Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 17, 2024, 20:56:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хормоналните проблеми  (Прочетена 297775 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: февруари 10, 2009, 13:48:16 »

Сифора не о пия в момента.Но искат да ми го изписват защото съм застрашена от инсулинова резистенност и както искаме да имаме бебче лекаря каза че заради килограмите съм застрашена от диабет на бремеността.И просто исках повече инфо като препарат а имам спомени че някой го беше пил или го пие.
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: февруари 10, 2009, 13:59:39 »

Сифора не о пия в момента.Но искат да ми го изписват защото съм застрашена от инсулинова резистенност и както искаме да имаме бебче лекаря каза че заради килограмите съм застрашена от диабет на бремеността.И просто исках повече инфо като препарат а имам спомени че някой го беше пил или го пие.

Мила в момента моето лечение е със Сиофор и Дуфастон. Предписаха ми сиофора за лекуване на поликистозата както и за инсулиновата резистентност както си споменала.  Wink Искам да отбележа, че пия Сиофора от Ноември месец и съм свалила 3 кг, както си беше и казала ендокриноложката (че от него леко по - леко ще почна да свалям килограмите, което си е   Girl_hide за 3 месеца - 3 килограма). Почнах да го пия по схема  pleasantry, тъй като от него почва да се подува стомохо, ако се започне приема му изведнъж и сега го пия сутрин и вечер.  girl_wink
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #167 -: февруари 10, 2009, 14:15:50 »

guci, fiama, змам, че и двете планирате бебета. Ето какво намерих в интернет (със сигурност го пише и на лекарствената листовката (последната точка):

 Приложението на SioforÒ 850 трябва да се преустанови:

Ø      Преди планирани оперативни интервенции чрез обща анестезия

Ø      Преди рентгенови изследвания с венозно прилагане на контрастни материи (виж 4.4 Специални противопоказания и специални предупреждения за употреба)

Ø      При диети за отслабване (при по-малко от 1000 kcal или 4200 kJ/дневно)

Ø      При планирана или настояща бременност и по време на кърмене
Активен
0000
Професор
****
Публикации: 469


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: февруари 10, 2009, 17:10:25 »

Някой може ли да ми каже колко време горе-долу(поне от личен опит)трябва да се пие този Дуфастон за лекуване на моята 6см киста и на десния ми "леко"(според доктора) кистозен яйчник?И какво точно значи "леко" кистозен!!!! shok shok shok
Уффф аман от лекарства вече bad cray
Активен
buda_buda
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4


« Отговор #169 -: февруари 13, 2009, 17:57:15 »

Здравейте момичета. От известно време се включвам, но само с четене и най-накрая се реших да пиша и аз, защото и аз имам проблеми, аналогични на вашите, т.е. имам поликистозни яйчници. Ендокриноложката ми предписа също сиофор, но не ми даде диета. Моя "колежка" по съдба ме насочи към един център, където има диетолог, който ми даде диета и хранителни добавки, но по интересното е, че там ми направиха серия от процедури с медицински апарат. Учудването ми беше голямо, когато следващият месец цикълът ми не беше болезнен. Още по-интересното беше, че гинекологът ми, за мое най-голямо учудване, ми каза, че много добре съм направила с тези процедури, защото те стимулират работата на яйчниците ми. Освен това благодарение на диетата, хранителните добавки и процедурите започнах да отслабвам и доста по-видимо. Скоро ми предстои да си измервам отново инсулина, LH и FSH и съм в напрегнато очакване за по-добри резултати! Момичета стискайте ми палци.
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: март 09, 2009, 21:39:10 »

момичета имам един въпрос ,на някоя от вас случвало ли се е след като пие прогестерон да и става ло6о?от няколко дни го пия заради един поликистозен яйчник ама около 20-30 мин след приема ми се завива свят , чувствам се отнесена абе направо ужас и понеже имам гинеколог другата седмица исках да разбера има ли някое друго момиче на което и се е случвало?
Активен
buda_buda
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4


« Отговор #171 -: март 11, 2009, 08:56:39 »

момичета, поздравете ме! много съм щастлива от миналата седмица, но не успях да пиша. Намалял ми е инсулинът от 122 на 60-та минута на 89! Отношението LH:FSH от 2.5 е почти 2 ! И още по-радостното за мен е, че съм с 8.9 кг. надолу! Щастлива съм...пожелавам на всички изключително добри резултати, дори по-добри и от моите...
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: март 11, 2009, 09:57:27 »

 :bravo:buda_buda  Bravo за добрите резултати. продължавай в същия дух. ще видиш сега като свалиш инсулина и го задържиш в норми как много неща ще се оправят като отсамосебе си.
Активен
buda_buda
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4


« Отговор #173 -: март 12, 2009, 09:57:09 »

много ти благодаря за подкрепата echy_! Диетоложката ми каза, че нещата ще тръгнат на оправяне след като сваля инсулина и килограмите, но аз, след като при доста лекари бях ходила, малко не ми се вярваше, но ето, има резултат! и аз, наистина, съм много, много щастлива! и жената, при която правя процедури, и тя ме уверяваше,но на мен все не ми се вярваше, че ще се получи, а ето.... и инсулина, и килограмите са надолу!толкова съм щастлива! благодаря за подкрепата. на всички много успех пожелавам!
Активен
Sillveto
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #174 -: април 25, 2009, 08:56:43 »

Здравейте момичета. От известно време се включвам, но само с четене и най-накрая се реших да пиша и аз, защото и аз имам проблеми, аналогични на вашите, т.е. имам поликистозни яйчници. Ендокриноложката ми предписа също сиофор, но не ми даде диета. Моя "колежка" по съдба ме насочи към един център, където има диетолог, който ми даде диета и хранителни добавки, но по интересното е, че там ми направиха серия от процедури с медицински апарат.

Buda_buda, би ли споделила каква диета ти предписаха и какви добавки пиеш?
Активен
buda_buda
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4


« Отговор #175 -: април 28, 2009, 07:17:20 »

Sillveto, здравей. Лекарката ми предписа 2 хранителни добавки - алфалипоева киселина и детокс. Относно диетичният режим- строго индивидуален е -основан е на силно намаление на въглехидратите, направен според храните, които консумираш и разбира се, според изследванията, т.е. от какво си болен. Например аз обичам гъби, маслини, печени пиперки, броколи, коприва, телешко месо, а не обичам пилешко и свинско, и т.н. и лекарката /тъй като отидеш при нея ти дава един списък с основни храни за да си отбележиш какво ядеш и какво не/ ми направи диетичния режим от храните, които са позволени да се консумират и които обичам.
Активен
eliss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



« Отговор #176 -: август 06, 2009, 15:14:46 »

Здравейте, искам да ви помоля за коментар на изследванията ми.
         LH             3.93          mIU/ml   Ж-Фол.-до12.6, Ов.:до 95.6,Лут.:до11.4, Мено:до58.5
   FSH             7.70          mIU/ml   Ж:Фол:до 12,5; Ов:до 21,5;Лут:до 7,7;Мено:до 134,8
   Prolactin     358.60   mcIU/ml   Мъже: 86 - 390: Жени: 72 - 511
   Estradiol     101.00   pg/ml           Ж:Фол:24,5-195; Ов:66,1-411;Лут:40-81; Мено<10-39
   Testosteron  1.39           ng/ml            Жени:0.06 - 0.82; Мъже:2.80 - 8.00
      

Изследванията са првени на трети ден. Притесняват ме съотношението на ЛХ и ФСХ, за което занм че трябва да е 1, а при мен не е така. Прочетох в нета, че високото фсх показвало изчерпан яйчников резерв и взех да си мисля какви ли не работи. Докато отида на лекар ще мине известно време, че сега е отпускарски сезон, така ще ще се радвам да чуя вашия коментар.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: август 07, 2009, 08:50:00 »

eliss , това което аз знам за съотношението на двта хормона ЛХ и ФСХ трвбва да е 1,5. а за яйчниковия резерв се изследват други неща (инхибин В, и АМХ) и заедно с другите хормони може да се каже за ЯР, така че не се вкарвай в излишни филми. тестостерона ти е над нормата, другите неща ми изглеждат добре, но най добре ще ти каже лекаря ти. изчакай спокойно да мине отпуската и се радвай на лятото.
Активен
eliss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



« Отговор #178 -: август 08, 2009, 12:11:08 »

благодаря ти echy, проблема е че тези две изледвания, които си ми посочила не се правят навсякъде. Доколкото разбрах- само в София, а за инхибин Б се прави и в Плевен. В Плевен в момента не работят. За Варна, където живея, не чувам да се правят.Случайно ако някой зане да се правят във Варна моля да ми каже. А иначе до София незнам дали и кога ще имам възможност да ходя, а то трявба и  да е на трети ден.
Активен
eliss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



« Отговор #179 -: октомври 25, 2009, 11:48:39 »

Здравейте отново, имам въпрос към тези от вас, които са правили изследване за инсулинова резистентност- т. нар. обременяване с глюкоза.Интересува ме дали това изследване се поема от касата, както и какво точно представлява. Тази глюкоза, която се взима при изследването дали се продава свободно без рецепта?
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines