Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 04, 2024, 09:02:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име?  (Прочетена 121940 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: февруари 08, 2007, 23:52:23 »

Разбира се, че ще свикнеш!!! Аз, например съм с 2 фамилии и много си харесвам как ми звучи името!!! Curtsey
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #76 -: февруари 09, 2007, 12:15:13 »

Ох и аз съм с две-Симеонова -Иванова и не знам дали ще свикна, като навсякъде се представям както и досега -със старата Симеонова вече повече от две години. Само по официални документи си я пиша цялата и ми се получават четири имена, от което нашата счтоводителка не беше много доволна  blum Забелязвам обаче, че по разни регистрации и тям подобни места, където много -много не ми се ще да си оставям реквизитите редовно се пиша Иванова-много съм хитра, а, все една не съм съвсем аз. А иначе го направих, защото исках с милото да сме семейство с една фамилия-Иванови, а не семейство Симеонова- Иванов  bad
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: февруари 09, 2007, 12:23:38 »

Ох и аз съм с две-Симеонова -Иванова и не знам дали ще свикна, като навсякъде се представям както и досега -със старата Симеонова вече повече от две години. Само по официални документи си я пиша цялата и ми се получават четири имена, от което нашата счтоводителка не беше много доволна  blum Забелязвам обаче, че по разни регистрации и тям подобни места, където много -много не ми се ще да си оставям реквизитите редовно се пиша Иванова-много съм хитра, а, все една не съм съвсем аз. А иначе го направих, защото исках с милото да сме семейство с една фамилия-Иванови, а не семейство Симеонова- Иванов  bad
как така Симеонова-Иванов?не рзбирам.аз знам че в гражданското се попълват там някакви документи и в тех пишеш дали приемаш не приемаш или напълно си сменяш фамилията.
denisimo и друг вариант ли има?
м/у другото и аз че стана ..........-Симеонова smile
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: февруари 09, 2007, 12:27:12 »

Ами, maslinka, може да си с 2 фамилии, аз например съм Салапиева-Николова!!! girl_wink
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #79 -: февруари 09, 2007, 12:33:28 »

Maslinka не знам за гражданското-там не ти пишат името на семейството, а на двамата поотделно, имам предвид, че ако аз си бях останала само Симеонова, а той е Иванов, какво щеше да е името на семейството ни-на табелката на вратата примерно?! Иванови ли  tease, Симеонови ли  %)или пък Симеонова-Иванов  nea
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: февруари 21, 2007, 16:22:28 »

знаете ли след като се омъжа дали трябва да си сменям личната карта  или не е задължително.
ще бъда с друга фамилия от тази в документите и това дали ще ми създаде проблеми ако не ги сменя  Girl_sing
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: февруари 21, 2007, 16:59:54 »

знаете ли след като се омъжа дали трябва да си сменям личната карта  или не е задължително.
ще бъда с друга фамилия от тази в документите и това дали ще ми създаде проблеми ако не ги сменя  Girl_sing
ами ако не я смениш до месец ще има глоба
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #82 -: февруари 21, 2007, 17:02:30 »

знаете ли след като се омъжа дали трябва да си сменям личната карта  или не е задължително.
ще бъда с друга фамилия от тази в документите и това дали ще ми създаде проблеми ако не ги сменя  Girl_sing
ами ако не я смениш до месец ще има глоба
Някъде в кодовете на личната карта има код за омъжена или женен и по принцип знам че трябва да се смени личната карта дори да не си сменяш името.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: февруари 21, 2007, 17:04:32 »

По закон наистина има глоба, ако не я смениш до 1 месец,но мен не ме глобиха  yahoo
Смених я след 3 месеца, защото ми се наложи и не са ми казали нищо като си подавах документите. (става въпрос за София). Моя колежка пък си е сменила личната карта около година след сватбата, въпреки че и тя си е сменила фамилията и пак не е плащала глоби! Blush
Все пак е добре да я смениш по-навреме, за да не става объркване с имената, особено ако попълваш някакви документи!
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #84 -: февруари 21, 2007, 17:05:12 »

знаете ли след като се омъжа дали трябва да си сменям личната карта  или не е задължително.
ще бъда с друга фамилия от тази в документите и това дали ще ми създаде проблеми ако не ги сменя  Girl_sing
ами ако не я смениш до месец ще има глоба

Оле, аз се надявам да не ме глобят...даже и не зная къде ми е личната карта...но пък като се замисля те няма откъде да разберат че съм омъжена. Само ме притеснява, че като отида да си сменям паспорта може да решат тогава да ме глобят. angry
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: февруари 21, 2007, 17:08:45 »

Оле, аз се надявам да не ме глобят...даже и не зная къде ми е личната карта...но пък като се замисля те няма откъде да разберат че съм омъжена. Само ме притеснява, че като отида да си сменям паспорта може да решат тогава да ме глобят. angry

Е, ще я намериш и ще я смениш като идваш тук, става и за 2 дни новата!!! Спокойно!!! А за паспорта също експресните стават за 2 дни!!! good
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #86 -: февруари 21, 2007, 17:13:07 »

Оле, аз се надявам да не ме глобят...даже и не зная къде ми е личната карта...но пък като се замисля те няма откъде да разберат че съм омъжена. Само ме притеснява, че като отида да си сменям паспорта може да решат тогава да ме глобят. angry

Е, ще я намериш и ще я смениш като идваш тук, става и за 2 дни новата!!! Спокойно!!! А за паспорта също експресните стават за 2 дни!!! good

Освен глоба за непроменена фамилия, също така и глоба за загубени документи...  sarcastic ROFL
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: февруари 21, 2007, 17:15:54 »

Оле, аз се надявам да не ме глобят...даже и не зная къде ми е личната карта...но пък като се замисля те няма откъде да разберат че съм омъжена. Само ме притеснява, че като отида да си сменям паспорта може да решат тогава да ме глобят. angry

Е, ще я намериш и ще я смениш като идваш тук, става и за 2 дни новата!!! Спокойно!!! А за паспорта също експресните стават за 2 дни!!! good

Освен глоба за непроменена фамилия, също така и глоба за загубени документи...  sarcastic ROFL

За фамилията мисля, че няма глоба!! Принципно може и двамата да са с еднаква фамилия!!! secret
А като кажеш, че ти е открадната, не те глобяват!!! secret Знам го това от милото, той така си загубил картата и казал, че е открадната!!! blush
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: февруари 21, 2007, 17:20:16 »

 :!eeeeeeee значи ще трябва да сменям личната карта.....и шофъорската книжка .....ужас
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: февруари 21, 2007, 17:21:02 »

знаете ли след като се омъжа дали трябва да си сменям личната карта  или не е задължително.
ще бъда с друга фамилия от тази в документите и това дали ще ми създаде проблеми ако не ги сменя  Girl_sing
ами ако не я смениш до месец ще има глоба

Оле, аз се надявам да не ме глобят...даже и не зная къде ми е личната карта...но пък като се замисля те няма откъде да разберат че съм омъжена. Само ме притеснява, че като отида да си сменям паспорта може да решат тогава да ме глобят. angry
споко глобата не е голяма - 30 лв само.И въпрос на желание от страна на служителката  yahoo
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines