Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 20:36:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Без меден "месец"?  (Прочетена 41074 пъти)
 
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« -: август 14, 2008, 17:44:32 »

Здравейте, моя въпрос е по-различен - има ли сред вас такива които няма да ходят или не са ходили на меден месец?! Милото до преди няколко дни всеки ден ме залъгваше, че е намерил пари и ще отидем, но после ми каза, че е направил всичко възможно, но не е успял да намери парички и няма да ходим никъде...Незнам защо, но повярвайте ми приех го много тежко. Може би реагирах твърде детински, но...незнам, това е не просто почивка, това е нашия МЕДЕН МЕСЕЦ!  cray Исках да отидем където и да е, да си изключим телефоните, да ставаме късно и да се разхождаме хванати за ръце. Знам че с него всеки ден е меден месец, но нека си признаем че ежедневието е тежко и рутинно...
Не знам дали е ме разберете, защото виждам повечето от вас по какви места са ходили на медения си месец, а пък ние нямаме възможност никъде да отидем girl_cray3
Може би до няколко дни ще ми е минално тъпото състояние в което съм изпаднала, но имах нужда да си излея душата пред някой.Съжалявам ако съм ви отегчила, просто имах нужда да споделя с вас приятели  Плачещо момиче

Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: август 14, 2008, 18:03:04 »

Герганче, не знам дали ще те успокои но и ние си бяхме без меден месец  pardon
При нас не беше върпоса за парички - сабрахме достатъчно от сватбата, а въпроса беше в работата на мъжа ми -предстоеше му преместване и то от две места.
Винаги има варианти - не се натъжавай  smile, ако съберете достатъчно парички , може след сватбата да имате меден месец - не е казано, че трябва да е веднага след празничния ден.
Успех!!!
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: август 14, 2008, 18:22:29 »

Аз също мога да ти кажа,че ние и след подписването и след сватбата нямахме медена седмичка.И аз като Вероника ще ти кажа,че не беше до паричките,а до това че трябваше да се прибираме обратно в Англия и нямаше време.Първия път си направихме медена седмичка след 5 месеца,отидохме на почивка до Марсилия,а втория път отидохме след 7 месеца пак на почивка в Бг. Знам ,че не е също,и а змного съжалявам,че не успяхме да отидем веднага след сватбата,но човек винаги може да си направи "Меден Месец" стига да си с любимия човек girl_wink
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: август 14, 2008, 18:30:56 »

Вероника ми то вече мина месец, че и повече...така че няма как да е веднага след сватбата pleasantry Ох знам че е така...и знам, че след време ще можем да отидем.. абе до няколко дни ще ми е минало кофтито  hysteric
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: август 14, 2008, 18:50:12 »

Olee, извинявай  blush не погледнах, че е минала!!!!
Мила винаги може да има меден месец, дори не един  Wink Girl_hide
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: август 14, 2008, 19:09:49 »

Интересна тема...

И аз съм без меден месец, въпреки че от сватбата ни не са минали все още и 3 седмици... sad

Честно казано кофти ми беше малко, но предварително знаех, че ще е така и се бях настроила, може би затова го понесох по-леко.

За пари не знаехме как ще сме финансово, но сме си мислели, че дори и да нямаме, ще отидем на вилата, която е край Приморско и пак ще си изкараме перфектно...

Да, ама работа, работа...И 2-та трябваше да "захапем" веднага след сватбата.

Аз едва преди сватбата се уредих 4 дни да ме пуснат преди сватбата, как да мечтая за меден месец sad

Милото, което се занимава със зари и украси, му е толкова натоварено в момента, просто сезонът е такъв, че в деня на нашата сватба, фирмата му трябваше да поеме паралелно и друга сватба със заря и украса, че не знам как смогнаха просто и с нашата да се справят...

Дори в деня на предварителното ни подписване милото веднага като разписахме отиде да украсява друга сватба... sad

И още дъх не можем да си поемем след сватбата от работа, какъв ти меден месец...

Тайничко се надявам за есента...Ама ако и тогава имаме работа, направо не знам, уж не се очертава толкова натоварено.


Въобще съм го преглътнала това с медения месец, просто знам, че изход няма, но който го е измислил е бил много прав - човек се чувства толкова зашеметен от приятни емоции и влюбен след сватбата (дори и след 8-годишна връзка като при нас), че определено меденият месец си е най-подходящото събитие за след сватбата.  good

Ама като не става, не става - примирих се вече...Важното е, че сега сме по-щастливи и влюбени отвсякога, пък дори и натоварени с тлкова ангажименти и постоянно ходещи на работа (аз вече за меден уикенд си мечтая, ама и това не се получава), така че месецът след сватбата наистина си е меден, независимо къде сте и какво правите!  yahoo
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: август 14, 2008, 19:15:02 »

Gerganche....ние отидохме 5 месеца след сватбата...а чесно да си призная на мен дори не ми е минавала мисълта да се притесня, че почивката наречена "медена седмица/месец" няма да е точно след сватбата...
най-смешното беше, че това лято се прибирахме до БГ и отиваме на почивка и при регистрацията в хотела моето пате попълва формуляр и изцепва: "леле...а как се пише еди какво си на български..." и аз:"вземи се в ръце, че ще се разведем, докато е време и смях"..и явно момичетата от хотела решиха, че сме младоженци и всеки ден ни сгъваха хавлийките  като лебедчета, цветя и тн...супер романтично...и мога да кажа, че тази почивка, 1 година след сватбата беше даже по-хубава от т.нар наречената медена седмица...
идеята ми е, че всяка почивка е медена, стига да си я направите такава....и по-добре късно да отидете, отколкото никога...за всичко има време! търпението му е майката.. а аз вярвам, че все до една година ще можете да си позволите малка почивка ;-)
Успех! Good luck
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: август 14, 2008, 19:20:12 »

Gergancheto , дано не съм  Offtopic, ама понеже сега ти видях снимките и искам да ти кажа да не дараматизираш от това, че нямаш меден месец, я си представи, че както си празнувахте в тази прекрасна лятна градина, изведнъж се беше изсипал някой дъжд, това щеше да ти е по-голямата драма повярвай ми и за медения месец въобще нямаше да се сетиш.

Казвам ти го от личен опит, понеже на мен ми се случи - и аз като тебе - мечти за лятна сватба навънка, като не стана на плажа, викам поне в градина да е, всичко като в приказка и ние като вас - навън, при това в разгара на лятото - на 26.07 и изведнъж - дъжд, хаос, всеки бяга с чиниите нанякъде, навряхме се вътре, в една теснотия, дето даже място за дансинг нямаше и по-голямата част от сватбата мина в това неподходящо място вътре.

Меден месец ли - след тази драма, тип клипът на Guns'n roses "November rain", въобще не ми беше до това да се тръшкам, че няма да имам меден месец.

Научила съм се да бъда благодарна за малките неща, които животът ни предлага, направи и ти така - бъди благодарна, че прекрасната ви сватба е преминала навън, под звездите на прекасното лятно небе (точно както и аз си мечатех, но не се получи съвсем) и не се ядосвай, че нямате меден месец!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: август 14, 2008, 20:44:33 »

И ние нямахме меден месец.даже и меден ден нямахме щото на милото бившия работодател го накара в понеделнка след сватбата да е на работа.Ама живот и здраве някой ден.то мина вече почти година.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: август 14, 2008, 21:47:08 »

Ми незнам ние с него сега си говорим и той вика "и другото лято да отидем като си го наречем меден месец, ще е нашия меден месец, по какво всъщност се различава от обикновенната семейна почивка?" Много уместен въпрос от негова страна, защото според мен меден месец е именно почивката след сватбата, когато си в еуфорията от церемонията и тържеството, когато сте семейство от няколко дни...Тогава за мен е меден месец /"месец"  - така е думата, иначе - седмичка/, всичко останало са просто щастливи семейни почивки.
Kiksi Много се радвам за хубавото време, което ни се падна, поехме голям риск с тая сватба навън, но си струваше  blum
Активен
a_iordanova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: август 15, 2008, 09:51:19 »

Герганче,

И аз да се впиша в тази интересна тимичка.  NO Така и за съм от булките, които за съжаление от много работа няма да могат да отидат на меден месец.......работата на милото! Наскоро си е смени и не го пускат в отпуска. Представяш ли си дават му само три дни за сватбата.....Това е положението. pardon
Обаче и аз кат Кикси си знам че няма да имам меден месец и вече се примирих, поне не и веднага. Така, че споко а и както казват момичетата, защо пък трябва да е веднага след сватбата....има време, обичайте се и ще отидете, не се съмнявам в това!
При нас гадно се получи, неговият брат искаше да ни подарят екзотично сватбено пътешествие и заради работата му няма да може да отидем. Но да сме живи и здрави, напролет ще отидем.......
Гледай с оптимизъм в бъдещето и ще стане!! good
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: август 15, 2008, 10:02:15 »

Герганче, разбирам какво ти е.. още повече когато си мислила, че ще успеете да идете някъде и в един момент се оказва, че няма как да стане.. Но не се притеснявай.. Това не е най-важното нещо. Важното е да сте щастливи заедно. А от където и да го погледнеш медения месец си е един вид почивка. Ще имате много други възможности за такава.
А и доколкото си спомням вие поехте много неща за сватбата и с част от събраните пари платихме кувертите на гостите. В крайна сметка парите не извират, нормално е да не стигнат за всичко   pardon
Но винаги можеш да му спретнеш една романтична вечеря на свещи, пикник в планината (поне ви е близо  Wink) или просто да се разходите някъде сред природата само двамата. Такива моменти са безценни и в никакъв случай не значат по-малко от един меден месец  girl_wink
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: август 15, 2008, 10:14:34 »

И ние нямахме меден месец, просто не стана, но за сметка на това имахме една седмица, в която си бяхме двамата и имаше много  twohearts, и тогава явно и  baby_boy сме направили. Бяхме се настроили да ходим в Турция, но след като разбрахме че съм бременна, предпочетохме да не пътуваме, а вместо това направихме ремонт. Не съжалявам въобще, знам че някога все ще ми се отдаде прекрасна възможност, за да си починем и двамата! give_rose
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #13 -: август 18, 2008, 11:12:37 »

Герганче, както казва и d_petrovska, направете си нещо специално само двамата - може и вкъщи или разходка сред природата, запзаете си маса в някое ресторантче и си го наречете този ден като специален, ваш си, "меден"  good
А след време ще успеете да организирате нещо за повече време  give_rose
Нашите кумци също нямаха меден месец, а тази седмица, две години след сватбата им, са си само двамата на почвика и пак е много романтично, още повече че е годишнина от сватбата и пак е тематично  girl_wink
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: август 18, 2008, 11:22:22 »

Слънчицето е много права, аз мисля нещо такова да направя, ама понеже почивен ден за милото няма да има скоро, съм измислила нещо друго.

Понеже още малко остана и 26-ти ще дойде, с което ще свърши "медения ни месец" (в смисъл 1-вия ни месец като семейство), дето го нямахме в истинския смисъл на думата, но го имахме като усещане в сърцата, душите си и отношенията помежду ни  twohearts, съм измислила следното:

На 26.08 да отпразнуваме 1-вия ни месец от сватбата с една вечеря в ресторанта, в който ни беше сватбата.

Още не съм го измислила специално, мисля да направя резервация и да го изненадам, може и просто да вечеряме, а може и да вкарам някой дребен детайл като помоля от ресторанта да ни сложат примерно свещи на масата или някаква украса и да го изненадам с някоя картичка със специално послание или подаръче, може някой сервитьор да го поднесе като "поръчка", не знам, снощи ми хрумна и още не съм "изчистила" идеята, но смятам да възприемам тази изненада като малка компенсация и за двама ни за липсата на меден месец. Просто човек трябва да гледа положително на всичко и да търси радост в дребните неща!

Давайте идеи, ако ви хрумне нещо, само да не е нещо супер сложно за реализация lol

Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: август 18, 2008, 11:42:59 »

Момичета,а защо точно след сватба трябва да е този меден месец,аз имам познати,които го правят след месеци-просто тогава им е удобно,било от финансова гледна точка,или заради работата,така че се усмихнете и ако не сега то може за първата годишнина да отидете на 'меден месец' Flower
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: август 18, 2008, 12:01:25 »

Ха това с изненадата е чудесна идея Wink Може би някоя събота и неделя... лошото е че преди месец напуснах работа, сега ще почвам да уча и нямам никакви собствени доходи...  NO Нооо ще измисля нещо вкъщи, той винаги оставя парички да пазарувам, тъй че или ще спретна нещо в къщи, или ще намеря от родители или приятели за да отидем някъде за събота и неделя  yahoo Вече в главата ми минават всякакви идеи Wink))
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #17 -: август 18, 2008, 12:05:31 »

Ето, че може и да е забавно  good Сега тъкмо ще трябва да дадеш повече воля на въображението си. Въпросът е в нагласата. Ако си решите, че това ще ви е "специален" ден, той ще е такъв. Сега мисли за изненадки. Вечеря на свещи, пикник, разходка-изненада на романтично място, поздрав по радиото, нощувка в някое хотелче (не е нужно да е скъпо, просто да смените обстановката, а и усещането ще е като че сте заминали някъде  girl_wink).
Активен
diavalo
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 283



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: август 18, 2008, 18:48:39 »

Здравейте и от мен.Знаете ли аз бих се лишила от медения си месец с удоволствие само ако знам,че с милото няма да се разделяме повече заради работата ни.На нас ни се налага през по-голямата част от годината да сме разделени от 100 или 500 км.Така, че момичета радвайте се, че мъжете са си при вас и всяка вечер си лягате и ставате сутрин с тях.А меден месец или седмица може да си направите винаги.Ние с милото понеже изпускаме доста от празниците ни или годишнините ни и не можем да сме заедно, всеки път когато се съберем си е като меден месец илимеден ден дори  gu6
Активен
max_hym
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: август 19, 2008, 09:35:15 »

интерсна темичка ... ние имахме медена седмичка, ако може да се каже така  pardon беше подарък от родителите на моето момче ... поради тази причина с нас дойдоха сестра му с мъжа си понеже на тяхната сватба е нямало такъв подарък и за да не се сърдят  crazy
бях бясна и обидена ... защото това трябваше да си е наше изживяване ... да не говорим, че имахме други планове и ни докараха доста проблеми като ни го съобщиха в последния момент ... не се зарадвах особенно ... сигурно ще ме помислите за луда  pardon и излязах неблагодарна снаха  smile все пак отидохме ... приех го като екскурзия, а не като меден месец, абстрахирах се от постоянно мърморещата му сестра  angry и се постарах да си изкараме добре
Да беше хубаво ... но дори и сега като се сещам за това как ни казаха за екскурзията и пак се ядосвам ... сигурно съм неблагодарна, но предпочитах да сме само двамата дори и да не бяхме ходили там, а на някое забутано селце в БГ
сега родителите му само се хвалят наляво и надясно какъв подарък са ни направили ... мразя такива неща ... правиш нещо за да можеш да се похвалиш после и всички да те говорят, а не за да направиш добро на някой ... но стига съм се оплаквала, че може да си навлека и вашия гняв  pleasantry просто исках да кажа, че все някога ще си направите медения месец или седмичка ... дори и да е един ден ще бъде страхотно   good  не се отчайвайте
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: септември 03, 2008, 12:01:25 »

Герганче мила не се натъжавай ние въпреки че имахме  не мога да кажа че беше меден месец , защото беше само 3 дни от коио единия на милото му беше зле , а на другия на кумата и беше зле понеже те бяха с нас. Ето какво ти предлагам за един уикенд, хем ви е близо http://www.bulrest.com/vratza/index.php?oID=2863&cID=1
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: септември 27, 2008, 05:25:11 »

Герганче, ние ме женени от година и 2 месеца и все още несме си направили меден месец. Причината беше моята работа , просто решиха ,че няма да ме пуснат в отпуск за това събитие. Та решили сме сега през декември да си го направим. Така че не се отчайвай , все ще успеете да намерите парички за по-късно.
Активен
Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines