Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 11, 2024, 13:40:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани! част 2  (Прочетена 303689 пъти)
 
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #225 -: февруари 18, 2013, 15:53:11 »

Ясно...Може би наистина варианта в саксия е по-подходящ като за първи опит, дано да се получи.
Мерси за съвета, Свекърваgive_rose
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #226 -: февруари 20, 2013, 21:08:59 »

Тони, аз си бях купила лавандула в саксия миналата година, вирееше добре докато не беше много горещо и я преваляваше всекидневно дъжда   smile, но като стана много топло през лятото и умря sad Изсъхна... Тази година съм решила пак да си взема, но явно и много горещо не е много добре или може би трябва да се полива повече, знам ли, надявам се тая година да оцелее smile
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #227 -: февруари 20, 2013, 21:18:56 »

Алекс, ти в саксията ли я държа или я засади някъде? Аз така съм се ентусиазирала и какво ли не изчетох тези дни. Накрая стигнах до решението, че ще засадя малко в градината, а другата част ще оставя в саксия за по-сигурно, пък да видим кой от вариантите ще е удачен. Дано все пак поне един от двата да е успешен  smile .
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #228 -: февруари 21, 2013, 22:41:56 »

Ами, в саксия си седеше и според мен затова загина. Инае съм виждала на храстчета или в гигантски саксии по улицата и си живеят и си цъфтят, но не знам дали е същият сорт като тази в саксията. Мисля, че ако си я поливаш редовно и не я оставяш на призвола на съдбата, трябва да оцелее smile Ние бяхме заминали за 2 седмици и като се върнахме беше изсъхнала цялата.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: февруари 21, 2013, 23:16:46 »

Във момента има лавандула в Бриколаж. Забравих и цената,но не беше скъпа.
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #230 -: февруари 22, 2013, 10:52:52 »

Алекс , аз ще я поливам един път седмично.  Дано да е достатъчно  smile

Нина , благодаря ти! Мислех да отида до някой разсадник или да поръчам в цветарски магазин да ми доставят, но Бриколаж е добър вариант. Миналата година взех едни хризантеми от Практикер, които бяха чудни и цъфнаха два пъти. Почти до Коледа имах свежи цветя в къщи.  smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #231 -: февруари 22, 2013, 12:22:50 »

Tonina, моите ги купих от Кауфланд. През май ги пускат на промоция из всички големи вериги. Но нито аз, нито Еми /лавандуловата сватба/ се справихме. И за доказателство, че рядко моря цветя, качвам снимка на кливията в офиса, на северен прозорец, снимана днес. Чак ми е жал да я оставя през почивните дни сама.


* IMG_0452.jpg (46.35 KB, 461x346 - видяно 238 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #232 -: февруари 22, 2013, 12:28:14 »

Ето и моето мушкато, също снимано днес в службата. Сега е на южен прозорец в чужда стая и не е спряло да цъфти. През май го захващам отново /чупя чепчета/ и го вадя на моя северен прозорец. До късна есен е с прекрасни цветове. Тогава пак засаждам чепчета и го отнасям при колегите. За 8-ми март ще е пълно с цветове. Торя редовно и сменям почва.


* IMG_0453.jpg (41.42 KB, 461x346 - видяно 250 пъти.)
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #233 -: февруари 22, 2013, 13:10:50 »

Свекърва , не съм се съмнявала в цветарските ти възможности.  smile Виж, за моите доста може да се поспори, тъй като сега се уча  smile Цветята ти са страхотни!!! А към мушкото каква слабост имам... Чувала съм, че някои не го харесват, но на мен ми носи голямо настроение. Имам три саксии - розово, цикламено и бяло. Бях си поръчала едно червено, но и то се оказа в розовата гама.
А пък за лавандулката не ми се иска да се разколебавам и съответно отказвам. Макар че никак няма да ми хареса да унищожа цвете. Преди години ми подариха бонзай и се изложих. Още ме е яд като се сетя.
Сега чакам едни зюмбюли да цъфнат, ама да видим  smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #234 -: февруари 22, 2013, 13:26:07 »

Tonina, от мен имаш червено мушкато  Wink. Никакво отказване от лавандулата, дано ти я завъдиш, пък аз от теб ще взема good
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #235 -: февруари 22, 2013, 14:07:40 »

Стига да стане, веднага ще имаш лавандула от мен!!!  good

Само да питам и още нещо. Миналата пролет си купих от пазара рози. От тези, които се продават в кутия, непоникнали - само пръчица. Спазвах точно всички инструкции, но нищо не цъфна, макар че продавачката ме уверяваше, че ще изкара. Дали тази година дали ще изкара нещо? 
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #236 -: февруари 22, 2013, 14:40:05 »

Би трябвало, ако пръчката е от роза Wink. Щом е пуснала листа, значи се е хванала. Миналото лято беше много горещо, нито плодове и зеленчуци се развиха както трябва, нито цветя.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: февруари 22, 2013, 20:15:27 »

Ако розата е виеща това значи,че ще цъфти на втората година. Но ако е чаен хибрид  или  храстовидна би трябвало да цъфне още миналата година,ако си я посадила пролета на 2012 год. Но ако е садена есента на 2012 това значи,че сега ще трябва да цъфти това лято. Аз имам над 130 рози в двора за красота и доста ядове брах докато им изуча всичките тънкости. И все има ккаво да се учи. Подрежи я пролета за да и стимулираш растежа и ще тръгне.
« Последна редакция: февруари 22, 2013, 20:16:58 от Nina Style » Активен
cherry_lady1984
Сватбар
***
Публикации: 278


28.07.2013 е датата на нашата лилава приказка


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: февруари 23, 2013, 00:12:07 »

тонена ако си от софия и аз мога да ти дам мушката! smile
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #239 -: февруари 24, 2013, 16:21:48 »

тонена ако си от софия и аз мога да ти дам мушката! smile

Благодаря ти, cherry !!  give_rose  В Пловдив съм и няма начин да не намеря червено мушкато.  smile
Ако ударя на камък, Свекърва ще даде едно рамо   smile
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines