Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 04, 2024, 08:41:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име?  (Прочетена 121908 пъти)
 
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #150 -: април 02, 2007, 14:44:28 »

Кате ти направо ме  tease :SUICIDE:това наистина е съдба!!! Такова съвпадение е добро и от друга страна - ако имате например противоречия относно кръщаването живот и здраве на бъдещето ви дете - просто няма да имате проблем - едното например ще е христо, а другото - катерина или катя! Супер! Няма да има сърдити! give_rose girl_wink
хи-хи-хи!ами да.
май едното със сигурност ще е катя,а ако имаме и друго или е момче първото можеби ще е някое производно на христо или за разнообразие ще е георги-на майка ми smile
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #151 -: април 02, 2007, 14:47:44 »

забравих да кажа-майка ми е гергана girl_in_love
Активен
bulyov4e
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



« Отговор #152 -: април 02, 2007, 15:45:02 »

лелее,Кате,колко е странно при вас! O_Oама аз харесвам такива съвпадения-има нещо магично в името,което носи човек! и не бива да си сменя-поне личното име!за фамилията е различно!
аз ще съм Любов Христова!и ако смените ударението на фамилията ще се получи доста религиозно съчетание Sunshine
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: април 02, 2007, 17:53:13 »

Аз много си харесвам фамилията, а двете с мойта мама сме и с еднакви презимена - моят татко е Иван, а и дядо ми също. Така по документи изглеждаме като сестри  Curtsey  ... Иванова Любенова  LOVING След сватбата ще стана Маргарита Иванова Цекова - много ми харесва също, но си мисля, че трудно ще свикна  pardon Бъдещата ми свекърва се ратопи от щастие като разбра, че ще взема фамилията му и то без тире  dance
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #154 -: април 02, 2007, 19:16:22 »

Бъдещата ми свекърва се ратопи от щастие като разбра, че ще взема фамилията му и то без тире  dance

И моите свекър и свекърва много се радват, че ще взема името на съпруга си-при това съм първата снаха в семейството. girl_wink
Активен
alli
Новак
*
Публикации: 18



« Отговор #155 -: април 02, 2007, 20:21:58 »

Аз си добавих фамилията на милото. Той въобще не се възпротиви, за родителите му не знам честно.
И сега съм Анастасия Симеонова Чернева-Димитрова. Много си харесвам имената. Bravo DANCE
Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: април 02, 2007, 21:42:16 »

Кате ти направо ме  tease :SUICIDE:това наистина е съдба!!! Такова съвпадение е добро и от друга страна - ако имате например противоречия относно кръщаването живот и здраве на бъдещето ви дете - просто няма да имате проблем - едното например ще е христо, а другото - катерина или катя! Супер! Няма да има сърдити! give_rose girl_wink
хи-хи-хи!ами да.
май едното със сигурност ще е катя,а ако имаме и друго или е момче първото можеби ще е някое производно на христо или за разнообразие ще е георги-на майка ми smile


и моят баща е Христо и живот и здраве да имаме детенце много искам да го кръстим на него - той със сигурност ще се зарадва много, но да не се отклонявам от темата Blush
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: април 02, 2007, 22:05:45 »

Момичетааааааааа  продължавам тъпо и упорито да се разписвам като Димитрова,а  отдавна съм Иванова.....................Милото ще е много тъжен като си дойде.Как да си променя името във всички документи и договори че съм Иванова! Girl_sing
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: април 02, 2007, 22:11:48 »

Момичетааааааааа  продължавам тъпо и упорито да се разписвам като Димитрова,а  отдавна съм Иванова.....................Милото ще е много тъжен като си дойде.Как да си променя името във всички документи и договори че съм Иванова! Girl_sing

И аз съм така  Girl_sing
Като ме пита някой за име и си казвам Драгиева  Blush
След това се сещам, че вече съм Лакова  pardon
Някой път като се поправя и хората ме гледат странно  crazy чудят ми се, че не си знам името  sarcastic
Все се оправдавам, че ми трябва време да свикна с новата фамилия, ама то времето си минава...  Blush
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: април 03, 2007, 07:02:46 »

ние като се оженихме нямахме време да си сменя имената-и ето още съм си великова.но искам да бъда желязкова,защото където и да отидем за сега (говоря за документи да се оправят или т.п.) все трябва да си носим свидетелството за брак crazy angry
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #160 -: април 03, 2007, 14:23:18 »

Момичетааааааааа  продължавам тъпо и упорито да се разписвам като Димитрова,а  отдавна съм Иванова.....................Милото ще е много тъжен като си дойде.Как да си променя името във всички документи и договори че съм Иванова! Girl_sing
fiibi,мисля,че в съвета ще ти кажат как да си смениш имената  в документите.
а трябва и нова  лична карта да си издадеш! smile smile sad sad
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: април 03, 2007, 14:28:27 »

Момичета, на кръстопът съм....  crazy както бях писала, имах намерение да си добавя фамилията на половинката с тиренце. Напоследък обаче, нещо съм се размислила дали не е по-добре направо да взема неговата. И не зная какво да правя.....  girl_impossible Има време докато попълним декларациите, но все пак  pardon все пак ми звучи странно като име, ако взема неговата фамилия, а ако я добавя - имам чувството че става от типа "последният да затвори вратата"!
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #162 -: април 03, 2007, 15:16:18 »


лелее,Кате,колко е странно при вас! O_Oама аз харесвам такива съвпадения-има нещо магично в името,което носи човек! и не бива да си сменя-поне личното име!за фамилията е различно!
аз ще съм Любов Христова!и ако смените ударението на фамилията ще се получи доста религиозно съчетание Sunshine
хей!това име е страхотно! girl_in_love girl_in_love girl_in_love
Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: април 03, 2007, 15:17:55 »

Момичета, на кръстопът съм....  crazy както бях писала, имах намерение да си добавя фамилията на половинката с тиренце. Напоследък обаче, нещо съм се размислила дали не е по-добре направо да взема неговата. И не зная какво да правя.....  girl_impossible Има време докато попълним декларациите, но все пак  pardon все пак ми звучи странно като име, ако взема неговата фамилия, а ако я добавя - имам чувството че става от типа "последният да затвори вратата"!


solecito ти си решаваш най-добре - както го чувстваш, но мисля че в това няма нищо лошо човек да приеме друга фамилия, ето както споделя Пиколина - имат само препятствия с това, че не са успяли да си я сменят, а пък ти постоянно ще трябва да казваш че си с тире, че си с четири имена, за мен това е излишна спънка и затова ще я приема новата ми фамилия, колкото и да не ми се иска! Но ТОВА СИ Е мое мнение и не го налагам на никой! girl_wink
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: април 03, 2007, 20:11:13 »

Момичетааааааааа  продължавам тъпо и упорито да се разписвам като Димитрова,а  отдавна съм Иванова.....................Милото ще е много тъжен като си дойде.Как да си променя името във всички документи и договори че съм Иванова! Girl_sing
fiibi,мисля,че в съвета ще ти кажат как да си смениш имената  в документите.
а трябва и нова  лична карта да си издадеш! smile smile sad sad
Личната карта е ясно как ще сменя,но има направо стотици документи в които фигурирам като Димитрова,а са важни.Е сигурно има някакъв начин,защото и други хора го правят.Просто трябва да стане изведнъж.Спирам със старата фамилия и край!Но ще видим кога ще е  crazy
solecito защо не вземеш да си напишеш и двете имена по десетина пъти на лист хартия и някак си може би ще успееш да суетиш кое по-ти приляга!
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines