Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 17, 2024, 17:30:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хормоналните проблеми  (Прочетена 297771 пъти)
 
DesiSlava_1
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #210 -: декември 19, 2010, 15:54:43 »

az pih diane zarad hormonalni problemi 1mes samo.Na 2q mes kato gi sprqh me zabolq adski korema v dqsno .Sega kosata po4na da mi pada  SUICIDE shokirirana sam meko kazano.Daite savet za maskaili ne6to drugo cray
« Последна редакция: декември 19, 2010, 15:59:53 от DesiSlava_1 » Активен
Harmony
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



« Отговор #211 -: декември 28, 2010, 18:04:42 »

Привет в тази връзка някой ползвал ли е Жанин при хормонални проблеми? Не съм чувала за него досега. Води се контрацептив. Бях чувала само за Ясмин и за Ескапел. Ако някой го е ползвал бих се радвала да сподели мнение.
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: януари 17, 2011, 17:10:44 »

Хармони, аз съм пила Жанин още 2005-та година, като тогава го започнах след лечение с Диане-35, уж, че е по-лек и вече само с цел контрацепция, после съм пила и Новинет и Регулон и пак Диане и Ясмин. Това, което бих казала за цялата тази "терапия" е, че на мен не ми понесе добре. В началото, когато пиех Диане всичко беше прекрасно и чудесно, в момента, в който го спрях и правех почивки и започвах да пия нови противочататъчни, нито нещо ме е боляло нито съм се чувствалал зле, но много се отрази на килограмите ми. Определено в годините назад като се върна може би нямаше да го правя, но когато си на 19-20 години и всеки гинеколог те убеждава, как са безвредни, ниско дозирани хормонални препарати и някак си им вярваш pardon
Както и да е- по принцип вече не бих посъветвала никой да пие противозачатъчни good
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: януари 17, 2011, 17:13:53 »

ДесиСлава, ако проблем ас косопада ти е на хормонална основа, не мисля, че маска ще ти помогне! pardon
Мисля, че трябва да приемаш билкови препарати за регулиране на хормоните, назад Мири беше писала за Витекс-много добри отзиви има за него good Или изобщо ако за един месец това ти е повлияло чак толкова и косопада ти е от това, защото причините може да са много! girl_wink А ако държиш и на маска-хубава и с доказан ефект е маската с Тривитаминол! good
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: януари 17, 2011, 17:20:30 »

Мири, мила yahoo за Витекса give_rose голямо откритие!!! ами аз обаче още не съм си го взела, тъй като съм прекратила всякакви препарати и сега съм в процес на изчакване-кога сам ще си дойде цикльо и до колко ще е редовен girl_wink
Обаче много съм му се засилила и си го пиша всеки месец в календара да не забравя да си го купя blush
Относно прогестероновия крем-тука в бг от всичко намерих само на една от тези фирми с водораслите и алоето- или аквасорс или амуей, не помня, но беше 50-60-70 лв huhhuh.gif, много ли е това, нещо не ме устройва...а колкото до лекарите-вече пък толкова не ме интересува мнението им за алтернативната медицина, че няма накъде-те досега не са ме оправили, че да са против това!
Успех на всички!!! blum
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #215 -: януари 18, 2011, 09:13:55 »

Всеки си решава за хормоналните хапчета , но те са нож с две остриета. Ако ще се пият само за предпазване от бременност може да се помисли и над други алтернативи. Аз пих такива таблетки 3 години , нямах оплаквания , докато ги пиех , но като ги спрях ми опада половината коса (не преувеличавам , защото виждах космите в банята и по пода, отделно и в пликчето на прахосмукачката), качих 6 кг. Забравих да кажа , че като ги започнах свалих от раз няколко кг , бях и на разделно хранене де , но рязко отслабнах. Станах супер слаба и добре сложена , а като ги спрях качих за има няма една година 6 кила. Горе долу колкото и бях свалила . Всичко това много ми се отрази на самочувствието.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: януари 18, 2011, 09:40:35 »

Аз пък ще ви кажа само едно, чететте си листовките на хаповете и се съветвайте с лекар.Всяко хапче вреди на нещо, дори аспирина.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: януари 19, 2011, 03:24:32 »

Йони, цената на прогестероновия крем зависи от количеството прогестерон в крема и количеството крем. Но най-скъпото , което съм виждала е $30-35. Аз комбинирах Витекса с прогестероновия крем и имаше чудни резултати, отнема време , докато подейства , но така е винаги с алтернативната медицина. А за противозачатъчните , повече никога няма да взема. Ако ще и 5 деца да имам. Само ми навредиха.
Активен
marchela
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215


very happpyyyyyyyyyy


Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: февруари 01, 2011, 14:12:15 »

Момичета, и аз се присъединявам към тотолните противници на противозачатъчните, докато ги взимах всичко беше ок, а сега от 6 месац вече съм ги спряла и цикъла ми си прави каквото си иска, един месец идва, 2 не и така...организма ми е напълно объркан, повече никога няма да взимам противозачатъчни.
И аз реших да почна с Витекса, сега ди го поръчах и там пеше 2 пъти на ден по 2 капсули, а са по 400мг...моя лекар не харесва много алгернативна медицина и ми каза да ги пия както пише на листовката...
И така моля за мнение въпрос към тези които са ги взимали (може би въпрос към Miri  give_rose) :по колко на ден си взимала и кога се почват? аз незнам в момента какво е положението, последния ми цикъл беше на 15ти декември и до сега тоя месец няма следа...да чакам ли да дойде някога си или да ги почна??? Моля ви за информация от опит  girl_wink
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: февруари 01, 2011, 14:19:08 »

И аз се интересувам от Витекса-има някоко разновидности на пазара.Някой да сподели на коя фирма са по добри.
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #220 -: февруари 01, 2011, 14:48:01 »

Момичета, и аз се присъединявам към тотолните противници на противозачатъчните, докато ги взимах всичко беше ок, а сега от 6 месац вече съм ги спряла и цикъла ми си прави каквото си иска, един месец идва, 2 не и така...организма ми е напълно объркан, повече никога няма да взимам противозачатъчни.
И аз съм така и трябва да ти кажа , че дълбоко съжалявам за това , че пих ОК толкова години. Сега ни цикъла ми е като хората , нито нищо. Тотална обърквация настана в организма ми. Да не казвам как лекарите ми се карат защо съм ги пила , отделно на майка ми една приятелка акушерка вчера направо такава лекция дръпна по телефона за вредите от противозачатъчните . Каза , че много е съжалявала , че навреме не съм се допитала до нея за това дали да ги пия. Не при всеки има такива аномалии, но при мен са повече от ужасни.
Активен
andji 88
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #221 -: март 03, 2011, 20:27:20 »

zdr az sam na 21 imam leko okosmqvane hodih predi dve godini zaradi tozi problem na ginekolog i mi otkriha polikistozni qi4nici tazi godina otnovo otidoh no pri dr ginekolog koito mi kaza 4e nqmalo 4ak za kakvo da se trevoja izpisa mi da si napravq slednite izsledvaniq LH i FSH napravih gi no toi ne mi kaza 4e trqbvalo da se napravqt na opredelen den i kato otidoh na sledva6tiq  den sled pregleda mi kazaha az togava bqh v 9-q den i mi kazaha 4e sam mojela da vlqza v granicite za izsledvaniq i eto i rezultata FSH 6,7 IU/L LOT:81 :5
                                                     LH 9,7 IU/L   LOT:83 :6
ISKAM DA POPITAM DALI TEZI STOINOSTI SA DOBRI KATO SE IMA PREDVIT DENQ V KOITO SA NAPRAVENI  blagodarq predvaritelno za otgovora



Мнението е редактирано от модератор  nea
Мнения написани с латински букви не са позволени. Съобразявайте се с правилата!
« Последна редакция: март 11, 2011, 09:25:55 от Teo » Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: януари 26, 2012, 14:51:29 »

За съжаление и аз се записвам тук. Поради закъснение в цикъла пуснах хормонални изследвания. Ето ги резултатите:
LH S    5.39     U/l   2.40 - 12.60
 FSH S    4.89     U/l   3.5 - 12.5   
Пролактин S    486.1     µIU/ml   102 - 496   
Естрадиол S    148.9     pg/ml   12.5 - 166   
Тестостерон S   5     nmol/l   0.22 - 2.90   
DHEA-s S   27.14     µmol/l   4.02 - 11   
Доколото виждам последните две са завишени. Моля за коментар. Кисти нямам.
Чак на 6 февруари съм на лекар и съм много притеснена.

Знам, че влияят на овулацията, която в моя случай е проверявана с тестове и ако те са верни е късна.
Да спомена, че миналата година до май месец бях на хормонално лечение за спиране на цикъла (Лукрин депо) след операция на ендометриозна киста. Знам, че неговото действие е да неутрализира естрогена и оттам да спре цикъла. Възможно ли е да има някаква връзка?
« Последна редакция: януари 26, 2012, 14:59:57 от veseto_87 » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: януари 26, 2012, 15:03:43 »

Пролактина и тестостерона ти е много високи и затово имаш проблем с цикъла.Посети ендокринолог.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: януари 26, 2012, 15:05:38 »

Проблемите са ми за пръв месец. Досега не е имало нищо нередно. На ендокринолог ходих скоро, но изследвахме щитовидната жлеза. Там всичко беше наред. За пролактина знам, че се влияе и от стрес, бързане и тн. А сега съм в такъв кофти период...
« Последна редакция: януари 26, 2012, 15:07:14 от veseto_87 » Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines