Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 16, 2024, 10:48:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 13  (Прочетена 178821 пъти)
 
Деска
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 107



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: февруари 16, 2012, 17:50:11 »

Хахаха.... blush признааавам си... Не се стърпях, като ги извадих от фурната всичко миришеше на масло... girl_wink
 Рецептата е много лесна:
Продукти
42гр.мая/едно кубче, аз ползвах 11 гр. суха мая
2 чаени лъжички захар
3 супени лъжици топла вода
500 гр.кисело мляко
1 равна чаена лъжичка сода бикарбонат
 200 гр.краве масло или маргарин
1 чаена лъжичка сол
300 гр.сирене
брашно - колкото да стане меко тесто, около 600 гр. ми трябваше на мен
галета - колкото да се покрият всички топчета - около 60 гр.

Разтваряме маята във водата и захарта.Прибавяме малко брашно,за да се получи  каша и я оставяме да втаса. Ако ползвате суха мая, няма нужда да се разтваря, а направо се добавя към брашното. Киселото мляко разбиваме със содата и прибавяме втасалата мая,солта и брашното.Замeсваме меко тесто,което оставяме да втаса около 1 час.Правим топчета и върху всяко едно забождаме парченце сирене.Нареждаме топчетата в тава,намазана обилно с масло,едно до друго,докато се запълни тавата.Оставяме да втаса около 30 мин. още.Отгоре посипваме с галета с прибавена ½ лъжица сол .Останалото масло разтопяваме и заливаме милинките.Печем в умерена фурна до зачервяване.Аз пекох на 180 градуса около 20 мин. give_rose



запрятам ръка и ги започвам smile после ще споделя резултата
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: февруари 16, 2012, 18:32:11 »

Тези дни хич не готвя smile Нали бяхме на вилата и там не съм снимала някои неща, но като цяло, не съм и правила кой знае какво като за снимка. Ето сега направих яйца по панагюрски за мъжа ми, обаче не ги полях със запържено олио, защото искам и той да яде малко по-изчистено. Та сложих чеснов сос върху киселото мляко, олио и червен пипер и го разбърках с това ги полях. Много обичам яйца. Аз днес ям много и всичко. smile

Става бърза вечеря, особено днес не ми се готвеше, учиш бебка на разни песни и игри. smile
Исках да направя питка, въпреки че мислях, че повече няма да го направя заради дългото приготвяне, но нямах достатъчно брашно.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #407 -: февруари 16, 2012, 19:32:14 »

Бибси, вземи рецептата тогава за козунаците. Може и да се навия да направя истински козунак, а не само сладка питка с локум и стафиди. smile
Да попитам тези, които са правили кашкавалени кошнички какъв кашкавал са ползвали. Аз съм правила с пармезан, но не в БГ и става хубави, тук се опитах с по-твърд кашкавал и не станах.

Аз съм правила кошнички ,но само с пармезан,нещо ми се видяха по трудни отколкото си мислех.За козунаците ,винаги се боядисва козунака когато има боядисано яйце.Това което си показала няма нищо общо с италинското.Те нямат козунак ,а Коломба ,не боядисват яйца с изключение в някой части в южна Италия.Но не е някъкъв ритуал като при нас.Иначе направо готови яйца боядисани съм виждала само и единствено в тукашен  Лиъл,ама май когато има и ден на гръцка кухня smile /по Великден/и никъде другаде.Аз правих козунак миналата година хубав стана, ама пак не се получи на конци .Ама мерак ми беше та го направих със стафиди и бадеми
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: февруари 16, 2012, 20:33:14 »

Juji, аз като написах италиански козунак на английски излезнаха тези с яйцата вътре.
не съм преценила аз, че това е италиански козунак, но в търсачката излизат такива.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #409 -: февруари 16, 2012, 20:45:27 »

Juji, аз като написах италиански козунак на английски излезнаха тези с яйцата вътре.
не съм преценила аз, че това е италиански козунак, но в търсачката излизат такива.
Сигурно е така защото  в търсенето фигурира думата козунак.За Великден тук се правят коломби,за коледа панетони и пандоро,през другото време на годината няма как да си ги купиш тези сладкиши.Иначе тук само по празниците можеш да откриеш и бонбониери.Единствено в Лидъл има бонбониери през цялата година .Сега видях и аз в гугъл на панетона пише ,че е коледен козунак  smile.
Абе странни са ми тук с тези сладкиши да ви кажа .В Бг оп всяко време на година има козунак тук не е така.
Туити ,пиши коломба в гугъл и ще видиш какво представлява.Иначе за яйцата,веднъж подарих на едни наши познати и мъжа каза ,че и те имат подобна традиция но той е от южна Италия
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: февруари 16, 2012, 22:04:27 »

Жужи, благодаря ти ,миличка, за точното пояснение, не знаех. За панетонето знам, какви хубави пържени филии стават с него, малеееееееее, да си оближеш пръстите. Гледах рецептата при Лаура Витале, направих ги, но с наш си козунак, много вкусно.
За другите две наименования не знаех.
В търсачката написах Italian easter bred, нямаше козунак, ама явно поамериканчено излиза. На теб кой вид ти допада повече? smile
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: февруари 16, 2012, 22:11:34 »

За да стане козунака на конци важни са най-вече яйцата - да са домашни и температурата на месене - около 30 градуса и повече... Това е съвет от моята баба, която всяка година прави по 5 тави козунаци с белени бадеми... Стават на конци, пухкави и жълтички. Трябва да се премесват на всеки час и половина, два и както казах - температурата - мнооого топло. Едно време тя палеше печка на дърва в помещението, където прави козунаците и ги премесваше цяла нощ.  give_rose
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #412 -: февруари 16, 2012, 22:46:19 »

Жужи, благодаря ти ,миличка, за точното пояснение, не знаех. За панетонето знам, какви хубави пържени филии стават с него, малеееееееее, да си оближеш пръстите. Гледах рецептата при Лаура Витале, направих ги, но с наш си козунак, много вкусно.
За другите две наименования не знаех.
В търсачката написах Italian easter bred, нямаше козунак, ама явно поамериканчено излиза. На теб кой вид ти допада повече? smile
Да ти призная  нашите козунаци са ми по вкусни.Панетона не е лош,но зависи на коя фирма е производство.Аз харесвам Пандоро /златен хлаб/ той е нещо подобно на кекс има си към него пакетче с пудра захар и някой пандоро  са със крем,лимонов или шоколадов.По канала Риъл тайм /по който гледам и боса на тортите/ съм гледала как се прави панетон много дълга е подготовката.Хубавото е ,че когато е коледа  панетоните са около 3.9 евро,щом мине празника падат и до 1,90.
Туити ,ти гледала ли си боса на тортите ,леле този човек прави невероятни неща.Според теб това риалити шоу ли е ,защото имам чувството ,че този Бъди е само артист smile
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: февруари 16, 2012, 23:24:34 »

Бъди съм го засичала и в Америка, но там нямах време да го гледам. Тук като бях бременна само него гледах, съответно по TLC and FLN ако не се лъжа.
Та аз знам, че това си е истинска пекарна, но те обичат да правят шоу, голямо италианско семейство, луди хора, голям смях.
Искат да им е интересно на хората, страхотни торти прави, но за съжаление не съм засичала солените му ястия, само 1 път го гледах, сега и нямам много време д.е
По принцип проблемите, които стават в шоуто според мен голяма част са измислени, за да има интерес, но вярвам, че и много от тях се случват, като падане на торти smile
За да не е извън темата
http://www.google.bg/search?q=Buddys'+cake&hl=bg&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=yHM9T9d_x-yyBqS-7PEE&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CBEQ_AUoAQ&biw=1280&bih=666
Пропуснах да отговоря на InLoveGirl - аз затова казах, че е сложна работа, сигурно най-сложното откъм сладките неща от БГ традициите. Затова мисля сладка питка да си направя smile
« Последна редакция: февруари 16, 2012, 23:27:00 от tweety bird » Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: февруари 16, 2012, 23:25:40 »

Жужи, не е само артист, наистина има такава пекарна и е доста популярна. Много големи звезди поръчват торти при тях. Това шоу го дават по TLC от 14.10 до 15.10, за тези които не са го гледали го препоръчвам.  give_rose Съжалявам за  Offtopic
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #415 -: февруари 16, 2012, 23:31:11 »

А мерси момичета,и това исках да питам дали наистина има такава сладкарница,но вие сте ми отговорили.Иначе тук от скоро го дават като готвач ,предлага предимнно италианска кухня,казва се в превод Кухнятя на боса  и е половин час .Но ще ни се карат ,че оспамихме темата-спирам
Активен
Tally
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 17



« Отговор #416 -: февруари 17, 2012, 13:28:55 »

Момичета, даваите рецепти за вкусни вегетариански ястия? Иска ми се нещо ново да опитам, че аз  вече започнах  да зациклям откъм идеи  nea
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: февруари 17, 2012, 13:38:07 »

Момичета, даваите рецепти за вкусни вегетариански ястия? Иска ми се нещо ново да опитам, че аз  вече започнах  да зациклям откъм идеи  nea
поясни колко строго е вегитарианството тоест консумирате ли млечни продукти,яйца и т.н.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: февруари 17, 2012, 14:19:18 »

Tally, ето ти една любима рецепта, която наскоро изпробвах с успех.  smile

Паниран карфиол



125 гр. брашно от нахут (аз използвах смлян нахут, защото не намерих брашно)
100 гр. брашно
2 ч.л. кориандър (сух)
1 ч.л. кимион
¼ ч.л. лют червен пипер
1/2 ч.л канела на прах
1.5 ч.л куркума
250 гр. вода
1 яйце (по желание, аз сложих)
 2 ч.л. сол
½ Ч.л. бакпулвер
700 гр. карфиол (начупен на парчета - не по-големи от орех)
олио за пържене

Всичко без солта и бакпулвера се смесва и се оставя да престои за през нощта (аз не го направих и пак се получи). На другия ден се добавят солта и бакпулвера и се разбърква добре. Омесват се карфиолчетата в сместа (не трябва да са варени предварително) и се пържи в тиган с олио (поне няколко пръста). Слагат се само когато олиото е много хубаво загрято и леко пуши иначе ще попият много от олиото. Като се изпържат се слагат върху кухненска хартия да се отцедят. Ядат се топли. Поръсват се по желание с черно пиперче, лимон, магданоз. На следващия ден са още по-вкусни - ние ги ядохме поне няколко дни след това и бяха чудесни. Моят съвет е по-малки парченца карфиол - по-вкусно е. И още нещо - внимавай с куркумата - боядисва ужасно.  blum

Ами това е от мен, имам още много, но тази скоро правих и е супер.  smile
Активен
Tally
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 17



« Отговор #419 -: февруари 17, 2012, 15:45:57 »

 Благодаря ти Ariel! give_rose  Мисля да я пробвам, когато купя карфиол.
По принцип употребявам яйца и млечни продукти, но се старая до колкото е възможно да ги избягвам... smile
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines