Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 01:28:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Обувките!!!! част 3  (Прочетена 172406 пъти)
 
delpierod
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: януари 29, 2009, 09:55:07 »

тонибонбони,за сандалките аз си мисля че вече от края на другия месец трябва да поизлязат по магазините,нали  вече се очаква да свърши зимата blushта така си мисля аз ама дали ще е така.аз лично гледах едни сандалки и чехли в един магазина в рум-младост 2,ама те явно са от миналата година и не са имали място да ги приберат,но така или иначе вече ги видях.личнно аз не съм обикаляла по магаините в центъра на софия ама сигурно и там са почнали да ги изкарват,ако не сега то поне ще почнат да ги изкарват в най-скоро време.
echy,мерси за съвета и аз така мисля да направя а пък и в крайна сметка аз ще съм осъдената на тази сватба-така че самс ще избера нещо удобно и практично.
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #61 -: февруари 03, 2009, 09:01:58 »

delpierod , винаги може и да е удобно и практично, и да е на ток. Преди време много ходех на високи обувки, но в последствие по здравословни причини ми се наложи да нося равнички. Сега като се пооправих, пак се връщам към тези на ток, но, за съжаление вече никога няма да мога да нося много висок и удобството ще трябва да е предимство. Затова и аз ще си взема с по - скромна височина, но тя не пречи на финеса и елегантността.

И преди и сега обаче никога не съм имала проблеми с обувките. Имай пред вид, че "моженето" да ходиш на ток, зависи в огромна степен от самите обувки, и само на десетина процента от теб.Можеш да изпробваш този начин на мерене, ако искаш. Когато тръгнеш по магазините се обуй със спортни обувки, най - добре маратонки. Идеята е, когато събуеш маратонката и мериш обувката, в никакъв случай да не се усещаш по - некомфортно. Второто е, мери с топли крака и не с тънък чорап, защото когато мериш с тънък чорап не оставяш аванс за "отичането" на краката след няколко часа стоене прав и танци. Трето, колкото и да ти харесва обувката, ако сводът не ляга добре по стъпалото не я взимай, цялата тежест ще ти падне на пръстите и най - много да ти се схванат и да ти изтръпнат възглавничките. Също така, ако ще ползваш силиконова стелка, не я забравяй при меренето, защото после няма обуване. При всяко положение, ако я мериш така и ти се стори удобна после няма да имаш проблеми колкото и да са високи.

А височината можеш да я повдигнеш и с малко по - дебела подметка. Не говорим за огромни платформи, но ако подметката е като вестник ти се набиват краката, а по - "солидната" подметка, обира и част от височината на тока.

Принципно нямам възможности да си купувам обувки от скъпи марки, затова мога да ти дам ориентир само за средностатистическите. Определено от всичките ми сполуки и злополуки с обувки мога да кажа, че най - добре относно подметките се справят като че ли "Флавия", калъпът им е много удобен. Чак ме е яд, че миналата година като си взех едни сандалки не си взех и бели, амо кой да знае, че ще се женя сега. Също имам и от една фирма в Пещера, ама като са работени на ишлеме и на кутиите нищо не пише, за съжаление.

Дано да съм била полезна.
« Последна редакция: февруари 03, 2009, 09:13:47 от Su_to » Активен
delpierod
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: февруари 04, 2009, 10:20:53 »

Su_to,със сигурност си ми полезна,защото един човек като мен,който няма опит с обувките на висок ток,си няма и малка представа за това,че по-високата платформа отнема от височината и че тънката платформа спомага за набиването на краката.благодаря ти много за инфото.а за обувките на флавия-помня ги тези обувки още от както бях малка,защото майка ми си купуваше такива,преди 20 години,то нямаше и много други де,но и аз съм си вземала тяхни обувки кото все още нося,а съ ги купувала преди 5 години.наистина са много удобни и здрави.аз също нямам възможност да си купувам скъпи марки,но според мен няма и смисъл.а за тези силиконови подложки-от къде мога да си купя и какво е тяхното действие??? blushмалко съм  невежа в това отношение и предварително се извинявам за тъпия въпрос... give_rose
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #63 -: февруари 04, 2009, 14:24:59 »

До  11 клас и аз не бях изобщо носила и доста се поизмъчих в началото. Ужас е това с неудобните обувки, все едно по очите си стъпваш. Ама после като се светнах и айдееее....  blum

Мисля че тук може да се види как точно изглеждат силиконови стелки за високи обувки. Но ще трябва да си отвориш линка, че аз нещо така и не успявам да кача картинки. На втората снимка в горния ляв ъгъл. http://www.obuvki-bg.com/aksesoari.php?start=10  Аз в началото се страхувах, че като се кача на тях и ще се сплескат и понеже ми изглеждаха пълни с нещо си мислех че ще се размаже навсякъде. Обаче се оказа, че си танцуваш спокойно и нищо им няма.  danceg Доста омекотяват.

За купуване, мисля че ги има в доста обувни магазини. Също така май в аптеките има такива на "Sholl" и като че ли и "Ейвън" продаваха по едно време, но не съм много сигурна. Цените са около пет лева май.

Успех в търсенето и да се похвалиш!  good
« Последна редакция: февруари 04, 2009, 14:29:59 от Su_to » Активен
suek
Новак
*
Публикации: 19


« Отговор #64 -: февруари 04, 2009, 16:43:04 »

Момичета, от скоро започнах да се заглеждам и аз за обувки.Както винаги първо седнах да видя в нета и вижте на какво попаднах www.doriani.com страшно ми харесаха .Какво ще кажете
Активен
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: февруари 04, 2009, 17:43:55 »

Su_to  не знаеш колко ми беше от полза и на мен поста ти  give_rose, писала съм по-нагоре за проблема ми с краката и напоследък нося и аз само ниски обувки, а имам толкова много красиви, нежни, високи и сандалки и други, тях ги нося по няколко часа и то с цената на голяма умора и болки във възглавничките после. От много отдавна ми е препоръчано да нося стелки, пробвала съм ги при зимните обувки и усещам значително облекчение, но за летните и по елегантни не става. Май и аз съм доста невежа в тази област, от теб разбирам че има и силиконови и сега като ги видях на снимката та те са супер и изобщо няма да се забеляват, ще си купя една дузина и ще се наслаждавам на високите си обувки.
Даже вече си купих за сватбата съвсем обикновени балеринки, за да мога спокойно да си танцувам без да ме болят краката, но ако има ефект от стелките ще си взема още едни по височки, че са ми слабост pleasantry Благодаря!
Активен
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: февруари 04, 2009, 17:45:56 »

suek  разгледах сайта, който си приложила, много са хубави, нежни и оригинални моделите, избирай на воля  good
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: февруари 04, 2009, 18:29:14 »

suek, обувките са невероятни. Има ли начин човек да се снабди с тях в България, или са само красотички в нета?
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #68 -: февруари 04, 2009, 22:57:41 »

Като стана дума за "Флавиа" мога да спомена, че традиционно правят черно, бяло и още някакъв "моден" цвят, та наистина може да намерите нещо по-така, особено от моделите за износ, английските им са по-елегантни, само калъпа е умален с 1 номер.
Активен
tonibonboni
Сватбар
***
Публикации: 173



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: февруари 05, 2009, 09:49:14 »

 Здравейте, във вторник вечерта ходих до МТyler и съм очарована!:) Момичетата бяха много мили, показаха ми всички налични модели. За съжаление аз бях харесала в каталога им нещо, което не беше налично в момента, но успях да пробвам друг подобен модел. Страшно удобни обувки, имам чувството, че няма никаква вероятност да започне да убива отнякъде. Всичко е толкова мекичко, дори каишката около глезена е много финна! Но все пак реших да изчакам да пуснат по магазините сандалите за абитуриентките и ще обикалям пак, ако не отивам обратно в МTyler и ще си поръчам. Поръчката се правела около месец предварително!:) Цените варират между 125-175лв., може би е много за обувки, които ще обуеш един ден, но определено си заслужава, а на мен ми се иска да купя нещо в сребристо, за да мога да ги нося и след това. Все пак май няма да имам повод да обуя бели, сатенени сандали отново  pardon.
Активен
suek
Новак
*
Публикации: 19


« Отговор #70 -: февруари 05, 2009, 12:40:39 »

suek, обувките са невероятни. Има ли начин човек да се снабди с тях в България, или са само красотички в нета?
Да, може.Доколкото разбрах до седмица-две ще ги има.А за това къде точно малко по-късно ще ви кажа, но със сигурност във Варна и София ще ги има.
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: февруари 05, 2009, 16:31:48 »

моите бяха ето такива


* DSC_9950 (402 x 600).jpg (62.43 KB, 402x600 - видяно 311 пъти.)
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: февруари 05, 2009, 16:32:18 »

ето още една


* DSC_0051 (600 x 402).jpg (36.4 KB, 600x402 - видяно 296 пъти.)
Активен
Misis_T
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: февруари 05, 2009, 17:08:39 »

delpierod, Cinderella, не е казано, че обезателно трябва да сте с обувки на ток! Балерините са супер удобни и няма да ви убият целия ден, а и вече има толкова красиви моделчета, че въобще няма за какво да се замисляте!  good  Wink

Аз самата също бях с ниски обувки и благодаря на господ, че избрах този вариант!  smile Обух ги в девет сутринта и ги събух чак в два вечерта, не ми умаляха краката цял ден! danceg
Ето малко снимки:



* shoes.jpg (22.28 KB, 448x336 - видяно 304 пъти.)
Активен
Misis_T
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: февруари 05, 2009, 17:09:59 »

И още:
(не могат ли да се прикачват по повече снимки на публикация?..)


* DSCF0335.JPG (13.99 KB, 311x244 - видяно 3908 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines