Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 17, 2024, 21:57:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хормоналните проблеми  (Прочетена 297777 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: август 13, 2008, 18:13:12 »

Мила съотношението ти ЛХ/Фсх както и при мен не е добро.ПРЛ не мога да разбера какво е .Но е в граници.
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: ноември 19, 2008, 10:07:01 »

Здравейте, мили ми приятелки по съдба smile, а и не само smile Аз пак се върнах в изходна позиция- с Диане-35, пих какво ли не, изследвах какво ли не, като с две думи-нямам овулация, проблеми с инсулина, нисък прогестерон и завишен тестостерон. И реших-аз повече прогестерон няма да пия, че ми омръзна да ми се отразява на шкембето и сега ще пия Диане няколко месеца да видим как е и после предизвикват ми ову и дано съм вече в бременния клуб, дано всички сме там! yahoo yahoo yahoo
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: ноември 19, 2008, 12:20:17 »

Здравейте, мили ми приятелки по съдба smile, а и не само smile Аз пак се върнах в изходна позиция- с Диане-35, пих какво ли не, изследвах какво ли не, като с две думи-нямам овулация, проблеми с инсулина, нисък прогестерон и завишен тестостерон. И реших-аз повече прогестерон няма да пия, че ми омръзна да ми се отразява на шкембето и сега ще пия Диане няколко месеца да видим как е и после предизвикват ми ову и дано съм вече в бременния клуб, дано всички сме там! yahoo yahoo yahoo


Е и аз се присъединявам към приятелките по съдба  cray с тези хормони вече ми омръзна. След спиране на Диане 35, обилно си качих  8 килца и няма сваляне. Овулация никаква и ходене по мъките. Правих изследвания на хормоните оказа се, че LH ми е много високо и диагнозата ми е поликистоза  diablo изписаха ми за лечение Siofor 850 и така трябва да се лекувам 6 месеца. Ендокриноложката ми спомена, че и килцата ще почна да свалям  yahoo. Е дано скоро и аз съм в клуба на бременните  blush надявам се и имам тази надежда да се случи скоро  Wink
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: ноември 19, 2008, 21:40:03 »

Абе мацки аз от това Диане качвах като ненормална.Да не говорим че единия път бях с кръвотечение 30 дена и повръщах хапчетата.Как го понасяте.Другия месец па съм на изследване на хормони.Последния преглед останови липса на кисти на яйчниците.Ама този месец положение с цикъла е супер странно.Вече почвам мн да се чудя.Иначе аз от 9 месеца не пия хапчета и имах нормален 30-35 дневен цикъл.Но този месец аномалиите са страхотни а кисти на яйчниците няма.Леко полека почнах и килцата да моря че са много с тези хапчета.Явно пак ще пия билките за да се оправят нещата щото от тях поне не качвам килца.А доколко помагат незнам.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: ноември 23, 2008, 18:41:12 »

Проблемът с противозачатъчните е , че те само временно регулират цикъла , след месеци или година този процес пак се възвръща и става един омагьосан кръг. При мен този месец цикъла ми беше по-дълъг около 5 дена, но умерен не като река както е обикновенно. Нямах и зацапването 2 дни преди това , както е обикновенно при мен , което ме кара да си мисля , че все пак билките и акупунктурата помагат. Проблемът с билково и алтернативно лечение е , че отнема повече време , за да се видят резултати, но поне са трайни . Не се отчайвайте , простосе иска търпение.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: ноември 24, 2008, 13:19:23 »

здравейте момичета. не бях забелязала тази темичка до сега.
аз имам хормонални проблеми от 6 годишна, от 16 години пия Диане-35, и немога да кажа че от него съм качила килограми. имам поликистоза и ако не го пия изобщо цикъл не ми идва. но скоро ми откриха и преддиабетен синдром и сега него лекувам, но вече съм на намаляваща доза и мисля като го спра тогава спра с диането и да почнем с бебеправенето.
baby казваш че са ти изписали Сиофор за поликистозата, малко ми е странно защото баща ми го пие заради диабета.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: ноември 24, 2008, 17:33:37 »

echy, какви са симптомите при този преддиабетен синдром?
Сиофор пие и майка за диабета.

Аз нищо не съм изследвала, ама имам някакви странни симптоми последните месеци - лесна уморяемост, липса на сили дори за елементарни неща понякога, проблеми в съня, сърцебиене от време на време, смущения в цикъла през последните месеци, а напоследък и сухота в устата (което вече ме плаши сериозно sad )
Сигурно имам някакви хормонални проблеми ... Другата седмица ще "тормозя" пак джи пи-то, че й споменах мимоходом скоро и тя каза, че трябвало да изследваме щитовидната жлеза (заради сърцебиенето явно).
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: ноември 25, 2008, 06:01:11 »

Повечето жени с СПКЯ имат инсулинова резистентност и в тези случаи се дава Сиофор. Статистика показва ,че при голям процент от жените , които минават на Сиофор много скоро след това забременяват. 
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: ноември 25, 2008, 08:36:17 »

Miri,  какво значи СПКЯ ? и какво общо има сиофора със забременяването?

Kiksi, трябваше ми повече от година обикаляне по различни лекари докато ми открият точната диагноза, но важното за мен е че все пак я откриха и почнах лечение и сега съм много по-добре. та всичко започна с лесна уморяемост(една стая неможех да прахосмукирам без да се задъхам и умора), безпричинна нервност, качване на килограмите. отначало мислеха че е от щитовидната но тя се оказа добре. направиха ми куп изследвания, резултатите добри а аз не се чувствам добре, докато в един случаен разговор една позната минала по същия път ми каза че са и го открили при изследване на инсулина.
сега пия глюкофаш, спазвам някаква диета при хранене, отслабнах и се чувствам пак жизнена както преди:) другия месец съм пак на преглед да видим дали ще спирам да го пия,  и след това при гинеколожката да спираме и диането и да видим без него дали ще има пак кисти и дали ще може да си направим едно бебче.
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: ноември 25, 2008, 11:03:07 »

Echy, СПКЯ- означава Синдром на Поликистозен Яйчник   Wink . А Сиофор ми го предписаха за лечение на поликистозата, която остановиха, че имам. И аз бях стресната като прочетох опътването на лекарството, че се прилага при диабетици, но явно и при жени с проблеми като моя. Доста се порових из интернет и не са малко жените, на които им е предписано такъв вид лечение. Не знам по какъв начин лекува поликистозата но явно има резултат, дано и при мен да е така  good
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: ноември 25, 2008, 12:11:46 »

Много се ядосвам, вместо и ни еда си обсъждаме бременниете кореми, да показваме снимки, да ходим за бабешки дрехи, сшамо за лекарства и изследвания мислим cray cray cray
А колкото до Сиофорчето и аз го пих като Фиама, за СПКЯ, но сегашния ми лекар ми направи изследване за инсолинова зависимост или нещо такова,(не знам дали точно така се казва) и се оказа, че съм резистентна на въглехидрати, а именно, някой ден може да стане и диабет, така, че май ще трябва пак да го пия. Фиама ти как го пиеш, на мен ми беше казала лекарката по половинка сътрин една седмица, после и по половинка вечер, накрая по една сътрин и вечер, или нещо такова:)
Аз се надявам да отслабна, защото аз докато съм пила Диане преди, изглеждах така, както сега май само в сънищата си ще се виждам tease Другото, заради което трябва да отслабан, е , че кг пречат и на забременяването, естествено, че при всеки е различно, но при мен определено пречи, и трето ми се иска да съм по слаба на старта, за да не съм 400 кг преди да родя, майка ми е имала такъв проблем и до ден днешен не мове да си ги свали, а това тежи и и пречи на здравето, сърцето и заболя и т.н., но при нея са я карали да яде като че ли ще има осемзнаци и бабичките-яж, та яж-качила е 50 кг по време на бременността, направо милата много и мъчно цял живот...Съжалявам, ако някой сметне, че е Offtopic, ама мисля, че сме по темата:)
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: ноември 25, 2008, 12:27:33 »

BaBy, Сиофора почнах да го пия по следния начин:

3 дни по 1/2 сутрин
3 дни по 1/2 сутрин и вечер
3 дни по 1/2 сутрин, обед и вечер
и след това почнах по 1 сутрин и 1 вечер. Така ми каза ендокриноложката. Предписа ми го за 6 месеца. На мен ми е мелко притеснено, дали ще има резултат или пак трябва да си го предизвиквам с Оргаметрил?
Ти като го пи, как се почувства, за колко време ти беше предписано и свали ли някой и др килограм?  Wink
Хайде дано имаме успех  blum мила и горе главата, с правилното лечение всичко ще си дойде на мястото.  give_rose


« Последна редакция: ноември 25, 2008, 12:29:25 от fiamaa » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: ноември 25, 2008, 12:40:06 »

Мацки дано да се оправим.И на мен ми писна.И аз съм станала сто кила.Ама съм казала че повече няма да се тъпча с хапчета.Пих билки и беше наред всичко ама ги спярх и след 4 месеца нещата пак са объркани.Вчера ми дойде цикъла след разни зацапвания и разни такива глупости.Сега почвам пак билките този път за ову щото се оказа че кистите са се изчистили засега но явно не пукам фоликул и почвам такива билки за овулация.Те са отвратителни на вкус ама явно помагат.Другия месец съм пак на изследване на хормоните.
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: ноември 25, 2008, 12:42:36 »

Аз като го пих се чувствах странно, не ми беше добре, но никой не ми беше казал да съм на диета, а това е разковничето при всичките наши проблеми, има специални диети при СПКЯ-http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=8699.0 и е важно да се спазва, за да има ефект, защото начина на хранене влия на болестите, ама на мен ми е много трудно, постоянно да съм на диета, нямам такава желязна воля....
Но знам, и аз, че ще се опарвим и ще сме бременни и красиви и всичко ще е наред!!! Bravo
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: ноември 25, 2008, 12:50:53 »

Мила ми Гери, дано с билките вс е наред,само ми кажи предваретелно ли ги вариш и как ги пиеш на работа? Защото аз съм си ги накупила, ама то деня ми отива във варене на билки около печката... crazy
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines