Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 11:09:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата ? - част 4  (Прочетена 171457 пъти)
 
baba_tina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #105 -: април 16, 2013, 14:49:29 »

Момичета как искам и аз да  си излея мъката.... НО не смея да го направя тук, че моита свекърва все се вре по тия форуми....  cray cray cray cray Ще полудея само да мине сватбата....


Ехххххх,  cray Да знаеш, че не си сама, Nine.   good
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: април 16, 2013, 18:05:51 »

Момичета как искам и аз да  си излея мъката.... НО не смея да го направя тук, че моита свекърва все се вре по тия форуми....  cray cray cray cray Ще полудея само да мине сватбата....
Горката! Това е много гадно и аз се сегих, че може мойта също да се вре, ама се сетих след като си излях мъката  angry, та дано не се сети коя съм аз! Good luck
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: април 16, 2013, 21:48:13 »

Горката! Това е много гадно и аз се сегих, че може мойта също да се вре, ама се сетих след като си излях мъката  angry, та дано не се сети коя съм аз! Good luck

Хаха - за целта трябва да няма и никакъв снимков материал tease И аз съм си мислела дали няма опция моята да попадне тук и да види по снимките от албума, че съм аз, обаче - вече ми е все тая, пък и от всички теми - трябва да попадне точно на тази girl_wink
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: април 16, 2013, 22:10:32 »

Рататуй, ако е попаднала тук със сигурност е разбрала коя си ти Wink Но пък поне ще знае че отношението й не е правилно....както и на всички останали, които сте писали тук Wink
За не съм  Offtopic ще кажа, че аз свекърва нямам....починала е жената много отдавна sad И честно казано на мен ми е мъчно, че нямам свекърва, защото мисля че тя би била много готина.....казват, че златото ми прилича на нея по характер, а той е страхотен!
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: април 17, 2013, 08:49:31 »

Рататуй, ако е попаднала тук със сигурност е разбрала коя си ти Wink Но пък поне ще знае че отношението й не е правилно....както и на всички останали, които сте писали тук Wink
За не съм  Offtopic ще кажа, че аз свекърва нямам....починала е жената много отдавна sad И честно казано на мен ми е мъчно, че нямам свекърва, защото мисля че тя би била много готина.....казват, че златото ми прилича на нея по характер, а той е страхотен!

Съжалявам за това, но - недей да мислиш, че като си приличат по- характер са еднакви. И моите като ги сравнявам имат толкова общо помежду си (все пак са майка и син), и в същото време са тооооолкова различни. От човек до човек има яко разлика, независимо колко си приличат.

И аз с мама си приличам и визуално и като характери (все пак - тя ме е възпитавала), но независимо от всичко общо имаме толкова разлики във възгледите... Относно приликите - понеже и на двете ни се струпаха малко болежки и тичане по доктори - като гледам имаме и еднакво "след-болнично" развитие - еднакви неща ни се случват, на еднакви места ни боли Girl_hide
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: април 18, 2013, 18:20:23 »

оу момичета, ако знам че няма да ме осъдят бих я удушила тази маймуна,тая.......ей черна ми е ... и ако милото не предприеме нищо просто аз ще взема нещата отново в мои ръце и няма да стане приятно на никого, ако сега пак се опита да ми филиусофства,има си член от семейния кодекс,ще изчакам 5 години (по закон след 5тата година от брака, вс на мъжа ми става и мое) тогава ще й разкатая фамилията,тогава ще имам и дете и няма да има свекър,свекърва или милото да се опълчат...така ще си изиграя картите,че накрая ще й платя за всичко,ама ще й го изкарам не през носа ами през...
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: април 18, 2013, 18:34:07 »

Леле, Петя какво пак ти е направила тази, че така си подпалила? Не си хаби нервите да се разправяш с такива хора, само себе си тровиш така, а тя дори и неразбира!
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: април 18, 2013, 18:58:14 »

ооо роси,ще разбере,ще разбере, ще съжали за всяка думичка, за всяко действийце
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: април 18, 2013, 19:14:23 »

ооо роси,ще разбере,ще разбере, ще съжали за всяка думичка, за всяко действийце

Не знам какво е станало, но:

1. Наистина недей да се ядосваш. То е ясно, че сега едва ли ще можеш да се успокоиш, но - поне - дишай дълбоко и помисли пак
2. Аз лично се надявам да не използваш бъдещо дете/деца с цел отмъщение...поне на мен така ми звучи - децата не са виновни за нищо...
3. Ако проблема е имотен (защото така ми звучи пак) - в крайна сметка се жениш за този човек не заради парите, колите и къщите му, нали?! И моят някога ще наследи 10 апартамента, но аз не искам нито от нея нито от него нищо, което е било на майка му - нещата са си и ще си останат негови. Знам как някои хора говорят, що се отнася до имоти и собственост. Сигурно ти е казала какво ли не - просто - недей... Всичко е наистин безсмислено - казвам го след 19 години ходене по мъките... И мъжа ми сам видя каква е точно майка му - но след много години. Просто в един момент започна да оценява реално ситуациите.

А ти - освен да си навлечеш хиляда болести (като мен) или просто да станеш един озлобен човек (което никак не си струва), друго няма да постигнеш. Да - може и да"отмъстиш" един ден, но едва ли тогава ще се почувстваш щастлива или доволна...5 години са мноого мнооого време give_rose

Силни прегръдки и кураж!
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: април 19, 2013, 06:05:22 »

скай,сигурно си права, че мъжа разбира каква е майка му след години,гаранция че и моя вижда ама нали му е майка,никой не говори за имоти, на мен това не ми харесва, че тя се опитва да ми дава акъл,съвети, да ме поучава, да ми се меси, дебне ме и ми прави батаци... няколко пъти й обясних че аз от родителите ми съвет и акъл не вземам камо ли от нея,обясних й много точно че от един момент тя ще спре да бъде фактор и че факторът ще съм аз тя пак не ме послуша, ами ще дойде един момент в който тя ще си понесе кръста
Активен
baba_tina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #115 -: април 19, 2013, 09:36:47 »

скай,сигурно си права, че мъжа разбира каква е майка му след години,гаранция че и моя вижда ама нали му е майка,никой не говори за имоти, на мен това не ми харесва, че тя се опитва да ми дава акъл,съвети, да ме поучава, да ми се меси, дебне ме и ми прави батаци... няколко пъти й обясних че аз от родителите ми съвет и акъл не вземам камо ли от нея,обясних й много точно че от един момент тя ще спре да бъде фактор и че факторът ще съм аз тя пак не ме послуша, ами ще дойде един момент в който тя ще си понесе кръста


Не се ядосвай, Пете  good По-важното е, че мъжът ти си е на твоя страна  smile Няма нищо по-хубаво от това. Ти пак си отстоявай границите и достойнството, но наистина аз лично не познавам история, в която мъжът да се отказва от родителите си по някакъв начин заради жена си (освен ако не са някакви престъпници, разбира се  pleasantry ) . И така всички ядове пак се пишат на наша сметка, пък тези, които трябва  спокойно си живеят. Така че, не се нервирай  give_rose

« Последна редакция: април 19, 2013, 09:39:34 от baba_tina » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #116 -: април 19, 2013, 09:47:56 »

Аз мисля, че кавгите не са хубаво нещо, без значение кой е виновен. По-добре да се правят опити към подобрение на отношенията, отколкото отмъщение. Това, което пишеш изобщо не ми харесва и даже ме плаши.... Не мисля, че каквото и да стане в бъдеще това е начина да се получи нещо добро за която и да е от страните girl_impossible
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: април 19, 2013, 11:30:37 »

Трябва да има уважение между двете страни.
Говорите по много грозен начин за майката на бъдещия си съпруг. Никой не ви кара на сила да се обичате, но поне уважение трябва да има. Това е жената дала живот и отгледала човека, който обичате най-много.
Ако някой говори по този начин за майка ми, бих се обидила ужасно, да не говорим ако този някой е най-близкия ми човек  girl_impossible
Скоро ще имате собствено семейство, родителите винаги се опитват да дават съвети, но те са родители и това правят по принцип. Никой не е казал, че каквото кажат това трябва да стане. Но има и по-дипломатичен начин да им се каже, че вече не сме деца и сами взимаме решенията си. Обикновено когато даваш съвет на някой е защото те е грижа за него.
Компромисът е голяма част от успешния съвместен живот. Разбира се, говорим за разумни компромиси и отстъпки.
Не се карайте с близките си, това никога не води до добро. Опитайте се доколкото е възможно да имате едни ако не близки, то поне прилични отношения.
Активен
baba_tina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #118 -: април 19, 2013, 12:19:57 »

Seagirl, на идеална теория е точно, както си го описала good За съжаление обаче, много често тези обидни епитети и горчив тон, с който снахите тук споделяме за свекървите е продиктуван от нелеки преживявания. Затова теорията е хубаво нещо, но не винаги може да се приложи в идеалния си вариант в живота good
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #119 -: април 19, 2013, 12:24:22 »

Добре де, аз съм съгласна, че има и кофти свекърви, ама като си отмъстите ще ви мине ли? Не мисля nea То със свекървите е същото както и всичко останало в живота. Не може с лошо да очакваме да стане хубаво... А пък и честно казано за мен това си е направо чест, да се занимавате с нея...има една приказка "няма нищо по-страшно от безразличието"...

И още нещо относно епитетите - baba_tina ако мен ме наричат маймуна, повярвай ми че "речника" ми е доста богат да върна подобаващо... Wink Никой не искам да нападам, изразявам си мнението smile
« Последна редакция: април 19, 2013, 12:31:01 от casky » Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines