Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 02, 2024, 07:38:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име?  (Прочетена 121695 пъти)
 
ginger
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



« Отговор #210 -: май 31, 2007, 11:00:10 »

Maslinka,  аз като се замисля не ми пречи толкова самото тиренце, колкото това, че всичките ми имена са дълги и просто ще се чувствам като героиня от сапунен сериал  tease.

А иначе, явно моят си е истинско злато  Dance, защото никога не ме притискал да си сменям фамилията. Каза да постъпя както искам, и че няма никакви претенции.

Но както писах и преди малко на мен самата ще ми е тъпо да сме с различни имена.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: май 31, 2007, 11:05:54 »

ooo да наистина са ти дълги имената.а моето от време на време ме шегува че няма да му взем афамилията,но аз се оправдавам с вече издадената диплома blum
Активен
ginger
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



« Отговор #212 -: май 31, 2007, 11:11:03 »

ooo да наистина са ти дълги имената.а моето от време на време ме шегува че няма да му взем афамилията,но аз се оправдавам с вече издадената диплома blum


Хитруша си ти Bravo .
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: юни 01, 2007, 15:06:09 »

добре де ако си вземете удостоверение за идентичност на имената -няма ли да ви признаят дипломите???Де да знам аз много се учудих като ви прочетох постовете.За мен е съвсем нормално да се омъжите и да си смените фамилията и не би следвало да има проблем
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: юни 01, 2007, 15:14:25 »

чух че ставала бавно и трудно.пък и на мен си ми харесва така с тире и д-р.Балева ми звучи по добре от д-р.Симеонова blum
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: юни 01, 2007, 15:15:27 »

Момичета, няма да имате проблеми с дипломите си, просто прилагате копие и показвате оригинал от свидетелството за Граждански брак и ГОТОВО!!! good
Активен
ginger
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



« Отговор #216 -: юни 01, 2007, 17:42:17 »

Момичета, няма да имате проблеми с дипломите си, просто прилагате копие и показвате оригинал от свидетелството за Граждански брак и ГОТОВО!!! good

При мен проблема не е толкова с дипломата, колкото със сертификатите. Процедурата в Oracle е толкова сложна, че е "по-лесно" отново да се явиш на същите изпити, отколкото да ти преиздадат сертификата с друго име. А повярвайте ми изпитите са доста гадни  bad .

Така, че ще съм с име тип "последния да затвори вратата" .  blush
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: юни 02, 2007, 09:02:46 »

И аз ще съм с тиренце, ама то моето е като вид заплаха след сватбата: "Още малко ме ядосай, и ще махна тирето" yahoo

Пишете само на кирилица!
« Последна редакция: юни 04, 2007, 12:45:46 от maria_lakova » Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: юни 02, 2007, 09:12:00 »

аз също много си харесвам фамилията , но милото и не иска и дума да става за това да си запазя фамилията , предложих му вариянта с тирето и на това не е съгласен sad , как ще го убеждавам незнам - сега съм Фърговали, а ще стана Ниязиева след сватбата ...Фърговали - Ниязиева е компромисен вариянт за мен smile а и никой освен нас няма да знае че съм си запазила фамилията и съм добавила и неговата с тире  laugh
Активен
ginger
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



« Отговор #219 -: юни 02, 2007, 10:23:05 »

аз също много си харесвам фамилията , но милото и не иска и дума да става за това да си запазя фамилията , предложих му вариянта с тирето и на това не е съгласен sad , как ще го убеждавам незнам - сега съм Фърговали, а ще стана Ниязиева след сватбата ...Фърговали - Ниязиева е компромисен вариянт за мен smile а и никой освен нас няма да знае че съм си запазила фамилията и съм добавила и неговата с тире  laugh

На мен лично Фърговали - Ниязиева  ми звучи много добре  danceg. Дано успеете да се разберете.
Аз ако бях на твое място, щях да му кажа, че  ако не иска с тире, тогава ще си оставя само моята фамилия  tease . Да видим тогава дали няма да отстъпи.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: юни 02, 2007, 10:46:42 »

Моят мъж няма никакви претенции за името, така че ще бъда с тире yahoo
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: юни 02, 2007, 10:52:02 »

моя мрънка малко, но за сега съм с тире tease tease
Активен
Nitsa
Новак
*
Публикации: 7



« Отговор #222 -: юни 02, 2007, 11:18:13 »


Мисля, че винаги ще принадлежим на бащите си - това е измислено отдавна, човек не променя второто си име :-)
Затова и в работата винаги съм използвала презимето си.
След сватбата с удоволствие ще приема фамилията на бъдещия си съпруг.
А за дипломите - каквото е необходимо ще свърша, за да нямам грижи по-натам с това.

 
Активен
estrella
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 590



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: юни 03, 2007, 00:52:50 »

А някой има ли представа защо мъжете толкова държат да вземем тяхната фамилия,искам да кажа ,че аз искам да добавя неговата с тире,а той ми вика или да взимам неговта или да си остана с моята?като че ли едно име толкова голямо значение!?
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: юни 03, 2007, 09:46:46 »

И аз не зная защо  Oh my ... аз лично ще съм с тире и декларацията вее е попълнена  tease , но пък и половинката не е имал нищо против. Каза ми аз да си преценя как ще се чувствам по-добре и че за него по-важното е да съм до него, а не каква ще ми е фамилията  girl_in_love  Иначе аз не държа като цяло много на моята фамилия (по ред неприятни причини), но просто съм свикнала страшно много с нея и ще ми е много трудно да я променя  pardon
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines