Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 07, 2024, 06:39:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: класация.........  (Гласуването приключено: февруари 20, 2008, 22:08:14 )
Свекървата на Bulechka - 18 (23.7%)
Свекървата на kleo - 31 (40.8%)
Свекървата на  prin4ipessa - 6 (7.9%)
Свекитата на ivaiva - 5 (6.6%)
Свекървата на Мая - 2 (2.6%)
Свекървата на goldi - 5 (6.6%)
Свекървата на digita - 1 (1.3%)
Свекървата на didi_vla1983 - 4 (5.3%)
Свекървата на  danieIa - 1 (1.3%)
Свекървата на avva_stz - 2 (2.6%)
Свекървата на bibsi - 1 (1.3%)
Общ брой гласове: 76

Страници: 1 ... 81 82 [83] 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата?  (Прочетена 316331 пъти)
 
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #1230 -: февруари 20, 2008, 11:24:28 »

Напротив, Аничка, много си права. И ако бяха други обстоятелствата нямаше да отстъпя, но нали искахме да стане по рано и нямахме търпение, та затова отстъпихме. Тя и сега изказва някакви мнения относно сватбата. В което по принцип няма нищо лошо. Но нейта теза е "колкото се може по-евтино" crazy, а което аз не се съгласявам. Нашите казах, че ще покрият повечето неща само и само да съм щастлива и всичко да е както трябва.Гледам да не й обръщам внимание, защото само се изнервям.  bqsnasym нали все пак сватбата си е наша  smile
Активен
suny_girl_bg
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



Моят сватбен албум

« Отговор #1231 -: февруари 21, 2008, 11:19:33 »

Така е ваша си е сватбата, но нали се сещаш...днес се съгласяваш с нея за датата, утре ще излезе нещо друго и пак ще се съгласиш с нея, защото тя знае че ще го направиш. Както каза патето ми, не я слушай - ние с теб ще сме си едно семейство, в коет тя няма да се бърка, тя си е друго семейство, в което ти няма да се бъркаш.
Pretty все още не живеем изцяло заедно. Вече като се прибере от работа спи при мен, защото ни дели една улица, а аз все още съм в една стаичка,в която няма място за моите неща, камоли за неговите. Относно рабтата, единствено чакам да подпиша договора и започвам на много хубава длъжност - проектантка ел част. Нали се сещаш , че тя гък неможе да ми каже, защото аз имам висше образование и както ти казваш това ме прави по - силна от една страна.
Другото, което се случи вчера....тъй като патето ми е далло колата някъде от 6 месеца само аз я карам. Госпожата вчера му се обади и му каза да си вземе колата, защоо нейната и трябвало. Знаех си , че ще стане въпрос и за колата,но просто изчаквах да видя кога ще е.
А бе общо взето свекървите са си змии, а ние мишчици и не трябва да им обръщаме внимание. Все пак неможем да разделим един човек, а те това се опитват.
Момичета бъдете с виско вдигнати глави и да не ви пука!!!
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #1232 -: февруари 21, 2008, 11:29:59 »

хахаахах по скоро според свекървите те са мишчици, а "лошите снахи" са змиите. Ама всеки гледа от своята камбанария.
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #1233 -: февруари 21, 2008, 11:58:36 »

Затова младото семейство трябва да си живее отделно без никакви допирни точки до свекървища и тем подобни, ама нали не можем да отделим 100 000 лева за жилище и си живеем с нея, докато се пенсионира  Плачещо момиче tazran
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #1234 -: февруари 21, 2008, 15:40:29 »

хахаахах по скоро според свекървите те са мишчици, а "лошите снахи" са змиите. Ама всеки гледа от своята камбанария.

Хмммм, интересно виждане на нещата. Може ли да споделиш ти как го виждаш от твоята камбанария, че ми стана интересно.
Активен
Invisible
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 702


На мама тигърчето


Моят сватбен албум

« Отговор #1235 -: февруари 21, 2008, 16:05:24 »

какви са тия хора егати в кой свят живеят, направо незнам нямам думи  diablo  crazy nea всеки път като отворя тази тема и се ядосвам, как може да има такива жени и така да тормозят снахите си та нали това е избора на собствените им синове girl_impossible
Активен
suny_girl_bg
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



Моят сватбен албум

« Отговор #1236 -: февруари 21, 2008, 16:07:26 »

Именно и независимо какви сме, те нямат право да се държат така с нас, защото не те ни избират ами както ти каза синовете им!!!
Активен
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #1237 -: февруари 21, 2008, 16:15:16 »

Не знам, обаче се ужасявам от мисълта някой ден майка ми или аз да се държа по този начин и не дай си боже ако снаха ми говори такива неща за мен. Дано на тези от нас на които им е писано да бъдат свекърви, се държат добре със снахите си.
А наскоро чух следното:
"Млада жена ражда първото си дете и се оказва момче. Идва майка и да я види и тя казва
- Майко момче е- и се разплаква.
- Защо плачеш - пита майката
- Ами един ден като знам колко ще ме мразят и мен...
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #1238 -: февруари 21, 2008, 21:52:49 »

А наскоро чух следното:
"Млада жена ражда първото си дете и се оказва момче. Идва майка и да я види и тя казва
- Майко момче е- и се разплаква.
- Защо плачеш - пита майката
- Ами един ден като знам колко ще ме мразят и мен...

Пожелавам си един ден да не ме мразят, ако имам син. А и моята позиция е да не правя същите грешки, който прави свекърва ми спрямо мен. Незнам дали е правилната, времето ще покаже.
Invisible, вярно техните синове са ни избрали и те ще си живеят с нас - каквито ще да сме (ама ние сме си хубави blum). Но има майки, който не понасят децата им да правят собствен избор и избиват комплекси. От това мили момичета страдаме и ние.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #1239 -: февруари 21, 2008, 23:38:31 »

хахаахах по скоро според свекървите те са мишчици, а "лошите снахи" са змиите. Ама всеки гледа от своята камбанария.

Хмммм, интересно виждане на нещата. Може ли да споделиш ти как го виждаш от твоята камбанария, че ми стана интересно.
Имах впредвид, че всеки човек пречупва действителността през своята призма и мироглед, а човешките взаимоотношения са много сложни.
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #1240 -: февруари 22, 2008, 01:20:16 »

Имах впредвид, че всеки човек пречупва действителността през своята призма и мироглед, а човешките взаимоотношения са много сложни.

Разбрах, но ми стана интересно, защо смяташ че свекървите са мишки, а снахите змии. Просто в темата преобладава обратната версия и затова ми стана интересно и бих искала да споделиш по-нашироко вижданията си. Може и да си извадим някои полезни изводи, ако споделиш какво точно имаш предвид. Все пак съм на мнението, че човек се учи докато е жив и именно различните мнения го провокират да се стреми да разбира и вижда нещата по-неутрално.  smile
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #1241 -: февруари 22, 2008, 08:33:18 »

Не съм казала, че свекървите са мишки, а снахите "змии". Казах, че според свекървите те си мислят, че те са жертвите на злите снахи и го казах с известна доза ирония. laugh
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #1242 -: февруари 22, 2008, 08:36:10 »

Аз бих казала също с ирония, че ние с моята свекърва сме "две змии", при нас няма мишка и змия tease, и си представям отстрани като ни гледат мъжете две змии в действие сигурно е много смешно.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #1243 -: февруари 22, 2008, 08:46:12 »

абе така си е всеки се мисли за жертвата! Братовчедка ми има свекърва много болна, за която не е спирала да се грижи, а тя е болна от склероза и от време на време я хващат бесовете и вече почва да говори на всеки колко я тормозела, а тя е единствената, която се грижи за нея, нито дъщеря и нито сина и се занимават с нея....
Етърва ми пък не спира да се оплаква от свекървата как не искала да и гледа децата, а майка и колко се изморявала като и помага! Еми да не е длъжна пък, да не си е правила децата да ги гледат другите... опитва се и мен да настройва, макар че само им се смея на глупостите!!! предпочитам свекърва ми да не ми гледа децата, вместо да си разваляме отношенията... И без това я виждам на месеца веднъж и и звъня само по празници, предпочитам да не се сближаваме повече  good
Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #1244 -: февруари 23, 2008, 22:49:46 »

хм...моята свекърва си е истинско съкровище, много си я обичам и много си се разбираме, даже в повечето случаи е на моя страна  yahoo
Активен
Страници: 1 ... 81 82 [83] 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines