Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 12, 2024, 08:23:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Без фотограф на сватбата?  (Прочетена 23037 пъти)
 
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: септември 02, 2008, 22:55:56 »

  Фотографски и видеоуслуги ползват младоженци с достатъчна степен на образованост и възпитание. Например Хасан от Джебел няма да ползва такива, а и Ахмед от Столипиново. Други такива са стиснатите младоженци. Има и една категория, която живее в чужбина, но се жени тук за по-евтино и се бие в гърдите, че има възможности.

Пачоране просто нямам думи да обясня какви чувства породи коментара ти в мен. Ти обаче си на всяко гърне меродия, а ако става въпрос за фотографи и видеооператори просто.... и  винаги се включваш с епитети и обиди.

Вярно е снимките ни не са идеални, нямали сме професионален фотограф и какво от това. Не съм си спестила парите, а просто не исках да рискувам с някой си профан който се тупа в гърдите колко е велик а накрая да получа снимки по лоши и от тези снимани от децата. Така , сватбата ни е била в чужбина и не сме се били в гърдите колко е струвала. Ха да видим сега какви епитети ще ни сложиш като си толкова добър в това.

Едно е да кажеш какво мислиш друго е да освиркаш и обидиш хората които не са на твоето мнение. Ама хубаво ти го е казала последната съфорумка. Спокойно бизнеса няма да замре.
« Последна редакция: септември 02, 2008, 22:57:33 от Gery79 » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #16 -: септември 03, 2008, 07:12:36 »

  Никого не искам да обидя и не са ли верни тези неща? Фотографската услуга не е ли като тази на фризьорката ? Или ще кажете, че не ходите на фризьор и се постригвате сами в къщи по между си. Не ползвате ли услугите на автомонтьор в сервиз - или си поправяте колите сами на тротоара пред дома си.
  Вярно е , че всичко е въпрос на манталитет, но защо си мислим, че нашия е най-калпав като в други държави е дваж по-калпав.
  А от друга страна  традициите са различни в различните държави и няма база за сравнение. В замъка във всички случаи са били не повече от 10 човека на ритуала облечени съвсем обикновено за случая - какво да направим - манталитет. Но грешите, ако внасяте този манталитет - просто изглеждате интересно.
  И "бизнесът" както се изразяват някои няма да пострада - просто такъв бизнес няма. Ако разчиташ на него.... здраве му кажи.
Активен
elanida
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: септември 03, 2008, 07:59:29 »

  И "бизнесът" както се изразяват някои няма да пострада - просто такъв бизнес няма. Ако разчиташ на него.... здраве му кажи.
Е, тук сам си противоречиш. Да разбирам ли, че фотографите не са такива професионалисти и не си заслужава? А за сватбата в замък - първо иди на една такава и тогава ще говорим... Обикновено облечени в бална зала?!? Не си наясно.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: септември 03, 2008, 09:19:47 »

  Фотографски и видеоуслуги ползват младоженци с достатъчна степен на образованост и възпитание. Например Хасан от Джебел няма да ползва такива, а и Ахмед от Столипиново. Други такива са стиснатите младоженци.
Не разбирам след тези думи как така твърдиш, че не си искал да обидиш никого? Според мен изобщо не си прав. Да, ходя на фризьор, наех фотограф и видеооператор за сватбата си, тези услуги ползвам, но примерно не ходя на маникюр, не обичам да се храня в заведения (тоест да ползвам услугите на готвач, сервитьор), това прави ли ме стисната с ниско образование и без възпитание? Услугите се предлагат на пазара и който има нужда, възможности и желание ги позлва. Това, че не ползваш определен продукт (стока или услуга) не те прави стиснат. Въпрос на избор, при това не чисто финансов!
Активен
paradoxx
Новак
*
Публикации: 13



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: септември 03, 2008, 09:24:39 »

Човек ще каже, че за първи път срещате мнение в интернет, което да Ви обижда ....
Активен
karmella
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



« Отговор #20 -: септември 03, 2008, 10:10:28 »

Любителските снимки имат своето очарование, но не бих минала без професионален фотограф на сватбата си.Намирането и ангажирането на такъв беше едно от първите неща по организацията.Аз възприемам фотографа като творец и уважавам изкуството му.Разбира се, всеки има право на мнение и избор.. bye
« Последна редакция: септември 03, 2008, 10:12:07 от karmella » Активен
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: септември 03, 2008, 10:38:47 »

Според мен дали да има или не фотограф на една сватба зависи от решението на младоженците до каква степен искат да съхранят сватбеният ден в снимки-естествено че всички имаме приятели с камери и фотоапарати и дори познати "влизащи" в ролята на ДЖ. Въпросът за мен е един- каква снимка ще предложа на деца и приятели които искат да видят късче от моята сватба преди време Wink - имено тук застава дилемата да има ли фото или не,ако държим на перфектното(ако е добър фотографа де) ок намемам си фотограф и всичко е решено,а ако искам просто да имам спомени от събитието - не наемам,т.е. имам си спомени но не и точните(колкото и красиви снимки да правят познатите ви едва ли стоят 12ч. и щракат най важните моменти от този ден)
Аз лично държа да имам добър професионалист на сватбения ми ден и затова след дълго проучване и "око да види ръка да пипне" наех един господин на който залагам  след време да показвам работатта му и на това което съм преживяла в снимки ( не искате да имате готина снимка на първата Ви снимка като госпожа,и на първата сладка целувка....или пък на първият Ви танц като омъжена жена,или как се е наврял ако щете да Ви вади жартиера,Аз не бих се отказала заради пари,даже и да нямах щях да заема само и само да имам качествени снимки smile
Въпрос на избор!
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #22 -: септември 03, 2008, 13:14:44 »

Любителските снимки имат своето очарование, но не бих минала без професионален фотограф на сватбата си.Намирането и ангажирането на такъв беше едно от първите неща по организацията.Аз възприемам фотографа като творец и уважавам изкуството му.Разбира се, всеки има право на мнение и избор.. bye
Аз също смятам, че това е искуство - говорим за наистина добрите професионалисти (малко не си падам по сватбените фотостудиа, които снимат малко банални снимки). Аз, понеже съм любител на фотографията, така оценявам нещата.  pardon И може би най-много държа на снимките от сватбените неща.
А доводът, че може снимките да не се окажат добри - ами в днешно време с всичката налична информация, интернет, форуми, сайтове, предварително може да се проучи работата на въпросния фотограф и да се прецени дали си заслужава. Разбира се, винаги съществува риск  нещо да не е както трябва, но такъв риск има и при ДЖ, храната в ресторанта и т.н.
Наясно съм обаче, че много хора не мислят така, и в това няма нищо лошо. Особено ако някой от близките/роднините се справя добре с камерата. Например на сватбата на Gery79 сестрата на Матиас се е справила добре +добрата подготовка от страна на младоженците с избирането на места и пози за снимки  good
Миналата седмица бях на сватба на моя приятелка и тя не беше наела фотограф, точно защото смяташе, че всички гости ще снимат. И така си беше. Така или иначе ще има доста спомени от деня. Но естетически няма да са издържани изобщо. В ресторанта беше тъмно, а и хората все пак гледаха да си хапват и танцуват и не снимаха постоянно. Аз бях решила да им направя снимки, котио другите няма да направят. Снимах булката и майка й - как си помагат и се приготвят, колко са развълнувани, как брат й плаче от вълнение... Но никой от гостите не е снимал такива моменти. И тъй като аз не съм прфесионалист, съответно и моите снимки не са с прекрасно качество.
Много объркано стана и се зивинявам за ужасно дългия пост. Идеята ми е, аз си имам по-специално отношение към фотографията и затова да държа да имам фотиграф, но в никакъв случай ако някой реши да не наема, сватбата му няма да бъде по-лоша  give_rose
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #23 -: септември 03, 2008, 18:30:37 »

  Фотографски и видеоуслуги ползват младоженци с достатъчна степен на образованост и възпитание. Например Хасан от Джебел няма да ползва такива, а и Ахмед от Столипиново. Други такива са стиснатите младоженци. Има и една категория, която живее в чужбина, но се жени тук за по-евтино и се бие в гърдите, че има възможности.

Не си прав.

Снимките, както всичко около сватбената подготовка, се свежда до две неща – вкус И бюджет.

Ако човек е убеден , че любителските снимки ще му доставят същите емоции като професионалните, то не виждам смисъл да наема фотограф.
От друга страна дори И най-големия ценител ще се лиши от фотограф ако просто не може да си го позволи. Както каза Слънце от това сватбата няма да бъде по лоша, само снимките. 

Живещите в чужбина се женят в БГ първо по емоционални причини И за да улеснят присъствието на българските си гости. Не мисля че сватбите в БГ са много по-евтини, но дори и да е така това често е за сметка на качеството на услигите.

Качеството е най-важното в крайна сметка - дори и милиони да печеля пак не бих наела фотограф ако неговите и моите критерии за професионализъм не съвпадат.

Според мен си струва да се спести от други неща, но да се наеме предварително проучен фотограф.
Активен
Addri
Сватбар
***
Публикации: 188



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: септември 04, 2008, 09:38:06 »

 Аз до преди една седмица бях твърдо решила, че не искам професионален фотограф. Имаме двама приятели, които са любители фотографи и ще присъстват на сватбата с апаратите си, имаме и още 4-ма приятели, които ще носят полу-професионални апарати. Все няколко наистина сполучливи снимки ще има от тях... наистина си държах на мнението, че няма смисъл да плащам на фотограф, от когото ще получа кой знае какъв резултат... докато не разгледах сватбения албум на Красунката...  smile Bravo Това беше моментът, в който си казах "Искам т а к и в а снимки!". Снощи подписахме договора със същия фотограф
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: септември 04, 2008, 09:49:26 »

аз съм съм с две ръце, и два крака и .. за професионалистите, да имам много снимки и от приятели и роднини, но истината е че такива красиви снимки като от професионалните апарати почти няма, и не защото има фотошоп, напротив просто светлината, качеството и всичко останало си е както трябва... дори и най обикновенните ни снимки, с мама с татко, с всичките ни приятели в които определено не е играл фотошоп, са на много по високо ниво, от тези на приятелит. Също така искам да кажа че приятелите не са за подценяване, уловили са много  моменти , всички различни, и това просто е страхотно.... Но и Ина е права много зависи и от фотографа, някой път направо да те е яд че си им дал пари, но  това много се радвам не се случи на нас.. нашата фотографка си е номер едно за мен...
Междудругото на Митака сестра му нямаха професионалист, и много разчитаха на един приятел с хубава техника, но..... мога да кажа че определено съжаляват за тази си постъпка..
На момичетата на които им предстои сватба бих ги посъветлава да не подценяват този момент, но всичко както винаги е въпрос на избор и желание...
Защото дори да имаш най страхотния фотограф на света, ако ти не си падаш по снимки и разни такива работи, няма как да се получи добре...
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #26 -: септември 04, 2008, 11:36:51 »

Адри, определено си не си сгрешила в избора си  good good good
Любен го исках повече от всичко, но за съжаление (наистина за огромно мое съжаление) беше твърде късно - вече имаше друг ангажимент  cray cray cray

Аничка, снимките ти са повече от прекрасни, наистина професионална работа! Браво на вашата фотографка  Bravo Bravo Bravo
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #27 -: септември 04, 2008, 19:08:50 »

  Арлина нали разбираш, че фотографът е абсолюнто задължителен елемент в едно такова събитие. Казвам го от гледната точка на клиент - ползвател на подобна услуга. Аз не съм фотограф. С фотография съм се занимавал преди 20 години. Дори нямам собствен фотоапарат, а цифров никога не съм притежавал.
  За сватбите на Вашите родители, на Вашите баби и дядовци съдим единствено по фотографията, и то професионалната фотография, която е изчистена като композиция, има дълбочина, има трайност - фотоматериалите са със абсолютно качество и т.н. Всичко друго, с изключение на халките и фотографията го няма и няма спомен от него. Само халките и снимката са всеки ден с Вас.
 Elanida, много съм наясно, но когато не можеш дори да го покажеш чрез една нормална снимка описанието е нещо недостатъчно. Не може да похарчиш толкова пари за костюми на шаферите, украса на залата и т.н. и да не поканиш фотограф.
  Разбира се любителските снимки са също нещо много хубаво, но в крайна сметка са "каймака на млякото", но за да има каймак трябва да имаме мляко. Почти на всяка сватба днес имаме любители фотографи - ваши гости. Приятелите оправдавам, но родители, братя и сестри, чичовци и лели и т.н. ангажирани да снимат отстрани изглежда смешно. На последната сватба в неделя - кумът играеше ролята на фотограф. Е какво да кажа ! Вярно, че имаше нает професионален фотограф, но не знам да ли успя да го "вкара" в дори една официална снимка. А ролята на фотографи - родители е често играна. Хора веселете се , посрещайте и занимавайте гостите си не се правете на такива, каквито не сте.
  И знайте също, че техниката, с която снимате не е пригодена за бърза, лесна и точна работа. Няма необходимите качества и комплектовка, няма необходимите технически и оптически характеристики. Често любителите фотографи тотално развалят снимките на професионалния фотограф и пречат дори на гостите и длъжностните лица при ритуалите. Любителя фотограф не знае хронологията на ритуалите, тяхното времетраене и учасници. От там възниква и проблема, че в крайна сметка нямате и части от ритуала.
  Е дано бях полезен и на клинтите, и на фотографите !
Активен
paradoxx
Новак
*
Публикации: 13



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: септември 04, 2008, 21:45:34 »

Ако не друго, обаче наистина гостите, които снимат много затрудняват работата на професионалния фотограф. Особено досадни са онези от тях, които почват да правят снимки с GSM от 1 метър, с което неминуемо влизат в кадър, ама няма как... трябва да има после какво да си трият от картите...
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: септември 04, 2008, 22:42:58 »

С две ръце съм за професионален фотограф и мнението ми съвпада 1 към 1 с това на Regina94 затова не мисля да повтарям и аз същите неща- само допълня че при нас имахме бюджет и осъзнавайки че един ден именно снимки ще покаваме на децата си - взехме решението- спестихме от пищна украса и сватбен агент, за да си позволим добър фотограф и камера (за нас качеството е от значение). Вярно че ми беше трудно да организирам всичко сама и да мисля за какви ли не дреболийки от сорта на: да се купят съдове за букетите и кой да ги нареди и къде, и в деня на сватбата ни аз правех украса за колата и т.н., но не съжалявам нито за миг... Гледайки снимките сега не мисля че един невероятно красиво украсен ресторант  от "любителски снимки" би върнал същата емоцията от "Д"енят на нашите си снимки . Един съвет към бъдещите булки- правете разумни компромиси и наемайте колкото се може по- проверени хора- търсете мнения за тях, тяхни изяви, вижте материалите им,разпитайте за препоръки, но не наемайте някой защото просто се титулова фотограф...

Addri  радвам се че си си променила мнението- повярвай ми няма да съжаляваш  good. Това е и целта с която си направих сватбен албум- исках колкото се може повече хора да видят какви емоции може да донесе една професионална снимка и по този начин ако е възможно да помогна за бъдещите успехи на този голям талант- лично мое мнение
« Последна редакция: септември 04, 2008, 23:07:14 от krasunkata » Активен
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines