Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 19:04:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбена торта от сладкарница Романс - Симеоново  (Прочетена 97386 пъти)
 
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« -: април 16, 2007, 10:52:42 »

Макар че сватбата ни все още не е минала, няма да спестя похвалите си за тази сладкарница  Bravo Романс от много години поддържат чудесно качество и приемливи цени на тортите си. През уикенда ходихме дотам и останахме впечатлени. Имат каталог, но той е по-скоро за добиване на обща представа. Сладкарите са много любезни и директно с тях се разбираш как да изглежда, какво те могат да направят допълнително, каква точно да е украсата и т.н.  Torte
Всяка една сватбена торта може да е с пълнеж по избор от менюто на сладкарницата. Ние избрахме Японска торта с бадем - много е красива, разделена на две части с бял и шоколадов мус и целувчена основа  girl_in_love
Цената на тортата се формира като освен цената на парче се прибави и цената на украсата.
Ето всички торти, които предлагат с цена за стандартния размер, който е 14 парчета  Curtsey
1. Торта Ягодов сюрприз (ягодов мус, шоколадов мус, еклери с крем, шампанско) - 15.30 лв
2. Японска торта с бадем (бял шоколадов мус, шоколадов мус, фил.бадем) - 14.40 лв
3. Японска торта с орех - 12 лв
4. Бяла шоколадова торта Романс (лешник, карамел, бял шоколад, пралини) - 15.90 лв
5. Романс (лешник, карамел, шоколадови пралини, крем) - 15.30 лв
6. Карамелова торта (сметана, карамелен крем, заливка карамел, кокос, платки с ядки) - 13.50 лв
7. Шарлота (рулца, сметанов крем с кандирани плодове, смокини, сметанов крем с лешников шоколад) - 12.60 лв
8. Портокалова торта (сметана, портокалов крем, кокос, портокалова глазура, платка с ядки) - 12 лв
9. Чийз (сметанов крем със сирене крема, кокос, замразени плодове по избор: малини, ягоди, микс) - 11.70 лв
10. Шоколадова торта Шоко (шоколадов мус, какаова сметана, настърган шоколад) - 10.80 лв
11. Торта Крал Луи (шоколадови пралини, крем, шоколадов кейк) - 13 лв
12. Торта Тирамису (сметанов крем с крема сирене, тирамису, бишкоти, кафе, какао) - 10.50 лв

Ние харесахме правоъгълна торта, която има само едно второ ниво във формата на сърце, наподобява тази на снимката. Ето и как се образува цената:
основата е за 60 парчета - 81 лв
сърцето е 20 парчета - 36 лв
още една правоъгълна торта от 30 парчета - мисля, че беше около 40 лв
Украса от розички - 0.70 лв на бройка, колкото ние поискаме
Доставка до ресторанта в деня на сватбата в рамките на София - 8.50 лв
Капаро за поставката на тортата - 40 лв, връщат ги като ние върнем подноса  yahoo

Снимката е малко размазана, защото е снимата от албумче  blush

[attachment deleted by admin]
Активен
Smurfieta
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 210



« Отговор #1 -: април 16, 2007, 11:27:00 »

Хайде и аз да се разпиша в тортената тема  smile Май за малко да се засечем в Романс. Много ви е хубава тортичката! Ние ходихме да дегустираме в събота и ни впечатли бързото облужване, въпреки многото клиенти.
За справки за сватбена торта ни препратиха направо към цеха им на партера. Там сладкарката ни обясни всичко подробно. Спряхме се на варианта 5-етажна торта със 100 парчета.
Основата й ще е тирамису  Torte, за отгоре казаха че могат да я направят бяла, розова и т.н. и да я украсят със захарни цветенца по 70 ст.
Ще ни струва около 123 лв. За цена на доставка ни казаха 5,50, тук малко се рзличаваме  nea
Капарото за стойката обаче е 100 лв., вероятно заради 5-те етажа. То всъщност не е капаро, а депозит, не знам защо там така го наричат. Връщат ни паричките щом им върнем стойката.
За вашата бадемова също казаха добри неща, но май и двамата предпочитаме тирамису.
« Последна редакция: април 16, 2007, 11:29:10 от Smurfieta » Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: април 16, 2007, 12:03:25 »

 Bravo give_rose
Може би разликата в цената за доставка е заради обема на тортата  crazy на нашата основата и е доста по-голяма и е по-трудна за пренасяне. 3 лв не са чак толкова голяма разлика все пак  girl_wink Ще чакаме после снимки от тортата - 5те етажа звучат обещаващо  Bravo
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: април 16, 2007, 12:11:24 »

супер,
и ние ще отидем за инфо още днес DANCE
цените, които цитирате са невероятни.

 danceg
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: април 16, 2007, 12:16:33 »

ivaiva успех и да се похвалиш като изберете моделче  good
Ние ходихме и в други салони, където правят нелоши торти - сладкарница Рицка и Никай (не съм сигурна, че така се пише  blush )  Където ни предложиха почти същите цени, съвсем малко по-високи, но за сметка на това тортите изобщо не са вкусни. Вярно е, че е много важно и да е красива, но накрая се сервира нарязана на гостите, нали  tease
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: април 16, 2007, 12:59:34 »

тази сладкарница прави ли доставки за други градове?има ли сайт?
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: април 16, 2007, 13:02:08 »

Определено е важно тортата да е красива, но още по-важно е да е вкусна, а за Романс в Симеоново се носят легенди (и има за какво). Аз съм ходила един път преди доста време и останах очарована  good За нашата сватба нямахме възможност да идем до там за съжаление, а имахме желание, но не останхме без торта, де  girl_wink
Активен
Luthien111
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 62



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: април 16, 2007, 13:07:28 »

Момичета,
аз малко ще се разделя от похвалите за Романс. Нашата торта беше от Романс: портокалова. На първо място искам да отбележа,че за вкусови качества спор няма: тортата беше просто Божествено вкусна!. но от там нататъка.... Нашата беше с мидички вместо с рози: бяха са разтекли на сини ивици:( но всъщност не това ми беше най-неприятното. неприятната част беше с т.нар. депозит за поставката. Когато се опитахме да си вземем паричките на другия ден, ни увериха че липсвал един болт.Наложи се пак да се връщаме до ресторанта, там падна 2 часа търсене на болт и съответно всички ни убеждаваха че тортата се клатела още като я доставили (беше наистина доста трудно да я режим). Отново се върнахме там и аз бях паникьосана че ще ни приберат цели 100 лв. girl_impossible
Слава Богу договорихме се на 20 лв. но деня ни беше преминал почти целия в търсне на болта на Романс вместо в отваряне на подаръци например Mad girl
Така че особено момичетата с пететажната торта: бъдете нащрек ... макар че то как ли можеш да бъдеш в такива приказни моменти!:))
Но поне във вкусовите качества на тортата няма нужда и за миг да се съмнявате!:))
тортата я има снимана в албума ни Боряна и Андрей Соколови..
Успех момичета!
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: април 16, 2007, 13:27:53 »

Боряна, съжалявам за лошите емоци, които сте имала. Романс са малко немърливи факт е- но тортите са добри, а и при нас има малко сантименталност.

Ита, 10х, ще пиша на какво сме се спряли, но като всъсове аз обичам тези на основата на чийзкейк и еклеровите.
 Torte Torte
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: април 16, 2007, 13:30:20 »

Това, което ви се е случило с поставката за тортата е наистина ужасно  girl_impossible Хубаво е, че сте се разбрали в крайна сметка  good Надявам се да нямаме такива проблеми, а за това, че тортата се е разтекла - те така са я донесли в ресторанта или се е разтекла в последствие  crazy Не трябва ли в ресторанта да я държат на студено Girl_sing
Ще споделя и аз опит след по-малко от месец  yahoo

За други градове незнам дали доставят, може да звъннеш и да провериш...  pardon
« Последна редакция: юли 25, 2007, 08:33:28 от Teo » Активен
Smurfieta
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 210



« Отговор #10 -: април 16, 2007, 13:37:33 »

Да, много неприятно ако й развалят вида и я изнесат разтечена  girl_impossible
Luthien111  give_rose, благодаря за съвета, ще го имаме предвид. Има вариант да се спрем и на торта-сърце за разрязване, която е на един етаж и за него нямало нужда от поставка.
Хич не ми се иска вместо на сватбено пътешествие да се отдадем на лазене под масите в търсене на болтчета  crazy
Активен
Luthien111
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 62



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: април 16, 2007, 13:42:14 »

Smurfieta определено смятам, че ще сте доста по-доволни от едноетажна торта сърце, но разбира се вие си преценете!

пожелевам ви най-вълшебната сватба на света! girl_in_love
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: април 16, 2007, 13:46:55 »

Luthien111  и на нашите кумци им се случи същото с болта,но добре че го намерихме.
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: април 16, 2007, 14:06:16 »

Ама да не би нарочно да ги разхлабват тези болтове?!?И на едни наши познати им се случи нещо подобно(не в София,няма нищо общо с посочената сладкарница),много странна работа crazy Внимавайте,ако е възможно поръчайте на някой приятел да разгледа добре стойката още когато я доставят!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: април 16, 2007, 22:04:44 »

Аз от тортите на Романс съм очарована.За всички рожденни дни все от там си купувах тортите.Любимата ми е бял романс,но е малко тежичка.Иначе цяла София минава през сладкарницата,там винаги е пълно и наистина обслужват бързо.Опит със сватбените им торти обаче нямам!
Ита тортата ви много ми хареса!
Активен
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines