Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 25, 2024, 12:43:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: DJ за сватба част 2  (Прочетена 181360 пъти)
 
yoyo09
Новак
*
Публикации: 16


« Отговор #135 -: март 21, 2013, 00:22:42 »

Момичета търся отзиви за DJ Борислав /Боби / от Пловдив smile
Активен
Koralka7
Любопитен
*
Публикации: 45



« Отговор #136 -: март 25, 2013, 19:23:48 »

Здравейте, момичета. Искам да попитам има ли някоя от вас, която е била с оркестър вместо с диджей, за да сподели впечатленията си. Ще ви бъда много благодарна. Ние още умуваме дали да не сме с оркестър с певица, която да си води ритуалите и игрите или да има и отделно водеща, която да я върши тази работа. Струва ми се сякаш, че когато има присъствие на жива музика ще е по-весело...Незнам... Моля ви споделете мнения smile
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #137 -: март 25, 2013, 21:08:09 »

Ако наемете оркестър и те могат да водят ритуалите, ще е абсолютно излишно наемането и на допълнителна водеща. Това ще е излишен разход. Ако оркестъра е добър и се справя на ниво както с народната така и с поп музиката, то това ще е достатъчно. Ако обаче оркестъра е с ограничен репертоар то тогава в един момент ще се получи така че щи има определено зацикляне в еднообразна музика.
Ако имате представа за оркестъра дали могат да се справят с всякаква музика - това е добре, но ако нямате, няма да е зле да имате и Dj, който да покрива останалите стилове музика, които евентуално липсват в репертоара на оркестъра.
Активен
jutka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 57



« Отговор #138 -: март 25, 2013, 21:20:09 »

Здравейте, аз още съм без DJ...похвалиха ми Петър Дянков...някой има ли мнение за него?
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: март 25, 2013, 21:29:10 »

Здравейте, момичета. Искам да попитам има ли някоя от вас, която е била с оркестър вместо с диджей, за да сподели впечатленията си. Ще ви бъда много благодарна. Ние още умуваме дали да не сме с оркестър с певица, която да си води ритуалите и игрите или да има и отделно водеща, която да я върши тази работа. Струва ми се сякаш, че когато има присъствие на жива музика ще е по-весело...Незнам... Моля ви споделете мнения smile

И ние ще сме с оркестър и с Дж smile Както DJNick каза, нужен е Дж за музиката, която оркестъра не покрива, а и оркестърът има нужда от почивка и някой да покрива паузите и да подготвя музика за ритуалите. При нас Дж-ят ще води ритуалите  pardon
Не че сме на намерили Дж, но това е планът ни  huhhuh.gif При нас лошото е, че времето минава, а Дж няма и изчерпахме всички възможни варианти, направоо не ми се мисли, ама това е друга тема  pardon
Активен
Koralka7
Любопитен
*
Публикации: 45



« Отговор #140 -: март 25, 2013, 21:32:51 »

И според мен това е най-добрият вариант- оркестър с диджей, но не идва ли малко финансово натоварващо? 
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: март 25, 2013, 21:38:36 »

Със сигурност не е най-евтия вариант  pardon
Но щом сте решили да има оркестър трябва да има и ДЖ, обикновенно музикантите идват до определен час, нашите примерно са до 24,00ч и ако няма Дж в 24,00 трябва да си ходят гостите. Музикантите почиват, обикновено всички заедно, вечерят също и през това време пак трябва да има музика  pardon
Обмислете го добре, защото според мен няма как да се получат нещата, ако има само оркестър.
И професионалистите да кажат, но това са мои наблюдения  pardon
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #142 -: март 25, 2013, 21:59:08 »

И ние ще имаме бенд, дж и водещ, според мен живата музика носи много настроение, а без дж към оркестъра също не става, поради от ма6ка изредените причини, а водещия според мен дава рамката на цялата програма.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #143 -: март 26, 2013, 11:41:55 »

Здравейте, аз още съм без DJ...похвалиха ми Петър Дянков...някой има ли мнение за него?

Имате един глас от мен за колегата Петър Дянков!!!

Koralka7,
Защо не наемете оркестъра за по-малък период от време, така че едновременно да имате оркестър и Dj, без да давате толкова много пари ?!
Друг вариант - Защо не проверите дали цената на оркестъра е с включена озвучителна техника и ако е - да попитате Дж за каква цена може да озвучи оркестъра?! Ако такава схема е по изгодна - eто още един вариант да спестите някой лев и от двойно озвучаване - на оркестъра + на Dj
Защо Dj да озвучи оркестъп а не обратното ?! И още един жокер smile за да влезе повече светлинка!
- В 99% от случаите когато има оркестър и Dj - Dj е този, който остава до края.
- Когато гостите се поуморят или ограничат парите към оркестъра за поздрави  - оркестъра губи интерес и започва да свири успиваща музика, защото за тях един вид работата е към приключване (не винаги е така но в повечето случаи - Е).
- Ако оркестъра е нает за по малко време лесно ще си събере инструментите и ще си тръгне
- Ако оркестъра озвучава Dj, това означава че трябва да останат до края на събитието, независимо дали ще свирят или не,защото трябва да си приберат апаратурата а това от своя страна означава че не могат да седят на празна маса..........

Ами това е за сега smile
« Последна редакция: март 26, 2013, 12:27:34 от DjNick Mc » Активен
videoto
Ентусиаст
**
Публикации: 56


« Отговор #144 -: март 26, 2013, 13:18:31 »

и от мен един глас за Пепи Дянков  -но убеден съм ,че  всеки диджей,оператор,фотограф- вече има запазени дати за септември дори октомври ,а доколко си спомням  от по стари теми преди почти 2 месеца вие търсите за юни -което навежда на мисълта ,че вече закъснявате  и горещо ви препоръчвам  директно звънете и се срещайте с свободните колеги ,за да не се окаже   че сте вече в безизходица ...
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #145 -: март 26, 2013, 13:59:05 »

Има такъв момент, че голяма част от датите на DJ, се попълниха в доста ранен период тази година ?!
« Последна редакция: март 26, 2013, 14:04:20 от DjNick Mc » Активен
jutka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 57



« Отговор #146 -: март 26, 2013, 15:04:40 »

Сватбата ми се пада в неделя и повечето Dj-и са свободни...не съм закъсняла...просто искам изборът ми да е правилен и затова се допитвам до повече хора...Благодаря на всички за отзивите!
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #147 -: март 26, 2013, 15:34:59 »

 Сериозните събития, групи и прояви ,в частност оркестри не се озвучават с техника на ДЖ. Това важи за абсолютно всички сериозни професионалисти. ДЖ нямат сериозна техника за серизни неща. Често и не разбират от тонрежисура или ролята примерно на звуковия инженер. Това се учи 5 години във висше учебно заведение да напомня само, не се учи по сватби.
 Историята помни уникални прояви на корпоративни събития, в които групи като Щурците, Каризма, Ъпсурд и мнооооого други, слизат и отказват да пеят. Имам запис на "професионалната" работа, имат го и компаниите излъгали се се вслушат в съветите на вечно разбиращите ДЖ. То за това и вече големите компании си наемат сериозни фирми с професионална техника, а ДЖ е там отзад зад големите пултове и чакат включавне и не командват парада.
 Сериозна група, изпълнител или оркестър никога няма да ползва техниката на друг, особено ДЖ с две пищялки по 250 лева . Циганински оркестър няма да се хване на подобно предложение. Ако не вярвайте , питайте, те ще ви отговорят. И елате и споделете.
 Сватбеният ДЖ има друго призвание и задача, лошото е, че в последните години такива са на изчезване. Просто няма сериозни сватбени ДЖ. Няма и такива усъвършенствали образованието в подходящо учебно заведение. Всичко е халтура и парите в джобите и дуене по форумите, предлагане на оператори, фотографи, групи и какво ли още не. Халтура до небето !
Активен
videoto
Ентусиаст
**
Публикации: 56


« Отговор #148 -: март 26, 2013, 17:12:24 »

Сватбата ми се пада в неделя и повечето Dj-и са свободни...не съм закъсняла...просто искам изборът ми да е правилен .......

Няма никаква гаранция .Не сте единствената която прави сватба изобщо в неделя ...Неправилното , е съсвсем искренно ви казвам че само с допитване за мнения в форуми не става .За предпочитане е срещи  ,а защо не и присъствие поне частично на сватбено тържество за да се запознаете лично как работят .Личната среща ще ви подскаже  това ли е професионалиста  които търсите /защото в немалки случай именно това накланя везните към един или друг професионалист/Смущаващото е ,че не разбрахте може би ,че  търсите мнения  и отзиви за доста DJ -които са в един общ отбор -този на много добрите диджей и работещи на почти уеднаквени цени ,които ще ви направят купонът добър .Да сме реалисти няма "уникални"  "единствени" .Има много добри професионалисти  които ще ви свършат работа ...
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #149 -: март 26, 2013, 17:39:34 »

Сватбата ми се пада в неделя и повечето Dj-и са свободни...не съм закъсняла...просто искам изборът ми да е правилен и затова се допитвам до повече хора...Благодаря на всички за отзивите!
Абсолютно правилно !!! Който бърза в повечето случаи НЕ печели  good
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines