Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 13, 2024, 16:41:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булчински рокли - 21 -ва част  (Прочетена 210553 пъти)
 
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: юни 15, 2012, 15:38:40 »

Аз не предлагах проби, а шиене за един ден. И между 5тия и 6тия месец промените са големи, според мен варианта с отложени във времето проби е напълно изключен. Това, което Ем е предложила е добро, а и съм виждала такива модели в Грънчаров и Син. Те имат и оферта сега, постната малко по-рано. Защо не се възползваш?
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #376 -: юни 15, 2012, 16:26:31 »

В понеделник бях на първа проба... и сега ще си призная всичко. Снимката на прекрасната ретро рокля (макар че то въпрос на вкус), която пуснах преди няколко страници беше за ориентир за кройката и донякъде за излъчването. Още няколко страници по-назад бях писала, че ми се иска платовете да са по-"конопени", по-бежови, по-памучно-ленени, по-хипарско излъчване, че сме и на морето... та така - всичко това не стана и по мое мнение няма как да стане. Купихме с шивачката ми хубав светло бежов лен, дантела, това-онова. И като видях роклята на първата проба разбрах колко е тънка границата между ретрото и бабешкото. Толкова е тънка, че съм я подминала преди векове в посока на бабешкото. Облякох си роклята, добре беше скроена по мен и осъзнах, че с това първо няма да се покажа, второ, ако се покажа, ще ме върнат с репликата "Хубава шега! А сега къде е истинската рокля?" И накрая - нищо сватбено нямаше в нея, просто нищо! Тръгнала съм за морето, но май нещо се обърках за какво съм тръгнала натам - да се женя или да ходя на плаж? Момичето е такъв шивач, който шие добре по тялото каквото клиентът иска. Като се пообърка клиентът, тя тогава се намесва, в тоя случай ме остави да се пробвам. И като се пообърках, ми каза: "Да знаеш, че това е твоята рокля, но е и моята рокля! Просто няма да го преживея, ако не стане хубава." Не че имаше нужда да ми го казва, просто я питах: "Ще почваме ли отначало?" И така дръпнах ръчната и завих обратно към добре обследваните ширини на класическите булки. Тя измъкна останал американски сатен шампанско или слонова кост, нямам представа (трябвало е да се родя мъж, аз съм от тия, за които "прасковата" е плод, а не цвят!), от предишната булчинска рокля, която е шила (на моя приятелка между другото, трябва да и се изфукам, че ми е избрала много хубав плат). Накарфичихме го като пола по мен... и се видях Булка! Имаше ръкави на предишния модел - разкарахме ги, "изрязах" още по-дълбоко деколтето и гърба също. И толкова се харесах, че сега само си лежа със самодоволна усмивка, като си спомня, какво видях в огледалото. Оттук нататък за официални поводи твърди сатенчета с леко лъскав отблясък, а всички платове, които не са родом от тая фамилия - на плажа!
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #377 -: юни 15, 2012, 17:30:38 »

Ще пусна, разбира се! Моят младоженец: "ти пак ли киснеш в сватбения форум?" но никога не прояви интерес да влезе сам. "И кво толкова пишеш?" Та така, че съм офтопик.  Offtopic
Активен
jenifer
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



« Отговор #378 -: юни 15, 2012, 18:16:04 »

Оххх извинявйте, бях написала 8-ми месец, а всъщност е 5-ти badgirl Ще бъда в към края на 6-тия когато е сватбата. Цял ден чета и разглеждам разни неща в интернет и вече ми парят очите. Не съм уточнила, че съм от София и предпочитам роклята да е от тук, защото ще ми тежи ако трябва да пътувам за всяка проба.

В Холидей на ул. Парчевич имаше една страхотна рокля, която пробвах, но ме правеше леко бременна, а не съм. Ето малка снимка, само тя е в сайта, но може да отидеш до магазина, има голям избор, моята също си я взех оттам, нямам търпение да съм булка вече. biggrin
Снимката се уголемява.



http://www.holidaywed.com/
Активен
wera84
Любопитен
*
Публикации: 23


« Отговор #379 -: юни 15, 2012, 18:59:38 »

Много благодаря за предложенията. Утре ще отида да разгледам на място. А горе долу какви са цените на роклите в Holiday и ако все пак се наложи някаква корекция, дали ще я направят.   blush
Активен
jenifer
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



« Отговор #380 -: юни 15, 2012, 19:19:44 »

Много благодаря за предложенията. Утре ще отида да разгледам на място. А горе долу какви са цените на роклите в Holiday и ако все пак се наложи някаква корекция, дали ще я направят.   blush

Цените бяха горе-долу 700-1000+ лв, но имаше и намаления. За моята ми направиха отстъпка 20%. Продавачката е изключително любезна и много си разбира от работата. Правят корекции, моята струваше 20 лв. Малко ме забавиха, но тогава имаше балове, а и не бързах много.
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: юни 16, 2012, 07:57:14 »

 Вчера бях на първа проба за булчинската рокля на сестра ми и моята официална рокля в Романтика Фешън.
 Смесени впечатления имам. От моделиерките, които ти взимат мерките и претенциите за изработката съм много доволна. Мили и отзивчиви и мисля, че си разбираха от работата.
 Консултантката обаче беше ... Поздравяваме я с добър ден - мълчание. Казваме, че сме за проба - мълчание. Питаме за болера, вади ни един модел и той не ни харесва, питаме за други - мълчание. Това се повтори и със жартиера и с чантичката. Абе не й се работеше, забелязах че сме я хванали както си е чистела лака. Освен това докато булката се оглежда, тя седи пред огледалото и си намества късата поличка.
Абе кифла беше, слабо представяне.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: юни 16, 2012, 08:33:07 »

това е на доста места в БГ в обслужващата сфера, мисля че трябва да сме малко по -твърди и настоятелни, както  и ако има проблем, да се иска съдействието на управител.
А от Романтика и обслужването им, това не е първото негативно мнение, определено. girl_impossible
Активен
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: юни 16, 2012, 14:13:55 »

Аз искам и аз малко да се пооплача... Тази седмица бях да ми вземат мерки, защото роклята която купих ми е малко голяма и има нужда от свиване тук там и скъсяване на дължината... (за Принцес фешън става дума) И отивам аз всичко 6 точки -мили разбрани,...внимателни всичко ок ( даже ми стана лошо, явно от топлото, та дори ме оставиха да поседна да ми мине). И стигаме до момента със шлейфа, той не е много голям, но си го има роклята и се започват едни теории как понеже отдолу сатена бил твърд и тежък и нямало как да се закачи,та да го резнели и да ми оставели само тюлената част!!  Oh my ... Много се ядосах!! Как така няма как да се закрепи?? Искам да попитам някой имал ли е този проблем и как го е решил? Аз им казах да пробват да закрепим сатена отдолу навътре, а тюла да е отгоре закачен... Но не знам, аз нямам никакъв опит с шиенето.. вие какво мислите?
Активен
FREIA
Любопитен
*
Публикации: 29


Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: юни 17, 2012, 07:09:27 »

Здравейте,и аз вчера си поръчах роклята.Ходих в Асеновград.Първата рокля която пробвах.Обиколих повечето магазини,като цяло има много кич.Масово роклите са със камъни,паетки ,дантелки(не кои знае какви).Тръгнах за бяла рокля,да не е бюстие.Прибрах се с поръчка на рокля екрю с бюстие и махащи се призрамки.Долната част ще ми се маха.Ще остава къса.На 30.06 съм на проба и ще видя резултата.
Активен
wera84
Любопитен
*
Публикации: 23


« Отговор #385 -: юни 17, 2012, 08:45:11 »

Здравейте! Аз вчера бях в търсене на сватбената си рокля. Отидох до Холидей, така както ме посъветвахте и си харесах един модел. Обслужването беше много добро. Ходих и до сватбения център в Младост и съм крайно разочарована. Първо почаках доста време докато дойде консултантка която да ме поеме. Дойде едно нацупено момиче и след като и обясних, че съм бременна и в деня на сватбата (след месец и половина) ще съм към края на 6-ия месец, пробвах няколко модела. Тя предложи да попита "горе" (пробните са в подземието) кога най- късно мога да поръчам роклята, защото за месец и половина няма как да не ми се променят размерите. След като говори с касиерката, дойде при мен и ми каза, че всъщност шивачите в началото на юли излизали отпуска (явно всички едновременно  girl_impossible ) и варианта бил да си купя сега някоя рокля която ми става и да отида преди сватбата на място в магазина да ми я коригират (като предварително ми бяха казали, че там правят много леки корекции, а основното се правело в Смолян). Според мен просто бяха решили да ми пробутат някоя готова рокля. Как пък всичките им шивачи излизали отпуска точно преди моята сватба и добре, че бях аз иначе продавачката сигурно нямаше и да разбере  Wink . Както и да е, съжалявам за дългият пост. Та за момента остава роклята в Холидей, мисля да посетя и Грънчаров. Ако имате и други идеи ще се радвам да ги споделите  smile
« Последна редакция: юни 17, 2012, 08:46:53 от wera84 » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: юни 17, 2012, 09:34:36 »

вера, радвам се че сме помогнали, а за сватбения център- и аз ти казах че е  прехвален и всъщност там когато си по-особен случай, или с по-нисък бюджет, моментално се променя отношението.
Ще чакаме отзиви.
Фрея, честито, най добре пиши в специалната  тема за рокли от асеновград, така  ще е полезно мнението ти когато някой тръгне да търси инфо за там, както и в кой магазин си поръчала, ако не е тайна де. smile
Активен
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #387 -: юни 17, 2012, 09:58:38 »

wera84, в Грънчаров в момента има и намаление на някои рокли. Някои от тах са точно модел като за бременни. smile На живо видях няколко и много ми харесаха.
Активен
estlar
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



« Отговор #388 -: юни 18, 2012, 08:06:08 »

И аз не останах доволна от обслужването в Сватбен център. вярно е, че има голям избор от рокли за пробване, но момичетата просто не си вършат работата. Когато обикалях за рокля миналия месец ме предупредиха за евентуално забавяне заради отпуската на шивачките им (или сигурно шивачка, щом остават без такива за месец), не знам защо сега се е налагало да питат. Това, че си бременна не трябва да те притеснява. Има достатъчно модели за случая. Обикновено последната корекция се планира около 2 седмици преди сватбата, за да може наистина да стои добре. Имай го предвид. Успех в избора. Аз си поръчах от Грънчаров и син. Доволна съм от тях до момента, с едно малко уточнение, което може би ще ти е полезно. Трябва да ги гониш за пробите, наистина, както са писали и други момичета из форума. Трябваше да ми се обадят на 15-ти, за да уточним дата за първа проба - ни вест, ни кост. Ако и днес не се обадят, ще се свържа аз с тях утре, поне да имам информация как са нещата. При мен не е проблем, защото сватбата е много далече, но го имай предвид, ако се спреш на тях, защото в твоя случай е добре да са коректни откъм дати. Успех!
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: юни 18, 2012, 10:08:01 »

Аз бях там в сряда, обслужиха ме с леко нежелание - исках да разгледам и пробвам някои рокли на Аз и ти.
Сигурно понеже им казах ,че само разглеждам и ми е рано да купувам, ама такава сватбена треска ме тресе покрай сестра ми че  blush
НА мен ми казаха, че Аз и ти си почивали целия юли месец. Разбирам лятната отпуска ама баш в сезона на сватбите да не шиеш рокли ми изглежда глупаво.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines