Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 08:41:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да се разберем?  (Прочетена 5500 пъти)
 
MiniCooper
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



« -: юли 03, 2009, 23:54:12 »

Здравейте, отварям чисто нова тема във форума и се извинявам предварително, ако вече има такава, но просто имам нужда от съвети. smile
Годеникът ми има своя собствена идея за нашата сватба, с която идея аз съвсем случайно се запознах... Оказа се, че той планира сватба другото лято на морето - дотук звучи чудесно, само че се оказва, че сватбата ще бъде двойна, с негова бивша съученичка от гимназията, която аз съм виждала точно два пъти, и с която не сме си разменили и една приказка, и той взел, че й казал, че ще се жени и тя му казала - супер, айде да правиме двойна сватба и той се съгласил. Ама нито питал мен, нито нищо и се скарахме много жестоко, защото аз му изложих 15 мотива, поради които не искам двойна сватба - най-важните от които - не я познавам и това си е моят ден и не искам да го деля с друга. Той ми каза, че не разбира моите мотиви, а всъщност неговия е - ще стане много як купон и ще има страшно много хора... Отново нещо - по отношение на много хора - което аз не искам. Оттогава не сме говорили изобщо за сватбата и не знам как да подхвана изобщо темата.
Истината е, че сме заедно от една година и малко и връзката ни беше много сложна. Той още обичаше бившата си и прочее, но няма да изпадам в подробности. Предложи ми по много римантичен начин - на рождения ми ден, в парка на лунна светлина пред най-близките ни приятели, беше стрхотно изживяване, но след като изтрезнях от първоначалното си опиянение, си помислих, че ми предлага само за да се успокоя и да на му се сърдя всеки път, когато той излиза, за да се срещне с бившата си, мислейки си, че. Оказа се, че тя заминала за Испания да живее там преди той да ми предложи,но аз така и не мога да се осмеля да го питам какво правим с тази сватба и лошото е, че дори аз не знам, защо
Предполага се, че ми е най-близкия човек, а дори не мога да си говоря с него, моля дайте ми съвет. Предварително благодаря на всички smile
Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юли 05, 2009, 20:06:09 »

Лелеее Мини, това си е доста сложна ситуация. Аз имах подобни елементи с бившата на моят бъдещ мъж, ама полека лека ги отстраних. Той държеше да си останат приятели и да се виждат - обясних, че това не ми е приятно и ако той ме уважава ще го прекрати, както аз не се виждам с бившия ми приятел. И той го направи, за което още повече го обичам.
При теб начина по който ти е предложил е невероятен и това означава, че той държи на теб. Това с двойната сватба обаче и на мен не би ми харесало. Аз ако бях на твое място сигурно бих му казала категорично, че НЕ ЖЕЛАЯ ТАКАВА СВАТБА. Той ако не се съобрази с теб, не знам, означава много неща, но всичките не са хубави за него. Сватбата е специален празник най-вече за една жена. Никой, ама никой друг ден през живота ти няма да може да се сравни с този - няма друг ден в който да се чустваш толкова специална. А още една булка до теб....това е гадно. Разбирам това да е сестра, братовчедка или друг близък човек, ама някаква съученичка, дето почти не познаваш... angry  На мен като цяло ми е доста странно, защото в по принцип мъжете оставят на жените да организират подобни събития.
Ако трябва да синтезирам съвета си към теб е следния:
1. Поговорете си сериозно за сватбата по принцип - кога, къде, в какъв формат.
2. Бъди категорична по отношение на двойна сватба.
3. Бъди мила - караниците не водят до нищо, а и ако реши да ти прави на инат, само ще го амбицираш
4. Ти сигурна ли си, че съученичката му наистина иска двойна сватба или това е било просто реплика, която е подхвърлила, без да я мисли сериозно? Тя би следвало да има същите желания и съображения като теб. Това следва да се проучи.
5. Ако вие имате около 100 човека гости и съученичката толкова, ще има ли място за толкова хора.
6. Аз бих имала сериозни съмнения за готиния купон. Толкова хора (не само млади, но и възрастни), които не се познават, събрани на една сватба.....И на тях май няма да им е много готино. Разпитай го как точно си я представя тази двойна сватба. Как в един ресторант ще поднесат по едно и също време храна за толкова много хора, как ще се правят ритуалите, колко голям трябва да е дансинга....такива неща
В заключение само ще ти дам пример, че преди два месеца се ожени мой приятел. Месец преди това се омъжи сестра му. От едната страна гостите си бяха едни и същи. Но те не направиха двойна сватба, която в този случай би изглеждала малко по-логична
Дано съм ти била полезна и съжалявам за дългия пост.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #2 -: юли 05, 2009, 20:46:43 »

 Абсрахирам се от фактите до тук, но искам да кажа, че моите родители са правили двойна сватба. Било е много отдавна, а познатите страни са съпрузите. Съпругите изобщо не са се познавали. Може невероятно да звучи, но аз съм "потърпевш" от такъв тип брак. Снимал съм над близо 500 сватби и аз лично нямам подобен случай. И все пак като взема за пример моите родители, мисля, че подобно тържество може да се случи. Снимките са единственото доказателство за подобен случай. Разглеждал съм ги десетки пъти и съм се чудил. Но това е положението. Решение на две двойки. За съжаление единият съпруг не е между живите. Почина от диабет преди няколко години. Има две дъщери, вече с по две деца. Рядък случай за нашето съвремие, но аналогичен на случая на моите родители. За доказателство съм готов да публикувам снимки. Действието се развива в много малък град . Няма страшно !
« Последна редакция: юли 05, 2009, 20:48:42 от Pachoran » Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юли 05, 2009, 21:42:52 »

Въпреки, че Мърчето е казала това което смятам че трябва да се каже, искам да те подкрепя в това да устояваш сватбата ти да бъде това което искаш ти! Иначе идеята е  diablo
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юли 06, 2009, 11:00:33 »

Мини, твоята ситуацият хич не е цвете! И като жена, вече била булка, много е важно всички, независимо дали твоите приятели или роднините на мъжа ти, които никога не си виждала, да ти казват, как ти си най-красивата булка. Пък така, половината от гостите няма да ти го кажат. НЕ Е ЧЕСТНО! Освен това, когато жената, с която делиш вниманието и комплиментите не е сестра ти, от която никога не е възможно да ревнуваш или най-близката ти приятелка съвсем си е причина да увесиш нос.
 И аз поддържам напълно казаното от Мърче. Най-вероятният начин да си извоюваш твоето е да си го измрънкаш, както се казва. Обичаш ли ме?, искаш ли да сме заедно цял живот?, разбери, че аз искам жълта сватба, а съученичката ти зелена, коя от нас е по-маловажна за да прави компромиси в деня, в който тя трябва да е най-важна? Пък иначе ще правим 2 купона, по-яко е!  Защото на теб сега ти е далеко, и ние решихме да се женим началото на миналото лято, правихме сватбата преди месец и тогава нещата ми се виждаха съвсем прости. Ама, като навлезеш в булченските дълбини се оказва, че има покани, има вазички по масите и ма салфетки има подаръчета на гостите има цветенца и пеперудки като декорации има избор на ресторант, цени, място за ритуал, избор на ДЖ и фотограф, неща, които са въпрос на вкус, няма някакъв математически критерий за да се разберете всичките безусловно. Успех! Стискам ти палци!
Активен
jewel
Ентусиаст
**
Публикации: 100



« Отговор #5 -: юли 06, 2009, 12:24:26 »

Мини,отстоявай желанието си до край!ако това е МЪЖЪТ той ще те подкрепи безусловно.какви са тези глупости за двойна сватба?!направо невярвам.щяло да бъде купон?и къде оставаш ти в цялата работа,ти дето трябва да си принцесата,ти дето трябва да си центъра на сватбата,ти на която всички трябва да правят комплименти..поговори сериозно с него и кажи какво мислиш.ако още от сега неможете да вземете единодушно решение за един от най-важните моменти в живота си,какво става по-нататък?!да не би и да иска да раждате заедно със съученичката му,че да е по-весело и после да има голям купон?!съжалявам,ако на някой му се видят рязки мислите ми,ама аз не бих го позволила!това си е НАШИЯТ ДЕН и всяка от нас трябва да сбъдне мечтата си поне за ден тя да е център на вселената! girl_wink. Мини,успех мила,и добре си помисли преди да забравиш мечтите и желанията си good
Активен
MiniCooper
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



« Отговор #6 -: юли 06, 2009, 20:07:55 »

Много ви благодаря на всички за отговорите, страхотни сте. Наистина мисля да си отстоявам моята позиция и вярвам, че накрая ще успея  smile Прави сте, че това си е нашият ден и трябва да си е такъв, какъвто искам да бъде smile  girl_wink
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юли 07, 2009, 12:18:17 »

Около сватбата човек става много изнервен. Аз се радвах и сега се радвам за моите познати, които се жениха няколко седмици около моята сватба. Но точно два дни преди и два дни след това ужасно се дразнех някой да заговори за друга сватба. Просто.. идеше ми да кажа - ми вървете на другата сватба, какво ме занимавате мене с глупости! Просто човек изперква. Така че не мога да си представя двойна сватба. Аз с най-близките си щях да се избия, ка моли с непознати. Въпреки че всичко става. Аз например познавам съвсем бегло нашите кумуве, да не кажа, че не ги познавам изобщо. Но май са готини хора, а на сватбата бяха просто без-уп-реч-ни. Партито стана перфектно. Успех и знай, че все пак любовта всичко превъзмогва.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: юли 07, 2009, 12:33:16 »

Гледам и не вярвам на ушите си! Та като изключим шегата ще те попитам ти въобще сигурна ли си че това е твоя човек?! Не искам да бъда груба, но точно преди съпруга ми бях в същата ситуация, нямам предвид двойната сватба а срещите с бившата. Момчето много яко си ме вътреше на пръста, а когато тя замина реши да ми предложи брак, аз все отбягвах темата и така и не приех. Но появеше ли се тя моя "мъж" (пак казвам бившия ми приятел имам предвид) хукваше подир нея като малко дете. Разказвала съм във форума за многото му изневери, за това как когато имаше голям процент вероятност да имам рак на шийката на матката и трябваше да ме подложат на 10000 теста и изследвания тоя мухльо ми каза "аз отивам при цвети че нещо не може да спи напоследък и майка й ми се обади че взема приспивателни"  girl_impossible Ох не искам да се увличам в приказки, но дали когато тя се върне от Испания той изобщо ще иска сватба било то двойна или единична?
Относно мнението ми за двойна сватба съвапда изцяло с предходните! Не мога да си представя реди се една бабка да ти честити и казва "аа ти не си нашата булка, търся другата" и те подминава  nea Някакви такива абсурдни сценки ми изникват в главата, разни неща от сорта на две картинки с надпис "открийте десетте разлики"  NO

ХУбаво си помисли че според мен проблема хич не е в типа сватбта, а в това да има ли изобщо сватбта! Надявам се не съм била груба, просто съм минала по този път и отказвах да приема съветите дори на най-близките ми хора, за което сега съжалявам!
Активен
MiniCooper
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



« Отговор #9 -: юли 07, 2009, 22:24:27 »

Мила, и аз много мислех по въпроса, дали това е моят човек и накрая стигнах до извода, че е той. Преди него имах една 7-годишна връзка, и когато се разделих с бившия той ме тормозеше, биеше и прочее, период от живота ми, който настоящият ми ми помогна да преодолея. Говорили сме си много по темата за бившата и мисля, че се изяснихме. Истината е, че му имам огромно доверие, и знам, че не ме лъже.
Не си била груба, напротив, и аз бих реагирала като теб, просто стигнах до момента, в който изясних нещата за себе си и съм сигурна в това, което правя smile и сега, да ви кажа честно, съм невероятно щастлива и вярвам, че намерих човект, който има най-голямата заслуга за това smile предполагам, че и накрая ще се разберем по отношение на сватбата и всичко ще бъде така, както искам да стане smile
Активен
Нев
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юли 08, 2009, 07:36:32 »

   Мини, като човек със сходна ситуация и аз да се включа с менни. Бившия ми с който живях около 2 години, не можеше да спре да се вижда с бившата си на кафета и като приятели, не че тя му отказваше, в един момент пътищата им се разделиха и най-накрая се зарадвах, че всичко свърши, о напротив, почна едно излизане с приятели (които се оказаха приятелки), но го разбрах доста късно. Почнаха скандалите не смеех да му кажа това, което мислех за да не се скараме и мълчах, един ден п, беше преди коледа ме попита бих ли се оженила за него и аз щастлива казах да, обаче като поизтрезнях от розовите мисли, които ме обзеха си дадох сметка, че го прави за моето спокойстви. Замислих се, че до сега съм виждала това, което съм искала да видя, ако видя нещо, което не ми харесва, просто се обръщах на другата страна... Но стига толкова искам да кажа. Да си помислиш, наистина той ли е човека за теб, много е важна комуникацията за всеки вид отношение, още повече м/у съпрузи, а ти споменаваш, че не можеш да си говориш с него, все пак той е човека, с когото по презумпция ще прекараш живота си, а понякога липсата на комуникация е причина за раздяла. Седнете двамата и си кажете всички неща, които ви дразнят един в друг, без да криете каквото и да е, и ако след разговора, пак се обичате и започнете да се стремите, към "отстраняване"на проблемите в отношенията ви, тогава значи наистина си пасвате.

Може би ти се струва малко грубо, но съм минала по твоя път, с разликата, че не стигнахме до организацията на сватбата, защото след седмица размисъл и ми дойде акъла и не съжалявам, със годеника ми се познаваме от 6 години, запознахме се като студенти в І курс учихме заедно, тогава м/у него и бившия избрах бившия, а 4 години по-късно, когато отново бях сама срещнах годеника си и съм безкрайно щастлива.
Надявам се всичко между вас да е наред и още веднъж извинявай ако съм ти се сторила рязка.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines