Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 18:03:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбено облекло за младоженеца - 2 част  (Прочетена 269919 пъти)
 
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: февруари 09, 2009, 10:49:20 »

ralichka___, браво за костюма! Ако може, снимай го да ни го покажеш smile. Ние с мъжо пък имаме спор за костюма. Аз се опитвам да го убедя да си купи по-светъл костюм, а той държи на тъмен. Ще го потормозя аз и ще се съгласи  tease
Активен
ralichka___
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 513



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: февруари 09, 2009, 13:48:51 »

Добре, ще го снимам Wink А относно разминаванията във вижданията ви - по - добре го остави да бъде както му харесва smile Поне според мен така е правилно. Той ме съветваше за роклята, но аз в крайна сметка избрах каквото ми харесва. А пък идеята ми за неговата визия беше друга.... но той така се харесва и това иска. Та трябва да се съобразяваме един с друг  pardon
To на снимка и на закачалка не се вижда кой знае какво от костюма... но е доста втален и стои много добре Wink


* kostium.jpg (64.66 KB, 375x500 - видяно 297 пъти.)
« Последна редакция: февруари 09, 2009, 13:55:52 от ralichka___ » Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: февруари 09, 2009, 15:06:10 »

Много е стилен Bravo. Аз не се опитвам да се налагам за костюма на половинката, но просто съм го виждала в светъл и му стои много по-добре. Но в крайна сметка като тръгнем за костюм и пробва различни цветове, тогава ще преценим най-добре smile.
Активен
ralichka___
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 513



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: февруари 09, 2009, 15:09:08 »

O аз напълно те разбирам, въобще не те опреквам  blum Нали съм същата и аз  pardon Успех с избора!
Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: февруари 09, 2009, 16:01:57 »

Благодаря! Аз си представям нещо такова, само че ризата и вратовръзката да са в друг цвят:



И все пак зависи какви костюми има по магазините pardon.
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #170 -: февруари 10, 2009, 22:02:23 »

Ето още информация от нет-а за мъжкия костюм:
http://www.karierist.com/image/business_style/OS_0005.htm?pg=1
(под статията се коментират как може да си осигурите 20 % от костюми на Rollman)

За да прецените, каква дължина на сакото да изберете, отпуснете ръцете си и хванете подгъва на сакото. Ако сте успели да го направите, то сакото е с идеална дължина. От към гърба сакото трябва да закрива изцяло задните части.

Ръкавите при отпуснати ръцете трябва да стигат до основата на китките. Ръкавите на ризата задължително трябва да се подават от ръкавите на сакото на 1-1,5 см.

Панталон

За да изберете дължината, направете крачка напред с единия крак и задръжте това положение. Ако чорапите се виждат под крачолите, то панталонът е прекалено къс. Изберете по-дълги крачоли без да прекалявате – прекалено дългите крачоли се събират на “хармоника” и изглеждат немарливо. В идеалният вариант отзад крачолите стигат до средата на тока, а отпред – покриват горната част на обувката, правейки лека гънка.

Не забравяйте, че няма винаги да стоите прав. Когато сте в седнало положение в никакъв случай от крачолите не бива да се показва голият крак над чорапите! Затова, за да сте сигурен, че ще изглеждате добре, винаги си купувайте по-дълги чорапи
« Последна редакция: февруари 10, 2009, 22:03:54 от Violet » Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: февруари 11, 2009, 15:32:57 »

Здравейте smile Да ви се похваля - имаме си вече костюм, в повечето магазини има огромни намаления, така че ви препоръчвам да разглдате и вие Wink Нашият е черен с малко лъскаво черно райе, Denyl.


Раличка, честито! А каква е цената?
Активен
ralichka___
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 513



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: февруари 11, 2009, 20:11:39 »

Meрси, elеan, 240лв струваше.
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: февруари 12, 2009, 15:06:07 »

Аз пък незнам какво ще го правя моя младоженец.Никога не съм го виждала с костюм, а и той е един слабичък..., но задължително ще вметна една оранжева идейка в силуета, комбинацията на kiksi( на съпруга и`, де) много ми допадна. Bravo
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: февруари 13, 2009, 09:37:57 »

valka27, благодаря ти!  blush

Моят младоженец и аз като теб никога не го бях виждала с костюм (освен на снимки от абитуриентския му бал smile ). Та затова решихме костюмът да е спортно-елеганетен и бяхме много щастливи, когато намерихме, че малко се озорихме. И материята, и кройката са такъв тип, а панталонът дори наподобява кройка на дънки.
Е, разбира се, мисля, че намерихме някакъв баланс между официално и небрежно. Тя и амата ни сватба беше в по-лятно-небрежен стил (включително и моята рокля  Wink )

От вратовръзка се отказахме точно, за да "вържем" облеклото с тази небрежна идея. Да не говорим, че все пак е в разгара на лятото и т.н. Най-малкото ризата е логично да е с къс ръкав заради сезона. И в един момент ще свали сакото и отдолу - по риза с къс ръкав и вратовръзка  bad
Не искам да обидя никой, но смятам, че не е удачен вариант.
Носенето на вратовръзка предполага дълъг ръкав - сако или риза.  good Поне аз така мисля, не знам, дали има някакви правила.

А за оранжевото - много се радвам, че и ти си на тази вълна.  good Аз повече настоявах за жълта или зелена риза, ама той се хареса с оранжево и въобще не съжалявам, че избрахме оранжевото.  good
Според мен е много важно, когато младоженецът е със светъл костюм, ризата да е по-ярка, като някакво "цветно петно" в облеклото му. Иначе ако и той е бял като моя може да заприлича на призрак в един момент. lol
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: февруари 13, 2009, 10:02:26 »

Забелязах аз, че нещо липсва вратовръзка...и аз си мислех и моето момче да е без тази екстра, горкия сигурно цял ден ще го стяга и ще я подръпва...обаче вчера разбрах от форума за нов прочит на ритуала с хвърл. на жартиера - хвърл. на вратовръзката, което много ми допадна ... знам ли вече crazy
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: февруари 13, 2009, 13:03:28 »

valka27 , според мен вратовръзката въобще не е задължителна екстра - аз лично много се радвам, че минахме без нея, още повече, че най-важното е човекът да се чувства комфортно.  good
Така или иначе, ако си твърдо против хвърлянето на жартиера, няма лошо да е с вратовръзка, но имате време да решите - спокойно можете да вземете костюм и риза, а вратовръзка в последствие, като решиш какво ще хвърля. Успех!  good
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: февруари 13, 2009, 17:14:30 »

Може би нещо такова


* kostum7.jpg (23.1 KB, 113x239 - видяно 3099 пъти.)
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: февруари 14, 2009, 14:51:16 »

Аз не съм привърженик на много тъмните костюми, но с подобна вратовръзка и ботуниера нещата стават супер цветно-свежарски и на мен лично ми харесва този вариант  judges
Активен
ralichka___
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 513



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: февруари 17, 2009, 12:45:14 »

Mомичета, не мога да не споделя радостта си с вас smile Годеникът ми все се надваше на смокинг, въреки че взехме костюм и вчера родителите ми го изненадаха със страхотен подарък  heart Oh my ... Girl_hide Ето го моят бъдещ младоженец  danceg heart А костюмът, който бяхме купили ние, ще си го облече след церемонията smile


* P2160066а.JPG (65.49 KB, 324x620 - видяно 286 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines