Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 04:55:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Според вас - Дневна или вечерна сватба?
Дневна
Вечерна
Нямам мнение по въпроса

Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дневна или вечерна сватба?  (Прочетена 236553 пъти)
 
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: ноември 05, 2008, 13:54:56 »

Аз малко не мога да разбера тоя довод колко им е удобно на хората от други градове при дневна сватба, защото се прибират същия ден и не остават на хотел. Ако са някъде наблизо - да, но ако са отдалече, какво - стават в 5 часа сутринта и тръгват в 6, за да пропътуват 4 часа (примерно). От колата - хоп в ритуалния дом (ако не се освежават и преобличат у роднини, със същите дрехи както са пътували, а за прически и гримове за жените изобщо не мисля). Един на двама-трима човека не пие, за да кара обратно (освен ако няма някакъв автобус организиран). И от хорото - 4 часа в колата на обратно.

Ако не е така, кажете, но аз наистина не си го представям, освен ако не си на 1 час път макс (горе-долу).

При вечерна сватба според мен е по-удобно - хората си пътуват до обед примерно, настаняват се в хотела, обличат се, това-онова, после - аху-иху.  Но и при дневна сватба ми се струва, че хората трябва да дойдат от предишната вечер, т.е. пак има спане на хотел.

абсолютно съм съгласна  good част от моите гости ще пътуват от Смолян до София представяте ли си какво би било ако трябва да са тук в 10 за граждански ритуал shok
В същото време аз съм малко поспалива и не си представям как подготовката за сватбата ще започне в 3 нощеска blush примерно нали ще съм супер измъчена от цялата работа. Определено ВЕЧЕРНА Wink
Активен
LOSHKA
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: декември 21, 2008, 13:52:43 »

Вечерна сватба в неделя как Ви се струва?
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: декември 21, 2008, 13:55:39 »

Вечерна сватба в неделя как Ви се струва?
Ами всичко зависи от това дали гостите са от един град,и рискуваш да си тръгнат рано или да не дойдат,защото после понеделник е работен ден,ако държиш на вечерна сватба я направи в събота,така хора спокойно ще се веселят и няма да бързат да си ходят защото на другия ден са на работа tease Но това е моето мнение,ти си решаваш и си познаваш гостите good
Активен
anita1109
Регистриран

Публикации: 2


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: декември 21, 2008, 14:03:26 »

Здравейте на всички!
моята сватба беше дневна, и много се радвам че стана така. Дневната сватба ти дава възможност да се насладиш целия ден на твоя празник,аз не желаех вечерна сватба, защото пак ставаш в ранни утрини, приготовления, притеснения и докато дойде време за церемониите и ресторанта, вече си достастъчно изморен, и всичко е само една вечер от 3-4 следобяд!
що се отнася до деня, сватбата ни беше в неделя, защото това е деня на слънцето и доколкото знам браковете сключени в неделя са щастливи! дай боже!
то нищо не се знае, но поне аз да си го спазя! lol))
успех на всички бъдещи младоженки
Активен
LOSHKA
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: декември 21, 2008, 14:14:58 »

Ами всичко зависи от това дали гостите са от един град,и рискуваш да си тръгнат рано или да не дойдат,защото после понеделник е работен ден,ако държиш на вечерна сватба я направи в събота,така хора спокойно ще се веселят и няма да бързат да си ходят защото на другия ден са на работа tease Но това е моето мнение,ти си решаваш и си познаваш гостите good
Сложно...все ще има някой ощетен..
Активен
deskatap
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 187



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: декември 21, 2008, 14:27:45 »

Здравейте и от мен момичета. Напълно подкрепям little.miss, защото на моята сватба също трябваше да дойдат гости от др градове и какво остава да я бяхме направили в неделя-просто нямаше да дойдат. И все пак да отговоря на темата - нашата сватба беше вечерна и не съм съгласна с анита1109
Дневната сватба ти дава възможност да се насладиш целия ден на твоя празник,аз не желаех вечерна сватба, защото пак ставаш в ранни утрини, приготовления, притеснения и докато дойде време за церемониите и ресторанта, вече си достастъчно изморен, и всичко е само една вечер от 3-4 следобяд!

защото аз си станах към 10ч напълно отпочинала, а предната вечер никак не съм си легнала рано, имах време за закуска, да отида да си направя прическата, грима и даже накрая спокойно да си посрещна гостите вкъщи преди да дойдат съпругът ми и кумовете. Вечерната сватба също си има своите предимства - например, ние стояхме до към 4ч. в ресторанта, а ако там има и басейн (както в нашият случай) става доста забавно  yahoo yahoo yahoo . В никакъв случай не мога да кажа, че съм бил изморена а напротив, имах чувството, че мога да издържа още доста време.
Относно въпросът с гостите от други градове, ние имахме такива и ги настанихме в хотел и така хората имаха възможност да пристигнат по обяд и да си починат, освежат и съберат сили за вечерта. Ние със съпругът ми също си взехме стая в комплекса, където беше сватбата и дори по време на тържеството, когато исках малко да се поосвежа и да се преоблека (имах и къс вариант на роклята danceg) можех да се кача в хотелската стая, вместо да се чудя къде да се навирам и как да се мъча. Но аз така мисля, всеки си има право на негово мнение.

Момичета и все пак, независимо каква сватба изберете да имате - дневна или вечерна - незабравяйте да се забавлвате и да се обичате girl_wink  
« Последна редакция: декември 21, 2008, 14:31:19 от deskatap » Активен
LOSHKA
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: декември 21, 2008, 14:41:24 »

И аз харесвам повече вечерна сватба-някак по-естествена е...., а и не обичам да ставам рано....няма да мога да се наслаждавам на деня ако съм кисел лимон недоспала
Активен
deskatap
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 187



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: декември 21, 2008, 14:57:42 »

И аз харесвам повече вечерна сватба-някак по-естествена е...., а и не обичам да ставам рано....няма да мога да се наслаждавам на деня ако съм кисел лимон недоспала

 Bravo и аз съм така, ако не ми е стигнал сънят....  diablo  пък и вечерната ватба някак си за мен придава допълнителна тежест и официалност на цялото събитие все пак нали искаме да е най-красивият и незабравим ден за нас, но всеки си има представа за това как да протече Денят  pardon weddingday
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: декември 21, 2008, 20:15:40 »

Ние предпочетохме дневна сватба, защото искахме красива градинска сватба, със снимки на естествен цветен декор. Все пак според нас сватбата е романтично преживяване,което е веднъж в живота на човек. Купони е имало и ще има по всякакви поводи, но сватбения ден е неповторим и неговата тържественост не е в това да е тъмно , а в много други неща....
Това ми хареса good И аз възприемам сватбата по подобен начин, а и също искам сватба на открито в градина.
Всъщност по принцип винаги съм предпочитала вечерните сватби, но на нашата детенцето ни ще е на около годинка и някак не знам как ще се получи. Не мога да го държа цяла нощ (честно казано идея си нямам какви ще са му навиците за спане тогава, но не мога да рискувам особено), не мога да го приспя и да го оставя само, не става да оставя някой с него, защото този някой най-вероятно ще иска да е на сватбата.
Та най-вероятно ще е дневна нашета сватба и се опитвам да открия хубавите страни. Всъщност ми се иска да е следобедна, може би към 15-16 часа да се отиде в ресторанта и да се стои до вечерта и аз не знам кога, но преди полунощ предполагам.
Активен
prosto_kuma
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #189 -: декември 21, 2008, 21:52:43 »

Здравейте. smile
Както личи по ника ми, скоро ще бъда кума.  pardon Засега ми е казано само,че ще е на 1.02,т.е. неделя. Честно казано, не би ми се искало да е вечерна сватба,защото на другия ден съм на работа.Но,разбира се,това зависи от младоженците.
А принципно съм съгласна,че вечерните сватби е най-добре да се провеждат в петък или събота.
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: януари 04, 2009, 21:31:27 »

И аз съм " за" вечерните сватби.имаш време за всичко.докато при дневната трябва да станеш рано-рано, че да насмогнеш. а така имаш време да се насладиш на деня! затова аз избрах вечерна, а и е някак си друго...по принцип повечето тържества са вечер, много по тържествено и красиво е!
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: януари 04, 2009, 23:03:14 »

Здравейте и от мен! smile Нашата сватба беше вечерна, в събота. weddingday Много удобно беше за всички, защото:1. ние с милото спахме у приятели вечерта преди сватбата  oversleep- освободихме апартамента за нашите - понаспахме се и така тръгнахме към къщи; 2. аз имах време да отида на фризьор и после да се приготвя- маникюр, облекло и т.н. Makeup;3.милото трябваше да вземе кола под наем, която ако беше дневна сватбата трябваше да вземе от предната вечер и да и търсим платен паркинг;4. както писах по други теми имаше гости от други градове и част от тях тръгнаха сутринта и пристигнаха непосредствено преди ритуала;5.всички пиха алкохол без да се притесняват, че после ще трябва да шофират. drive Ако се сетя друго пак ще пиша.. tease pardon
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: януари 05, 2009, 13:45:44 »

абсолютно съм съгласна good
Активен
allinka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #193 -: януари 16, 2009, 16:28:46 »

а нашата ще е дневна, решихме че ако е вечерна само ще се изнервяме цял ден и без това предната нощ едва ли ще спим, като знаеме какво ни предстой smile.
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: януари 16, 2009, 17:08:26 »

аз съм голяма поспалана  Girl_hide струва ми се абсурдно да стана в 5 ч за фризьор
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines