Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 15, 2024, 21:34:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Спалнята!!!  (Прочетена 297254 пъти)
 
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: септември 24, 2009, 12:27:22 »

подматрачните рамки за размери по големи от 140 см по средата имат укрепваща и всъщност представлява 2 подматрачни залепени една за друга. иначе е логично летвите когато са на по-голям размер и като се метнеш отгоре им да се счупат или да изпаднат. но в много от жилищата става трудно, да не кажа и невъзможно да се качи и внесе подматрачна рамка с размери 180/200см и много често се практикува 2 отделни подматрачни с един общ матрак.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: септември 24, 2009, 12:31:35 »

Aaa, значи може да са 2 подматрачни рамки с един голям матрак отгоре...Ясно, това звучи доста добре... blush blush blush
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: септември 24, 2009, 15:07:02 »

ааа, ечи, не е така, нашата точно така си я качиха, размер 180/200....
цялата;
посредата има една напречна метална летва и от нея в двете посоки излизат дървените ребра; външните краища пак са с метал по цялото продължение на рамката, цял метален правоъгълник; не се сглобява на място и определено си влиза през вратите....като тук ще отбележа, че незнайно защо нашата входна врата на апартамента е малко по-малка от тези на съседите ни....

Стаси, най-добре си премери вратите дали ще мине; значи, рамката не се вкарва през вратите в положението, в което стои върху матрака, а ширината й всъщност става височина и реално ти трябва височина 180см; мисля, че стандартът за вратите е 200...

ако са две отделни подматрачни рамки с един цял матрак, напарво не искам да си представям как ще се чувства този, който легне върху мястото, където се срещат двата метални правоъгълника (обковите) на самите рамки.....

за да е стабилна рамката се подсилва с плоскост от ПДЧ, нашата първоначално не беше подсилена и виках фирмата да я подсилят...бая зор видя тази рамка и след като й сложиха ПДЧ парченца....е не е мръднала;

всяка рамка ще се огъне, нашата беше за матрак 143 на190 (нещо подобно, пак не е стандартен, а по поръчка); подсилване става така...

както ти е рамката на леглото, дървената на цялата спалня, тя нали е един правоъгълник; ако е широка 180 и дълга 200 см., то като разделиш 180 на две и хванеш средата, а след това 200 /2 и хванеш средата и на дължината, там по протежението на ширината (един вид точно по средата на дължината и на средата) се слага едно ПДЧ, което е 2см. широко и е с височина до рамката; то подпира рамката по средата й и няма да имаш никакви проблеми!!!

можеш да подсилиш рамката по дължината в средата (по принцип на това място е метална частта и лесно ще се ориентираш) та по дължината едно ПДЧ, а освен това и по средата 180/2 и 200/2, което азначава, че от двете страни на ширината да ти остават равни разстояния и също в дължина пак равни разстояния, може да сложат по едно парче, което се пада перпендикулярно на металната част на рамката и другото подсилване
« Последна редакция: септември 24, 2009, 15:16:31 от gostenka_82 » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: септември 24, 2009, 15:13:30 »

нашата спалня е 2 на 2, матракът е латексов и мога да кажа спокойно , че това е най-удобното легло, което някога съм използвала, невероятно е. за рамките се чудихме дълго, в крайна сметка са две отделни рамки свързани една с друга. задължително е да има по-средата укрепваща греда , то няма как иначе да е при по-големи матраци
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: септември 24, 2009, 15:32:49 »

gostenka_82 , това с укрепването на подматрачната не го разбрах. по принцип това се предвижда в конструкцията и модела на леглото.
а относно влизането на подматрачната го казвам от опит и не защото няма да мине през вратата а защото понякога неможе да се качи до етажа, или пък разпределението на апартамента е такова с тесни коридорчета, та го споменах като вариант.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: септември 24, 2009, 20:50:51 »

Аз само едно не разбрах - това с подсилването на рамката кой го прави - ние самостоятелно, или така се поръчва?
И още нещо - рамката към леглото ли се продава или се поръчва отделно? Или се продава към матрака?
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: септември 25, 2009, 07:08:13 »

спалнята е продукто който ти си купуваш. сглобява се и веднага може да го ползваш. една фирма която сържи на името и качествто си тя си е заложила в моделите които предлага сигурността на клиента и от теб не се иска нищо друго освен да се наслаждаваш на приятни емоции в леглото без да мислиш за друго. но често се срещат и модели на които честно казано те е страх да седнеш камо ли да си помислиш за нещо друго да правиш.
относно подматрачната рамка, има модели които просто немогат да съществуват без тях, тя е носеща и конструктивна и те се продават с подматрачната. но има и такива модели на които можеш да сложиш допълнително, не са зависими от подматрачната. подматрачните биват стандартни и за латексови матраци(имат и ценово разлика), така че е най добре да питаш в цената на спалнята която си си харесала какво точно влиза.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: септември 25, 2009, 07:55:16 »

хихи, ами много ясно, че от фирмата го правят; няма вие да си сглобявате сами леглата....

значи, нашият коридор е много тесен, стълбището също не е широко, но съвсем спокойно си влезна една цяла и сглобена рамка 180/200см.;

значи, рамката си е една, посредата с метална летва и от нея на страни излизат дървените ребра; целият външен край си е с метална лента от до по целия правоъгълник; това не са две отделни подматрачни рамки, а всъщност това си е двойна рамка; но е една;

подсилването го правят от фирмата, просто обяснявам вариантите за подсилване, защото човек може да си го поиска сам как точно да стане (ние винаги си казваме кое как точно да се подсили);

ако рамките са две отделни, всяка ще е правоъгълник с метален обков (така да го нарека) по цялата дължина на правоъгълника;
за да стане ясно какво имам предвид прилагам снимка на ЕДНА двойна подматрачна рамка, която е подсилена; само дето има механизъм за вдигане на матрака и в това е разликата



по външния край цялата рамка има метален обков (то е е обков, просто външната част е метална);
еми представете си две по-малки такива рамки, колко ще са удобни, като легнете по средата на леглото баш върху твърдия метал
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: септември 25, 2009, 08:50:45 »

Сега най-после всичко разбрах  good good good
Благодаря момичета, много мило че обяснявате така подробно дори и за такива като мен (малко чалнати)...
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: септември 25, 2009, 09:14:21 »

ние след няколко месечно обикаляне не можахме да намерим толкова голяма спалня и затова си поръчахме от една фирма матрак и подматрачна рамка и после си направихме леглото по него, като е с повдигащ механизъм.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: септември 25, 2009, 09:17:13 »

И при нас всичко е по поръчка.

Стаси, радвам се, че накрая ме разбра, че и аз как обяснявах...
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: ноември 05, 2009, 16:19:29 »

и ние сме по поръчка, докато намерим мина една година... поръчахме си спалня плюс ракла, мн е удобно. Лошото беше че матрака ни е с много нестандартни размери, и без поръчка нямаше да се измъкнем.
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: април 07, 2010, 20:42:52 »

gostenka_82 и ние сме с такъв механизъм на спалнята, но всичко е със размер на производителя, естествено и съобразен със стаята. Подматрачните си вървяха към леглото, но голямо чудене беше за матрака и накрая се спряхме на магнифлекс (дано не е реклама, ако трябва модераторите да го изтрия) и сме доволни.
ето я и спалнята, другото шкафче е преместено, до скрина, за да се събере детската кошара  blum


* SUC50122-1.jpg (68.75 KB, 336x448 - видяно 404 пъти.)
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: април 07, 2010, 20:43:26 »

др.шкафче  pleasantry


* SUC50121-1.jpg (69.11 KB, 448x336 - видяно 369 пъти.)
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: април 07, 2010, 21:38:16 »

emily  Oh my ... Oh my ... Oh my ... спалнята ви е почти същата като нашата . Боядисана е в лилаво и цветовете на мебелите са същите мисля   yahoo
Много е хубава , естествено  Bravo Bravo Bravo

П.П. Според милото , аз  съм далтонист (или както се казва) и цвета на стените няма общо с лилавото или синьото  beating Ако може да кажеш какви са ви цветовете  tease
« Последна редакция: април 07, 2010, 21:48:53 от leni_beni_ » Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines