Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 19:29:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Според вас - Дневна или вечерна сватба?
Дневна
Вечерна
Нямам мнение по въпроса

Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дневна или вечерна сватба?  (Прочетена 236674 пъти)
 
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #330 -: ноември 06, 2012, 16:32:27 »

Здравейте!
Не съм сигурна дали тази тема е точното място,където да си задам въпроса,но тъй като не намерих по-подходящо,ще питам тук...
На нас ни предстои сватба в края на май.Засега сме решили сутринта да подпишем и да минем ритуала в църквата,т.е. да приключим с тези 2 неща до обяд и след това веднага в ресторанта,като разбира се,гостите могат да стоят,колкото пожелаят...Т.е. се получава целодневна сватба,ако мога така да се изразя.
Смятате ли,че е прекалено и на гостите няма да им е приятно или няма да е проблем?За нас също се притеснявам,ясно е ,че в края на деня ще сме тотално изморени,ще има гости,които няма да си тръгнат рано със сигурност...абе...доста се чудим по този въпрос...Ще съм благодарна на тези,които вече са минали по този път да споделят мнение.
InLove_Girl е права...организацията започва от по-рано - и за гостите и за вас;  ако купона се удължи до вечерта вие просто ще капнете... nea в 10 вечерта ще сте заспали  pardon най-добрия вариант е да я направите подписване 3-4, и 6-7 ресторанта - така хем ще се наспите сутринта, ще имате време за всичко, ще сте спокойни, без да бързате.  good
Аз лично съм фен на вечерните сватби  smile от всяка гледна точка
Активен
marchelka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 10



« Отговор #331 -: ноември 12, 2012, 23:09:59 »

Аз лично съм фен на вечерните сватби  smile от всяка гледна точка
подкрепям! Някак си даже и по-романтично бих казала. Но всеки си приценява и според други неща, например моята приятелка беше принудена да организира дневно парти, защото някои от "сериозни" роднини я поставили пред факт, че няма как да могат да чакат вечерно празнуване, щото са от друг край на Бг. Та... тя се съобрази, за да няма обиди и т.н.
Активен
cv
Ентусиаст
**
Публикации: 117



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: ноември 14, 2012, 11:59:10 »

След като и моята сватба мина, мога да споделя впечатлението си за дневно-вечерните сватби. Нашата беше по следния график - 12:20 ритуална зала, 14:30 - църква, 16:30 - ресторант. нещо средно между дневна и вечерна.
Това се казва цял ден сватба. Бяхме предвидили повечко време за снимки, през това време някои от гостите са се разхождали в Южен парк, други са хапвали.
Сутринта станах към 7, в 8 дойде фризьора, в 9 - гримьора - 10.40 - младоженеца. В ресторанта купона продължи до 11,30 след това продължихме в Пиано бар. Прибрахме се в 3 сутринта. Да, накрая почти заспивах докато танцувам, но определено се получи цял ден. Цялата сватба мина като един миг и се радвам, че я направихме по-дълга от обикновено.
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #333 -: ноември 14, 2012, 13:06:01 »

След като и моята сватба мина, мога да споделя впечатлението си за дневно-вечерните сватби. Нашата беше по следния график - 12:20 ритуална зала, 14:30 - църква, 16:30 - ресторант. нещо средно между дневна и вечерна.
Това се казва цял ден сватба. Бяхме предвидили повечко време за снимки, през това време някои от гостите са се разхождали в Южен парк, други са хапвали.
Сутринта станах към 7, в 8 дойде фризьора, в 9 - гримьора - 10.40 - младоженеца. В ресторанта купона продължи до 11,30 след това продължихме в Пиано бар. Прибрахме се в 3 сутринта. Да, накрая почти заспивах докато танцувам, но определено се получи цял ден. Цялата сватба мина като един миг и се радвам, че я направихме по-дълга от обикновено.

Споделям тези впечатления за дневно-вечерните сватби с подобен график (или изнесен с 1 час напред) през изминалият летен сезон, имах няколко такива сватби.Около 12:30-13:00 ритуална зала, фотосесия-първа част, 15:00 - църква, фотосесия-втора част, 17:00-18:00 - ресторант.Имайте предвид , че в населените места в близост до жилищни сгради силна музика може да се слуша максимум до 23:00 ч., т.е. вече към 23:30 ч. компанията трябва да се премести в закрито помещение.
Активен
nikoletasss
Сватбар
***
Публикации: 194



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: ноември 14, 2012, 13:14:48 »

След като и моята сватба мина, мога да споделя впечатлението си за дневно-вечерните сватби. Нашата беше по следния график - 12:20 ритуална зала, 14:30 - църква, 16:30 - ресторант. нещо средно между дневна и вечерна.
Това се казва цял ден сватба. Бяхме предвидили повечко време за снимки, през това време някои от гостите са се разхождали в Южен парк, други са хапвали.
Сутринта станах към 7, в 8 дойде фризьора, в 9 - гримьора - 10.40 - младоженеца. В ресторанта купона продължи до 11,30 след това продължихме в Пиано бар. Прибрахме се в 3 сутринта. Да, накрая почти заспивах докато танцувам, но определено се получи цял ден. Цялата сватба мина като един миг и се радвам, че я направихме по-дълга от обикновено.

Нашата сватба ще е с горе-долу същия график. По принцип исках да е малко по-"вечерна", тоест да сме в ресторанта около 17.30 - 18.00, но тъй като зимата се стъмва доста рано, ще трябва да сме в ресторанта не по късно от 16.30, за да може преди това да направим снимки по светло.
Активен
iskrichkavn
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 109



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: януари 29, 2013, 16:39:24 »

Нашата я мислим по следния начин: 10:00 при младоженеца, 11:00 при кумовете, 12:00 при булката, 14:00 е ритуала в църквата, съответно в 13:00 трябва да се тръгне от мен. Той трае 30мин, после слагам 30-45 мин за снимане пред църквата, гостите  ги пращам на коктейл във фоайето на хотела, ние отиваме да се снимаме и към 16:00 пристигаме при тях. Приемаме поздравления (понеже нямаме ритуална, след която да ни поздравят, ще го направим заедно с даването на подаръците преди ресторанта!), след което влизаме в ресторанта, това трябва да стане мах. до 17:30. До 12 вечерта, смятам че е абсолютно достатъчно, хем няма да се натоварваме с още разходи за overtime на оператор, оркестър, сервитьори и фото, хем и смятам, че до това време тези хора ще са абсолютно на автопилот. После ще му отразим една дискотека де, няма да лягаме  danceg danceg
Незнам, как ви се струва? 
Активен
Evriala
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: януари 29, 2013, 21:57:58 »

Ох момичета чак сега, когато започнах да чета темата осъзнах, че не съм оставила почти никакво време за снимки след църквата, а часът ни там е за 18,30. Мислех си ние да сме в ресторанта към 19.30, като съм пропуснала факта, че ритуалът ще продължи около 30 мин и фактически за снимки остава някъде около половин час! Как не го обмислих! Лошото е, че вече звънях да променям веднъж датата и сега ако трябва да се обаждам пак сигурно ще ме убият, тези от съвета и ритуалното, а попа  няколко дни го дебнехме да смени и той датата в църквата. Дано да ни стигне времето за всичко. Сватбата е лятото на 29.06 и се надявам да има достатъчно добра светлина за снимки. Ужас, хич не го обмислих, направо се учудвам на себе си  girl_impossible
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: януари 29, 2013, 22:38:14 »

не се шашкай, може да си направите малко снимки преди гражданското, или да си направите и фотосесия в отделен ден. Offtopic
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #338 -: януари 29, 2013, 23:01:41 »

...Дано да ни стигне времето за всичко. Сватбата е лятото на 29.06 и се надявам да има достатъчно добра светлина за снимки. Ужас, хич не го обмислих, направо се учудвам на себе си  girl_impossible
Едва ли ще ви стигне времето за всичко при този график, а най-доброто време за снимки е между 19-20, дори до 21 часа в месеците юни-август, използвайте го това време, дори и в ресторанта.Добрият резултат зависи от идеите ви за снимки, мястото, опита, креативноста и иновативноста на вашия фотограф.Ще се справите, спокойно, направете си и някакъв примерен сценарий, не е задължително да го спазите изцяло, винаги има място за импровизация.  give_rose
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #339 -: януари 30, 2013, 00:24:45 »

Аз гласувах за вечерна yahoo Винаги съм мислила, че имат по-голям чар heart

Нашия ритуал беше в 14, след него първа фотосесия (морска), църква в 16.15, след нея още една сесия (зелена). В ресторанта гостите бяха поканени в 18ч, ние влязохме в 18.30. За фотосесии имахме предостатъчно време, просто ни бяха организирали много добре времето (фотостудиото правят график) и даже в края им казахме, че искаме да пием кафе, защото ни разказаха играта blum ...иначе мислиха да ни "мъчат" още... (втората сесия) pardon

П.П. Относно дневна сватба като знам, че в 7 и 30 тръгнах да вземам фризьорката и ме прави три часа не знам при дневна в колко посреднощ трябваше да ме почва crazy Даже това винаги ми е било чудно biggrin
Активен
nelly_d
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #340 -: януари 31, 2013, 09:49:56 »

Вечерна, хем имаш време да си поспиш, хем да се приготвиш без толкова притеснения.
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: януари 31, 2013, 17:14:49 »

Аз също съм за вечерна, макар, че мисля че направо си е целодневна smile При нас беше така: фото, видео, музика и танцьори- 11.30 при младоженеца. 12.30- при кумовете. 13.30- булката smile 15.00 фотосесия; 16.30 венчавка, 18.00 ритуална зала. 19.00-ресторант smilesmilesmile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: януари 31, 2013, 17:18:05 »

след сватбата, определено мога да затвърдя преференциите си към вечерна сватба. станах си късно, отидох в 2 на фризьор, имах време дори да се отпусна, като погледам малко телевизия.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: януари 31, 2013, 17:52:56 »

Аз също съм за вечерните сватби. Особенно лятото, когато е жега, има доста хора на които им става лошо /включително и на мен/, освен това е светло до по късно. Дори и да започне по-късно сватбата, пак основните ритуали ще се състоят на светло.
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: януари 31, 2013, 18:00:52 »

Аз също съм за вечерна сватба, особено ако е през летните и пролетни месеци. Не само, че е много горещо, ами и като трябва от рано през деня да започне цялата подготовка, някак си се напряга обстановката. Ние преди ресторанта ще имаме само граждански брак и церемонията ще е изнесена пред самия ресторант и ще започне в 18:00ч. Самата церемония е 30 мин, после ще приемем поздравления от гостите и те ще се настанят в ресторанта, а ние ще се снимаме.
Така ще съм спокойна, че всички гости са пристигнали, настанили са се в хотела и са имали време да се подготвят - прическа, грим и т.н/  smile
Ако сватбата е зимата, тогава може би не е добре да започнат толкова късно нещата. Все пак се стъмнява рано и доста студено  pardon
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines