Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 04, 2024, 08:15:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име?  (Прочетена 121861 пъти)
 
Bamby
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



« Отговор #315 -: декември 20, 2007, 08:49:54 »

Аз с удоволствие ще приема неговото име  smile
Активен
Irincheto
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #316 -: декември 20, 2007, 14:42:19 »

Здравейте!И аз с удоволствие ще приема фамилията на мъжа ми.Просто защото името ми звучи много приятно  blush
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #317 -: декември 20, 2007, 17:50:01 »

За мен е съвсем естествено жената след като се омъжи да приеме фамилията на мъжа си. Дори не съм се замисляла, знаех си от самото начало ,че ще му взема именцето biggrin
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: декември 20, 2007, 17:52:46 »

И аз съм решила да приема фамилията на мъжа ми. По принцип си мисля че така е правилно, а и много харесвам фамилията му  girl_in_love
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #319 -: декември 20, 2007, 17:57:09 »

Е може би ако имаше гадна фамилия като например Дупаров или Глупчев щях да се замисля funnytooth
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: декември 28, 2007, 14:12:00 »

е хайде, хайде blum
не се изказвайте така крайно.
все пак името е въпрос на личен избор Wink
Активен
deni1709
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 334


Сладката Габи


Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: декември 29, 2007, 19:40:23 »

аз също съм решила да взема името на бъдещия ми мъж, някакси не ми се иска да съм с тире nea
имах разни намеци от моята рода, за да си запазя фамилията, но все пак решението е мое и то да приема на мъжа си името  Wink
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: януари 08, 2008, 18:56:14 »

това е най-важното решението да си е твое и да не си повлияна от други
Активен
magica1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 182



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: януари 12, 2008, 14:26:01 »

Е,все пак има някои странни комбинации от фамилии с тирета. С един колега много се смеем винаги,защото ако се женехме с него щях да съм Кумчева-Вълчева.Без майтап!!! laugh funnytooth laugh funnytooth laugh funnytooth
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: януари 12, 2008, 18:28:27 »

Е,все пак има някои странни комбинации от фамилии с тирета. С един колега много се смеем винаги,защото ако се женехме с него щях да съм Кумчева-Вълчева.Без майтап!!! laugh funnytooth laugh funnytooth laugh funnytooth

Хаааааааахаааааааа, ей това ме разби, направо ми потекоха сълзи от смях.  funnytooth  kezz
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: януари 12, 2008, 21:18:10 »

Кои документи си сменихте след смяната на името? Една позната ми разказваше, че по закон трябвало да се подаде някаква молба в университета, от който ти е дипломата, да я анулират и да издадат нова с новото име. Знам, че в действителност почти никой не го прави, но ако някоя от вас се е ровила из нормативните актове ще ми е интересно да сподели.

Аз още не мога да реша. Харесвам си моето име. Единственото, което ме кара да мисля за смяна е, че не искам децата ми да са с различна фамилия. Един ден се събуждам и съм решила едно, наследващият друго blush
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: януари 23, 2008, 13:26:08 »

аз ще приема фамилията на мъжа ми дори не съм се замисляла за друг вариант!
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: януари 23, 2008, 14:04:50 »

Кои документи си сменихте след смяната на името? Една позната ми разказваше, че по закон трябвало да се подаде някаква молба в университета, от който ти е дипломата, да я анулират и да издадат нова с новото име. Знам, че в действителност почти никой не го прави, но ако някоя от вас се е ровила из нормативните актове ще ми е интересно да сподели.

Аз още не мога да реша. Харесвам си моето име. Единственото, което ме кара да мисля за смяна е, че не искам децата ми да са с различна фамилия. Един ден се събуждам и съм решила едно, наследващият друго blush

Маце, много е сложна процедурата със смяна на фамилията в университета. Аз се пробвах, но се отказах. А и с инспекторката като говорихме, тя ми обясняваше, колко бланки се попълват, какви молби, та копие от гражданския брак  и бла-бла. Накрая реших със старата фамилия. А и едва ли някой обръща огромно внимание на това.
Активен
mishlence
Сватбар
***
Публикации: 165


Госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: януари 24, 2008, 16:08:28 »

Ми вчера си говорехме с моя бъдещ съпруг,коя фамилия да нося,аз мислех да е с тиренце и да добавя неговата,ама той аказа да сменя моята изцяло с неговата,и така ще правя,че и без това моите три имена са дълги,та какво остава и за четвърто.Иначе си харесвам моята фамилия,ама няма как. :girl_wink:Вече попълних декларацията за смяна на фамилиите. Girl_hide
Активен
elenceto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 130



Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: януари 24, 2008, 16:41:51 »

Моя милия ми е дал "зелена" улица за всичко и ми каза сама да си реша какво да направя с фамилията.Още се чудя  crazy.......харесвам и моята , харесва ми и неговата........... crazy crazy crazy
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines