 2-3 чиний хич не си стува да се трупат неща отгоре, си мисля аз.

bubka, комбинацията от ясен и патладжан е супер  good Давай смело с проекта...
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: декември 15, 2009, 14:27:14 »

Клара Фина, аз например не пускам миялната само за 2 чинии. Не ми е рентабилно да работи 2 часа, а да ми измие 2 чинии, 2 чаши и 2 вилици. В такива случаи сушилникът си е от голяма полза.

Извинявам се за  Offtopic
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #294 -: декември 15, 2009, 14:42:09 »

Гостенка права си,а тук в Италия практиката е  да си плакнат чинийте и слагат в съдомиялната и така докато се напълни и пускат ,аз тук нямам съдомиялна в квартирата ,но в бг си сложих ,въпреки ,че много се чудих ,но мъжа ми каза ,я взима и точка .Тук съм само с отцетник и като ми дойдат гости направо се чудя къде да слагам измитите чиний.А ето го моя отцетник за чаша и чиний отделно


.Иначе Клара ако отцетника е горе както е нашия /а и на много други /си остава достатъчно местенце
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: декември 15, 2009, 15:00:27 »

KlaraFina , ти ме уби на това разстояние да нямаш място за отцедник?! Ако разбира се е чиста площ това, без разни микровълнови, кафемашини и т.н. Погледни на КатиНка кухнята. Техния е висящ, който също е супер удобен и не заема място по плота. Ние имаме същия, даже си сложихме и за вилици и лъжици такъв - висящ. 
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: декември 15, 2009, 15:10:21 »

juji, ние сега точно така процедираме с чиниите - плакнем и слагаме в миалната, когато се понапълни, пускаме. А имам приятелка, която има такъв в шкафчето отгоре, но те винаги ги отцеждат първо долу поне за малко, на плота (не помня върху какво) и после ги вдигат горе. Но пък те нямат миална.

Благодаря за мненията за цветовете, че взех да си мисля, че аз не съм наред - всички ме гледат странно  pardon
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #297 -: декември 15, 2009, 16:34:58 »

Вие не ме разбрахте нещо  sad За мен, при наличие на миялна машина, да имаш сушилник буквално за 2 чиний е супер излишно нещо. Избърсването им след миене онтема около 30 секунди и остава около 50 сантиментра свободна повърхност. Иначе, когато нямах миялна машина и аз използвах сушилник, но тогава не ставаше въпрос за 2 чиний...
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: декември 15, 2009, 22:55:04 »

Клара Фина, аз например не пускам миялната само за 2 чинии. Не ми е рентабилно да работи 2 часа, а да ми измие 2 чинии, 2 чаши и 2 вилици. В такива случаи сушилникът си е от голяма полза.

Извинявам се за  Offtopic
А защо не ги чакаш да се съберат? Ние пускаме миялна веднъж на 2-3 дни, естествено, че няма да я пусна празна с 2 чинии, но по твоята логика никога няма да имаш повече, освен ако не ти дойдат гости.
Аз имам сушилник на плота, използвам го ако мия тави и тенджери, които не пускам в миялната. Тези висящите или от скоро са на мода, или аз съм много назад, но на мен ми се вижда непрактично да слагам чинии горе, не ви тече вода до лактите? Другото е, че ми взима от мястото, където са шкафовете, а те все не стигат  blush
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #299 -: декември 15, 2009, 23:45:54 »

Eли,ти за кой отцетници се чудиш,те отдавна са навлезнали в кухнята,поне тук в квартирата ни в Италия е от 5 години този отцетник  ,специално този тип като моите два на снимката по горе в кухнята  ми в БГ  си имат ваничка отдолу и водата си капе там .Аз тук имам такива и са стари вече ,но не съм имала проблем до сега.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines