Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 11, 2024, 15:45:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани! част 2  (Прочетена 303692 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: февруари 28, 2012, 15:50:29 »

Аз използва тор на пръчици и досега не съм имала проблеми.Те са ми за цъфтене и от тях слагам като се появят пъпките основно.в момента имам около 12-13 пъпки.може довечера да снимам да видите едната.Другата още не е изкарала всички пъпки а основно клончето и тук таме се заражда някаква пъпка,а третата ми орхидея няма пъпки.Аз съм на път да си взема още една орхидея но се чудя за цвета-имам лилава-цикламена,розова и бяла.Спалнята ми е в лилаво.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: март 12, 2012, 19:59:40 »

Питах и в другия форум за цветята, но да питам и тук.  sad Имам си две саксии хортензия бяла и розова и си я гледам в офиса. До тук добре. Тръгнаха да изкарват листа и станаха с големи хубави листа целени. Но от два дни забелязвам,че листата клюмват и стават като попарени. Направо ми се реве. Поливам умерено и са на светло и топло. Някой,ако има хортензии да каже дали нещо специално трябва да се направи?
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #182 -: март 14, 2012, 13:34:58 »

Питах и в другия форум за цветята, но да питам и тук.  sad Имам си две саксии хортензия бяла и розова и си я гледам в офиса. До тук добре. Тръгнаха да изкарват листа и станаха с големи хубави листа целени. Но от два дни забелязвам,че листата клюмват и стават като попарени. Направо ми се реве. Поливам умерено и са на светло и топло. Някой,ако има хортензии да каже дали нещо специално трябва да се направи?
Да не са изложени на пряко слънце????Или да има някой вредител (Червей приемрно) ???
« Последна редакция: март 14, 2012, 14:50:31 от Bibsi8792 » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #183 -: март 14, 2012, 14:39:13 »

Пресади я веднага в друга саксия, може да е полята погрешно с нещо друго, вместо вода. Иначе хортензиите са устойчиви. Тъкмо ще видиш как са корените и дали не са унищожени. Друго не ми идва на ума...
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: март 14, 2012, 21:25:37 »

Аз ще ги садя в двора и затова не исках сега да прехвърлям в друга саксия и после да местя на двора. За червей не знам дали има, ще трябва да ги извадя от саксиите за да видя. Чакам поне още малко да се стопли и тогава да ги пресаждам на двора. Не са на слънце!  sad
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #185 -: март 15, 2012, 12:19:00 »

При червеи не се получава така, те даже разрохкват почвата и са полезни. Погледни и за въшки и гъсеници. Всички листа ли се свиват или от някоя страна? Просто и аз се чудя....да не ги е духнал климатик, или да са измръзнали при отваряне на прозорец? Сложи ги на друго място, като първа мярка. Така ми се е случвало с коледни звезди, листата им стават на масурче и загиват, абсолютно без причина. Хортензиите не са капризни, майка ми даже не ги мести за зимата. В най- лошия случай  Wink в Кауфланд са по 6 лв.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: март 15, 2012, 12:24:47 »

При червеи не се получава така, те даже разрохкват почвата и са полезни. Погледни и за въшки и гъсеници. Всички листа ли се свиват или от някоя страна? Просто и аз се чудя....да не ги е духнал климатик, или да са измръзнали при отваряне на прозорец? Сложи ги на друго място, като първа мярка. Така ми се е случвало с коледни звезди, листата им стават на масурче и загиват, абсолютно без причина. Хортензиите не са капризни, майка ми даже не ги мести за зимата. В най- лошия случай  Wink в Кауфланд са по 6 лв.
Нямат въшки огледах ги. Не всички листа стават така,а само най-малките които сега се разлистват. Не ги духа климатик и са на топло. Но вчера порових почвата и понеже ги купих в големи саксии,а не от тези работните в които цветята стоят само временно,но пръста е много странна.  crazy Едно такова е от долу като много ситни трици. Толкова цветя съм купувала,но такова за първи път виждам. Решила съм в неделя да отивам и да ги садя на вън на двора и каквото стане. Дано времето вече да се оправи.
« Последна редакция: март 15, 2012, 12:26:25 от Nina Style » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #187 -: март 15, 2012, 12:30:10 »

Ясно, няма проблем! Не могат да фотосинтезират, вероятно са много или им е малка саксията. Ще живнат, щом ги пресадиш в почвата. Нали казват, че вече ще е май  Wink, мести ги спокойно....
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: март 15, 2012, 12:32:29 »

Ясно, няма проблем! Не могат да фотосинтезират, вероятно са много или им е малка саксията. Ще живнат, щом ги пресадиш в почвата. Нали казват, че вече ще е май  Wink, мести ги спокойно....
Тази година съм накупила един куп екзотични растения и нямам търпение да отида да си ги посадя. Купих си гуава,мандарина,два вида банани още, трахикарпус и още три четири вида. Да видим до къде ще ги изгледам.  А хортенизията четох,че на сянка трябва да я сложа или не? Защото английските рози например ги сложих на пълно слънце от сутрин до вечер и изобщо не вървят. Не приличаха на нищо. Само първите цветове. Тази година ще ги местя на сянка да видим дали ще тръгнат. Много се ядосвам,че като дойдат от разсадниците са страхотни и после с времето на нищо не приличат. Уж чета и ги гледам по учебник за всеки вид цвете.  sad
« Последна редакция: март 15, 2012, 12:36:15 от Nina Style » Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #189 -: март 15, 2012, 12:37:49 »

При червеи не се получава така, те даже разрохкват почвата и са полезни. Погледни и за въшки и гъсеници. Всички листа ли се свиват или от някоя страна? Просто и аз се чудя....да не ги е духнал климатик, или да са измръзнали при отваряне на прозорец? Сложи ги на друго място, като първа мярка. Така ми се е случвало с коледни звезди, листата им стават на масурче и загиват, абсолютно без причина. Хортензиите не са капризни, майка ми даже не ги мести за зимата. В най- лошия случай  Wink в Кауфланд са по 6 лв.
Ако ми позволиш мила svekarva да те поправя - Не всеки червей е полезен.При две от моите цветя имаше малки ситни червейчета завъдили се в почвата хем купена ,в един момент листата взеха да стоят като попарени .Махнах червеите и цветятя ми се опарвиха.

Nina Styele като ги пресадиш ще живнат ,може би вече в стаята им е тясничко и искат и те пролетно временце:) Успех и да ни държиш в течение smile

Нинка  не те съветвам бананите да ги изваждаш навън - вярно полудяват като са навън ,но през есента внесеш ли ги в къщи можеш да се простиш с тях.Пази ги много от течение,от прекомерна пряка слънчева свелина и поливай обилно  и тъй като ,постоянно искат почвата да е супер влажна забождай по 1-2 скилиди чесън за да не завъждат червеи (аз пак с моите червейчета ,ама съм си патила от тях а за цветятя си умирам дето се казва)
« Последна редакция: март 15, 2012, 12:39:29 от Bibsi8792 » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #190 -: март 15, 2012, 12:54:17 »

Хортензиите предпочитат сянка. Не съм купувала в саксии, нашите ги взимам направо от коренището в двора и вкъщи ги държа на северната тераса, в една голяма бъчвичка.
Bibsi8792, тези червейчета какви са? Сигурно някакъв "нов модел", щом са си дошли с почвата. То както внасяме от цял свят цветя, ще си внесем и всички зарази с тях. Почвите, които продават, кой знае от къде са и те. Червейчетата в корените ли бяха, или в по- горните слоеве? Аз съм виждала само от онези червените и дебелите, но почвата ми я носи колежка от село.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: март 15, 2012, 13:11:17 »

Bibsi8792 Защо бананите умират след като се внесат вътре? А чесъна да посадя около банана или стар чесън просто да го бодна в почвата? От това момче от което взех бананите видях неговите как ги гледа навън направо в почвата и после ги вади есента и ги прибира в саксия и пролетта същата процедура пак навън. Вярна,че пролетта изглеждат зле,но после пак си влизат в ритъм. Обичам цветята,но не и в саксии. Само няколко вида гледам в саксия и то повечето остават на вън през зимата. Нямам място в къщи за саксии,а офиса съм го превърнала в момента в разсадник и вече се изнервям с толкова саксии.  good
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #192 -: март 15, 2012, 13:48:01 »

Хортензиите предпочитат сянка. Не съм купувала в саксии, нашите ги взимам направо от коренището в двора и вкъщи ги държа на северната тераса, в една голяма бъчвичка.
Bibsi8792, тези червейчета какви са? Сигурно някакъв "нов модел", щом са си дошли с почвата. То както внасяме от цял свят цветя, ще си внесем и всички зарази с тях. Почвите, които продават, кой знае от къде са и те. Червейчетата в корените ли бяха, или в по- горните слоеве? Аз съм виждала само от онези червените и дебелите, но почвата ми я носи колежка от село.
Едни дребни и ситни които ядът коренчетата ,тези дебелите не ме тревожат те разрушкват почвата .Явно си зависи и от почвата незнам ,свекърва ми беше  ми ги дала тези цветя и каза че е с купена пръст ,но може и да е била градиснка от градинките пред блока знам ли  blush Дано не ти се налага да се бориш с тез гадове.

Bibsi8792 Защо бананите умират след като се внесат вътре? А чесъна да посадя около банана или стар чесън просто да го бодна в почвата? От това момче от което взех бананите видях неговите как ги гледа навън направо в почвата и после ги вади есента и ги прибира в саксия и пролетта същата процедура пак навън. Вярна,че пролетта изглеждат зле,но после пак си влизат в ритъм. Обичам цветята,но не и в саксии. Само няколко вида гледам в саксия и то повечето остават на вън през зимата. Нямам място в къщи за саксии,а офиса съм го превърнала в момента в разсадник и вече се изнервям с толкова саксии.  good

Ми явно са много капризни - сестра ми и майка ми си умираха така по 2 банана - лятото вън ,зимата вътре ...ама зимата не я изкарват - незнам мила пробвай може пък ти да успееш да ги сухраниш ,както твоя познат .А за чесъна - стар - 1-2 необелени скилиди ги зарови като покара режеш покаралото и пак го оставяш вътре в почвата .
Незнам при нас може да влие и соления въздух ,близо сме до морето и може да оказва влияние...
Пак казвам пробвай - ако оцелеят оцелелят ,ако ли не нови догодина smile
Успех душици smile
Активен
pkara
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #193 -: март 15, 2012, 13:58:41 »

Здравейте! Имам проблем със спатифилум - съпругът ми подари за 8 март един разкошен екземпляр с хубави едри листа. Поставих го до прозореца, както си е в саксията от магазина - леко го полях и оросих листата. В първите два-три дни беше добре, но сега се е оклюмал и не зная какво му е?
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #194 -: март 15, 2012, 14:05:58 »

Здравейте! Имам проблем със спатифилум - съпругът ми подари за 8 март един разкошен екземпляр с хубави едри листа. Поставих го до прозореца, както си е в саксията от магазина - леко го полях и оросих листата. В първите два-три дни беше добре, но сега се е оклюмал и не зная какво му е?
Пият много вода.Сложи в един съд вода и сложи саксията.Не пръскай листата с вода докато ги огрява слънцето.Успех мила
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines