Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 02, 2024, 07:29:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име?  (Прочетена 121692 пъти)
 
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #270 -: септември 28, 2007, 08:54:23 »

Много се радвам, че пред мен проблемът с фамилиите не стои. Нямам никакво ЕМОЦИОНАЛНО основание да си запазя моята-отдавна баща ми не живее с нас. Само много си харесвах едно "ОЙ"-супер ми звучи. И опааа-на милото във фамилията също има "ОЙ"  yahoo Сигурно звучи малко тъпо, ама на мен ми действа успокоително-не чувствам загуба на идентичността си  laugh
Само ме притесняват нещата с документите crazy Добре,че нямам шофьорска книжка и кой знае колко важни сертификати- само дипломи и лична карта...или има и други неща?  crazy
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: октомври 03, 2007, 14:54:36 »

аз добавих фамилията на милото и като ме пита някой как ми  еновата фамилия милото бърза да отговаря вместо мен"тя си остана д-р Балева,но вече е госпожа Симеонова  blum" и всеки път ме напушва на смях
Активен
Vesy
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



« Отговор #272 -: октомври 03, 2007, 21:03:16 »

Нямах никакви колебания. Винаги съм знаела, че когато се омъжа ще си сменя фамилията.
Само в момента, в който попълвахме декларациите ... някак ми стана малко тъжно.
От една страна съм си свикнала с фамилията. От друга моята фамилия е много по-рядко срещана - аз съм Момчилова, а той Петров. Сега съм Петрова. Толкова много хора има с тази фамилия.
Но какво да се прави... любов, любов...  air_kiss girl_in_love
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: октомври 04, 2007, 08:13:33 »

азоставих моята си фамилия.
първоначално мислех да добавя и неговата, но после реших, че е по-добре така, с моята да си бъда give_rose
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: октомври 04, 2007, 10:51:43 »

Нямах никакви колебания. Винаги съм знаела, че когато се омъжа ще си сменя фамилията.


Аз също не се и замислих да си сменя името. Нали сме едно семейство, едно цяло вече, а семействата са с една фамилия. Не искам да засягам никой, просто това си е мое мнение.  good И всеки има правото на избор как да се казва и с каква фамилия да е. Не съм свикнала още да се представям с новата ми фамилия laugh , но всичко с времето си, ще свикна.
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: октомври 04, 2007, 11:28:19 »

Не съм свикнала още да се представям с новата ми фамилия laugh , но всичко с времето си, ще свикна.

Ох, аз като попълвах едни документи предната седмица чаках 2 часа на опашка и накрая бях толкова неадекватна и уморена, че тръгнах да пиша по инерция старата си фамилия и добре че се усетих още на първата буква, че успях да го поправя без да седи много грозно.  laugh  blush
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: октомври 04, 2007, 15:00:11 »

другата седмица ще са ми готови личната карта и книжката с новата фамилия !!!!!! smile трябва пак отпуска да си вземам за да отида да си ги взема !!!!! smile

мен на работа все още ме търсят г-ЦА Атанасова хи и х хи хи !!!! smile и какво да им кажа на хората "вече не съм Атанасова, Лозева съм" мълча си и това е laugh или ми е хибаво да ме наричат госпожица хи х хи хи pardon laugh
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: октомври 04, 2007, 19:01:16 »

не знам момичета,
радвам се като чета, че с такава охота сте си сменили имената.
днес си говорехме с една колежка и аз казах, че не съм си сменила имети, а тя ме попита:
защо, не обичаш ли мъжа си или не го уважаваш?
едвам успях да скрия колко болно ми стана.
Обичам го безкрайно и го уважавам, дори от ден на ден го обичам все повече и повече, но родителите му (които след сватбата ме ни говорят) много нагрубиха мен и най-вече майка и татко, и мисълта, че ще нося тяхното име ме побъркваше.
Бях си написала декларация, че искам да си добавя тире, но последните няколко дни преди сватбата просто не се търпеше от подмятания как те щели да "вземат властта" след сватбата и тогава ще видя аз, как щяло да бъде както те кажат всичко и т.н. и т.н., а те нищо никога не са правили за нас.
Та на деня на сватбата някакъв вътрешен глас ми проговори и като отидохме сутринта да подпишем (само с кумовете в гражданското- документално) помолих жената да пренапишат документите и да си ме оставя с моето име.
Питах мъжа ми какво мисли и той каза, че не му е много приятно, но уважава решението ми.
И така - сега ми е болно, но се чувствам по-добре Girl_sing Girl_sing
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: октомври 04, 2007, 22:55:37 »

Мила Ивче, много добре разбирам как се чувстваш. Аз в момента се намирам в почти същата ситуация. Малко след сватбата (пък и в интерес на истината и преди сватбата) родителите на душито нараниха мен и семейството ми много жестоко и аз също думичка няма да им кажа, нито в къщата им повече ще стъпя, но носенето на неговата фамилия не го възприемам по този начин. Родителите му са с друга фамилия - Ненови (на прадядото на душито), а той е Илиев (на дядо си Илия). А този дядо страшно много ме обича. Мед му капе на сърцето като съм им нагости при него и при бабата и така ни се радват като ни виждат заедно. Нищо лошо не съм видяла от този човек и с гордост бих носила името му. Доколкото си спомням и ти беше споменала, че дядото и бабата на твоя съпруг те обичат, така че опитай се да го възприемеш по този начин, че носиш тяхното име.  give_rose
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #279 -: октомври 05, 2007, 08:30:12 »

Много се радвам, че пред мен проблемът с фамилиите не стои. Нямам никакво ЕМОЦИОНАЛНО основание да си запазя моята-отдавна баща ми не живее с нас.
И при мен нещата са същите...единствената разлика е че сега когато смених личната карта загубих единственото нещо с което съм се гордяла /бургаското си граждаство cray/....а за фамилията никак не се замислих smile
Активен
Vesy
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



« Отговор #280 -: октомври 05, 2007, 10:01:46 »

но родителите му (които след сватбата ме ни говорят) много нагрубиха мен и най-вече майка и татко, и мисълта, че ще нося тяхното име ме побъркваше.
Бях си написала декларация, че искам да си добавя тире, но последните няколко дни преди сватбата просто не се търпеше от подмятания как те щели да "вземат властта" след сватбата и тогава ще видя аз, как щяло да бъде както те кажат всичко и т.н. и т.н.

Миличка, вного добре те разбирам! За съжаление и аз имам горчивия опит на преживяноо лошо отношение.
Пардон - ужасно отношение. Такива тежки думи, които никаго не са ми казвани преди- просто не мога да ги забравая. Тогава реших, че ще съм възможно на по-голямо разтояние от тези хора.  cray cray
Може ли след всичко казано, да съм част от тяхното семейство? НЕ!  girl_cray3

Да, фамилията на милото ми същество съвпада с тяхната. И какво от това?? Ние сме си едно семейство. Те са си друго.   scratch one-s head
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: октомври 05, 2007, 11:54:25 »

Милички,
благодаря ви за подкрепата.

prin4ipessa, бабата и дядото, които ме обичаха бяха родителите на свекърва ми.
те за съжаление поцхинаха и двамата миналата година.
истина е, че трябва да мисля за фамилията, като фамилията на мъжа ми, а не на родителите му, но не мога да се абстрахирам Girl_sing
Весинка, права си мила, не знам може би и аз ще размисля.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: октомври 05, 2007, 12:11:32 »

ivaiva, мила ужасно е да те наранят хора, които се наричат твое семейство. Ситуацията ти е много кофти и само ти можеш да вземеш решението за фамилиите. Най-важното е мъжът ти да те подкрепя, без значение какво е твоето решение.

maichenceto, радвам се, че откривам още една бургазлийка сред съфорумниците. Искам да ти кажа, че морето и Бургас се носят в сърцето, независимо къде живееш. Така, че ти все още си си бургазлийка!  Wink

Аз доста време преди сватбата си бях решила да добавя новата фамилия. Но в деня, в който оправяхме документите я смених. После имахме малко разправии с майка  cray, но за сега всичко е наред (дано продължи). Лично за мен това е някакъв вид уважение към съпруга ми, не към неговите родители. А те пък никакви ги няма (особено баща му diablo ). И въпреки всичко ми е трудно да свикна с г-жа Кирова. pardon
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: октомври 05, 2007, 16:37:28 »

Странно,но аз много бързо свикнах с новата си фамилия Иванова =]Започнах да се подписвам и да се представям така веденага след сватбата
Активен
Vesy
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



« Отговор #284 -: октомври 06, 2007, 10:16:47 »

Име, не се кахъри толкова - важното е да сте живи и здрави и да се обичате.
Останалото ще се подреди.  good
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines