Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 20, 2024, 05:08:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Танците 2  (Прочетена 168610 пъти)
 
formite
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 341



« Отговор #105 -: февруари 26, 2013, 15:53:00 »

 blush Извинявам се, ако прозвучи глупаво, но какво ще рече "сватбарско" хоро? Имаше едно предаване - "Такъв е животът-Сватбата" там ми направи впечатление, че на една от сватбите булката водеше хорото от нейния дом до дома на младоженеца или пък беше до ритуалната не помня точно. Това ли имаш предвид? А под роклята никой няма да забележи, точно как стъпваш, а всики толкова ще ти се радват, че няма да видят даже и да "мяташ крака" пред носовете им.
Активен
bbride
Професор
****
Публикации: 439



« Отговор #106 -: февруари 26, 2013, 17:24:33 »

От нас до ритуалната с хоро...абсурд, връщам годежния пръстен  angry Хахах, шегувам се.
При нас сватбарско хоро е това най-масовото по сватби дето се играе на песента Бяла роза, не знам как му е официалното име.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #107 -: февруари 26, 2013, 17:34:03 »

Ганкино хоро blum blum blum
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: февруари 26, 2013, 17:48:26 »

Божее..това Елениното си трябва висше образование за да се играе...Аз ще си подскачам на дунавско, другите да се оправят...
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: февруари 26, 2013, 19:19:23 »

абе и дунавско и дайчово не са лесни, аз знам само право , ама само аз си знам че е право, не ги умея,мятам крака,не съм в такт, ама дреме ми,нали ще съм булка и няма да ме виждат lol) за сватбата на брата ще ги науча,обещавам lol
Активен
Tihomira
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191


07.09.2013


« Отговор #110 -: февруари 26, 2013, 19:33:43 »

Здравейте и от мен. Аз не се справям много добре с народните танци и затова сме си изтеглили уроци и се стараем всяка вечер за по час да играем. Сега сме на ръченица след това ни чакат дунавско, чичово(Много е трудно) и за край Еленино. Дано да се справим.     danceg
Активен
amisega
Сватбар
***
Публикации: 255



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: февруари 26, 2013, 20:06:04 »

Аз юни 2012 се записах на народни танци (никога до сега не бях играла) и за няколко месеца мисля, че се справям с ритъма... за техниката - не мисля, че има значение, никой от гостите не разбира толкова хората.
Но... аз ще съм с рокля до коленете и ще се вижда как "мятам краци" smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: февруари 26, 2013, 20:20:53 »

И аз да си призная срам не срам, но незнам правото хоро- мислих си, че го знам, но на една сватба януари, на която бях кума, разбрах че всъщност само си мисля че го знам.
Записахме се на народни танци и си мислех "сега ще почнем с право хоро, ще се понаучим", но явно всички го знаят и почнахме с дунавското. Докато го обясняват по стъпки и го правим сами е ОК, ама като се хванем всички и все едно до сега не съм била там. А мъжът ми направо искаше да се откаже и каза, че няма смисъл- от него танцьор нямало да излезе.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #113 -: февруари 26, 2013, 20:26:21 »

Не се отказвайте, то не става толкова бързо. Ще се научите, спокойно.

За да ви дам надежда ще ви разкажа за един наш много добър приятел. Преди време хич не хващаше ритъма и мога да кажа, че хич го нямаше с танците. Направо не можеше да играе, нищо. Записа се на салса, не знам какво е било в началото, но аз като го видях да танцува след 2г упорито ходене си танцуваше страхотно. Не можеш да кажеш, че е бил така преди 2г yahoo Че почна да хваща и доста добре ритъма и на всичко останало Wink 2 години са много време, ама и той за това време се научи доста повече от добре, така че и за 5-6 месеца ще има видим резултат give_rose
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: февруари 26, 2013, 21:03:00 »

Аз знам право (скоро научих и другия вариант на правото), Бялата роза, Еленино (от ю туб го научих), днес почнах Чичово и смятам и Ширто да науча. За съжаление не съм ходила на народни танци, но поне всичко има в нета вече.

Аз си мислех, че Дунавското хоро се играе само на Нова Година pardon , никога не съм го виждала на сватби. Има ли друга песен/мелодия, на която се играе?
Активен
silver_f
Професор
****
Публикации: 477


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: февруари 26, 2013, 22:17:43 »

В някои краища на България, Дунавското хоро е право ( в Велико Търново например ) има и други ама не мога да ти ги кажа, тъй като не го мога  nea Само едно право .. и това е , а моя горкия и него не може , ще трябва да се учим   blum
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: февруари 26, 2013, 22:28:09 »

В някои краища на България, Дунавското хоро е право ( в Велико Търново например ) има и други ама не мога да ти ги кажа, тъй като не го мога  nea Само едно право .. и това е , а моя горкия и него не може , ще трябва да се учим   blum
Това не е вярно.Дунавското си е дунавско ,а правото си е право.Живея много близо до ВТ и играя народни танци и твърдя,че няма такова нещо.
За Чичовото със сигурност има два варианта,но останалите изброени от вас хора са разпространени в един вариант Право,Дайчово,Дунавско,Еленино
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #117 -: февруари 26, 2013, 22:39:32 »

Дайчовото също има два варианта, но са много близки. (Единия е с описване на кръг и леко изнасяне, а другия с изнасяне напред - по реда, дано разбрахте). Т.е. ако знаеш единия ще схванеш и другия. Някой май на него му викат лудо хоро crazy

Дунавското е едно, поне и аз не знам второ, правото също smile Но при нас Дунавското някой го водят Свищовско, въпреки, че някой Свищовско играят по друг начин, но музиката си е същата crazy

 Offtopic На мен лично Дунавското ми е любимото хоро, така че нямаше как да го няма на сватбата...просто музиката е уникална и от малка съм влюбена в нея yahoo yahoo yahoo
Активен
silver_f
Професор
****
Публикации: 477


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: февруари 26, 2013, 22:47:08 »

 На сватбите , които съм ходила в Търново , не играят право хоро изобщо, а дунавско е основно. И като съм ги питала защо не играете право хоро... ами то това си е ( и си играят дунавско ) нз защо така и аз съм се чудела
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: февруари 26, 2013, 22:49:06 »

"Другото" право хоро го намерих като "Право тракийско хоро" http://www.youtube.com/watch?v=yqMaJWxVmGA ,много ми харесва на по-бързи народни песни като "Търновска царица" например.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines