Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 02, 2024, 07:08:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име?  (Прочетена 121685 пъти)
 
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #255 -: септември 07, 2007, 03:35:31 »

Аз добавих с тире новата фамилия и имената ми станаха от типа "последният да затвори вратата". Мнооооооооого дълго е, ама какво да правя.

И аз съм така с дъъъъъълго име, но пък страшно много си го харесвам така!!! girl_in_love

Не ви се е наложило да живеете по чужбина и затова  blum blum blum
Аз точно по тази причина смятам да приема неговото име, че фамилията ми става с цяла една буква по-кратка  DANCE
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: септември 07, 2007, 11:07:39 »

и тирето беше вариант ама много сложно става...  crazy
защо да е сложно мила?
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #257 -: септември 08, 2007, 03:59:14 »

Аз добавих с тире новата фамилия и имената ми станаха от типа "последният да затвори вратата". Мнооооооооого дълго е, ама какво да правя.

И аз съм така с дъъъъъълго име, но пък страшно много си го харесвам така!!! girl_in_love

Не ви се е наложило да живеете по чужбина и затова  blum blum blum
Аз точно по тази причина смятам да приема неговото име, че фамилията ми става с цяла една буква по-кратка  DANCE
silverarrow, тази история ми звучи много позната. Беше ми омръзнало да си спелувам фамилията поне по 3 пъти, когато ми искаха името някъде. И накрая пак пропускаха някоя буква, заради много еднакви букви в моминското ми име. Сега вече няма обяснения.Yes
Активен
ina_i
Новак
*
Публикации: 16


Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: септември 23, 2007, 11:28:49 »

Хъм, моето мнение май е доста по-различно. Аз се колебая между два варианта - да я взема с тире или изобщо да си запазя моминското име. Но не бих приела фамилията на мъжа си изцяло. Главоболия, смяна на документи. Моята си е моя, свикнала съм в нея. А и в крайна сметка, не виждам с какво който и да е мъж на света, колкото и да го обичам и т.н, ще заслужава повече от баща ми, който ме създал, направил това което съм и който ми е баща завинаги (което за съпруга никак не е сигурно, да бъдем реалисти) да нося неговата фамилия.
 smile
Активен
tanichka
Сватбар
***
Публикации: 223



« Отговор #259 -: септември 23, 2007, 12:54:32 »

Макар и да е вярно това, което казва ina_i е малко рязко. Аз съм кръстена не с фамилията на баща ми, а за фамилно нося името на дядо ми и не стой пред мен въпроса да я пазя тази фамилия, иначе ако бях с фамилията на нашите, щях да искам да я запазя. Вероника  и didibaby  са прави, че понякога и заради средата или професията е доста сложно с две имена. При мен от една страна не си пасват двете фамилии Атанасова-Димова,  прекалено често се налага да се представям, да се обръщата към мен по фамилия и да ме пиша в документи и протоколи, аи  както казах това не е моята фамилия, за да я пазя, а и дори малко се затормозява изговарянето на сегашната ми фамилия, защото много "а" и "т" се събират, а с неговата е по-леко, така че никога не стоял въпроса с промяната.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: септември 23, 2007, 13:38:01 »

Аз пък съм категорична че ще я приема с тире.Моята фамилия е много рядка и много си я харесвам.Веднага се запомня.Неговата също е рядка,не ми харесва много,трудно се изговаря,но все пак нали ставаме едно семейстнво-ще трябва да я приема.Но задължително с тире.На всичките ми дипломи и подобни документи,на акта за раждане на детето имам една фамилия и не бих искала един ден такава радикална промяна да буди странни въпроси за детето ми.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: септември 23, 2007, 13:39:39 »

п.п.Та да е сигурно кой е бащата,а за майката да е под въпрос funnytooth
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: септември 23, 2007, 19:01:53 »

да бях я запазила тъпата ми фамилия!!!!! сега само бера ядове с тия документи, супер тъпо е да живееш в някой град, а да си регистриран в друг град и да трябва да ходиш да подаваш документи и аз не знам вече къде!!!! в петък щях да набия служителката, не стига че пътувам 100 км и съм там в 3 и пол. пак не мога да си взема документите!!!!Писнало ми е  hysteric и всичко за пустото му тире. Съжалявам 100 пъти че не си запазих моминското име та да ми миряса главата!!!!!!
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: септември 23, 2007, 19:09:20 »

извади си документ за идентичност на имената,стига разбира се да не става въпрос точно за този документ по-горе
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: септември 23, 2007, 19:14:59 »

аз реших че ще взема фамилията на милото без тире good но мисля да го изненадам когато полълваме документите още няма да му казвам че така ще направя той си мисли че ще съм с тире *YAHOO*дано се изненада приятно
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: септември 23, 2007, 20:49:21 »

Оооооо мила бъди сигурна, че ще го изненадаш много приятно твоето мило...все пак ще вземеш неговата фамилия...а това май е доста важно за мъжете crazy.......така, че поздравление за твоят избор...дано това да го направи още по щастлив.... give_rose give_rose give_rose
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: септември 24, 2007, 10:50:25 »

Ами аз взех фамилията на мъжа ми с тире щеше да стнае много дълга, а и предвид ,че заминаваме за Щатите ще имат доста да се измъчват със спелуването , защото фамилното име се изписва по-сложно на латиници представете си горкиъте бюрократи как щяха да реагирата на нещо от рода на Miriana Kirilova Gueorgieva-Sickle. Затова реших,че е по-добре да бъда само с неговото име,а и на него му харесва. Все още не мога да свикна да го използвам, но и това ще стане...
Активен
veselyshko
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1013


красота :)


« Отговор #267 -: септември 24, 2007, 18:25:30 »

Милички то и аз (а и милото) бяхме решили, че няма да си сменям фамилията,а ще си остана с тази от баща ми Girl_sing И то до последния момент- аз не можех да си представя как толкова години съм била с една фамилия, а отсега нататък трябва да бъда с друга- просто не ми се връзваше никак Girl_hide А и милото беше категоричен, че изобщо няма претенции и както аз искам така да бъде- даже пред ритуалното говорихме и той вика "абе няма смисъл, само сега документи ще сменяш"  good И какво мислите, когато започнах да попълвам документите и някак си пропуснах това с фамилията и го питах и той ми каза "смени я, семейството е с една фамилия а не с две отделни- все едно не сме семейство" и аз се съгласих и сега изобщо не съжалявам good good Е малко ми е странно като ме наричат с другата, а и още се пиша по навик със старата ама няма как good Но определено ми харесва  good
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: септември 26, 2007, 16:38:46 »

"смени я, семейството е с една фамилия а не с две отделни- все едно не сме семейство"

Точно това казах на душито, когато ме попита дали искам да си запазя старата фамилия. За това взех неговата, за да си личи, че сме едно семейство. Пък има и друго. Тук в Германия и без това докато си изкълчат езика да ми произнесат цялото име, минава цяла вечност и реших, че ако съм с тире съвсем ще ги затрудня, затова реших да се смиля над тях!  laugh
« Последна редакция: септември 26, 2007, 16:40:31 от prin4ipessa » Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: септември 28, 2007, 08:34:52 »

и аз не исках, беше ми много кофти и още ми е, защото не мога да свикна, но реших, че като ще сме едно семейство е по-добре да взема неговата фамилия, отколкото да си имам проблеми, а и на него му стана наистина приятно! good
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines