Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 15:43:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 3  (Прочетена 160427 пъти)
 
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: октомври 05, 2008, 13:42:31 »

аз съм решила да правя пилешка супа през седмицата заедно с пиле с картофи или с ориз ( ще решавам на момента  pardon )
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: октомври 05, 2008, 13:54:07 »

Аз за довечера ще опека малко наденичка и ще направя салатка,че от млечното пиле нищо не остана! blum
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: октомври 06, 2008, 13:58:50 »

И аз имам от вчера пилешка супа и пържени кюфтета за днес само някаква салатка ще направя.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: октомври 07, 2008, 00:36:10 »

Момичета , дайте идея за супи с месо, защото наистина незнам как се правят. Аз си знам само със спанак, гъби и таратор. Да ма моят съпруг ми заяви, че не може да е постоянно като мен на "листа и корени", а си иска мръвка.
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: октомври 07, 2008, 10:34:55 »

Момичета , дайте идея за супи с месо, защото наистина незнам как се правят. Аз си знам само със спанак, гъби и таратор. Да ма моят съпруг ми заяви, че не може да е постоянно като мен на "листа и корени", а си иска мръвка.

Ами аз правя пилешка супичка със застройка с кисело мляко! Можеш да му направиш и супа топчета , аз не съм правила, тъй като и двамата не обичаме bad
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #20 -: октомври 07, 2008, 10:52:28 »

Ами Мири за супи с месо и аз се сещам за пилешка и супа топчета. Даже скоро правих пилешка.Ако искаш ще ти кажа как я правя.
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: октомври 07, 2008, 12:10:22 »

Момичета имам едни патладжани и се чудя какво да ги правя! Приемам всякакви предложения!
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: октомври 07, 2008, 12:13:31 »

Наталка, и аз имах твоя проблем с патладжани smile миналата седмица, но успях да направя много вкусна салата с тях. Нарязах ги на дребни кубчета, сложих им малко олио и във фурната. Като се изпекоха хубаво ги пасирах с доста чесън и ги омесих с извара /може и със сирене/. Добавих и малко горчица и стана чудно! Имах и червени и зелени чушки, така че и тях изпекох и сложих.
...а, и стига си готвила smile, а ходи да раждаш smile!
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: октомври 07, 2008, 12:37:35 »

можеш да направиш кьополу, печеш патладжани и червени чушки, белиш и нарязваш на кубчета, слагаш малко чесън на прах сол, зехтин , черен пипер, въпрос на вкус е - можеш да сложиш и майонеза става много хубаво ! милото си маже така върху пекани филийки !!!

можеш да направиш и гювеч на фурна, режеш на колела един ред домати, чушки, патладжани, можеш и тиквчики ако имаш, малко олио, сол и чер пипер и печеш във фурната, като от време разбъркваш.

аз не обичам изобщо патладжани освен, пържен с кисело мляко, но милото го обича и в горните два варианта !!! smile

Мири за супичка, можеш да направиш пилешка от бяло месо или пък със пил. сърца и воденички, фиде малко картофки, чушка, общо взето каквото имам, подпарвка на маги и аз я застройвам с жълтък и малко оцет !

аз нещо съм зациклила и не знам какво да готвя последно бяхме на мусака, хапва ми се нещо лекичко но пък да е с месо заради милото - някакви идеи?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: октомври 07, 2008, 13:00:52 »

Можеш да направиш пиленце с ориз и картофено пюре на фурна.Ако искаш ще пиша рецептата.

Мири пилешка супичка аз правя по следния начин.Взимам едно пилешко бутче и го слагам с един пилешки бульон на маги да се вари.Препенвам пилето няколко пъти или прецеждам бульона.Като се посвари нарязвам 1-2 картофа,1 малък домат 1 малка червена чушка и 1 малка зелена чушка на ситно,1 морков и ги слагам в бульона.Когато пилешкото бутче  се свари го вадя и го обезкостявам.Добавям месото вътре.слагам една лъжица маги.Когато картофа е готов прибавям и фидето .Аз не застройвам супата защото я обичам бистра.

Другото което мога да ти предложа е телешко варено.За да стане като супа нарязвам телешкото на малки кубчета.

Другото супа топчета.

Натали за патладжана аз го изпържвам.Изпържвам и цели чушки и ги нареждам в тавичка.Заливам със сварен доматен сос и отгоре наръсвам с натрошено сирене.
Пълнен патладжан.Разрязвам на две.Запържвам  и после с лъжица издълбавам.Приготвям плънка като за пълнени чушки с фикса на маги и пълна патлазжаните.Запичам ги и накрая настъргвам кашкавал.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: октомври 07, 2008, 13:10:54 »

Гери напиши рецептата, в интерес на истината никога не съм готвила пиле с ориз  crazy
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: октомври 07, 2008, 14:28:05 »

Eто я рецептичката
сваряваш един килограм картофи и след това ги правиш на пюре като картофеното пюре трябва да е по гъстичко.В една тенджерка запържваш една глава лук прибавяш една чаена чаша ориз и леко го запържваш.Добавяш 3ч.ч вода и оставяш да се свари и една лъжица подправка Маги.Отделно сваряваш пилешко месо/по твой избор или гърди или бутче и го обезкостяваш и накъсваш.Прибавяш към сварения ориз.Слагаш и черен пипер малко.Така готовата смес махаш от котлона.в кръгла тава като пръстен по ръба на тавата слагаш картофенето пюре. в оформилия се по средата кръг слагаш оризовата смес и заглаждаш като торта.Поръсваш обилко с кашкавал като може ад се сложи и топено сирене и печеш докато кашкавала и топеното сирене се запеката.Реже се като торта на парчета.Хубаво е и топло и студено.Въпроса е да не е вряло за да може да се оформя.Много е вкусно пробвай го.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: октомври 07, 2008, 14:42:46 »

определено ще го пробвам в събота, че да имам повече време !! мерси Гер
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: октомври 07, 2008, 15:08:38 »

аз не съм много-много по готвенето, но се опитвам де;

правих пълнени чушки, уж по рецепта, но реших, че оризът е малко и сложих още - на око, накрая напълних 12 чушки - за нас 2-та, е ядохме, ядохме ... направо ... скоро няма да ядем пак;

хареса ми рецептата за Роладини, ще я пробвам!!!
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #29 -: октомври 07, 2008, 15:10:38 »

Мъжа ми се прибра рано от работа днес и иска той да приготви вечерята а тя е  двуцветни талятели със доматен сос снимки ще правя довечара  danceg
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines