Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 16, 2024, 11:21:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 214862 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: септември 15, 2014, 10:40:01 »


За количките - Мари, всички на мен са ми препоръчвали да е лека количката, че после натежава бутането, като расте детето. Особено ако смяташ да изминаваш много км. До към 10 кг. количка е добре.
Лошото е, че повечето, на които съм се спряла са най-малко 13кг, може би защото все се заглеждам в колички с големи колела:). Количката, която ползвах с първото си  бебе беше с метално шаси и кош, беше около 18-19кг, за мое щастие не се налагаше да я вдигам, само 3 стъпала имах и бях намерила начин да ги качвам и слизам.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: септември 15, 2014, 11:06:33 »

В такъв случай търси количка с алуминиево шаси, защото определено е по-лека. Хаук съм ги гледала по магазините тук в БГ и искам да ти кажа, че са досто високо ниво, в сравнение с българските и китайски и там тези под 500 лв. Осен това аз съм гледала модела Малибу 3 в 1 (тук е някъде към 700 лв. и нещо май) и е някъде към 13 кг. мисля, с коша за новородено може би малко повече. Мисля, че ти е добър вариант определено. good
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #32 -: септември 15, 2014, 12:32:57 »

Честито на всички бъдещи майки give_rose С нетърпение ще ви чета, а тук има и по-опитни от мен.
Много ми харесват идеите ви за възпитанието за очакваната поява на бебе в семейството heart На моите комшии, като се роди малката дъщеричка, голямата беше в лек шок. Не защото не знаеше, а защото никой не си беше направил труда да обясни за бебето. Та каката беше ядосана, че бебето не може да ходи и да си играят двете pardon
Отделете време и прочетете в предишните бебешорски теми - има доста полезна информация.
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #33 -: септември 15, 2014, 14:41:42 »

 Здравейте момичета smile
Добре дошла и от мен hulcy  give_rose
Действително се позагубих малко smile Но за съжаление се разболях и само лежах и спинках докато се възстановя. Бях във вторник на училище за родители и много ми харесаха темите. Успяха да ми обяснят и за кърменето. Но за съжаление след едноседмично пазене от болният ми мъж, явно все пак хванах и аз вируса. Та още след училището не се почувствах никак добре и от сряда вече бях по лекари. Благодарна съм и на гинеколога ми и на личната ми лекарка че не са превърженици на антибиотиците и с много съвети от тях се изликувах предимно с хомеопатия и бабешки рецепти. И сега докато изчета изтърваното и веднага бързам да се разпиша.
beb4eto_na_me4o на мен ми се гадеша също от всичко дори изхвърлих всички ароматизатори в нас. А в кухнята не можех да стъпя дълго време, добре че беше съпруга ми да готви. Бях така до 17 г.с. После отидохме на почивка на Рила за 2-3 дена и не знам от въздуха ли, но като се върнах бях нов човек. До тогава и не качвах килограми и фигурата ми беше както преди. Но след почивката елате да видите какво става. А и сега си имам апетит smile
 На мен сега ми се случи нещо странно. Започна да тече някакъв секрет от гърдите ми. Не е много и постоянно, но оставя следи. В сряда съм на доктор и ще попитам какво е. Не знам дали да не се обадя на ендокриноложката ми, че от 04.09. ми вдигна отново хормоните и да не е от това. В интернет попаднах на информация, че било нормално при някой бременни, но все пак съм много разтревожена huhhuh.gif
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: септември 15, 2014, 15:08:40 »

run_girl, напълно нормално и често срещано е при някои бременни да тече коластра. Не мисля, че е за притеснение. За твое успокоени говори с доктор, но мисля, че нямаш проблем
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #35 -: септември 15, 2014, 15:17:54 »

И моите гърди си течаха отрано. Имам приятелка, при която и капка коластра не потече преди раждането. И аз, и тя си имахме кърма. Не е показателно дори за това Wink Все пак е добре лекарят ти да е наясно какво става с тялото ти - не пречи да говориш с него.
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #36 -: септември 15, 2014, 15:29:42 »

adi4ko и Alichka много ви благодаря за бързите отговори  give_rose
наистина е стряскащо когато е за първи път. Още повече защото си спомних как когато започнах да ходя преди година- две на ендокринолог, първото което ми провери бяха гърдите за секрет и ми обясни, че секрета е индикатор за проблеми и започнах да се вкарвам във филми smile В сряда ще видя какво ще ми каже и докито.
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #37 -: септември 15, 2014, 16:01:47 »

milenuity & adi4ko, благодаря ви многооо  give_rose Наистина е невероятно как миналата година по това време имахме едни трепети, а сега съвсем различни, и то пак заедно (с няколко месеца разминаване този път) Girl_hide Благодаря и на Alichka за милите пожелания  smile

BeRa, странното е ,че при нас никой не е имал тромбофилия или проблемни бременности, даже майка ми, леля, бабите и други близки много ми се чудеха като разбраха, и все се питаха "нак кого ли се метна"  pardon или може би както и ти викаш ,че твоите близки са имали тромбофилия, но пък това не им попречило никак - та и моите хора може да са го имали, но да не са знаели. Но както казваш и ти, щом е за малкия човек ще се боцкаме всеки ден и това е smile При мен единствения дискомфорт, който се получава е ,че вече съм на бучки по корема и сининки, и подутинки и взе да става трудно да намираме местенце за боцкане всяка вечер. Сигурно по - нататък ще питам докитата дали може по ръце и крака (чувала съм ,че уж може). Това се получи след 2 месеца боцкане всеки ден, а тепърва още предстоят живот и здраве 5.

Като се зачетох за дрешките - майка ме разсмя вчера като си говорехме по скайп smile Все ми показва нещата , които купула за бебето и вчера на камерата ми показва едно боди , много сладко. Но на мен ми се стори прекалено малко. И тя гордо гордо - "разбира се, че ще е малко, та то е за новородено". После й казах да погледне на етикета какво пише - нали тук все си говорим, че не е удачно да се купуват много малки дрешки, например по - малко да са за 0м. или 0м-3м. И майка като погледна и възкликна - "Лелее ама то било за бебе с мини размери - пише newborn up to 2.5 kg  Oh my ... " И аз естествено избухнах в смях  Girl_hide Тя милата от вълнение хич не е видяла какво купува. Но не се знае, ако имаме бебче с мини размери едно бодинце си имаме от сега tease

За количката аз въобще не бях се замисляла да питам колко тежи - наистина тази информация ще ми е от голяма полза. Другият път ще питам и за тегло.

run_girl , малко неприятно е това с настинката, но се случва, няма как sad и при нас има няколко човека леко хремави в офиса, пазя се от тях, но няма гаранция като сме цял ден в едно помещение. За гърдите - и аз съм чувала за нещо такова, но никакъв съвет не мога да ти дам, освен да питаш докито  pardon

иии последно - за свикването с малкото братче/сестриче, на мен ми се струва като много трудна задача. Макар, че сега успях да прочета поста ти beb4eto_na_me4o - едно голямо браво на вас  Bravo наистина подходът е много важен, но пък има и такива деца, които са си с характер и доста се дърпат и не приемат факта за братчето/сестричето  pardon
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #38 -: септември 17, 2014, 11:31:33 »

Да се отчета малко smile Днес бях на лекар и моята бебка все още си е жена  danceg За сега доктора каза, че всичко е наред и е много доволен. Седалищно сме, но е много рано още за гледане на позите и сме цели 640 гр. Попитах го за секрета и ме успокои, че всичко е наред. Пусна ми микробиология на влагалищен секрет по мое желание, че имам май оплаквания и утре съм на кръв и урина.
Вчера бях на обиколка на родилното и беше много хубаво. Всички бяха отзивчиви и ни показаха цялата база и апаратура, но малко се стреснах при недоносените. Пожелавам на всички ви здрави и доносени бебчета накрая на бременността, всичко друго са дреболии.
И едно въпростче към запознатите- Проблем ли е бебешките дрешки да се сушат в сушилня  smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: септември 17, 2014, 13:11:18 »


И едно въпростче към запознатите- Проблем ли е бебешките дрешки да се сушат в сушилня  smile
Аз ползвах само сушилня, т.е не съм простирала бебешки дрехи. Доволна съм много, трябваха ми два пъти по-малко като бройка дрешки, тъй като пералня, сушилня, гладя и са готови за ползване, всичко ставаше на деня. Лично аз намирам този начин за по-хигиеничен, отколкото да висят някъде по тераси, където в повечето случаи ги прибираш и по-мръсни от преди.
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #40 -: септември 17, 2014, 13:44:49 »

Благодаря Marri !  give_rose
И ние в нас сме със сушилня и то от много години и съм изключително доволна, но имам познати които имаха сушилни и не ги ползваха за бебешките дрешки и се замислих дали има някакво основание за това. А както бебка ще си е зимна ще ми е много по-лесно, по-бързо и наистина ще ми трябват по-малко дрешки.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #41 -: септември 17, 2014, 14:46:56 »

run_girl, в месечната тема (не помня дали в тази, или в предната) говорихме точно за сушилните. Определено е много по-хигиенично на сушилня в сравнение с висене по терасите по 2-3 дена зимата. Аз също ползвах цяла зима сушилнята и когато бебето ми стана вече по-голямо и се постопли, чак тогава започнах да простирам навън. Дори казват, че не е нужно гладене (все пак търпят още една термична обработка в сушилнята). Аз обаче си ги гладех - кеф си ми беше DANCE
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #42 -: септември 18, 2014, 10:24:24 »

Alichka благодаря ти и за твоят съвет  smile
И за мен нямаше логика да не може да се ползва, но исках да попитам, никога не е излишно да имаш повече информация и съвет от вече миналите по този път.
Как сте иначе мамчета и растящите ви бебоци. Моята бебка е супер активна и почти денонощно с малки палзи си правим гимнастики. Но тя си е такава от много време. За първи път я усетих в 15 г.с. и от тогава с всеки изминал ден ставаме все по-активни и по-активни. Няма нищо по-хубаво от това да усетиш живота в теб как се движи, за мен си е магия и дори още не мога да повярвам, че ми се случва. Е може би ще е още по-хубаво когато успея да си я гушна, но до тогава се наслаждавам на всеки миг от бременността smile
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #43 -: септември 18, 2014, 13:12:24 »

run_girl, и аз усетих моето мъниче преди няколко дена (в 18 г.с. съм) и беше страхотно чувството  heart от 1-2 седмици всъщност имаше леки движения и усещах съвсемм лекичко потупване, но това последното беше истинско ритниче  Girl_hide Днес сме на консултация и се надявам довечера да ви се отчетем с хубави новини  Bravo
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #44 -: септември 18, 2014, 14:16:18 »

hulcy чакам новини с нетърпение  smile  А ритниците ще стават все повече и по-силни. Разбирам те колко е вълнуващо  yahoo . Аз когато я усетих за първи път тъкмо държах миксера и така се развалнувах, че обърнах купата със сместа и бързо се обадих на милото  smile
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines