Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 08:02:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име?  (Прочетена 121565 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: юли 04, 2007, 15:43:29 »

Ехааа, още в отбора на "тиренцата" yahoo Аз съм Салапиева-Николова Wink
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #241 -: август 07, 2007, 15:41:12 »

Аз също приех фамилията му. Мисля, че му стана много приятно.  Dance
Не ми допадна идеята да бъда с тире... Много дълго щеше да е. 
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: август 28, 2007, 22:42:55 »

Аз помислих по този въпрос crazy,но май няма да е добър вариант ,става много дълго.Ето така-Валентина Георгиева Димитрова-Райнова.Незнам ама се разколебах....все пак не е толкова голям проблем ако приема неговото име даже е супер :DANCE:въпрос на вкус
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: август 28, 2007, 22:49:52 »

jasmine, аз съм също с две фамилии и името ми е доста дълго, но пък много си ми харесва!!! girl_in_love
Активен
bulyov4e
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



« Отговор #244 -: август 29, 2007, 09:46:45 »

аз днес си взех новата лична карта blush
вече съм Христова, официално! Girl_sing
доста разправии ще имам - ще трябва да подавам молба в канцеларията на Института, за да ме преименуват в папките, а и за здравно и пенсионно осигуряване...освен това трябва да се сменят и дебитни карти, и по разни документи, които имат по-голям срок на прилагане...леле-мале! :girl_impossible:дано да се справя, че като ги знам колко са "експедитивни" бюрократите...!
Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: август 29, 2007, 10:28:39 »

Милички привет - аз вече съм г-жа Ниязиева , проех фамилията на милото...
Вече имам лична карта и паспорт с новата фамиля , сега започват другите премеждия , смяна на шофьоеска книжка и тн.н

« Последна редакция: август 29, 2007, 10:35:13 от maria_lakova » Активен
muhichka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 385



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: август 30, 2007, 09:46:28 »

...освен това трябва да се сменят и дебитни карти, и по разни документи, които имат по-голям срок на прилагане...леле-мале

И аз приех фамилията на моето съкровище и аз започнах да се сблъсквам с такива проблеми.За личната карта ОК смених я не беше толкава страшно , но вчера... моето мило питало за кредитата ми карта как да стане като съм с нова фамилия  и познайте... ще трябва на нова да я преиздавам пълен УЖАС Oh my ... Oh my ... Oh my ...
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: август 30, 2007, 10:35:15 »

Край,
попълних декларацията, дадохме я и ще бъда с 2 фамилии:
Гацева-Пенкова.
това е няма връщане назад Girl_sing Girl_sing
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: септември 03, 2007, 10:50:09 »

Аз добавих с тире новата фамилия и имената ми станаха от типа "последният да затвори вратата". Мнооооооооого дълго е, ама какво да правя.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: септември 03, 2007, 17:21:07 »

Аз добавих с тире новата фамилия и имената ми станаха от типа "последният да затвори вратата". Мнооооооооого дълго е, ама какво да правя.

И аз съм така с дъъъъъълго име, но пък страшно много си го харесвам така!!! girl_in_love
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: септември 04, 2007, 07:56:49 »

при мен освен че ми харесва с тиренце, някакси нямаше да звучи добре ако бях си сменила фамилията, защото щях да съм Баръшева (второто) Хюсеин(третото), а сега поне съм Баръшева Мехмедова-Хюсеин... Питах и ми казаха, че не е възможно да сложа -ова, -ева на третото име, защото на мъжа ми не е такова... и то стана една  pardon
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: септември 05, 2007, 15:31:37 »

Естествено, че ще взема фамилията му:
1-во защото сме едно цяло
2-ро и децата ни ще се казват така
3-то работя в армията и не виждам как ще ми казват Райнова-Диманова funnytooth
Не искам да обидя никой с предпочитание за тиренце, но имам колежки и е много сложно с тяхните имена без край.
Активен
muhichka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 385



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: септември 06, 2007, 21:29:04 »

Естествено, че ще взема фамилията му:
1-во защото сме едно цяло
2-ро и децата ни ще се казват така
3-то работя в армията и не виждам как ще ми казват Райнова-Диманова funnytooth
Не искам да обидя никой с предпочитание за тиренце, но имам колежки и е много сложно с тяхните имена без край.
Напълно съм съгласна с написаното въпреки , че всеки сам за себе си си преценява!
Аз да ви се похваля моето съкровище толкова е взел при сърце новата ми /негова/фамилия ,че усилено настоява да си сменя кредитната карта да е с новата ми фамилия както и всичко останало!Специално ходил до друг по-голям клон на банката за да пита няма ли по-прост начин да я сменя и естествено е намерил решение на въпроса! DANCE DANCE DANCE
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: септември 06, 2007, 22:41:14 »

аз много искам да съм с тире но вече се чудя защото става адски дълго но пък ако съм  стире мога да пиша и старата си фамилия и пак ще съм си аз и ще е истина защото по паспорт са изписани и 2те ано пък съм без все ще се обърквам и ще стане луда работа но това че става толкова дълго ме притеснява....милото каза както искам стига да не запазя моята а баща му каза че сега имам три имена остава да реша ще останат ли 3 или ще станат 4.аз мислех в деня като ме питат но то май се пише в декларацията какво ще се случи със самоличността ти *crazy*вече и аз  не зная а и както никога не мога да взема решение милото не ми помага казва както искам мама каза че така или иначе аз ще продължа да нося името на баща си само фамилията му вече не :hysteric:откачам имам още малко време за размисли но не мога и не мога да реша
Активен
mandarinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: септември 07, 2007, 00:25:00 »

едно време в училище се шегувахме с приятелката ми, че ще си сменим фамилиите и на двете кореняшки сливенски, благозвучни едни такива (моята тогава Бангиева), ако тия на бъдещите ни мъже са благозвучни като нашите  laugh laugh laugh е тя  се омъжи, съпругът и има хубава фамилия ама не я смени защото спешно заминаваха за чужбина и нямаше време, не че не искаше  Wink дойде и моят ред и с как да не я сменя като е толкова хубава Бешкова blush , та аз най-вече го правя защото искам и тирето беше вариант ама много сложно става...  crazy
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines