Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 04, 2024, 09:00:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име?  (Прочетена 121937 пъти)
 
raly
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #90 -: февруари 22, 2007, 09:24:57 »

Аз още в момента, в който предприехме стъпката да се женим, реших, че ще взема фамилията на бъдещия ми съпруг.  LOVING Това според мен показва твоето отношение към него и към брака ви. Естествено не съм против жените, които запазват и двете имена с тире, особено когато професията го изисква.
Знам, че ще ми е трудно с нова фамилия и най-вече хората, които ме познават в работата (не са малко), но пък не пречи да си казвам моминската фамилия и постепенно да  започна да налагам новата. secret
Активен
jolly_roger
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 14



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: февруари 22, 2007, 09:38:43 »

 Wink Аз не ги харесвам тиретата. Дори и тези, които използват фамилиите си в работата да сложат тирета - пак фамилията ще е различна (ако например е била Иванова, с тире може да стане Иванова-Ангелова и пак еси променя фамилията). Затова мисля, че е по-добре да се вземе тази на мъжа. Отделно че няма да имат и еднакви фамилии (за мен Иванова-Ангелова и Ангелов са различни фамилии). Кумицата ми си сложи тиренце миналата година, въпреки, че не и трябва дори в работата, ама ей така от някаква си гъзария може би. Сега ще й пиля на главата цял живот hysteric и се надявам да се вразуми и да си смени името.
Активен
Smurfieta
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 210



« Отговор #92 -: февруари 22, 2007, 10:16:58 »

Аз ще взема неговата и официално ще сме семейство Генови  любов заедно А иначе фамилиите ни са близки по звучене и ако избера варианта с тире ще звучи малко смешно Динева-Генова  sarcastic
Активен
raly
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #93 -: февруари 22, 2007, 10:28:23 »

Предимството на тиретата е, че можеш да използваш всяка от двете фамилии по отделно и не е проблем - например ако си Петрова-Иванова да си г-жа Иванова, но д-р Петрова  shok
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: февруари 22, 2007, 10:59:58 »

Предимството на тиретата е, че можеш да използваш всяка от двете фамилии по отделно и не е проблем - например ако си Петрова-Иванова да си г-жа Иванова, но д-р Петрова  shok
good именно
Активен
raly
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #95 -: февруари 22, 2007, 11:14:56 »

аз самата нямам нужда от тази "двойна употреба" и затова ще си приема фамилията на мъжа ми. heart
Активен
bulyov4e
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



« Отговор #96 -: февруари 22, 2007, 14:01:06 »

абе аз хем искам да го уважа моето момче,хем не ща да се разделям с моята хубава фамилия... Плачещо момиче
как от Панайотова да стана Христова??? ееех... sad
какво да правя-с тиренце ще е грозноватичко! някак не ми звучи! Mad girl Mad girl Mad girl
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: февруари 22, 2007, 14:02:40 »

Момичета аз съм с тиренце, с две фамилии, милото яма нищо против, а и на мен ми звучат много хубаво!! girl_in_love Curtsey
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: февруари 22, 2007, 15:01:50 »

аз го заплашвам моето мило, че няма да му взема фамилята !!!  sarcastic sarcastic sarcastic

но иначе от Атанасова ще стана Лозева , макар и много да не ми харесва  -  НО от уважение към бъдещият ми съпруг , все пак ще ставам НЕГОВА жена  !!! а и той държи на това !

 много имена ми стават  с тирета  CHEERS CHEERS!!!
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: февруари 22, 2007, 16:44:21 »

Аз искам да стана Николова. И без това сега ми се повтарят имената - Маринова Маринова. После ще са различни  pleasantry
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: февруари 22, 2007, 16:49:41 »

Аз искам да стана Николова. И без това сега ми се повтарят имената - Маринова Маринова. После ще са различни  pleasantry

И аз съм Николова, Юле!!! любов заедно
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: февруари 22, 2007, 16:56:24 »

Знам, знам  good Колюви сме и двете  Girl_sing
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: февруари 22, 2007, 17:02:41 »

Знам, знам  good Колюви сме и двете  Girl_sing
ROFL ROFL ROFL
Активен
Slancho
Ентусиаст
**
Публикации: 81


« Отговор #103 -: февруари 23, 2007, 18:14:35 »

Иван и Иванка, Александър и Александра, Тодор и Тодорка и т.н.
Има ли такива във форума?

Здравейте пак, ами то нашите имена са различни, но пък презимето ни е еднакво и аз нали съм си печена Cerry, веднага казах, че ще взема неговата фамилия но само с тире, щото иначе ще ни мисслят за брат и сестра cap. Съгласете се, че не е хубаво да бъдем и двамата Димитрови Попови. Въпреки че той е Здравко а аз Светлана. Дали правилно постъпих scratch one-s head
« Последна редакция: февруари 23, 2007, 18:21:11 от Bulechka_TS » Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: февруари 23, 2007, 18:18:27 »

Иван и Иванка, Александър и Александра, Тодор и Тодорка и т.н.
Има ли такива във форума?
Здравейте пак, ами то нашите имена са различни, но пък презимето ни е еднакво и аз нали съм си печена Cerry, веднага казах, че ще взема неговата фамилия но само с тире, щото иначе ще ни мисслят за брат и сестра cap. Съгласете се, че не е хубаво да бъдем и двамата Димитрови Попови. Въпреки че той е Здравко а аз Светлана. Дали правилно постъпих scratch one-s head
хихи страхотно съвпадение.но и аз щях да си помисля това за брат и сестра smile
мисля че е по добре с тире
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines