Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 04, 2024, 08:30:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име?  (Прочетена 121887 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: февруари 06, 2007, 22:17:04 »

Аз много лесно свикнах с новата "добавка" към "старата"  ми фамилия girl_in_love И сега като ми се наложи да си пиша фамилията, просто не мога pardon да си напиша само едната! girl_in_love Дори днес, бях на място, където ме знаят със "старата" ми фамилия и като си пишех името сърце не ми даде да не си добава с "-" другата!!! secret Аз много лесно свикнах!!! girl_in_love
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: февруари 08, 2007, 11:57:56 »

Аз приех фамилията на милото, но понеже не си бях сменила личната карта, навсякъде се пишех със старата  Blush
Днес обаче ще си взема новата лична карта с новата фамилия и трябва да свиквам вече, че съм г-жа Лакова  Curtsey
вече можем да си сложим и табелка на врата сем. Лакови  любов заедно Dance
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: февруари 08, 2007, 16:36:13 »

Аз не мога да разбера - защото винаги жената трябва да взема фамилията на мъжа? Не може ли да стане обратното?? Или пък и двамата да започнат (както някои от вас казаха) един нов живот с една нова фамилия, означаваща нещо и за двамата??? Не знам дали ще успея да го навия, но аз съм твърдо за това!  smile
Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: февруари 08, 2007, 16:42:03 »

Аз ще взема неговата фамилия.Знам,че ще ми бъде кофти в началото,но с времето ще свикна.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: февруари 08, 2007, 16:57:31 »

Аз не мога да разбера - защото винаги жената трябва да взема фамилията на мъжа? Не може ли да стане обратното?? Или пък и двамата да започнат (както някои от вас казаха) един нов живот с една нова фамилия, означаваща нещо и за двамата??? Не знам дали ще успея да го навия, но аз съм твърдо за това!  smile

А имае едни познати (по-точно познати на нашите), при тях мъжа е взел фамилията на жената!!! good Но пък казват (някои хора), че за да се съгласи той, да вземе нейната фамилия тя сигурно е много властна и т.н. secret

А пък един мой познат се ядосваше защо не е взел фамилията на жена си, била толкова хубава (фамилията, де) и толкова щялаа му отива!!! pardon
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: февруари 08, 2007, 21:40:40 »

По отношение на горния ми пост - за смяна на фамилията и на двамата младоженци... мисля си да станем сем. Зайкови. Какво мислите вие за една такава фамилия?
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: февруари 08, 2007, 21:44:03 »

По отношение на горния ми пост - за смяна на фамилията и на двамата младоженци... мисля си да станем сем. Зайкови. Какво мислите вие за една такава фамилия?

Зайкови? Oh my ... Защо искаш да си смените и двамата фамилията?
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #67 -: февруари 08, 2007, 21:46:24 »

По отношение на горния ми пост - за смяна на фамилията и на двамата младоженци... мисля си да станем сем. Зайкови. Какво мислите вие за една такава фамилия?

Зайкови? Oh my ... Защо искаш да си смените и двамата фамилията?

И аз не разбирам защо точно Зайкови?! huhhuh.gif
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: февруари 08, 2007, 21:47:42 »

По отношение на горния ми пост - за смяна на фамилията и на двамата младоженци... мисля си да станем сем. Зайкови. Какво мислите вие за една такава фамилия?
Че какво и е на фамилията? pleasantry
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: февруари 08, 2007, 21:59:39 »

Защото първият символ (материален) на нашата любов (или на неговата може би?) бяха едни зайчета, които той ми подари. Оттам аз започнах да си го наричам зайче. smile
А иначе защо искам да си сменим и двамата фамилията - вече говорих за това - защо само аз да започвам примерно нов живот (ако новата фамилия е символ на начало на нов живот), а не и той?? Все още не съм го убедила.... Той смята, че ще му се подиграват за тази фамилия, че ще му се смеят зад гърба и все едни такива детински истории. Знам, че много хора разсъждават така, все едно са още в прогимназията... но трябва ли да им се връзваме? smile Освен това си мисля, че една такава фамилия е доста забавна... И какво пък - нека се смеят хората! smile Нека им е весело smile и да се усмихват! smile Все пак казват, че смехът е здраве smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: февруари 08, 2007, 22:03:25 »

Цитат
Защото първият символ (материален) на нашата любов (или на неговата може би?) бяха едни зайчета, които той ми подари. Оттам аз започнах да си го наричам зайче.
Да ама фамилията нали се предава от поколение на поколение.И ти вземаш неговата фамилия и така продължавате нататък.А иначе новата фамилия няма никакво минало.Аи винаги бъдещето е свързано с миналото и фамилята,която носите е нещо такова.Пренасяте я през времето.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: февруари 08, 2007, 22:07:03 »

Цитат
Защото първият символ (материален) на нашата любов (или на неговата може би?) бяха едни зайчета, които той ми подари. Оттам аз започнах да си го наричам зайче.
Да ама фамилията нали се предава от поколение на поколение.И ти вземаш неговата фамилия и така продължавате нататък.А иначе новата фамилия няма никакво минало.Аи винаги бъдещето е свързано с миналото и фамилята,която носите е нещо такова.Пренасяте я през времето.

Дааа, съгласна съм!!! good А и тов аси е ТРАДИЦИЯ от много време, да не кажа, че е от векове!!! good
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: февруари 08, 2007, 22:19:49 »

Добре, но тези фамилии все тръгват отнякъде... Моята фамилия тръгва едва от баща ми. Неговата - едва от неговия баща. Т.е. тези фамилии нямат история. Какво пречи тогава историята да тръгне от нашата фамилия? И един ден, например след 300 години тази фамилия вече ще има история. И няма да е като досегашните фамилии в моето семейство - Боньо Бонев, Цоньо Цонев, Иван Иванов и т.н.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: февруари 08, 2007, 22:28:44 »

Ами, ако твоите деца така разсъждават? "То тази фамилия няма история, само от наще е!!! bad"

Активен
junglegirl^84
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 246


обичай врага си,това ще го влуди!!!!


« Отговор #74 -: февруари 08, 2007, 23:48:10 »

аз пък много се дразня,че трябва да взимам нечие чуждо име Oh my ...
но мъжът ми много държи на това pardon и след сватбата ще съм гордата г-жа Ганева,което нещо не ми звучи добре с името ми -Йорданка pardon
Но ще свикна :(Все пак нямам 20 публикации че да не ме разпознават в работата и с новото ми име blum
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines