Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 09:47:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Здравословно и рационално хранене  (Прочетена 162147 пъти)
 
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: януари 02, 2008, 11:52:27 »

ядем полуфабрикати и боклуци  NO рядко ядем хубава домашно приготвена храна по здравословен начин и най-вече вкусна!непрекъснато се тъпчем със сандвичи дюнери бургери картофки и то на крак пием много газирано ако можехме да се храним по  нормлано всичко щеше да е наред и нямаше да има проблеми със заткъстяване или гастрити или сърдечни проблеми  pardon за жалост живеем "живот на колела"и нямаме възможност да се храним правилно
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #166 -: януари 03, 2008, 12:38:16 »

Аз вече мога да се похваля, че започнах следпразничното спортуване и то доста активно  good Действа ми много разтоварващо и много зареждащо с енергия. А понеже по-горе писах, че си търся подходяща книжка за да се информирам повече по въпросите за здравословното хранене, искам да ви кажа, че малко се разочаровах от това, че където и да попаднех на книжки с такава тематика, всичките бяха изчетени от някой и отново оставени на щанда за продажба  crazy И сега мисля да поръчам по интернет. Попадали ли сте на някое от тези две заглавия - "Разделно хранене - Пълна енциклопедия", Автор: Катрин Марсдън и "Яж, пий и бъди здрав", Автор: проф. д-р Уолтър Уилет? Ще се радвам да чуя отзвук  smile
Активен
Rou
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 273



« Отговор #167 -: януари 03, 2008, 17:30:49 »

Катитка последната книга има невероятни отзиви... виж тук http://www.amazon.com/Eat-Drink-Be-Healthy-Harvard/dp/0743266420

По принцип на амазон е много трудно да намериш литература с такива добри отзиви от толкова много хора. Наистина изглежда много добре.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: януари 14, 2008, 19:21:21 »

Катитка, сподели ни на коя книга си се спряла. И аз искам да променя нещо. Допада ми разделното хранене, но от както не ям месо ми е много трудно. Затова се чудя какво да правя. Напълно съм съгласна обаче че трябва да имаме хигиена на храненето. Например аз ям плодове до обяд, не пия прясно мляко след 16.00, пия течности преди хранене. На доста места чета че млечните продукти били вредни, а аз толкова ги обичам. Да се чуди човек какво да яде smile
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #169 -: февруари 01, 2008, 15:02:53 »

darling, сега виждам питането ти  pardon Поръчах си по интернет втората книжка - "Яж, пий и бъди здрав", Автор: проф. д-р Уолтър Уилет. След поста на Rou, вече бях 100% сигурна, че нея ще взема, а в нета прочетох и други хубави отзиви за нея  good
 

Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: февруари 01, 2008, 17:53:05 »

darling има наистина такава хипотеза, че млякото и млечните продукти са за бебета и деца до 3 год. възраст след което организмът спира да абсорбира полезните вещества. Хомеопатията обяснява апетитът към мляко и млечни храни с чувството за липса на майчина обич, внимание или въобще ласки.
Колкото до здравословното хранене, не мога да кажа, че храня по най -здравословните методи, но не ям месо от 5 години,от време на време ям кисело мляко /друго не консумирам/ гледам да хапвам повече плодове,салати, картофи правя разтоварващи дни на плодове и гореща вода с мед. Тук е мястото да вмъкна колко здравословни са зърнените и бобовите храни - жито, овес, ечемик, царевица, боб, леща, грах, ориз,  елда и прочие и прочие - съдържат почти всичко необходимо на човешкия организъм.
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #171 -: февруари 02, 2008, 04:28:20 »

гледам да хапвам повече плодове,салати, картофи правя разтоварващи дни на плодове и гореща вода с мед.

Zahira, това е интересна идея. Сподели ако имаш време колко често правиш разтоварващите дни, какви правила използваш. За предпочитане ли са определени плодове? Има ли след това период на захранване? thank you
« Последна редакция: февруари 02, 2008, 04:30:34 от didibaby » Активен
eli999
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #172 -: февруари 19, 2008, 11:54:56 »

Относно вега тест според мен най-важно е да се направи от лекар - специалист. аз лично ходих при д-р Георгиева и съм ного доволна за 3 месеца свалих около 10кг без никакво гладуване и лишение, ям всечки от позволените за мен храни. Освен това по важното за мен е, че след теста, след като вече се храня правилно с подходящите за моя организъм храни, забравих вече за проблемите със стомаха, които имах. Мислех си, че на теста ходят само дебеланки като мен, но когато говорих с д-р Георгиева се оказа, че повечето хора, които си го правят са хора със сериозни заболяванея, за които правилното хранене е много важно и не могат да си пъзволят да се хранят безразборно, а здравословно, както и спортисти.  до колкото знам тя ходи из цялата страна стига да се съберат пациенти.  И понеже аз много трудно намерих нейните координати / добре че я видях в едно предаване по канал 1/, ако някой го интересува тел. и е *********  и **********.

Модератор: Телефони и координати само на лични!
« Последна редакция: февруари 19, 2008, 12:51:35 от maria_lakova » Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: март 16, 2008, 18:04:02 »

Ели99, можещш ли да ми изпратиш телефона на личния. Знае ли някой повече за тази д-р Георгиева?
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: март 18, 2008, 00:29:57 »

Д-р Вергиния Георгиева е една от ученичките на Лидия Ковачева. Един от основните методи за лечение, който използва е гладолечението или така нареченото плодолечение, създадено от Лидия Ковачева. Ето сайта й на който има повече информация:
http://www.georgieva.info/succ.htm
Активен
Denni
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: ноември 27, 2008, 21:47:06 »

Аз като гладувам само качвам...и стоя гладна- няма смисъл
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: януари 06, 2009, 12:11:44 »

Може ли да ми кажете къде в Пловдив мога да си направя такъв тест-Vega test?
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: януари 06, 2009, 12:16:53 »

http://vegatest-bg.com/index.html
Някой знае ли нещо? Отзиви някакви...?
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #178 -: януари 09, 2009, 20:31:01 »

Милички, аз си правих Вегатест преди време в едно студио в Иван Вазов - Релакс се казва, ако не се лъжа. Тестът се прави мвоголесно и безболезнено и не е скъпо - 80 лева, но приложението на инфото, което получаваш... аз лично не можах да се оправя. И мъжът ми си прави, но зарязахме тая работа. Например, оказва се, че много добре обработваш конско и говеждо месо - емии, добре, ама при количествата конско месо, които ям  tease - какво от това. Пуешко и пилешко - добре, свинско - не. Амии - аз и без тест мога да го установя това. Шоколад се оказа, че много добре усвоявам. Добре, но как да почнеш да набиваш шоколад, защото тестът ти го позволявал? Такова сирене добре, онакова сирене - горе-долу, кашкавал може, но по малко, спагети - по малко... пообърках се, накрая горе-долу се оказа, че от всичко може по малко. На мен лично ми се стори трудно да направя някакъв режим от тая информация, ако някой може да се оправи - момичето в студиото е много любезно, много бързо става, мога да дам координати...
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: февруари 16, 2009, 09:47:39 »

хелоууу
да се разпиша и аз по повод яденето... та аз ям по няколко пъти на ден
даже онзи ден изядох сама един цял хляб после ядох голяма пица  и така така все съм си 57 килограма  pardon pardon не се лишавам от нищо и съм си слабичка  yahoo
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines