Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 10, 2024, 03:24:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БРАКЪТ ВЕЧЕ НЕ Е НА МОДА... ИЛИ НАПРОТИВ?  (Прочетена 102207 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: юни 30, 2007, 15:59:16 »


много добре казано,Мандаринке, Bravo ако някоя жена ми каже, че не си е мечтала да се види в бяла рокля, няма да и повярвам!!!!! crazy Определено си мисля че в последните 2-3 г. хората отново почнаха да се женят, за разлика то преди 7-8 г. например!!!!
« Последна редакция: юни 30, 2007, 16:01:29 от fanimira » Активен
mandarinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: юни 30, 2007, 17:01:49 »

повечето от тия нещастни момичета които казват, че не са се даже и представяли в булчински рокли, имат до себе си пъзльо и той им е избил от ума мисълта за сватба и е пробудил у тях неприязън към всичко свързано с нея до такава степен, че биха отричали собствените си чувства само за да му угодят...  crazy и в един момент даже си вярват че наистина не са си мечтали нито за миг за рокля, за мига, за празненството...

но определено Фани си права, че в наши дни хората се женят повече, изключвам моя кръг от хора, те като видят колко е готино  Wink след нас ще им повлечем крак и ще тръгнат по нашия път, ама това е една друга тема Girl_hide

и все пак брака е нещо към което не бива да се подхожда без умисъл и сериозност...
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: юли 02, 2007, 12:09:53 »

Така си е mandarinka. Нямам какво да добавя.
Според мен не може да има по-прекрасен спомен от преживяването наречено сватба. Празника на вашата любов. heart И въобще не бих казала, че е отживелица. Не че нещата се променят кой знае колко след брака, не че ставаш по отговорен или ...бла, бла... някоя друга измислица, просто е прекрасно да отпазнуваш любовта си в един приказен ден и пред целия свят да се превърнете в едно цяло - едно семейство. 
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: юли 02, 2007, 12:31:51 »

Така си е mandarinka. Нямам какво да добавя.
Според мен не може да има по-прекрасен спомен от преживяването наречено сватба. Празника на вашата любов. heart И въобще не бих казала, че е отживелица. Не че нещата се променят кой знае колко след брака, не че ставаш по отговорен или ...бла, бла... някоя друга измислица, просто е прекрасно да отпазнуваш любовта си в един приказен ден и пред целия свят да се превърнете в едно цяло - едно семейство. 

Много хубаво казано!!! Bravo Подкрепам и аз!!! good
Активен
tanzen
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 87


Много води не могат да угасят любовта...


« Отговор #64 -: юли 19, 2007, 14:48:12 »

НАПРОТИВ!!!
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: юли 19, 2007, 15:28:36 »

Така си е mandarinka. Нямам какво да добавя.
Според мен не може да има по-прекрасен спомен от преживяването наречено сватба. Празника на вашата любов. heart И въобще не бих казала, че е отживелица. Не че нещата се променят кой знае колко след брака, не че ставаш по отговорен или ...бла, бла... някоя друга измислица, просто е прекрасно да отпазнуваш любовта си в един приказен ден и пред целия свят да се превърнете в едно цяло - едно семейство. 

Много хубаво казано!!! Bravo Подкрепам и аз!!! good
напълно съм съгласна и аз !!!!
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: юли 20, 2007, 16:10:01 »

естествено че съм за брака според мен дори де сте живяли заедно и да не ви се променя кой знае колко положението сватбата е един незабравин спомен и дори само за това си заслужава да се омъжиш blum
Активен
sweet_anita
Новак
*
Публикации: 14



« Отговор #67 -: август 24, 2007, 19:19:51 »

И аз определено смятам,че брака не е отживелица!Макар повечето ми приятелки да не са на моето мнение.Много хора ме смятат за луда,затова че искам да се омъжа и да създам семейство на 20 години.Но на мен не ми пука.Важното е,че обичам човека до себе си,ценя го безкрайно много и искам да прекарам живота си с него!От почти година живем заедно и само чакам мига, в който ще бъдем законни съпруг и съпруга!Знам,че един подпис нищо няма да промени ,но така ще се чувствам по-сигурна,по-спокойна и уверена в съвместния ни живот.
Активен
muhichka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 385



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: август 27, 2007, 12:07:30 »

Не прочетох назад да видя дали има две мнения по въпроса!
Незнам дали е нормално една жена да мисли , че сватбата е отживелица!Според мен всяко нормално момиче си е мечтало поне веднъж в живота да се види булка!
Аз с моето съкровище като заживяхме заедно и майка ми беше много против да живеем без брак защото я е било страх да не би той да се успокои , че вече сме си заедно и да се откаже да правим сватба!
Но уви моето момче се съобрази с някои работи в течение на годините / казарма, собствен дом , събиране на парички и т.н./ и не ме лиши от това да се видя булка ,а и на него му беше много гордо , че прави сватба / макар и с помощта на родителите/.
Ние живеем от 6 години заедно и въпреки това цялото време , не се отказахме от сватбата.
Сватбата е едно прекрасно изживяване , което всеки трябва да цени , че е имал или ,че му предстои!
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: септември 14, 2007, 09:33:30 »

Искам и аз да споделя своето мнение по въпроса,защото преминах и през двата периода-живот без и с брак и мнението ми преди брака беше противоречиво,но сегаааа съм твърдо За брака и ще ви кажа защо...
Ние сме заедно от точно 8г.-навършихме ги на сватбата си.И като казвам заедно,наистина заедно!Не сме се разделяли за повече от по ден,два и то ако е много наложително и сме преживели страшно много неща за този период,но тъй като аз все мислих,че сме малки за сватба нещата си вървяха така и като че ли наистина си става навик и си казваш така и така сме си семейство,с или без подпис все тая!Не,че нямах предложения за брак!Напротив-дори няколко и мъжа ми наистина искаше да ме види в бяла рокля!аз също винаги съм си мечтала за това,но си казах,че май по-лесно е да направиш сватба в началото на една връзка,когато всички летят в облаците,а ние някак станахме по-сериозни и ежедневието ни погълна!НО.....Един ден аз просто разбрах,че вече няма на къде да протакаме и че накрая ще стане като много други двойки -или се разделяме или се женим...а и периодът беше един такъв за мен!Както и да е,та един ден излязохме и милото ми каза:"искаш ли този път ти да си избереш пръстен и да ти е годежен?"И аз просто се съгласих и си избрах нещо,което наистина много ми хареса и ми залепна на пръста и от там се започна всичко,за което съм писала тук и продължи 2 месеца.И от 1 седмица сме семейство! yahoo
И ето го изводът ми сега:Да има голяма разлика за мен от преди и сега!Мъжът ми е много горд с мен и много щастлив от всичко,което се случи,аз също бях много щастлива да се облека в бяло и то с такава красива рокля,да се повеселим,да получим много подаръци и да носим гордо своите халки-символ на нашата дългогодишна любов!Получи се едно прекрасно освежаване на нашата връзка и сега съм спокойна и мога да си мисля за детенце...Абе чувствам се наистина страхотно и не съм очаквала въобще,че ще е така!Така че ако някой има колебание(но се съмнявам,щом е във форума girl_wink) да действа смело! girl_in_love
Активен
tanichka
Сватбар
***
Публикации: 223



« Отговор #70 -: септември 16, 2007, 18:21:45 »

Тони на 100% е еярно това, което казваш/пишеш. Колкото и дълго време да си с един човек, дори от години да живеете заедно нещата се променят, връзката се развива в една или друга посока. Просто може би заради времето, в което живеем личните ни взаимоотношения се развиват с различно темпо от преди, но важното е че все пак се развиват.Така беше и при нас преди няколко години аз му казах на милото, че нещо трябва де се промени, защото етапа на срещите и "гаджелъка" отдавна е отминал и вече зацикляме на едно място, и трябва да направим крачка напред или назад, тоест или да заживеем заедно или да се разделяме. Та и се събрахме да живем заедно . След време почувствахме, че вече не става да бъдем само двама души, които са заедно, а трябва да изградим семейство, да станем едно цяло и така дойде и решението за сватбата. Въпреки че още отначалото ми предложи къде сериозно,къде на шега и още от началото знаехме, че ще се оженим и не се притеснявахме да говорим за това, но нито един от нас не препирал да стане на първата или на втората година и ни беше спокойно така. Милото в началото дори се шегуваше, че на десетата година ще се оженим и аз сега го майтапя, че съм майсторка - десетилетката я преизпълних за осем години като по Татово време.

 mandarinkе наистина има много момичета, които се правят, че не искат да се женят или на много стреснати като споменеш нещо такова, само защото мъжа до нея не се усеща, а нея я е страх да постави директно въпроса. смятам, че ако решиш, че искаш да се омъжиш и още повече усещаш, че го искаш сега и за човека до теб, то трябва да ги кажеш тези неща, и ако не дай Боже тотално ви се различават желания трябва да прецениш, кое си готова да пожертваш и колко голям компромис да направиш. А има и друга крайност, за която аз останах малко озадачена, мъжът да предложи, момичето се прави на цапнато и казва, че не иска да се жени, тя нямало да прави такава глупост и не искала деца. И това го изръсва в разговор със свекито докато обсъждаме подготовката за сватбата - май някой без да иска и глупачка ме нарече/ , но пък аз ако тръгна с всяко мнение да се съобразям.......
Просто исках да кажа, че бракът не е отживелица, но дори да е нали казват, че всяко ново и модерно нещо е добре забраве старо, така че модата му ще се върне пак и всеки сам усеща кога му е дошъл момента да се ожени - дали още в началото по младежки лудо или по-късно, когато е по-спокоен и разумен /доколкото някой е виждал спокойна и разумна булка/. Признавам, че някои може да имат основателни причини да не се женят въобще и уважавам това им решение, но всички останали, които не могат да дадат някакъв отговор на въпроса "защо не"  само се правят на интересни и това съжителство беше модерно преди години, но сега то май стана демоде. 
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #71 -: октомври 16, 2007, 21:35:26 »

Според мен за нещо толкова прекрасно не може да има мода... Wink Бракът е съюз между двама, засвидетелстван пред обществото.
На мен ми се струва чудесна идея, независимо че в последно време има различни мнения, че подписът не правил нищо и соътветно нямало нужда от брак... pleasantry
Въобще не смятам, че е отживелица good Това е едно от най-хубавите неща DANCE
Активен
simonka777
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #72 -: октомври 25, 2007, 12:10:10 »

Здравейте! Аз бях една от тези, които твърдяха, че никога не са се представяли в булчинска рокля, но мнението ми се промени рязко след сватбата - сега искам още lol))))
Активен
Bamby
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



« Отговор #73 -: декември 19, 2007, 11:47:34 »

Според мен брака не е отживелица,но може и без него,има много по важни неща от подписа!Имаме дъщеря на 5 години и все още сме без брак smile Това не пречи да се обичаме и да се наричаме семейство!Решихме се на тази важна стъпка зареди тръпката,която винаги със радост в очите ще си спомняме.
Много се дразних преди на въпроси "Айде бе,кога ще се жените???"Всеки това питаше,накрая вече на майтап отговарях,че ще се ожениме тайно  danceg
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #74 -: януари 04, 2008, 19:57:46 »

Преди не ми е правило впечатление, но сега забелязвам ,че много хора се женят. Все някой познат казва ,че ще ходи на сватба. Мисля,че не е отживелица, просто се е променила възрастовата граница.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines