Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 03:31:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на ani_ogbg - 11.05.2013г.  (Прочетена 74185 пъти)
 
Nine
Ентусиаст
**
Публикации: 146



« Отговор #30 -: април 15, 2013, 13:10:21 »

Аз си ги взех от  този магазин www.digi84.com, след регистрация можеш да  видиш  и цените. Купих си пиафлора с  вакум за 7 лева, микрофона беше 3  лева, цветарско тиксо 2,50лв,  цветарска тел 2 лева. Моя позната ми обясни как да  си  ги направя ( тя с  това се  занимава в Германия). Ако решиш мога да  споделя.
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: април 15, 2013, 13:18:59 »

Страхотно, много бих се радвала да споделиш smile
Активен
Nine
Ентусиаст
**
Публикации: 146



« Отговор #32 -: април 15, 2013, 13:34:26 »

Пиафлората се  слага в голямо количество  вода  за 24  часа, за  да  поеме колкото и е необходимо, но има една тънкост тука , че за да  издържат цветята  по-дълго време се  слага  храна за  рязан цвят във водата. Тя струва  стотинки и можеш да е  намериш в цветарските магазини. Другото важно е  цветята да  бъдат с  по-тънки стъбла (дръжки), за да не се  разпадне  гъбата. Може да  има  2-3 с  дебели дръжки, но не повече!  Цветята трябва да се  режат под наклон за да станат по- остри за да се  забиват лесно в  гъбата. Ако имаш цветя с къси дръжки, за да не изпадат от  гъбата се  удължават с  тел.  Ето и клипче ако имаш  орхидеи или други цветя с  къси дръжки как се  удължават с  тел http://www.youtube.com/watch?v=f67tpmT8L1Q Като започнеш да  редиш  цветята  винаги се  започва от  долу на горе. Ето и един клип да добиеш представа http://www.youtube.com/watch?v=yb0UrDKJD5Y&feature=related За май месец не е опасно да се  направи от предния ден, защото не е  толкова горещо.
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: април 15, 2013, 13:46:44 »

Ехааа.. Nine, много хубаво си го обяснила smile Благодаря ти smile
Аз по принцип имам идея как се редят, защото като част от задълженията ми бе да се грижа и за цветната украса в кабинета, та оттам понаучих туй онуй, но това, което ти казваш е наистина много полезно. Много ти благодаря  give_rose
Може да се пробвам с някоя малка пиафлора и след това вече да редя голямата.
Иначе моят букет ще е от калии, така че трябва да има и калии в голямото "цвете" smile
Активен
Nine
Ентусиаст
**
Публикации: 146



« Отговор #34 -: април 15, 2013, 14:15:04 »

Не е трудно! Сигурна съм, че  ще се  справиш.
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: април 15, 2013, 14:27:23 »

Ани, честита темичка!
Сега я изчетох и ми беше много интересно. Продължавай в същия дух и успех с останалите приготовления!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: април 15, 2013, 14:32:54 »

Ани, много красиво звучи, твоят замисъл - бяла приказка! И с тези бели дървета навън...
А аз имам един въпрос, в деня на сватбата кой ще ти нареди украсата в ресторанта?
Пожелавам ти успех и съм сигурна, че ще сътвориш страхотни неща!
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: април 15, 2013, 14:51:04 »

Ели, Рататуй, радвам се, че ви интересно.

Рататуй, по принцип всичко ще дадем в ресторанта предварително, ще дадем схема кой на коя маса ще бъде и хората ще си наредят тейбълките и номерата по схемата. Самите икебанки ще ги занесат някой от нашите или моята шаферка. Ще има предостатъчно време между църквата и влизането в ресторанта - час и половина, а пък разстоянието между двете е има няма 50 метра. И хората от ресторанта отново ще сложат по един букет на маса. Предполагам, че ако се получи идеята ми с чашите и свещичките, от ресторанта не биха имали против да ги сложат и тях smile
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #38 -: април 15, 2013, 19:30:08 »

Ани, спокойна подготовка! Красиви последни дни като госпожица! Записвам се да следя!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: април 15, 2013, 21:43:49 »

Ани, успех с подготовката. Много ми харесва, че сама си правиш нещата и нямам търпение за крайния резултат smile
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: април 15, 2013, 23:02:26 »

Успешно осъществяване на твоята бяла приказка good Bravo
Активен
formite
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 341



« Отговор #41 -: април 15, 2013, 23:18:38 »

Замисляла ли си се, дали колата да бъде украсена само с плат и панделки? Така няма да се тревожиш за отлепяне и изпаднали цветя. За букета съм виждала в подобни клипчета  да слагат някакво цветарско лепило върху дръжката преди да я мушнат в пиафлората.
Може да има панделки на огледалата, на дръжките...

Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: април 16, 2013, 00:05:15 »

честита темичка и от мен  Bravo give_rose. пожелавам ти един прекрасен предсватбен месец  smile Моята сватба е седмица след твоята и с нетърпение ще чакам да разкажеш как е минало. И да си призная благодарение на твоята тема вече имам някаква идея как да си направя букета, че това ми беше голяма въпросителна. А за украсата за колата - защо не вземеш от изкуствените рози от магазини като РАЯ ( аз все тях си споменавам че бях впечатлена от цените им ) ако не държиш на естествените цветя- можеш да направиш чудна украса за минимум средства- ти си от сръчните булки така че едва ли ще те затрудни :-)
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: април 16, 2013, 08:45:04 »

Ани, честита темичка  give_rose
Много приказно звучи всичко, което си намислила smile Дано да изглежда всичко както си си го представяла smile
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: април 16, 2013, 09:37:33 »

Formite, на сватбата на брат ми украсата му беше от тюл във формата на V (подобно на втората ти снимка), а в самия тюл закачахме червени рози, като отпред на решетката бяхме направили една голяма и красива тюлена панделка. На огледалата бяхме вързали отново тюлени панделки и имаше и балони. Беше се получило много красиво и мама предлага отново нещо подобно да направим. Имам го като опция, ако не ми стигне времето да накупя всичко необходимо за голямото цвете.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines