Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 12, 2024, 11:57:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бюджет срещу Очаквания  (Прочетена 33081 пъти)
 
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: февруари 22, 2012, 15:04:34 »

Тази цена включва декорация на 10 маси- лента от сатен с панделка в края, камъчета по всяка маса, по две големи свещи високи свещници, 100 бр калъфи от бял сатен, 100 бр розови панделки от сатен, декорация на младоженческа маса с два цвята сатен- с два големи свещника и 6 бр свещи, сатенени розички в два цвята, камъчета, арка с два цвята воали и 4 бр цветарници, две платна за преминаване едно за ритуала, едно за влизане в ресторанта, менче, на всяка маса списък с гостите по места и номер на масата, посрещане на гостите в ресторанта. Всичко това се доставя, декорира и след края на тържеството се прибира обратно от агенцията. Като агентката няма да присъства по време на тържеството.
Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: февруари 22, 2012, 15:07:51 »

Това е положението. Не споменавам имена, за да не кажете, че правя някаква реклама.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #47 -: февруари 22, 2012, 15:17:09 »

 Примерна калкулация на декорация на средна сватба за 400 лв.
66.67 лв внасяте в държавата като ДДС
30.30 лв внасяте в държавата като данък печалба
100 лв. хонорар за двама човека
20 лв. разходи за такси минимум за град София за прибиране на екипа след 24.00 часа
45 лв. комисион  на агенцията
150 лева пране на 100 броя материали

 И какво остава за наем на материалите, ами загубите, ами транспорта и паркингите..... ? Ами хонорара на повече персонал в следствие на тежка декорация или много малко време за монтаж на декорацията ,понякога за 1 час трябва да се справят някои колеги между две сватби....
« Последна редакция: февруари 22, 2012, 15:20:25 от Pachoran » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: февруари 22, 2012, 15:20:08 »

Тази цена включва декорация на 10 маси- лента от сатен с панделка в края, камъчета по всяка маса, по две големи свещи високи свещници, 100 бр калъфи от бял сатен, 100 бр розови панделки от сатен, декорация на младоженческа маса с два цвята сатен- с два големи свещника и 6 бр свещи, сатенени розички в два цвята, камъчета, арка с два цвята воали и 4 бр цветарници, две платна за преминаване едно за ритуала, едно за влизане в ресторанта, менче, на всяка маса списък с гостите по места и номер на масата, посрещане на гостите в ресторанта. Всичко това се доставя, декорира и след края на тържеството се прибира обратно от агенцията. Като агентката няма да присъства по време на тържеството.
Няма да коментирам ценообразуването на въпросната агенция и само ще кажа,че си щастливка при такъв подарък! Предполагам,че и касова бележка ще ви издадат!  Но това съвсем не е реалността!  good Това е все едно да си харесам рокля от 1000лв и друга шивачка да ми каже,че ще ми я направи за 100лв абсолютно същата. Не вярвам в чудеса особено в нашата държава. Всеки работи както намери за добре,но докато има хора,които си докарват някой лев помежду другото без да имат никакви други разходи като фирми и данъци никога няма да се оправим. Затова агенциите и другите хора в този бранш,които си плащат всичко и основната им работа е това,а не помежду другото ще бъдат набеждавани,че взимат много пари,които едва ли не не заслужават.   good
Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: февруари 22, 2012, 15:20:56 »

Аз не правя вашата сметка, гледам си моята smile
След като ми предлагат такава оферта и то изпитана и препоръчана агенция разбира се, че ще се съглася, защото за оня с 1250 лв нямам никакви гаранции.
Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: февруари 22, 2012, 15:25:39 »

В интерес на истината не работят между другото, професионалисти са си, имат си фирма. И макар, че аз до момента не бях ги чувала се учудих, че в офиса им постоянно преиждаха младоженци. Повечето им клиенти са с препоръки и както и те самите казаха ние сами не си правим реклама, разчитаме на доволните клиенти, които ни препоръчват.

Повече няма да влизам в дилемики по въпроса всеки сам да си прави изводите.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: февруари 22, 2012, 15:27:20 »

Аз не правя вашата сметка, гледам си моята smile
След като ми предлагат такава оферта и то изпитана и препоръчана агенция разбира се, че ще се съглася, защото за оня с 1250 лв нямам никакви гаранции.
Гаранция винаги има при една сериозна фирма. Най-малкото, ще имате някакъв подписан договор в който ще е упоменато всичко,което са длъжни да изпълнят от агенцията.  good Едва ли тази агенция ви е предложила такъв договор. Не е въпроса да си казвате,че ако нещо не е наред поне ще сте дали 400лв, а не 1250. Въпроса е всичко да изглежда така като си мечтала,а не да изглежда евтино и кичозно.  good Дано всичко да е така както си го искала и ще чакаме снимки и ние да се порадваме.  give_rose
Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: февруари 22, 2012, 15:34:06 »

Гаранция винаги има при една сериозна фирма. Най-малкото, ще имате някакъв подписан договор в който ще е упоменато всичко,което са длъжни да изпълнят от агенцията.  good Едва ли тази агенция ви е предложила такъв договор. Не е въпроса да си казвате,че ако нещо не е наред поне ще сте дали 400лв, а не 1250. Въпроса е всичко да изглежда така като си мечтала,а не да изглежда евтино и кичозно.  good Дано всичко да е така както си го искала и ще чакаме снимки и ние да се порадваме.  give_rose

Това беше единствената фирма, която сама повдигна въпроса за договор и държаха на него. Всички останали искаха още 20% отгоре или казваха, че нямало нужда.
Активен
anitariq
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #53 -: март 09, 2012, 16:54:25 »

Kalama, ако агенцията е от Бургас, бих се радвала да ми пратиш на лични техни кординати. Ако разбира се не е проблем за теб smile
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #54 -: март 09, 2012, 17:33:15 »

Калама, на мен също ми се струва доста нереалистично това, за което говориш при брой 100 гости... внимавай за скрити такси, който могат да изникнат в последствие... настоявали са за договор, за да си опишат точно какво ще получиш, тоест когато се окаже че нямаш пано зад младоженската маса примерно или флористка, могат да ти покажат, че не са ти обещавали това. щом агентката няма да присъства кой ще декорира всичко това и следи изпълнението?
Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: март 09, 2012, 17:36:21 »

theone, тази агенция прави вече 3 сватби на мои приятели и точно за това я избирам. Нямат грешка, изключително коректни хора са, които работят с качество и стил и най-вече познават парите.
Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: март 09, 2012, 17:40:35 »

Калама, на мен също ми се струва доста нереалистично това, за което говориш при брой 100 гости... внимавай за скрити такси, който могат да изникнат в последствие... настоявали са за договор, за да си опишат точно какво ще получиш, тоест когато се окаже че нямаш пано зад младоженската маса примерно или флористка, могат да ти покажат, че не са ти обещавали това. щом агентката няма да присъства кой ще декорира всичко това и следи изпълнението?


Хипотетично могат да се развият всякакви сценарии. Ти направо студио X направи тука. Описах как стоят нещата, а и в темата и други момичета споделиха за ниски цени на украси, от които са останали доволни. А, имам познати случи, в които украсите и обслужването от 1200 лв са били пълен провал. Така, че в този бранш не е водещо това колко струва.
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: март 09, 2012, 18:19:55 »

Много съм съгласна с Kalama. Цената на украсата до голяма степен зависи от това до къде вие ще позволите да стигне... Моята украса също не е за много пари (говоря за панделки, калъфи, тишлайфери, арка... без цветята), но фирмата е отдавна в този бранш, видях украсени сватби от тях - много добре! А съм виждала украса, включваща същите неща за 1100 лв. и беше тотален провал - надупчени калъфи, панделки от органза (от най-евтината)... Така че ако мислите, че 1200 лв. за калъфи е нормално - не е, ако мислите че това ви гарантира качество - не. Това са си мои лични наблюдения (уф като черна станция започнах да пиша - това си е мое мнение, мои наблюдения и т.н., че все се намира някой да пристърже "КАК ТАКАААААА, НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОБОБЩАВА, АЗ ПЪК ДРУГО МИСЛЯ"  pardon)
Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: март 09, 2012, 18:33:14 »

Много съм съгласна с Kalama. Цената на украсата до голяма степен зависи от това до къде вие ще позволите да стигне... Моята украса също не е за много пари (говоря за панделки, калъфи, тишлайфери, арка... без цветята), но фирмата е отдавна в този бранш, видях украсени сватби от тях - много добре! А съм виждала украса, включваща същите неща за 1100 лв. и беше тотален провал - надупчени калъфи, панделки от органза (от най-евтината)... Така че ако мислите, че 1200 лв. за калъфи е нормално - не е, ако мислите че това ви гарантира качество - не. Това са си мои лични наблюдения (уф като черна станция започнах да пиша - това си е мое мнение, мои наблюдения и т.н., че все се намира някой да пристърже "КАК ТАКАААААА, НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОБОБЩАВА, АЗ ПЪК ДРУГО МИСЛЯ"  pardon)

Права си. Много агенции спекулират с тези украси и най-вече с цените им. Аз пак казвам, че не може наемането на украсата включваща панделки, калъфи и т.н да струва повече от закупуването й. И надутата цена на една украса идва от там, че някой агенции започват да си смятат всичко до по следното камъче с цена спрямо покупната. По-прозорливите агенции просто са си направили една пакетна цена и не издребняват дали ще сложат 10 розички от сатен повече или по-малко или някоя друга джунджурия. Просто не ги смятат нещата на парче.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #59 -: март 09, 2012, 21:58:30 »


 Калама, една украса струва точно колкото закупуването и в много от случаите! Ако искаш да украсиш масата си с 1 роза от 5 лева, аз ще ти взима 50 лева , за да я закупя, доставя ,поставя, махна , издам счетоводен документ. Пълен глупак ще е този ,който свърши всичко това на цена 1 лев от цената на розата от 5 лева. Това е бизнес моме !
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines