Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 04:19:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Спалнята!!!  (Прочетена 302348 пъти)
 
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #225 -: април 27, 2010, 11:34:44 »

Ейййй, тая тема принципно ми е супер интересна, но сега вече има и реален снимков материал.

Гери, имате легло с негова собствена история! Уникално.  blush А вие абсолютно цялото ли го реставрирахте сами? Направо не си представям как става. И може ли да те помоля да покажеш и старите снимки на леглото в рамка, идеята е супер интересна.  good

Ина, с нетърпение ще чакам да споделиш интериора у вас. Аз събирам като златотърсач статии за френски апартаменти и къщи.. някак си има нещо различно у тях, а при теб ще бъде и смесица от други неща. Стискам палци по-скоро да се приближиш към това, което ти харесва.  good

Ау, че готино се забърза темата!  danceg
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: април 27, 2010, 11:55:58 »

Дени, аз много се гордея с леглото особенно че сами сме си го реставрирали.То ако ни види някой истински реставратор сигурно ще се хване за главата ама каквото можем направихме.Мислех да го боядисвам но не намерих боя която да пасне а и реших че е по добре да се вижда старостта му.Между другото леглото има една основа която се закача за тавана и от нея пада балдахин, но спалянта ни е малка и ако сложа тва ще изглежда още по мижава.

Ето и снимки от списанието.КАзва се Щведска къща и е от 1924.
Много обичам да гледам такива неща.как хората тогава са си обзавеждали къщите.


* P1030056.jpg (55.61 KB, 600x450 - видяно 300 пъти.)
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: април 27, 2010, 11:56:26 »

една друга стая


* P1030057.jpg (55.46 KB, 600x450 - видяно 312 пъти.)
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: април 27, 2010, 11:57:16 »

къщата им, която в момента е хотел


* P1030058.jpg (52.03 KB, 600x450 - видяно 307 пъти.)
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: април 27, 2010, 11:57:43 »

и тук прабабата и прадядото на Матиас


* P1030059.jpg (56.12 KB, 450x600 - видяно 295 пъти.)
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #230 -: април 27, 2010, 12:48:18 »

 Oh my ... Oh my ... Oh my ...
Направо ми падна шапката !!! Гери сигурно си много горда  give_rose

Стаите са великолепни heart heart heart

Ееех, защо не сьм се родила в богато семейство по онова време, когато са се носели дъъъъългите рокли и се е бродирало на гергеф  Girl_sing Girl_sing Girl_sing

Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #231 -: април 27, 2010, 12:52:22 »

Ето и снимки от списанието.КАзва се Щведска къща и е от 1924.
Много обичам да гледам такива неща.как хората тогава са си обзавеждали къщите.

И аз! И аз!  Bravo Bravo Bravo

Гери, страхотно е човек да има късче история у дома си! Блестяща идея за рамките, напълно заслужено се гордееш.  smile

Ина, и аз така въздишам час по час за отминали епохи...  pardon  Макар съвремието да има толкова много привлекателни страни.  Girl_hide

Аз пък онзи ден си сканирах статия в едно списание за къща, която ме впечатли. Тя е на една българска актриса и е направена така, че да имитира стара българска къща. И въпреки че са запазени много традиционни мотиви, си е напълно съвременна. Интересна е. Ако искате ще показвам снимки. (не че ме пита някой, както казва Ина).  pardon
« Последна редакция: април 27, 2010, 12:55:47 от Деничка Звездичка » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #232 -: април 27, 2010, 13:01:32 »

Хахххаха, питам те (ако не ни погнат). Ако искаш може и на лични, но направо пускай тука, то си е по темата  good
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #233 -: април 27, 2010, 14:16:28 »

Ето! Пускам снимките. Показвам тук само спалнята, защото е съвсем по темата, а в линка по-долу пускам всички останали снимки на къщата. Сканирани са от списание "Идеален дом". Къщата е на актрисата Емануела Шкодрева и се намира в с.Лещен.





албум: http://bg.fotoalbum.eu/denitsa_kras/a460652
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: април 27, 2010, 14:23:44 »

Мацки, аз малко извън темата за старинните спални  blush
Но, някой има ли спалня като долната, по-скоро шкафчетата да са така разположени. Те преди време май бяха на мода така. Но въпросът ми е, ако има - дали е удобно? При нас мястото е много малко, а това разположение си е вариант да спечелим повече шкафчета на стената зад леглото, която реално иначе стои празна.
Също така - този "ъглов" шкаф с огледалото ми се вижда удобен за съхранение на по-големи, обемни неща.
Ще се радвам, ако някой има такива да сподели впечатления  give_rose

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #235 -: април 27, 2010, 14:31:05 »

На Фабио в Италия им е така спалнята с такива шкафчета. Удобно е да. Само при определени позиции (понякога) си чука главата в рьба  Ashamed Ashamed Ashamed Иначе за малка стая е доста практично  good
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: април 27, 2010, 14:39:11 »

Ааа, Инка, аз мисля да пропуснем задната табла и да си я поръчаме с нещо мекичко и тапицирано там  good
То и да си облегнеш възглавничката е по-удобно  blum
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #237 -: април 27, 2010, 14:42:36 »

Бубе, във Враца спалнята вкъщи е такава с рафтове и шкафове отгоре. Да ти кажа честно за мен поне не беше никак удобна - пресягаш се ту отляво, ту отдясно на леглото, понякога стъпваш отгоре. За ниски хора не ми се вижда удобно, както беше примерно в нашия случай. Може би пък и нашата просто да не е била направена много удобствено, а и стаите в къщата ни са доста малки. Но иначе има смисъл действително заради това, че има къде да се слага багаж.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #238 -: април 27, 2010, 14:52:25 »

Да, наистина поякога се стьпва отгоре, но пьк компромиси има винаги. Човек рядко може да си позволи идеален вариант. Иначе на тях отгоре са два шкафа (ако добре го цитирам сега по памет) и майка му (която е много ниска) има едно такова дьлго с една кука и с него си сваля закачалките (без да се качва на леглото). Не е неудобно  pardon (освен това дето ви споменах горе и точно за рьба на тея шкафове става вьпрос)

Аз не се стьрпях и досега снимах нашата спалня, но ми падна батерията на апарата и не мога да кача снимките. След малко ще ви ги пусна като се позареди.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: април 27, 2010, 15:04:24 »

Да, това с качването няма как за съжаление да се избегне в този случай.
На тази, която ви показах мен не ми харесва и тази дъска, която е между възглавницата и нощното шкафче, където се предполага да ти седи нощната лампа - ще пречи на светлината. Но по поръчка може и да не го направят така.
Иначе, за високи закачалки има едни механизми - подобно на куката действат, само че си е така гардероба, дърпаш пръчка ли там, каквото е, и слиза цялата закачалка, т.е. целия лост, на който си висят закачалките. Вземаш си каквото ти трябва и механизма го връща пак горе.
(Боже, какво обяснение дръпнах  girl_impossible )
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines