Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 21, 2024, 14:32:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГРИЖА ЗА КОСАТА  (Прочетена 209476 пъти)
 
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #60 -: март 26, 2008, 22:44:19 »

Slyn4o, вярно е, да. От личен опит споделям smile Преди няколко години много ми падаха миглите и в един момент доста оредяха. И както си правих маска за коса с бадемово масло, ми хрумна да си сложа с една клечка за уши върху корените на миглите и да спя така. На сутринта си измих лицето и съвсем скоро пораснаха нови мигли и то повече, отколкото имах преди. Много се забавлявах, когато колежките ме питаха дали не съм си сложила изкуствени мигли, че ми изглеждали много гъсти и дълги  ROFL Отвреме-навреме си правя "маска" на миглите и не забелязвам странични ефекти  good Всъщност за първи път споделям тази си "тайна" във форум  girl_wink
Активен
Slyn4o
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230


Голямааа усмивка:)


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: март 26, 2008, 22:48:01 »

Precious give_rose
Написа "от време на време" - т.е. колко често да го правя?
През вечер, или всяка вечер, или само веднъж в седмицата?  blush
Активен
elenceto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 130



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: март 27, 2008, 13:46:26 »

Съгласна съм с казаното за бадемовото масло, то е много мощен стимулант за поникване на всякякви "космарлаци", дори на опаковките обикновенно пиша да се избягва нанасянето му върху кожата на лицето!Ползвала съм и го и за мигли и за коса, много съм доволна!
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: март 27, 2008, 20:14:27 »

Аз също съм го правила преди няколко години, само, че и ноктите си топях в такова масло и много ми заздравяха. Само, че имам по добър метод за нанасяне. Взимате една стара неизползвана спирала, измивате добре тубичката и четката и сипвате вътре от бадемовото масло. Нанася се като спирала вечер!
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #64 -: март 27, 2008, 21:35:10 »

Момичета, изненадах се! Не че съм открила топлата вода, но не вярвах, че и други ползват бадемовото масло за мигли  funnytooth Slyn4o, аз си правя маската за мигли (как звучи само) веднъж седмично, когато правя и маската за коса с бадемово масло. От началото на годината не съм си правила маска за коса с бадемово масло, но на миглите правя blush Обикновено неделя ми е ден за "разкрасяване" - маски за лице, коса, мигли, нокти - всичко. Zahira, чувала съм, че и за нокти е добре, лично аз не съм ползвала, но със сигурност не вреди  good Проблемът с бадемовото масло е "гангренясването", както се нарича. Шишенцето трябва да бъде плътно затворено винаги, на тъмно място, прохладна стайна температура. Иначе се разваля и ... не става за употреба. Ако го държите в спирала, затваряйте капачката плътно!  Wink elenceto, има чудесни маски за лице с бадемово масло, но количеството масло в тях е около половин чаена лъжичка. Тези маски се правят рядко - веднъж месечно, и брада не пониква от тях  nea Например маската за лице с хума се прави и с бадемово масло по желание, но наистина малко количество от него smile
Активен
Bybet0
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 679



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: март 31, 2008, 08:54:04 »

Момичета от толкова четене сега съм се въоражила с бадемово масло и аз и се хвърлям смело в боя. Моята косица колкото е тънка милата, нали си бях добавила коса, за да я оформям - всеки ден преса за коса. Колкото и предпазни мазилца да и слагах, сега е накъсана доста  girl_impossible cray и искам да си съживя като преди. Казвате веднъж седмично, а да попитам и аз глупав въпрос, дали ако се слага по-често, ефекта ще е по-добър? И определено мисля и за миглите да пробвам. girl_wink
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: април 04, 2008, 11:22:14 »

Това за бадемовото масло ми допада и на мен  yahoo бих пробвала и аз и то за мигли  girl_wink А косата така ми се омазнява, че вече незнам с какво да я мажа crazy
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: април 04, 2008, 21:54:49 »

Да попитам нещо, може би някоя от вас ма опит. Аз съм с ествени къдрици, но откакто бях на сватбата с изправена коса, страшно много се харесах и понеже не мога да ходя постоянно на фризьор , най-сетне се престраших и си купих преса за изправяне на косата. Ползвам я на всеки втори ден, но ме е страх да не си увредя косата или да ми съвсем да ми опада. Трябва ли да се полагат някакъви по-специални грижи ит.н. ?
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: април 04, 2008, 22:04:44 »

Ами по специалните грижи са това да ползваш повече продукти за подхранване и предпазване на косъма, аз съм с права, но преди ползвах пресата почти всеки ден, после ми трябваше доста време докато си я възстановя. Предлагам ти да не прекаляваш с нея и да я използваш умерено и просто да ползваш повече кристали, и разни такива продукти, в специализираните магазини ще ти предложат най различни неща.
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #69 -: април 04, 2008, 22:33:20 »

Здравей те  момичета имах голям проблем с косата си от честата употреба на пресата ,на хормонален дисбаланс,на нервна почва и от всичко това   косата ми не падаше а се сипеше  страшно много направо на кичури отпред на бритона ми се виждаше кожата пробвала съм какво ли не но последните хапчета който пих ми се възтанови и сега ми пониква нова но трябваше 4 месеца всеки ден да ги пия .Много съм доволна PHYTO PHYTOPHANERE но проблема е че повечето е витамини от групата В и малко се напълнява .
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #70 -: април 06, 2008, 01:56:00 »

Да попитам нещо, може би някоя от вас ма опит. Аз съм с ествени къдрици, но откакто бях на сватбата с изправена коса, страшно много се харесах и понеже не мога да ходя постоянно на фризьор , най-сетне се престраших и си купих преса за изправяне на косата. Ползвам я на всеки втори ден, но ме е страх да не си увредя косата или да ми съвсем да ми опада. Трябва ли да се полагат някакъви по-специални грижи ит.н. ?


Miri, първото и най-важно нещо е да използваш качествена преса за коса с керамично покритие, която оказва по-малко наблагоприятно влияние на косата, особено при ежедневна употреба. Аз използвам преса на CHI (едни от най-качествените на пазара). Скъпички са, но си заслужават.
Второто нещо е да използваш предпазни продукти. Тук има много различни продукти - най-вече под формата на спрейове. Препоръчвам ти спреят на CHI или на Аquage (последният придава и блясък на косата).
Аз използвам преса за коса всеки ден - косата ми е естествено права, но с пресата съвсем по-друг начин изглежда - гладка и бляскава.  good


* flat iron spray.jpg (4.83 KB, 330x176 - видяно 6832 пъти.)
Активен
Бебче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 914



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: май 27, 2008, 11:54:59 »

Мацки, препоръчайте ми някоя маска или ампули за косопад.  give_rose
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: май 27, 2008, 12:12:24 »

Препоръчвам ти серията за коса на Yansey,май така се пише,едни сиви опаковки-имат шампоан,балсам и ампули за коса <то малко не приличат на стандартните ампули> и е много ефикасна good другото е ампули за косопад,всеки по добър козметичен магазин има good
« Последна редакция: май 27, 2008, 12:14:06 от наденцето™ » Активен
Бебче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 914



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: май 27, 2008, 12:16:50 »

Мерси Наде kiss2 незнам дали си въобразявам, но имам чувството че последните дни доста ми пада косата  crazy
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: май 27, 2008, 13:50:10 »

Момичета аз съм чувала че косите на бременните се омазняват по-рядко но при мен не е така! blushкакво мога да ползвам бихте ли ми препоръчали нещо  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines