Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 11, 2024, 17:43:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булки от Стара Загора !!!!! част 5  (Прочетена 124179 пъти)
 
Alexa_sf
Любопитен
*
Публикации: 38



Моят сватбен албум

« Отговор #465 -: юли 15, 2009, 09:48:26 »

но ми забраниха да отслабвам вече  cray Все пак си мисля че ако сваля 3-4 кг няма да ме оставят без рокля една седмица преди сватбата  pardon

Били при мен проблемът е обратен ... все си мисля, че обиколката ми ще стане тройна за тези три седмици. Аз съм на проба на 22ри и не знам защо и аз мисля, че трябва да я видя в почти готов вид smile.

За пилето - ще проуча и там. Много благодаря за идеите - улеснявате ми живота Wink

Били, какво стана с колата? Намери ли твоята кола? Дано си успяла...аз все още го мисля...sad

Момичета, не се притеснявайте за Орфей - все си мисля, че при тази подготовка няма как да не станат страхотни сватби, а дали ще има стаи за младоженците....ако имате къде да спите (не като при нас Wink не би трябвало това да е проблема, нали?!:)
Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #466 -: юли 15, 2009, 12:51:35 »

Свекъра е казал, че ще поеме стаите на нас и на кумовете в хотела. То нали не трябвало да се връща булката да спи в тях си, а днес прочетох и това:
Кумът се взема преди сватовете да са тръгнали за невестата. Държи се сватовете да минат за невестата по път, по който няма да се върнат, защото вярват, че в противен случай невестата ще овдовее и ще се върне при родителите си.
Ще стане доста мазало с взимането на булката.  Като знам събота колко е натоварен сливенския път за морето.

Имам следните запивания.
1.   При вас ще се прави ли забулване на булката?  Въобще някой на ясно ли е с този ритуал.  Чета в интернет, но то как кумата забулва булката, като пристига заедно с младоженеца и кума?  Как ще стане снимането на моментите, които ще текат едновременно - слагането на пари в обувката на булката и пребулването на булката в другата стая?
2.   Някъде има ли упоменато в интернет ролята на майката на момичето освен че захранва момичето при излизане от дома.
Активен
Temira-Wedding
Сватбар
***
Публикации: 239


Очакваме Ви !!!


Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: юли 15, 2009, 13:49:27 »

tea_75, ако държиш на  ритуала "Забулване", вариантите са  два. Единият е:  или  двама оператори, и да снимат  едновременно развиващите се събития, а втория е да влезе  Кумата да те забули, да си подари букета, и тнт и тогава да влязат младоженеца и кума.
А ролята на майката, поне това което ние сме парвили е освен да захрани  младоженците, е и да закичи с перца или  вече  каквото си приготвила родителите на младоженеца и обратно.
Активен
Alexa_sf
Любопитен
*
Публикации: 38



Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: юли 15, 2009, 13:50:10 »

Tea, когато аз бях кума ме взеха заедно с кума, а когато стигнахме до дома на булката аз избързах и ме пуснаха да вляза, а те започнаха пазаренето на вратата/разбиването Yes Фотографът беше вече при булката и я беше снимал с приятелките, а после снима нас, докато я прибулвах. Целият ритуал е много кратък. После фотографът излезе, за да снима отвън, а ние изчакахме докато влязат. Майка и ни захрани, аз ги закичих и това беше всичко. Bravo Не знам при теб как ще бъде, но аз мисля така да го направя.

А за майката - не знам друга роля дали има, освен че в ресторанта тя ще ни захрани със сол, а майка му с мед. Ако има казвайте да не пропусна нещо  Wink
Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #469 -: юли 15, 2009, 14:37:08 »

ето аз какво изрових

•Когато булката се извеждат от дома й, майката булката държи менче с вода и в него е потопено китка от здравец и цветя.
•след това майката на булката хвърля водата от менчето пред булката да й върви по вода.
•Захранване на младите от свекървата - свекървата захранва младото семейство с питка със мед и сол, с мед - за да им е сладък живота, а със сол - като символ на солените и горчиви моменти, които съпътстват всеки брак . На някои места и булката захранва свекърва си с хапка пита, като сама решава, дали да я поднесе с мед или сол.

Питам ви защото моята майка е решила, че тя ще ме захрани, тя ще ме пребули и отбули, и сложи златна монета в обувката ми. Тя ще завърши булчинското хоро, та аз се ровя целия ден из нета да и пращам съобщения, че за всички тези ритуали си има хора. 
Общо взето като чета майката на булката само захранва булката на излизане от дома и плисва вода пред младоженците на тръгване.  Друго участие не виждам.  Ние даже сме решили двете майки да постелят, това платно по което влизат младоженците в ресторанта.  Не, че не сме платили на танцова двойка в носии да правят всички тези неща, но да включим майките в ритуала. 
Активен
Fy
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #470 -: юли 15, 2009, 16:18:06 »

tea_75 Ще ти кажа каква задача имаше моята майка.... Като за начало в къщи ни захрани със сладка баница.... (нямах забулване, защото в последния момент се отказах и така и не си сложих булото, но ако имаше това щеше кумата да го направи). След това захранване, баща ми, заедно с брат ми отворих една бутилка шампанско за наздравица (таблата имаше 12 чаши. За нас 4- та с кумовете и за родителите и двамата братя). На излизане- на входа майка ми излезна преди нас и постави менчето (с вода, здравец, листа от рози) на стълбите. Водени от баща ми с лентата, като стигнах до менчето баща ми ми предаде ръката в ръката на мъжа и аз ритнах менчето.... От там на татъка е ясна процедурата..... Вече в ресторанта преди да влезем двете майки разпъваха платното и майка ми го поръси пак със здравец и листа от рози, а през това време водещата ( Лети ) обясняваше за ритуала..... Нямам спомен какво точно говореше но като гледам диска ще си припомня .... smile След това ние влизаме и майка ми пак се включи като ни закичи със здравец, а баща ми ни даде паричка. Влезнаха и кумовете, свекървата ни захрани с мед, а свекъра ни даде чашите с вино, щупихме чашите.... и така започна купона..... Като през цялото време Лети говореше......При нас всички се включиха по малко с нещо и добре се получи... Познавам и момичето и момчето които са играли на сватбата на Рошко( наистина са страхотни ) , но не исках да са те, защото исках да включим родителите в този ритулал, а за пилето и тортата имахме приятели кото се справиха страхото , даже по- добре от тях   smile с тази разлика че небяха с носии... Дано не съм прекалила с писанките smile опитвам се да помагам .. Не се опитвам да си налагам мнението, но за мен това е по- добрия вариант...да се влючат всички....да няма сърдити...
П.С Забравих да допълня, че след като влезна младоженеца и застана до мен майка ми ни закичи - нас и неговите родители , а майка му закичи моите родители...  smile
« Последна редакция: юли 15, 2009, 16:28:32 от Elitooo » Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #471 -: юли 15, 2009, 18:55:03 »

Момичета, много ви благодаря за изчерпателните отговори. Ще ви прочета отново и ще сложа точка по точка кои какво да прави на сватбата. 
А Лети също ще води нашата сватба – тя, заедно сме я наели с целия персонал фотограф, DJ, камерата. Всичко в пакет, точно за да няма разминавания.  Ще докладвам до ден два какво съм измислила като идеи.
Сега се оказва, че в Ямбол имало само един гримьор и се чудя как може такова нещо.
Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #472 -: юли 16, 2009, 10:20:29 »

моята половинка днес ми обясни че псоледните две години сме ходели на мадени месеци.  Не можх да кажа нищо, наиситна сме два пъти в годината на почивка на някъде.  Сега вече е реяил Малдивите или никъде и отново ми пропадна Египета  yahoo

а относно DJ  и акустиката - мога да кажа много неща, все пак уж се водя M.Mus. и претендирам да разбирам от акустика и музика.  Обаче то тогава трябва да престроя целия ресторант за да бъде по моите изисквания, така че каквото стане.  Все пак ще всичко ще е един ден.

момичета да ви попитам правите ли подарък за половинката на самата сватба?
Активен
Fy
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #473 -: юли 16, 2009, 12:17:34 »

Теа аз на моя мъж му подарих един потник.... На него отпред пише GAME OVER  с изображение на младоженци (младоженеца с  sad усмивка ) а отзад като баркод - СЪПРУГ.... Мислех да му подаря и една табла с крачета да ми носи закуската в леглото , но не ми стигна времето да отида да я взема и се отказах от нея..... Много смешно се получи за тази изненада знаехме само аз и Искра.... Тя ми даде идеята за това.... А мъжо остана  Oh my ... и ми каза : "Трябваше и аз нещо такова да ти спретна... " .   girl_haha Имам няколко снимки в албума може да ги видиш ако искаш...  smile
Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #474 -: юли 16, 2009, 18:31:57 »

ааа аз му поруъчах от нета такава тениска.  От пред е със същия надписа и понеже ние сме подписали в Лондон, на гърба сложих снимката на която се виждат ръцете ни с халките.  А той трябва ли да подарява нещо или това ще е само като шега.  Да не стане аз да му подаря, а той да не знае и да изпаднем в неловка ситуация  blum
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #475 -: юли 16, 2009, 19:13:40 »

Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines