Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 20, 2024, 04:59:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Танците 2  (Прочетена 168610 пъти)
 
evyevy
Професор
****
Публикации: 406



« Отговор #210 -: април 04, 2013, 22:47:57 »

  И аз по-скоро си мисля да включа и шаферките.
  Мрявка, вие избрали ли сте си музиката вече? И по принцип какви песни мислите да използвате - българси, поп, детски, а защо не и Гангнам стайл?  danceg
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #211 -: април 04, 2013, 22:50:10 »

Аз подобни компилации НЕ харесвам, но пък всеки с вкуса си girl_wink По-скоро предпочитам варианта на eleni4ka, в който има първи танц heart и "шоуто" е после smile
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #212 -: април 05, 2013, 00:19:12 »

  И аз по-скоро си мисля да включа и шаферките.
  Мрявка, вие избрали ли сте си музиката вече? И по принцип какви песни мислите да използвате - българси, поп, детски, а защо не и Гангнам стайл?  danceg

Да избрахме ги, първата е валс много класически, след това рок н' рол и последната е мн любима наша песен тип гангнам стайл, по около 1 минута и половина всяка от трите песни ще звучи, като последната е с лесни движения, в които ще се включат шаферки/ри, кум/а, а накрая се надяваме и гостите  Bravo, има си червена нишка в цялата хореография, с типични неща от характерите на двама ни, страшно сладко и артистично се получи  heart
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #213 -: април 05, 2013, 00:35:44 »

Направо виждам как всички стават още докато са влезли в ресторанта pleasantry

И от опит - единствените хора, които не се притесняват да станат още в "началото" са професионалистите или тези, които са на мушка, в случая младоженците - просто там се налага girl_wink

Няма нищо лошо да си харесвате подобни танци, само не се надявайте прекалено pleasantry Или поне ги "подгрейте" досатъчно предварително biggrin
Активен
evyevy
Професор
****
Публикации: 406



« Отговор #214 -: април 05, 2013, 01:03:33 »

   Мрявка, много добре звучи. Стискам палци да си научите движенията и се надявам всичко да мине добре. Всъщност убедена съм, че ще се забавлявате, както вие, така и гостите ви.
   
Аз подобни компилации НЕ харесвам, но пък всеки с вкуса си girl_wink По-скоро предпочитам варианта на eleni4ka, в който има първи танц heart и "шоуто" е после smile
   Всъщност нашият микс ще започне с първи сватбен танц, на любима за двама ни песен, танцуваме така около 1-2 минити и тогава се започва с тази компилацийка от различни хитови парчета, които се отличават със специфичен танц, например макарена, патето яки, YMCA.. smile Накрая се продължава сватбения танц от там, откъдето е бил прекъснат. Лично на мен много ми харесват тези танци, не само, заради това, че се явяват подарък-изненада за гостите, но и заради многото приятни емоции, съпътстващи заучаването на стъпките и движенията.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #215 -: април 05, 2013, 01:16:56 »

Еви това с патето яки мн сладко звучи, а YMCA е позната комбинация от движения ще в лесно да си включите и VIP хората като нас :-), моите вече знаят стъпките, пратих им клипче с движенията за домашно вкъщи всеки да си ги учи :-), да и за нас емоцията от обработката на танца, както и тренирането му е голяма, пада супер веселба!  Bravo heart

А какво друго мислите да включите? Гангнам стайл го намирам за доста подходящо между другото, а за макарена и ние мислихме в началото, но после променихме насоката на цялата хореография и не се вписваше... А сега се сещам и една друга със специфични движения: "ai se eu te pego", мн ми беше любима лятото :-)
« Последна редакция: април 05, 2013, 01:22:24 от Мрявка » Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #216 -: април 05, 2013, 11:22:42 »

Гангнам стайл e отдавна демоде, я си направете един Harlem Shake  chee
Това в кръга на шегата, разбира се  smile

ДА не съм оф-топик, според мен, ако се правят такива компилации е добре да се постараят младоженците да не сменят толкова бърза песните. По-добре по-малко песни, а не смяна на всеки 15-20 секунди, тогава ефекта малко става дефект  pardon
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #217 -: април 05, 2013, 11:29:02 »

И аз съм на твоето мнение Теа, на мен също не ми харесва бързото сменяне на песните и стиловете, но пък всеки си има негов вкус и виждане  smile

Аз лично исках нещо стилно и ендовременно артистично, а не диво и подскачащо и точно това се получи, иначе моята любима компилация е http://www.youtube.com/watch?v=Zl_o3eiNG28&feature=related
A за Харлем Шейк  good, аз лично умирам от ужас с тая песен, мн ме дразнят тея лъвове дето реват там, иначе даже в университета имаше харлем шейк ужас!
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #218 -: април 05, 2013, 11:52:39 »

А, Мрявка, мнението за компилацията ми беше неангажиращо. Wink Всеки си има вкус и глава на раменете да прецени какво е най-подходящо. smile
И аз хич не го обичам този Харлем шейк, в нашата фирма чак „конкурс“ направиха за него. Но до сега не съм виждала цяла сватба да прави харлем шейк....хахаха.
Тази двойка от видеото са супер, много добре се справят. На мен лично само последната част с шаферите не ми допадна, защото сменят изцяло стила, но това е моят вкус. Иначе са супер, много са се постарали и успяват да прехвърлят емоцията на "зрителите" ! danceg
Истината е, уроците по танци /за съжаление съвсем малко/, които имахме бяха супер изживяване, също и тренировките в къщи след това. Страхотен момент!
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #219 -: април 05, 2013, 12:00:32 »

Но до сега не съм виждала цяла сватба да прави харлем шейк....хахаха.

 danceg danceg danceg danceg danceg

100% много ще е забавно, но НЕ и на моята сватба! diablo Ужас изтръпвам само при мисълта  beating funnytooth SERENADE koko6ka insane
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #220 -: април 05, 2013, 12:07:06 »

Еви това с известни танци микс се получава яко, като шоу, но както аз казах според мен по-добра опция е да е впоследствие, когато хората са се "поразчупили", та може и да станат girl_wink Даже и да не е известен танц, когато движенията са елементарни и могат да се "копират"... то даже в големите паркове (в чужбина) го има като атракция и е супер яко danceg danceg danceg Но си е точно шоу danceg

Иначе както Теа е казала всеки с вкуса си, така че вие си решавате... girl_wink Аз просто давам една друга гледна точка, над която можеш поне да помислиш, ако не си се замисляла под този ъгъл и кой и кога ще "стане" girl_wink
Активен
evyevy
Професор
****
Публикации: 406



« Отговор #221 -: април 05, 2013, 18:29:57 »

   Casky, благодаря за гледната точка  give_rose и се съгласявам с теб, ако целта на този микс е да вдигне хората от масите. Но в нашия случай, мислим да е както казваш повече като шоу програма. Ще си имаме и фолклорна танцова група, а после ще се развихрим и ние. Нашите гости, както приятелите, така и роднините, нямат проблеми с танците, сигурна съм, че няма да е необходимо някой да ги подканя, а напротив ще окупират дансинга през цялото време, за което съм много щастлива. Мислим да е в началото на сватбата, за да вдигнем градуса на настроението, а не после като се развихрят хората, да ги гоним от дансинга, защото наистина съм сигурна, че той празен няма да остане. А и всичко ще мине толкова бързо, че няма да усетим как е минало времето...
   Относно времетраенето на самите песни, според мен при всяка е различно - някои стават досадни, ако са повече от 30-40 секунди, други позволяват разнообразни движения по-дълго време. Например споменатата по-горе макарена според мен ще втръсне ако продължи 2 минути.
   Мрявка, имам си една папка в youtube, където съм си запазила всички песнички, които са ми харесали и мисля, че мога да използвам...но са около 20 на брой и нямам никаква идея как ще ги отсея - всички ми харесват. Сега умувам поканите и още не съм се замисляла по-сериозно кои песни ще включа. Но задължително ще има валс или танго, малко ирландски стъпки/подскоци smile (тъй като ще имаме гости от Ирландия). Сред песните, които мисля, че са подходящи са още: http://www.youtube.com/watch?v=4m1EFMoRFvY&list=PLoaYgK4LPbJVotcrRNoY6Dhhfzbh2VCdG&index=4; http://www.youtube.com/watch?v=-P6700m-tZ0&list=PLA0258D385056914D&index=12; http://www.youtube.com/watch?v=6IQ0snWgef0; http://www.youtube.com/watch?v=Um3C9Gmpm4Y&list=PLB9313E10E8DA79A0&index=22 сладурската песничка на Michel Telo, която ти си посочила, някоя на Lady Gaga (някои имат страхотна хореография)...Това е микс от различни стилове музика, което не на всеки се харесва. Спирам дотук, че много дълго стана smile. Ако искаш пиши ми на ЛС, с удоволствие ще ти отговоря. А ето и едно мое любимо видео: http://www.youtube.com/watch?v=rJ3q6CHN200&list=PLoaYgK4LPbJUOWSjvnaAbYzwyy9Ry-47R&index=11
   
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: април 05, 2013, 18:46:14 »

На las ketchup песента има танц,walk like an egyptian, mambo N 5 и waka waka също smile А ние още се чудим над няколко песни - Brotherhood of men - kisses for me; Jackie willson - higher; James brown - I feel good; Светльо - let me da te love you; Rembrandts - I'll be there for you и естествено Lets do the twist/lets twist again.
Активен
evyevy
Професор
****
Публикации: 406



« Отговор #223 -: април 05, 2013, 19:42:06 »

   Ели, сега разглеждам твоите предложения и вижте на какво попаднах - не можах да се сдържа да не го споделя...аз лично не мога да отделя поглед от тях http://www.youtube.com/watch?v=oG2O7kRsdh8 камерата можеше да снима и от по-подходящ ъгъл, но аз и така им се наслаждавах smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #224 -: април 05, 2013, 20:22:22 »

Страхотни са Bravo Но пък на негрите танца (и изобщо музиката) им е в кръвта danceg Иначе наистина са невероятни Girl_hide

П.П. То даже си личи колко свободно го изпълняват, без никакво напрежение... Girl_hide
« Последна редакция: април 05, 2013, 20:30:07 от casky » Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines