Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 11, 2024, 12:42:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ресторанти  (Прочетена 466539 пъти)
 
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: март 30, 2007, 11:52:44 »

Петкова 3% сървиз е перфектно и какво още ви разрешават?Офертата е много добра,а защо не опиташ да сключиш еднио безобидно договорче ,за да не ви прецакат с ценичките накрая?
можем да си вкараме алкохол и безалкохолно + ядки по протокол за да няма после изненади
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: март 30, 2007, 13:35:01 »

За тези, които сте от София.
Мога да Ви препоръчам в Банкя ресторанта на к-с Жеравна. Реновиран е, дава ти свобода за декорация на ресторанта, освен това храната е перфектна  good. Големи порции и цените не са въобще високи. Освен това има прекрасна градина, в която е възможно да се състои и церемонията по склщчване на граждански брак. Работят също с Ди Джей. Нашата сватба ще се състои там на 01.07.2007, а на 07.07.07. имам рожден ден  yahoo
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: март 31, 2007, 17:34:43 »

моми4ета ще имали други сватби във варна в Х-Л Р-Т AQUA освен мен и iliusion?
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: април 03, 2007, 11:09:52 »

Дълго се чудих къде да постна това съобщение, тук или в темата за добре свършената работа, но понеже все още сватбата не е минала, реших да го постна тук.
Едно огромно мое притеснение предизвика едно ЛС от abel (за което съм и благодарна, друго си е да отидеш подготвен  good) затова ще ви цитирам и част от него, надявам се abel да не ми се разсъди  give_rose  Става въпрос за ресторанта, в който ще е нашата сватба - Елемаг Гурме
Цитат
В началото на януари и ние ходихме да ги преслушаме за нашата сватба.
Не ги избрахме, но си пазя офертата. Вчера видях новата им оферта, пратена на мой приятел - много се изненадах, защото менюто съвпада с едно от моите, но цените на салатата, предястието и основното са двойни...   Вместо 30 и няколко, със сервиза минава 45...
Много се изненадах!
Знам, че имат нов управител... И старото меню вече не било актуално. Нямам за цел да те стряскам, просто много ме изненадаха с такава драстична промяна за 2 месеца.
С ресторанта имахме уговорка да се видим в петък 30.03 и това предупреждение ме изправи на нокти отивайки натам  girl_impossible  Още на 16 януари ние платихме капаро от 400 лв за 120 човека при куверт 29 лв, в който се вкл. и 5% сервиз.
...
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: април 03, 2007, 11:10:07 »

...
Докато чакахме главния готвач да дойде при нас на масата (той изпълнява временно ролята и на управител) разгледахме обикновеното меню, където нямаше никаква промяна в цените.
Въпросният господин дойде при нас с подготвени листове ново меню, от които ми настръхнаха косите  angry Предястието, което ние бяхме уговорили за цена от 3.40 лв, в новото меню струваше 9.00 лв. Основното от 7.20 беше станало на 15 лв.  Oh my ... Сърцето ми щеше да изкочи, честно ви казвам  Плачещо момиче
Започнахме един тежък и труден разговор за това, че ние сме платили капарото преди повече от два месеца и за това, че нямат право да ни поставят чак сега в такава ситуация. Промяната на управителя и на готвача се е осъществила на 14.02 според неговите думи и ние се изумихме, че след като е било толкова отдавна, не са ни се обадили, за да ни предупредят. В крайна сметка 120 човека никак не са малко и можехме да намалим гостите или да сменим дори ресторанта, ако се наложи, все още нямахме готови покани, не ги бяхме раздали, а сега.... е меко казано късно за такива промени  shok
Явно не бяхме първите, които идваха в ресторанта с този проблем  tuktuk  Разбрахме се, че ще остане менюто. което сме уговорили с предишния управител, записа си какво е включвало предложеното ни меню, записа и цената, не повече от 30 лв, в които са включени и 5% сервиз за персонала. Все още ми е малко напрегнато, понеже обеща да прати менюто и общата сума на електронната ни поща, за да го потвърдим в понеделник - 02.04. , но все още не е пристигнало нищо  Girl_sing Ще му се обадя следобед, ако все още няма резултат, но ако се прецакат нещата, направо ще изпаднем в чудна ситуация  girl_impossible
Притеснявам се повече от това дали ще можем за толкова кратко време да намерим ресторант, не толкова за гостите, понеже ще звъннем по един телефон и ще им обясним за ситуацията...
Толкова се надявам всичко да мине както трябва, защото иначе рискуват да се превърна в  werewolf
Стискайте палци  Cray
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: април 03, 2007, 12:08:50 »

Ита, стискам палци всичко да се уреди добре, за да не търсите нов ресторант  good
Според мен не е редно това с промяната на цените и куверта, най-малкото, след като сте се уговорили при едни условия и сте платили капаро!  crazy А и както казваш, защо не са ви се обадили февруари, когато е станала смяната на управителя  beating
Успех и ще чакаме инфо  good
Активен
cherry
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #291 -: април 03, 2007, 16:47:37 »

Ита, миличка, стискам палци, дано да няма повече изненади и цената да остане според последната ви уговорка -до 30!!! Абсолютно непрофесионално от тяхна страна и имаш право да ... beating  beating Пиши какво е станало. успех!
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: април 03, 2007, 16:54:43 »

Ита, миличка, стискам палци, дано да няма повече изненади и цената да остане според последната ви уговорка -до 30!!! Абсолютно непрофесионално от тяхна страна и имаш право да ... beating  beating Пиши какво е станало. успех!
ама защо трябва да са такива тези хора hunter
при положение 4е сте капарирали по определени цени за ковертите за6то сега така се лигавят тия
и при нас казаха 4е може би 6те има малка но не драсти4на промяна в цените но да видим
е ние поне сме дали само 100лв. капари е не е малко но не е като 400
Ита
желая ви успех и дано вси4ко се нареди по вашите планове
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #293 -: април 03, 2007, 19:15:36 »

Ето затова трябва да подписваме договори за всяко нещо и в България вече, да не могат да ни лъжат така нагло... а то, споменеш думата "договор", и все едно нещо нецензурно си казал.  angry

Дано се наредят нещата, вие имате устна договореност, която в правно отношение е валидна, но не вярвам да ви се занимава със съдилища... не пречи да им кажете, че и до там сте готови да стигнете, ако се наложи. Имате си право. Успех, и дано всичко се разреши бързо и лесно. Стискаме палци.  good
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: април 03, 2007, 22:15:48 »

ееееееее не diabloтази тяхна постъпка е ужасна!стискам палци good
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: април 03, 2007, 22:18:56 »

Е това е "българска му работа"!Ита дръж се момиче,все ще измислите нещо.А най-добре се пазари до последно.
И както казва Марина явно ключовата думичка е договор
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: април 03, 2007, 22:29:59 »

Ита много неприятна работа.пожелавам ти успех и всичко да се нареди.
ние вчера ходихме по ресторантите в този който ни хареса ни казаха минимум 23лв,а днес като отидохме вече да капарираме вече минимума беше 25.не че 2 лв са кой знае какво но все пак ........дано няма други изненади
Активен
desito07
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: април 04, 2007, 00:52:10 »

Ние капарирахме при минимум от 15 лв, но и при нас ще има малка промяна в цените, която ни беше съобщена по-късно!!! beating Уговорката беше да се чуем с управителя до края на месец март!!Ходих до ресторанта, ей така да проверя дали вече има нови цени, но сервитьорката ми каза, че за момента няма промяна!!!Утре вече съм решила да се обаждам, тъй като не бях сигурна за точната бройка на кувертите, но ако тази промяна е само за нас ще има  beating beating beating beating beating beating beating beating beating beating beating
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: април 04, 2007, 08:13:51 »

desito07 на кой ресторант се спряхте?Нали мислеше за нещо на Арбанаси?
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: април 04, 2007, 15:25:58 »

Момичета, много ви благодаря за подкрепата  LOVING give_rose
Вчера се чухме с въпросния господин късния следобед и той каза, че в момента подготвял менюто. След около 15-на минути ни прати на мейла и окончателния вариант, който надявам се да остане непроменен до 12 май  girl_impossible
28 лв без сервиза или 29.50 на човек с включени 5% за сервиз pardon От менюто отпадна хляба и Welcome Drink-a, но не мисля, че е фатално. След като минат 5-те часа се доплаща по 100 лв на час, за което знаехме и преди. Няма ограничение за това какво да внесем и в какви количества, като се съгласиха да ползваме техни кани за наливното вино, което ще занесем. Украсата на ресторанта ще си я направим ние, те ни препоръчаха една фирма за балонна украса, казаха, че ставало много хубаво  Bravo
Радвам се, че излязоха сериозни и отговорни, в крайна сметка ние наистина нямаме вина за техните вътрешнофирмени недоразумения   slap
На всички бъдещи булки, които все още не са запазили ресторант ще им кажа само едно - винаги изисквайте документ!! ДОри и да е само касова бележка, нека пише за какъв куверт на човек сте се разбрали и ако можете, снимайте си примерното меню с цените  good
Още веднъж ви благодаря за милите думи и подкрепата, наистина не бях на себе си за кратко  Flower butterfly air_kiss
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines