Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 11, 2024, 15:21:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани! част 2  (Прочетена 303692 пъти)
 
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: януари 16, 2012, 15:14:04 »

Nina Style, намали поливането. Цикламите бързо загниват. Почвата трябва да изсъхне между 2 поливания, а не да е постоянно влажна.
Леллеле тъкмо я полях и след това видях какво си ми написала.  Oh my ...  sad Ами каквото стане. Много ми харесва това цвете,но не мога да се разправям с такива капризни цветя. Любимите са ми фрезии,но и те са страшно капризни. Сега една ще цъфти и дано да не и се случи нещо и да видя какъв цвят е. Лалето ми вече е доста пораснало и ако цъфне ще е цяло чудо.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: януари 23, 2012, 13:08:13 »

Хайде да се похваля,че имам цъфнала фрезиика! Ухае прекрасно и съм много щастлива.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #137 -: януари 23, 2012, 13:14:53 »

Нинка страхотна е smile
В този ред на мисли - аз имам цъфнала орхидея и антуриум lol
Нинка фрезията лесно ли се отглежда??
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: януари 23, 2012, 13:23:05 »

Нинка страхотна е smile
В този ред на мисли - аз имам цъфнала орхидея и антуриум lol
Нинка фрезията лесно ли се отглежда??
Бъди по-щедра и качи снимчици да ги видим и ние и да им се порадваме. За фрезиите хич не се гледа лесно. Аз вече втора година садя по 30-40 луковици и успявам да видя само 1-2 цъфнали. Толкова ги харесва,а са толкова капризни. Растат си на листа,но не цъфтят. Искат много светлина и хладно място,а аз нямам такова. Тези ги държах на терасата до средата на декември и ги бях отписала,но накрая ги съжалих и ги внесох вътре,а те взеха,че цъфнаха. Сега се надявам,че още три ще ме зарадват. Няма да се откажа докато не видя поне 20 цъфнали от 40бр. Сега пролетта пак ще садя нови.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #139 -: януари 23, 2012, 13:33:31 »

Бъди по-щедра и качи снимчици да ги видим и ние и да им се порадваме. За фрезиите хич не се гледа лесно. Аз вече втора година садя по 30-40 луковици и успявам да видя само 1-2 цъфнали. Толкова ги харесва,а са толкова капризни. Растат си на листа,но не цъфтят. Искат много светлина и хладно място,а аз нямам такова. Тези ги държах на терасата до средата на декември и ги бях отписала,но накрая ги съжалих и ги внесох вътре,а те взеха,че цъфнаха. Сега се надявам,че още три ще ме зарадват. Няма да се откажа докато не видя поне 20 цъфнали от 40бр. Сега пролетта пак ще садя нови.

Има още 3 разлистени пъпки,но нямам снимка


и Антуриума - малко нехелни цветове ,но важното е че има smile


Нинка тотално мила ме отказа с тази фрезия,но пък е ужасно красива smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: януари 23, 2012, 14:30:17 »

При мен напът е да цъфтят двете орхидея и цикламата ми.Като цъфнат ще ги снимам.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: януари 23, 2012, 18:02:02 »

Bibsi8792 страхотни са ти цветята! Голяма красота. Не се отказвай от фрезиите. И аз не мога да ги накарам да цъфтят,но съм руса и упорита.  smile Страшно много харесвам орхидеята,но ми се струва много сложно да я гледам. Гучи ще чакаме снимки. Точно на гучи четох обясненията как се реже орхидеята и как я гледа и ми се видя много,много сложно.  good
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #142 -: януари 24, 2012, 10:34:56 »

Bibsi8792 страхотни са ти цветята! Голяма красота. Не се отказвай от фрезиите. И аз не мога да ги накарам да цъфтят,но съм руса и упорита.  smile Страшно много харесвам орхидеята,но ми се струва много сложно да я гледам. Гучи ще чакаме снимки. Точно на гучи четох обясненията как се реже орхидеята и как я гледа и ми се видя много,много сложно.  good
Честно да ти кажа орхидеята ми я подариха за сватбата ,ако не бяха ми подарили сигурно нямаше да си купя ,защото мислех,че се гледат много  трудно ,но не е така - за пръв път се сблъсквам с такъв вид цвете - на майтап одрязах старата пръчка като видях ,че е пожълтява ,на майтап я пресадих ,на майтап я поливам и да не и уруки върви си ,пуска си листа и цветове - така ,че не се отказвай, а отивай и купувай и и се любувай smile
Благодаря за комплимента за моите цветя smile Терасата ми е пълна с тях и вече се чудя къде да ги слагам ,но при мен вече мисля е болестно състояние  Girl_hide - видя ли нешо ново купувам smile  blush
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: януари 24, 2012, 11:41:34 »

Bibsi8792 ти направо ме нави да взема да се пробвам. Сега съм на тема лимон,мандарина и банан. Да видим с тях до къде ще го докарам.  smile
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #144 -: януари 24, 2012, 12:11:40 »

Bibsi8792 ти направо ме нави да взема да се пробвам. Сега съм на тема лимон,мандарина и банан. Да видим с тях до къде ще го докарам.  smile
Банана иска ужасно много светлина и вода - но тъй като почвата е постояно влажна може да се завъдят червейчета, затова слагай по една скилидка чесънче в пръста - като поникне стръкче от чесъна режеш с една ножица :)Аз така третирам моя банан ,а и махай новите издънки ,че вземат силата на майката  smile  Посях си мандарина ама досега не е поникнала - виж за лимон не съм се сетила :)Успех
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: януари 24, 2012, 12:23:40 »

Банана иска ужасно много светлина и вода - но тъй като почвата е постояно влажна може да се завъдят червейчета, затова слагай по една скилидка чесънче в пръста - като поникне стръкче от чесъна режеш с една ножица :)Аз така третирам моя банан ,а и махай новите издънки ,че вземат силата на майката  smile  Посях си мандарина ама досега не е поникнала - виж за лимон не съм се сетила :)Успех
Благодаря ти многооооооо за съвета! Аз мисля да го гледам на двора на село и само зимата да си го прибирам. Изчетох всичко за него и видях,че като се извади от градината може да се държи без пръст и вода цяла зима в затворено помещение в празна саксия. Колко е вярно не знам,но ще пробвам този вариант и ако следващата година още имам такъв ще го покажа. Като имаш време снимай твоя да го видя. Много му харесвам листата и най-вече заради това го искам. Ясно е,че банани няма да роди,но пък е красив.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #146 -: януари 24, 2012, 12:31:15 »

Благодаря ти многооооооо за съвета! Аз мисля да го гледам на двора на село и само зимата да си го прибирам. Изчетох всичко за него и видях,че като се извади от градината може да се държи без пръст и вода цяла зима в затворено помещение в празна саксия. Колко е вярно не знам,но ще пробвам този вариант и ако следващата година още имам такъв ще го покажа. Като имаш време снимай твоя да го видя. Много му харесвам листата и най-вече заради това го искам. Ясно е,че банани няма да роди,но пък е красив.
Мила много важно е да пазиш банана от течение ,защото го убива.Майка ми си умори един така цяло лято под беседката - тоз банан полудя листо след листо като го прибра в вкъщи и за 2 седмици умря - така че не смятам ,че е мн разумно решение ,но ти ще прецениш сама-просто нашият климат е малко по различен.
А и можеш да го разбереш дали му е добре (на банана) ако от листата се образува и капе сок (негов си някакъв .
Ето снимка - макар ,че моя е още много мъничък върви добре .
Сори за лошото качество
« Последна редакция: януари 24, 2012, 12:34:16 от Bibsi8792 » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: януари 24, 2012, 18:15:01 »

Значи трябва да го държа на сянка и на завет така ли? Уф много ти е хубаво бананчето. А какъв е този сок който пуска?
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #148 -: януари 25, 2012, 10:42:13 »

Значи трябва да го държа на сянка и на завет така ли? Уф много ти е хубаво бананчето. А какъв е този сок който пуска?
Да не е на пряка слънчева светлина ,но да е светло около него .От течение обезателно пази - коварно е по принцип за всяко цвете
А сока - е един такъв лепкав- когато на банана му хареса мястото което си избарала (поне така са ми казвали) и си пуска листо след листо ще забележиш този сок  give_rose

И мерси за комплимента smile
« Последна редакция: януари 25, 2012, 12:10:02 от Bibsi8792 » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: януари 25, 2012, 12:28:43 »

Nina Style орхидеите не се гледат никак трудно.Аз моите ги поливам около веднъж седмично,но при нас въздуха е по влажен.като прецъфти я режа и като почне да изкарва пъпки и слагам един пръчици тор за орхидеи.От време на време и почиствам листата с влажна кърпа.Обичат светло място ,но да не е пряка светлина.Като цъфнат доста време пази цветове и е много красива.Аз имам три броя и скоро мисля да се сдобия с още една.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines