Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 16:54:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Любов , брак , пари  (Прочетена 99147 пъти)
 
Leila
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14


Аз искам!


« Отговор #60 -: ноември 07, 2008, 14:09:51 »

Vanilly,направо ме разби.... tease tease tease
Пожелавай си всеки ден само хубави неща,докато могат да се сбъдват. good
Ние с моя се запонахме съвсем случайно.Излизахме на кафенца просто ей така и се залюбихме изведнъж и аз не знам как стана.Пари,нямаше.Апартамент-живее при техните.Колата- *db*не питай,ама се обикнахме,а и аз не съм матриално момиче. :PНямам пукнат лев,за кола и апартамент да не говорим,тъй,че си бяхме лика прилика.Сега нещата са по различни,напредваме бавно,но славно. *THUMBS*Вече има от всичко по малко. blum
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: декември 19, 2008, 11:18:23 »

Чувствам се много богата, защото имам съпруг, който ме разбира и прекрасно детенце, които всеки ден ме карат да се чувтвам щастлива. Преминали сме през много перипетии и сме оцеляли, защото любовта ни винаги е била на първо място...спречквали сме се за какви ли не глупости и това ни е накарало да бъдем по-добри един към друг, научило ни е да бъдем търпеливи и да се обичаме повече...

Нямам какво да добавя, освен че още нямаме детенце  pardon
Активен
KiMi_K
Регистриран

Публикации: 5



« Отговор #62 -: февруари 21, 2009, 21:18:06 »

Според мен жените избират бъдещите си съпрузи най-вече по външният вид.Повечето от нас търсят физически здрави и силни мъже.След това идва красотата.Важен фактор са и парите,в което няма нищо лошо-просто подсъзнателно търсим партньор,който е в състояние да се грижи за нас,да ни защитава и да доставя материални облаги за семейството.

Така е!
Търсим сигурност...кой както желае да приема това изказване, но реално то включва Всичко: характер, как се чувстваш с мъжа, държание, финансово дали е способен, умен ...и т.н. give_rose
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: май 09, 2009, 22:55:28 »

А пък аз първоначално хич не си харесах по външен вид моето момче. Ами, той е толкова рус, че всяка уважаваща себе си брюнетка трябва да го сметне за твърде рус за да е нормален човек. Ама, тъй като се запознахме като студенти, бяхме постоянно заедно, защото си допадахме като колеги, успях да разбера, че той е, представете си, по-умен от мен. Съученик, на когото няма нужда да обясняваш всяка задача, всяко твърдение и всяко домашно, което са ви дали! И можеш, когато ти имаш съмнения, да попиташ за мнение и съвет!  Как да не се влюбиш! Пък и той рус, аз черна, ще станат страхотни дечица pardon. После, след много години, когато успяхме да се разберем (ако не се подразбира от написаното дотук и двамата сме смотльовци), открих, че е висок, хубав, широкоплещест. И рус и зеленоок. От самото начало на познанството ни разни момичета по улиците се заглеждаха по него и ме гледаха на кръв как не ме е срам с невзрачната си особа да похабявам такъв хубавец. Пък ние бяхме само приятели и ми беше доста смешно, когато го забелязах. Като започнах да имам права върху хубавеца вече започнах да се гордея когато се заглеждат. Пък и той се радва чисто по детски и нямам начин да ревнувам от такова нещо.
 Така че, външният вид хич не ми е направил впечатление. А за пари изобщо не можем да говорим в условията на нашето студентство.
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: май 10, 2009, 12:10:40 »

някой много по мъдър човек бе казал не е важно да се гледате в очите а да гледате в една посока...Така че любовта и брака са нещо като едно неделимо цяло...парите днес са много утре по малко а на следващият ден ги няма те са величина която се мени всяка минута докато л'бовта и брака е константа ,която веднуй появила се не се променя тя е вечна както е вечно златото и красива и необятна като морето...любовта е всяка онази причина за която си заслужава да застанеш до любимият и да кажеш ДА
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: май 10, 2009, 12:41:15 »

liva82,едва ли бих могла да го кажа по-добре! Bravo Bravo Bravo
Активен
dodo5
Ентусиаст
**
Публикации: 61



« Отговор #66 -: май 11, 2009, 16:24:21 »

любовта е чаша вино която трябва да се изпие до дъно... girl_wink
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: декември 07, 2009, 00:19:12 »

ние с милото много пъти сме си казвали едно нещо...че стана по добре че когато започна всичко м/у нас и двамата бяхме едни мишлета...той таксиджия...аз касиерка на бензиностанция Shell...можете да си представите за какво става въпрос...отлагахме сватбата не знам колко години заради пари...но малко по малко си съдирахме дупетата за да стигнем някакво ниво...дойде той в чужбина...аз след него...изпотрошихме нерви и усилия но се справяме сами...имаме си хубава квартира...живеем самостоятелно...плащаме си разхпдите и си направихме прекрасна сватба...и всичко благодарение на усилията и на двама ни...и винаги сме смятали че колкото и на дъното да са двама души...ако гледат в една посока както каза Ливка... то те могат да постигнат много...е...не сме постигнали много във финансово отношение...дори не е и достатъчно...но малко по малко след като имам упората на любимия човек...вярвам че ще успеем...а надеждата и вярата са най силното оръжие...
имам приятелки които се омъжиха за пари...гледайки да има къща да има кола и пари и не знам си какво...и в момента не искам да съм на тяхно място...радвам се че в началото колкото и да беше тръдно отидох да живея със свеки а не в апартамента на милото...защото сега живеем в нашия дом а ...а не в неговия...и колкото повече неща имаме постигнати заедно...толкова по сладко е после да им се наслаждаваш  smile
Активен
me4enceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: декември 11, 2009, 11:17:20 »

Колко се радвам, че повечето тук имате близък до моят начин на мислене.  give_rose
Ние с милото се запознахме като бяхме на 15, и само погледи усмивки, тъпи разговори (от притеснение) и аз на приятелките разправях само колко секси дупе има и какви прекрасни сини очи (а те всъшност са пъстри, към зелени, но това го разбрах 5 г по-късно). Винаги съм си мислила, че е лошо момче и за това не говори много, да е загадъчен, а той милия просто понеже бил влюбен в мен и се притеснявал  и за това не говорил. Тръгнахме на 20 - аз по това време карах един москвич - добре, че беше тати да ми го даде, че без него беше много тегаво, ама бях толкова богата, че едвам събирах пари да сипя гас smile хихихиих. Милото по това време работеше при  баща му и беше еднакво богат като мен smile Тогава сметката ни в кафене да е 4.50 лв изглеждаше абсурдно висока smile Сега 4 години и нещо по-късно и двамата сме почти дипломирани, с хубава работа, но за да съберем пари за сватбата решихме, че ни трябва 1 година и за това я отложихме. Искахме да я платим сами цялата, а сега вече се убедихме, че е абсурд, надяваме се родителите да помогнат, че иначе здраво сме го закъсали. Разчетите, които бях направила се оказаха леко илюзия ...
Женя се за него, защото го обичам, пари че нямаме - нямаме, започваме от 0, апартамент също нямаме, но да ви кажа, когато най-прекрасният човек на света е до теб, проблемите изглеждат по-малки smile Има време за всичко, ние силно вярваме, че когато човек полага усилия, нещата се случват smile
Е, ако срешнеш любовта на живота си и той се окаже милионер, няма лошо, но при нас не е точно така  Wink
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: декември 17, 2009, 11:06:17 »

И аз да се разпишатук....Когато се запознахме с милото аз бях на 26, вече доста поозряла, като се има предвид, че живота ме грабна още на 15...Работих и завършвах, сама се издържах и нямах търпение да се прибера да живея в Стара Загора, където ми предложиха и стрх. работа по специалността ми и така много се пазех да не се влюбя тук в София. Иначе си търсех половинка, с която наистина да гледаме в една посока и да е умен, та така, сънувам аз една вечер, че се запозанвам със стрх, мъж, но не  му виждам лицето, но за сметка на това правихме.... blush. Сънувах му физиката, едно петно на гърба и др. работи. Мина се една седмица и идва 9 12. 2007, на която дата се бяхме разбрали да се излезем с приятелка....Но с разни перипетии, аз бях решила да се прибирам, когато тя не ще ходим в студентски град и там сядам до един пич, който ме гледа нахакано и беше с момиче. Момичето отиде до тоалетна и той ме пита как се казвам а аз че е много нагъл, да прави така с приятелката си, при което той само се засмя и така до края на вечерта ми имаше  телефона и така...вече ми е мъж...Между другото, той има едно петно на гърба родилно....И така аз завърших, намерих си работа, повишиха ме, запллтата не ми е голяма но не се оплаквам...Той кара 2-ро висше и се надяваме по това да си намри реализация...Пари не ни липсват, но ще трябва да си вземем жилище и тогава ще ни е трудно, но щом сме заедно ще се справим...Само да сме здрави
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: април 08, 2010, 10:27:46 »

Оказа се, че и двамата са ни съветвали да си намерим половинка от Варна с апартамент и кола  funnytooth
Ама ние се намерихме един друг.

Дори, когато се запознахме него го съкратих и все още е без работа. Живеем само с моята заплата. Така, че за пари и дума не може да става. Слава богу, това не е проблем и за двамата. Парите са временно нещо. Днес ги има, утре-няма. Сега работи единя, после другия, после и двамата... Лошото е, че много двойки не сключват брак именно заради липсата на пари.  huhhuh.gif

Има ли любов, всичко друго се нарежа. Рабира се и само с нея не може. Отношенията са комплексно нещо, но определено тя е много мощна движеща сила.

А и какво по-хубаво от това да изградите нещо заедно. girl_in_love
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: април 08, 2010, 11:00:20 »

Аз искам да попитам дали някой от вас използва програма или сайт за оптимизиране на семейния бюджет? И ако ползва - коя, доволни ли сте и т.н.
Намерих няколко платени в интернет - някои на съвсем символична цена, намерих и една он-лайн и дори се регистрирах, за да разгледам, но ми се искаше да чуя мнение, ако някой ползва реално.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: април 08, 2010, 11:06:54 »

Бубка не бях чувала за такива програми и ще съм благодарна да споделиш ако намериш някоя и ти хареса.Интересно ми стана сега.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: април 08, 2010, 11:10:47 »

Bubka,  имам един месечен бюджет в excel таблица, приходи, разходи и т.н. Не знам дали за това говориш. Ако искаш напиши ми мейла си на лични и ще ти я изпратя!
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: април 08, 2010, 11:12:31 »

bubka, моята програма се казва "Ексел" sarcastic(като на Капризче)
От години имам файл, в който попълвам всичко по категории, виждам колко пари и къде отиват, колко влизат в бюджета, колко остават за погасяване по кредитната карта, колко има в касичката.......Когато виждаш къде изтичат парите и сам си оптимизираш разходите. Но ще ми е интересно да разгледам такава програма.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines