Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 16, 2024, 22:03:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Проблемни деца!  (Прочетена 41630 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: юли 12, 2010, 16:51:13 »

Индиго ли е вашето дете, характерни черти?...

1. Притежава ли вашето дете свръхчувствителност на границата със свръхестественото, или ясновидски способности?

2. Държи ли се добре само когато е само, сред природата или общува с животни?

3. Има ли способността удивително точно да чувства неправдата?

4. Като са го преглеждали имало ли е съмнения за аутизъм, нарушение на концентрацията на вниманието/ADD или хиперактивност/ADHD?

5. Вашето дете има ли чувството, че е дошло на планетата с много важна мисия (дори и да не знае какво точно е това)?

6. Говори ли вашето дете за цветята и света около хората?

7. Разстройват ли го неща, които изискват систематичност/ритуалност, а не изобретателност и съобразително мислене?

8. Вашето дете изпада ли в ярост, свързана със световните проблеми, замърсяването на околната среда, корупцията на правителството и войните?

9. Има ли вашето дете, някакъв свой, според него, по-добър начин, за това какво трябва да се прави удома и на училище?

10. Изпитва ли трудности при общуване с абсолютен авторитет (авторитет, който не предлага избор или обяснения)?

11. Има ли у вашето дете силно чувство за собствена значимост, чувство за това, че е «достойно да бъде тук»?

12. Споменавало ли е някога, че нещо ще се случи преди това да стане факт?


Ако сте отговорили с «ДА» на пет и повече въпроса, то има голяма вероятност за това вашето дете да се счита за «Индиго» (Забележка: някои възрастни също попадат в тази категория).

Ако вие «съзнавате, чувствате» тези неща у другите, но сте отговорили с «ДА» на по-малко от 5 въпроса, то възможно е да четете този тест само за да подигурите подкрепата си за Индиго за да могат те да изпълнят своята мисия.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: юли 12, 2010, 16:53:08 »

Kleo, оттеглям си въпроса. Изчетох седмичната тема и видях че там си описала как си разбрала за Мони.

Зачетох се и във форума, който Бубка е дала. Много интересно наистина.

Имам питане, как може обаче педиатър да каже дали детето е индиго, при положение че това се определя от цвета на аурата му?

Четох и изказването на Явор и ми се струва че и в неговите думи има смисъл. Разбира се то всичко изглежда смислено когато е подплътено с добри аргументи за едната или другата теория...

Темата е много интересна и мисля че ще предизвика много дискусии. Дано само на финала да няма засегнати по една или друга линия...
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: юли 12, 2010, 17:03:04 »

Чела съм, че в момента се раждат повече кристални деца, тоест с кристално оцветяване на аурата, отколкото индигови. Между тях има голяма разлика в поведението.  Аиначе оцветяването на аурата може да се диагностицира чрез специален апарат.
« Последна редакция: юли 12, 2010, 17:05:10 от Zahira » Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: юли 16, 2010, 14:37:05 »

На мен всичко това ми звучи като пълна фантасмагорияяяяяяяяяяяяяя! Даже си умрях от смях като четох!

Съгласна съм с нещо, което прочетох в книгата Стъклени съдби на Людмила Филипова (разказва се за донорството на ембриони, ин витро и т.н. върховен роман леко фантастичен), че поради страшно бързото напредване на технологиите и самите деца на новото хилядолетие се развиват много бързо, в което няма нищо странно ... вече няма да се учудим ако 3-год. дете рисува на компютъра, а баба му незнае как се пуска.

Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: юли 16, 2010, 14:43:03 »

По принцип темaтa е зa рaзли4ните видове децa,оито имaт нещо сходно!
Симонкa е хиперaктивнa.Който я е виждaл може дa го потвърди.Няколко лекaри също ми го кaзaхa.
В крaйнa сметкa си живея с нея и понякогa я усещaм кaк се държи кaто мнооого голямо дете и след товa съвсем кжто бебе
Интересно ми е дa споделям емоции с други мaми,4иито децa прили4aт нa Монито.Не търся подигрaвки или подобно
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: юли 16, 2010, 14:49:50 »

Клео, не се подигравам на теб, а на статиите, които изчетох с милиони измишльотини!!!

И Симеон (адаш ви е) е хипер активен, всички ми казват, че съм заслабнала напоследък от тичане по парковете, но като гледам повечето деца са такива на тази възраст и това определено не ги прави индиго, ако изобщо съществува подобно нещо. Това имах предвид.

А на една позната детето проговори страшно бързо, Симче още мама не казваше, а това дете сигурно знаеше 40-50 думи и половината азбука, това прави ли го страшно развито, незнам? В същото време е доста агресивно. Та фактори, характери колкото искаш, затова тези признаци за индиго са ми много измислени.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: юли 16, 2010, 15:29:46 »

На мен темата ми е много интересна. Няма значение как наричат тези деца, но важното е че ги обединяват по някакъв начин и се дискутират особеностите им. Странно ми е някой като захване само с дадена харектеристика на децата. Става въпрос за съвкупност от фактори и черти на характера, които при контакт с такива деца лесно ще ги откроите от останалите. Ако не сте контактували с такова дете, няма как да разберете за какво става на въпрос.

Поради липсата на много информация по темата много майки дори не подозират, че децата им са такива. Но предполагам всички те се сблъскват с едни и същи проблеми.
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #37 -: юли 18, 2010, 19:38:07 »

Едно време изчетох цяла книга по темата и си направих някои заключения: има някакъв "феномен", който обаче се тълкува с недостатъчно разбиране.

Вече има цяла класификация на "особените" деца, която започва с индиговите и досега е стигнала до кристалните, с няколко междинни вида. Наименованието идва от цвета на аурата, която средностатистическият човек не е виждал никога и на практика се доверява на думите на друг за това, какво му е детето.

Чисто логично, от годините, които се посочват като начални за раждането на "специалните" деца се наблюдават ефектите на голямото разпространение на информацията. Децата днес знаят няколко пъти повече неща (обем информация от вскякаво естество), отколкото когато ние сме били на тяхната възраст. Това важи и за по-предишните поколения, но при сегашните е особено очевидно и няма как да не е - обемът на информация, който ни минава през мозъците се удвоява на всеки пет години. Затова и субективното ни усещане за време е, че то минава много по-бързо от преди 20 години да речем, и се чувстваме прекалено задръстени с какви ли не глупости и всякаква информация. Затова и все по-трудно може да се отпусне човек, просто психиката е системно претоварена от стимули. Децата ни не живеят е информационен вакуум. Точно обратното, с наличието на интернет всички ние сме "специалисти" по какво ли не и то доста добри според мен, което пак се отразява на децата. Като се замисля, как са гледали децата през 60-те години и сега, разликата е огромна. Какви са били разбиранията за интелекта на бебетата само, да не говорим за неща, като емоционално развитие, които сега всяка нормално образована майка взима предвид.
Като прибавим и факта, че хората предават опита и достиженията в развитието си не само генетично, а и социално, чрез ученето, нищо чудно, че за едно поколение се концентрира така и интелекта, и активността, и емоционалното развитие и други неща. И много ясно, че децата ще са хиперактивни, то възрастните не издържат на толкова стимули от средата, да не говорим за детската психика, която е толкова впечатлителна. Майтапът от мойто детство, че децата в бъдещето ще се раждат с диплома за средно образование, е на път да се случи и то със съвсем логично обяснение.

Този феномен си има и духовните страни. Няма как при концентрацията на толкова информация, да не бъде взет предвид и човешкия опит в моралните, духовните и други аспекти. Както следвоенните поколения след Втората световна война на всяка цена отстояват мира, така и децата, които сега се раждат имат изострено чувство за справедливост и честност на фона на цялата несправедливост и доминиране на богати над бедни (страни, хора) и силни над слаби.

Колкото до съвсем духовните разбирания, като цвета на аурата и други, с цялото ми уважение, темата и от този ъгъл, не само тук, но и по принцип, се разглежда съвсем лаически, без никакви задълбочени познания по духовните теми. Това си е моето мнение, разбира се, всеки може да си вярва в каквото си иска, основният ми въпрос обаче е "Добре, и какво от това, че е индиго?"
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: юли 18, 2010, 20:03:56 »

... А на една позната детето проговори страшно бързо, Симче още мама не казваше, а това дете сигурно знаеше 40-50 думи и половината азбука, това прави ли го страшно развито, незнам? В същото време е доста агресивно. Та фактори, характери колкото искаш, затова тези признаци за индиго са ми много измислени.

Това ми е познато, good моят Коско също говореше много за възрастта си (който е контактувал с него знае), докато негови връстници едва знаеха по 10 думи, той правеше изречения от 5-6 думички  и то съвсдем логично подредени, на 1г и 3м. вече правеше изречения, за 2 седмици научи цветовете на английски...!!!
Дори и да е "различен/специален/индигов/кристален и т.н.", това не ми пречи, нито на мен, нито на някой друг, важното е да е жив и здрав!!! Momy

   Добре е да има повече информация за "различните" (макар че, това според мен, НЕ е точното название) деца, но не и да се дамгосват с печат и етикет!!!

Според мен, това е научно изледване на някой, който "открива топлата вода", но с друго име!!!
Това е личното ми мнение!!! Дано никой не се е засегнал от написаното по-горе!!! smile

П.П. В този ред на мисли, се питам дали "Пренаталното възпитание" не допринася за "различността" на децата ни??? Какво мислите?

Аз, например по време на бремнността си изключително много говорех на Коско, обяснявах му всичко, всичко, което се случва, какво правя, къде отивам, четях приказки, пусках музика и т.н., и т.н.
« Последна редакция: юли 18, 2010, 20:07:16 от ˙·٠Bulechka™٠·˙ » Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: юли 19, 2010, 20:24:25 »

Лично мое мнение е , че всичко е въпрос на възпитание и дисциплина. Има голяма разлика между това как ние сме били възпитавани и какво е виждането на модерната майка относно възпитание и дисциплина. Факт е , че много деца са оставени да "изразяват " себе си , а родителите губят контрол над децата си. Когато едно дете е презадоволено от всичко и няма ограничения, когато думата "не" нез означава нищо за него , тогава то става прекалено разглезено и нищо което има или получава не може да го задоволи. При много деца де поражда агресия и много пъти съм виждала деца да удрят родителите си , а те седят и продължават да се усмихват и да повтарят как дете "изразява" себе си. Що се отнася до това колко са образовани , всичко зависи от родителите. Както Булечка е казала пренаталното възпитание е много важно, но не бива да се пренебрегва и постнаталното. Преди две години за няколко месеца гледах момченцето на най-добрият приятел на съпругът ми , тогава беше на годинка. Много му говорех и то почна да учи някои думи. Сега това детенце след месец ще навърши три години, а все още не може да говори. Причината е ,че баща му продължава да говори на бебешки език, не се занимава с него интелектуално. Още е с памперси. ... Изводът за мен е , че 10% са гениите заложени в едно дете и всичко останало зависи от нас родителите. Лично аз смятам да възпитавам децата си както , моите родители са постъпили с мен. Не смятам ,че пошляпването по дупето или ръцете е малтретиране на детето. Дано не съм засегнала някой , но това е моето виждане. Не съм психолог , но имам доста преки наблюдения и си от тях си правя моите изводи.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: юли 19, 2010, 20:39:56 »

Мири, много съм съгласна с теб!!! good
Възпитанието е много вважно, както пре- така и постнатално!!! good Все пак първите 3г. са най-важни!!! good

Аз и до сега обяснявам всичко, но до 3 пъти, после пошляпвам по дупето, понякога и през ръцете, но леко!!! Рядно, но и наказвам - ефекта е направо чудодеен, но до сега се е случвало 3-4 пъти!!!

За проговарянето - има деца връстници на Коско, които почти не говорят, в смисъл знаят по десетина думи, за разлика от Коско и други деца, които разказват, обясняват и т.н., и т.н.

Не смятам, че по-напредналото развитие на едно дете, примерно на 3г., е критерий за развирието и възможностите в дадена област на други деца, всяко е строго индивидуално!!! good
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: юли 19, 2010, 20:52:24 »

Танче, много правилно постъпваш!!! Аз живот и здраве смятам да възпитавам като теб.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: юли 20, 2010, 12:52:18 »

Bulechka, не знам колко пренаталното възпитание оказва влияние върху развитието на детето след раждането, но си мислех ,че дори и да му се говори на бебето докато е в майчината утроба то чува само един шум. Все едно да сте под вода и някой да ви говори отвън.
Важно е как ще си възпитате детето след като се роди ,а говоренето на бебето по време на бременност сякаш е или за успокоение на майката или надежда, че едва ли не заради това детето й ще е по развито от другите деца на същата възраст. 
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #43 -: юли 20, 2010, 14:09:43 »

че дори и да му се говори на бебето докато е в майчината утроба то чува само един шум. Все едно да сте под вода и някой да ви говори отвън.

И моят ехографолог така каза  sad
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: юли 20, 2010, 14:31:36 »

Мисля, че темата за индиговите деца, обсъждането на техните навици, тяхното възпитание и т.н., което според мен Клео целеше, доста се отдалечава от темата за възпитанието на децата по принцип.
Темповете на развитие на детето - като научаване да говори, пише, разпознава предмети, цветове и т.н. - не зависят (само) от това дали е индигово или не. Разбира се, че е индивидуално кога ще проговори примерно детето, а и мисля, че всяко поколение се развива все по-бързо от предходното.

За мен целта на темата беше мамите на такива деца да обменят опит с конкретните проблеми, които срещат с тях. Може на мен само да ми се струва, но мисля, че се измести фокуса малко  pardon
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines