Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 17, 2024, 18:39:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хормоналните проблеми  (Прочетена 297772 пъти)
 
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #105 -: април 23, 2008, 08:05:36 »

mariana еми вече двама гинеколози ме гледаха и никой не ми каза, че имам поликистоза-да, че имам кистички ми казаха, но чак поликистоза!Марианка ти какво направи за твоята поликистоза?Така като гледам май не са ми много разбутани хормоните?!?
Ох вече не знам какво да правя-да ги повтарям ли? Ако ми изпишат хормонално лечение-дали въобще да го започвам или да продължаваме с опитите поне няколко месеца и тогава?!?! crazy

При мен се видяха кистички на ехографа 2-3мес. след като бях спряла противозачатъчните хапчета и вече пробвахме за бебе.Изписаха ми дуфастон за три мес. от 15 до 25ден на цикъла 2х1таблетка. Между временно си пуснах и хормони /беше Януари тази година/ на трети ден от цикъла
пролактин - 216,5 /59-619/
LH - 5,78 /1,9-12,5/
FSH - 1,86 /2,5-10,2/
естрадиол - 371,9 /40-606/
тестостерон - 2,3 /0,5-2,6/
След спирането на дуфастона цикъла ми тотално се обърка.Имах един 14дневен цикъл, а сега карам някакъв вече 60дневен.Последната ми менструация беше на 24,02 Oh my ... Пих утрогестан и сега чакам да ми дойде евентуално. Искам да подчертая че от много години пия противозатъчни и съм правила почивки,през които ми е идвало нормално.Какво се обърка този път не знам pardon А отделно от един месец официално имим и проблем с щитовидната жлеза - Хашимото! SUICIDE
Активен
elenceto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 130



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: април 23, 2008, 12:50:25 »

mariana, пиеш ли нещо за Хашимотото?
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #107 -: април 23, 2008, 15:17:17 »

mariana, пиеш ли нещо за Хашимотото?

За момента нямам нужда от лечение.След 1м пак ще ходя на доктор.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: април 23, 2008, 17:15:14 »

Аз след дуфастона който пих 3 месеца два месеца ми беше като по часовник цикъла ама на третия месец тоест миналия ми закъсня и бях на 45 дневен цикъл.този месец ще видим какво ще бъде.този месец и изследванията ще пускам на хормоните.
какви хормони ти пуснаха за щитовидната жлеза че и аз мисля да си ги пускам да видя и там какво е положението.
Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: април 23, 2008, 20:15:22 »

Благодаря ви момичета за отделеното внимание-ще се консултирам след празниците с един специалист по ин витро оплождане и тя ще каже какво да правя-обещавам да пиша за консултацията!!! give_rose give_rose give_rose give_rose give_rose give_rose
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #110 -: април 24, 2008, 08:19:32 »

какви хормони ти пуснаха за щитовидната жлеза че и аз мисля да си ги пускам да видя и там какво е положението.

Изследвала съм само TSH - 2.041 /0.35-5.00/
Това изследване ми го назначи гинеколожката и въпреки,че според реф.граници на лабораторията съм в граници,тя ми каза че трябва да е по-ниско и да се консултирам с ендокринолог,защото трябваше да стимулираме овулация.Ендокринолога ме прегледа на ехограф и каза Хашимото.Каза че щом TSH<2.5 може да стимолираме овулация.Ако отложиме това след 2м пак при него за изследване на TSH и антитела/не знам какви/. Понеже отложихме стимулирането чакам да мине още месец и пак отивам при ендокринолога.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: април 24, 2008, 09:56:54 »

а ТАТ и МАТ не ти ли пускаха.
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #112 -: април 24, 2008, 10:02:51 »

а ТАТ и МАТ не ти ли пускаха.

Не,ще ми ги изследва следващият път като отида.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #113 -: април 25, 2008, 16:13:46 »

имам и аз въпросчета. "Изчетох" отгоре почти цялата тема, но...
Ходих на 2-ма различни гинеколози, след като моята беше в отпуска,  и никой нищо не виждаше. А аз имах проблем. Нямах овулация 3 месеца. Върна се моята и си отидох при нея и тя видя някакви малки кистички на левия яйчник. обясни,че не било опасно, това били фоликули,които не стигали до овулация и си оставали като кистички в единия яйчник. Пуснахме хормонални, всичко беше ОК с изключение на прогестерона,който беше малко нисък, но жената обясни,че по принцип той спомагал за износването на бебчето и при една евентуална бременност ще трябва да го следим.
Изписа ми ДИАНЕ-35 за три месеца.Но не ми каза точна диагноза. Аз уж питах много, но нищо не разбрах, много се бях паткосала.
Разбрах,че доста тук сте пили-напълнява ли се? имам си проблем с килограмите затова.
И някой друг има ли проблем, като моя да ми сподели.
Благодаря предварително
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: април 25, 2008, 17:02:03 »

О напълнява се и още как.За слабички кисти Диане  35 незнам защо  са ти го предписали.Дават го диането за поликистоза.Липсата на овулация по принцип е следствие от поликистоза ако имаш такава.Но освен напълняването при мен имаше и други проблеми.
Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: май 10, 2008, 09:20:36 »

Аз вече мога да се отчета от прегледа ми при лекарката, за която писах преди, с която се консултирах за хормоните и кистичките-та тя ми каза, че за сега според нея не е необходимо да ме блъска с хормони, защото това неидване на цикъла се дължало на някаква промяна в моето физическо състояние - и аз ето така  Oh my ... викам й "еми да, отказах цигарите преди два месеца и качих 8 кг", а тя ми вика "еми ще се наложи да отслабнеш поне 4кг, за да се нормализира, защото била съм стресирала организма". Но общо взето каза да не се притеснявам, като ми дойде цикъла да отида между 12-16 ден с едно направление от личния лекар и да ми видела фоликулите, и да ми кажела кога ми е овуто, за да съсредоточим усилията си тогава. Но ако така се задържи с голяма пауза на цикъла, прескачания тогава съм щяла да пия хормани-иначе засега отървах кожата от хапчетата! Та така-вече съм много по-спокойна, доволна много от нея, страшно интелигетна и начетена, млада, много амбициозна и внимателна, абе въобще само суперлативи мога да кажа за нея-все пак доста двойки е оправила, защото е специалист по ин витро оплождане!  smile
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: май 10, 2008, 10:18:15 »

Разбрах,че доста тук сте пили-напълнява ли се? имам си проблем с килограмите затова.
И някой друг има ли проблем, като моя да ми сподели.
Благодаря предварително

Мила аз Диането го пия може би вече 2 години. Освен, че кожата ми стана като бебешко дупе и че косата не ми се омазнява както преди, проблем с напълняването не съм имала. Според мен си е до организъм. За всеки си е индивидуално. Ти сама може да прецениш за тези 3 месеца дали ще напълнееш  *THUMBS*и ако ти продължи лечението да помолиш да ти го смени с др. хапове.  girl_wink
Активен
elenceto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 130



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: май 10, 2008, 10:26:14 »

Аз също не съм напълняла от Диането, пих го около година!От него бях доволна, но не и от Ясмина, чуствах се зле и много отпаднала.....явно всичко си е до организъм.Но от Диането, както е казала и fiamaa, кожата се изчиства и окосмяването доста намалява.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: май 10, 2008, 10:31:53 »

да се отчета и аз този месец съм на 35 дневен цикъл.В понеделник пускаме хормоните да видим какво е положението.това ми е четвърти цикъл без хапчета и да ви кажа явно нещата са се понормализирали.Тоя месец почвам да следя и овулация.Аз почнах да пия билки за кистите и определено има полза.Този месец кисти няма даже лекарката се чуди.Сега още месец ще пия билките за кисти и след това почваме да работим за овулация да има иестествено да се появи и бебе ама това няма да е по рано от месец два.оже би наистина напълняването си зависи от организма.моите проблеми с поликистозата и аномалии в цикъла почнаха като свалих 16 кг.И трябава да ви кажа че щом почна диета и цикъла ми веднага намалява и става оскъден или липсва.Така че и голямото сваляне на килограми също оказва влияние.Всичко е доста комплексно.
Аз нямам проблеми нито с кожата нито с окосмяването въпреки че има поликистоза.Това също си е доста индивидуално.а и при мен част от кистите са в резултата на неспукали се фоликули.За това не може всичката поликистоза да се слага под общ знаменател.
Активен
elenceto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 130



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: май 10, 2008, 10:34:12 »

gucci, от кой чай против кисти пиеш?
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines