Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 13, 2024, 15:48:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булчински рокли - 21 -ва част  (Прочетена 210552 пъти)
 
jenifer
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



« Отговор #120 -: май 05, 2012, 14:37:50 »

Здравейте, имам едно питане за роклите. Моята беше за лека корекция и сега я закопчавам идеално, точно по мен, нито ме стяга, нито ми е широка, но не мога да си поема въздух докрай, ако ме разбирате. Предполагам е нормално, все пак роклята не е ластична и няма как да се разтяга, а ако се отпусне пък може да стане широка.biggrin
Споделете как е при вас. smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: май 05, 2012, 14:45:55 »

и моята първата, я извадих да я пробвам отново, стегната е доста, залепена е за мен, но дишам. Ако материята не се отпуска, може би е добре да се посъветваш с шивачка, съвсееем мъничко да ти я отпусне. Да не вземе да ти стане лошо на сватбата, не за друго.
Активен
jenifer
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



« Отговор #122 -: май 05, 2012, 14:48:28 »

и моята първата, я извадих да я пробвам отново, стегната е доста, залепена е за мен, но дишам. Ако материята не се отпуска, може би е добре да се посъветваш с шивачка, съвсееем мъничко да ти я отпусне. Да не вземе да ти стане лошо на сватбата, не за друго.

Материята е шифон, отдолу с подплата, защото той прозира. И аз дишам нормално, но не мога да си поема въздух докрай. biggrin
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: май 05, 2012, 14:56:10 »

е това не е нормално, имах предвид че не просто дишам, ами както казваш ти дишам докрай.
Активен
shorty
Ентусиаст
**
Публикации: 103



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: май 05, 2012, 16:19:23 »

Материята е шифон, отдолу с подплата, защото той прозира. И аз дишам нормално, но не мога да си поема въздух докрай. biggrin
И аз при моята последна проба бях така. Ако постоиш малко повече с роклята (да кажем половин час и нагоре), ще забележиш, че проблемът изчезва - не знам аз ли свикнах, платът ли се отпусна, но започнах да си дишам както трябва и да си поемам въздух докрай. Моята рокля е от сатен, с корсет с връзки отзад и трябва да се стегне хубаво, за да не ми пада. Та просто опитай да я поносиш по-дълго - може и при теб да стане така  give_rose
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #125 -: май 05, 2012, 16:51:54 »

Момичета, четох няколко статии за булчинските рокли и се изправих пред дилема. Осъзнах, че харесвам разни модели, а нямам представа как ще ми стоят. Аз съм малко закръглена в бедрата, но пък с хубава талия, освен това нося само панталони, на всичко отгоре смятам да си шия роклята (най-вече от финансови съображения, а и не искам нищо сложно), а нямам никаква представа какъв силует рокля ще ми отива на фигурата. Стигнах до извода, че май не мога да обясня на шивачката какво искам да ми ушие. Вероятно ще трябва да меря рокли, нали? Въпросът е, къде в София може да стане това? Има много булчински магазини, но ако можете да ми препоръчате такива, в които отношението на продавачите е любезно и в същото време има разнообразие от рокли с различни силуети, а не само "принцески" рокли с обръчи и такива тип "торта". Не ми препоръчвайте бутиците с рокли с четирицифрени цени, опасявам се да не си харесам нещо там или да вдигна летвата толкова високо, че да не мога да спя после. smile Просто магазини, където сте мерили и сте доволни.
Активен
Graceful
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 67



« Отговор #126 -: май 05, 2012, 16:57:49 »

jenifer, предполагам, че това стягане идва от факта, че роклята ти не е с връзки. Не си споменала дали е с връзки или обратното, но от личен опит знам, че връзките едновременно дават свобода, но и пристягат добре, докато с ципа или другите видове закопчаване съм останала с впечатлението, че нещата са строго фиксирани. Надявам се да се оправи по някакъв начин и да намериш решение на това, което те притеснява.
Nebulka, най - добрият съвет, който мога да ти дам, като вече минала през това, е да мериш всяка рокля, която ти хване окото за да разбереш в кое се чувстваш най - добре и кое ти утива. На лоши продавачки винаги можеш да попаднеш - просто бъди смела. Успех, мила! smile

По темата - днес си поръчах рокля. Просто съм тотално влюбена в нея и не зная как ще заспя от еуфория...  След 1 месец съм на проба и ще си прибирам 'рожбата' у дома... yahoo
« Последна редакция: май 05, 2012, 16:59:43 от Graceful » Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #127 -: май 05, 2012, 17:18:55 »

Graceful, просто съм малко притеснителна, но ще се опитам да направя така. Каква е "рожбата", ще ни я покажеш ли? Ако си пуснала снимки някъде назад, се извинявам, аз влизам във форума само през телефона и чета, колкото ми зареди, нещо е за рисет.
Активен
Graceful
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 67



« Отговор #128 -: май 05, 2012, 17:38:36 »

Graceful, просто съм малко притеснителна, но ще се опитам да направя така. Каква е "рожбата", ще ни я покажеш ли? Ако си пуснала снимки някъде назад, се извинявам, аз влизам във форума само през телефона и чета, колкото ми зареди, нещо е за рисет.

Не съм пускала снимка на роклята, защото едва днес я поръчах. Като си я прибера ще я снимам и ще я кача в галерията. Ако не, живот и здраве от самата сватба ще се видят снимки. Стискам ти палчета да попаднеш на приятни, усмихнати продавачи и да си харесаш рокля, така че при следващото влизане тук да ни се похвалиш.  good
« Последна редакция: май 05, 2012, 17:40:15 от Graceful » Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #129 -: май 05, 2012, 17:56:59 »

Момичета, някоя от вас ходила ли е до Princess Fashion Studio? Имате ли идея какви са цените на техните модели, не на марките, които внасят....интересуват ме повече късите рокли.....Днес минах от там, но нямах късмет - беше затворено и имаше бележка,че ще отворят след час, а нямаше как да чакам...Ще съм ви благодарна, ако споделите мнение smile
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #130 -: май 05, 2012, 17:59:49 »

Ще чакам да ти видя роклята. Ти току-що влизаш във форума, като гледам, пък и с тоя ник, ако забравиш, ще те подсетя след месец. Wink

А аз като отида да пробвам рокли, ще разкажа, най-много ме интересува долната част, от къде и колко се разкроява. За отгоре ще използвам като модел една моя блуза с разкроени малко преди лакътя ръкави. Не мога да се възприема в рокля без ръкави. Абе мисля, че ще стане много интересен модел, дано да успея да наглася хипи-внушението в него. Тя и сватбата ще си е доста хипи, да не кажа "комсомолска му работа"! Представям си рокля без корсет и други твърди части, без обръчи, полата може би няколко слоя различни платове на парчета, Cymbeline често правят такива долни части. Платовете някакви памуци, ленове, конопен цвят, или няколко цвята/нюанса... дълъг гердан почти до пъпа от някакви едри неща, дълга пусната коса без украшения и прически, да си се вее на морския бриз. Но както се казва, сподели си плановете с Господ, че да ти се посмее! Накрая сигурно ще се изтупам в чисто бяла копринена рокля, кой знае! smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: май 05, 2012, 18:10:56 »

Представям си рокля без корсет и други твърди части, без обръчи, полата може би няколко слоя различни платове на парчета, Cymbeline често правят такива долни части. Платовете някакви памуци, ленове, конопен цвят, или няколко цвята/нюанса... дълъг гердан почти до пъпа от някакви едри неща, дълга пусната коса без украшения и прически, да си се вее на морския бриз. Но както се казва, сподели си плановете с Господ, че да ти се посмее! Накрая сигурно ще се изтупам в чисто бяла копринена рокля, кой знае! smile
Небулка, най-лежерно отношение досега срещнах в сватбения мол, мерих в Лита, за да мога да поръчам после онлайн рокля. Има русалки, силует А и прави модели, един два по-леки, по които да  може да се ориентираш кое как ти стои. В грънчаров не харесах нищо, Радина Мария беше затворено.
Та там се уверих че ми стои точно това което описваш , beach dress.  smile
Другият вариант е да си поръчаш онлайн рокля с твоите лични мерки, след като премериш по магазините кое ти стои и кое не. Препоръчвам ти го, по простата причина че този тип рокли са по-нашумели в ибей , амазон и т.н. В София има моделчета леки бриз рокли pleasantry , не отричам, но са около 400 лв и няма голям избор от модели.


« Последна редакция: май 05, 2012, 18:13:23 от emmmmmy » Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #132 -: май 05, 2012, 18:18:51 »

emmmmmy, и аз съм със същото впечатление за избора на модели. Затова реших да си шия. Въпреки, че ако готова рокля ми "заспи" и ми е по джоба, няма да се колебая. Аз напълно бях забравила за тоя сватбен мол. Никога не съм ходила, но и кога ли ще ида, ако не по този повод? Мислех си за Пиротска, знам че там има магазини, но роклите не са точно моя стил. Хубава идея ми даде. Тази рокля, която публикува, е много хубава! Това ли ще е твоята рокля?

Редакция: Сега ми зареди още три реда снимки, първоначално видях само първата.
« Последна редакция: май 05, 2012, 18:20:25 от Nebulka » Активен
Jane
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #133 -: май 05, 2012, 18:22:07 »

Момичета какви са горе долу цените в Shu Shi??? А във fede?

Вярно ли е, че в София по бутиците трябва да се ходи с предварителни уговорки?

Можете ли да ми препоръчате няколко бутика, които задължително трябва да се видят? Търся си класически тип рокля, с дантелени детайли, дълга, но много държа на хубавите материи.

Също много харесвам семпли рокли с по - интересен, разголен гръб, ако някой е виждал такава и може да препоръча smile

Кой е този сватбен мол?

Не съм много ориентирана още... знам какво НЕ искам - например корсет, бухнала рокля тип торта... доста близо до това, което Небулка описва.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: май 05, 2012, 18:30:20 »

Небулка, подобна ще е роклята ми. Освен сватбения мол Младост 1, посети ако искаш и булченска къща Холидей, имат някакво намаление на рокли, а и само там съм виждала повече от 2 модела в сайта на леки морски рокли.
Джейн, шуши бе моята мечта, но като се обадих да питам, дори намалените рокли са около 700 лв на коледното намаление. Там дантелени има.
Феде имат намаление сега, виж назад бяха писали съфорумките за там. за шуши знам че се записва час.
Адресът на всички посочени от мен магазини има в гугъл, да не ги пиша пак. smile
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines