Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 12, 2024, 03:13:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани! част 2  (Прочетена 303712 пъти)
 
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #120 -: ноември 28, 2011, 11:24:35 »

Половам уж и слънце има, много често го пръскам та помислих, че може и да е от това. Но сега ще го изместя дано ми се оправи, защото много си го харесвам  sad  Благодаря отново  give_rose
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #121 -: ноември 28, 2011, 14:28:39 »

Много ви благодаря за съветите! @}->--Знаете ли,че маи е от издънките.Пусна доста преди месец и сега трябва да ги засадя,нали?
А за бенджамина и моя много капа,ама много,а е на много светло място без пряка светлина.Не знам и аз как се оправи. huhhuh.gif
Активен
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« Отговор #122 -: ноември 28, 2011, 16:05:19 »

Хм, като заговорихте за бенджамини и се замислих, че и моят капе от около 2 седмици, но реших че е от сезона ....  autumn
Ще му обърна по-специално внимание smile Моят е малко на тъмно....
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #123 -: ноември 28, 2011, 16:18:54 »

Ако не забравя утре ще ви пусна една снимка на моя...Сега си спомням че моя капеше преди 2 мсеца но не беше плачевно ... просто няколко листа...и редовно го къпя в банята smile
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #124 -: ноември 28, 2011, 19:36:43 »

Смених му мястото и си го полях много добре с разтворче  pardon надявам се да ми се въстанови, защото наистина многоооо си го харесвам, а почти е без листа. Ще кажа резултата ако се оправи или загине.
Активен
*mila*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: декември 04, 2011, 14:15:52 »

Здравейте исках да питам за съвет :)Орхидеите ми не цъфтят,но пък коренчета и листа си изкарват навсякъде и то не по малко,както и листа,но цвят никакъв,незнам какво да направя да ги отделя от орхидеята -приличат ми на бебе орхидейки или да си ги оставя и дали да започна да ги местя всяка вечер на по хладно за да могат да почнат да цъфтят huhhuh.gif


* 1.JPG (25.05 KB, 448x336 - видяно 275 пъти.)
Активен
*mila*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: декември 04, 2011, 14:16:45 »

Съжалявам за поредните постове но незнам как да кача няколко снимки наведнъж crazy


* 2.JPG (69.59 KB, 336x448 - видяно 308 пъти.)
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: декември 04, 2011, 15:00:22 »

*mila* това са издънки на орхидея.Откърши ги внимателно и ги засади.Моите орхидеи почнаха да изкарват нови разклонения след поредното орязване от моя страна и на трите.Ако някой се интересува мога да пусна снимки да видите.Моя бенджамин окапа малко като вкарах вътре от цяло лято навън но беш временно и сега няма проблем.Цикламата ми е на път да цъфне-изкарала е адски много пъпки.
Активен
*mila*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: декември 06, 2011, 08:35:24 »

Благодаря за отговора само се чудя дали да не изчакам пролетта?
Бях чела че било добре в продължение на 4 седмици нощната температура да се понижи със 6-7 градуса,но незнам като ги местя постоянно,да не ги разболея?(това се правело за да почната да цъфтят) crazy
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: януари 15, 2012, 21:11:11 »

Подариха ми декември месец една цъфнала циклама. От тогава си я гледам на топло и светло място. Сега обаче взеха да капят не само цветовете ,но и листата.  aggressive Някой може ли да сподели това нормално ли е или нещо не е наред? 
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #130 -: януари 16, 2012, 12:05:25 »

Подариха ми декември месец една цъфнала циклама. От тогава си я гледам на топло и светло място. Сега обаче взеха да капят не само цветовете ,но и листата.  aggressive Някой може ли да сподели това нормално ли е или нещо не е наред? 

Явно и е доста топличко .Темпертаурата не трябва да надвишава  20 градуса.При южно изложение на прозореца цикламата трябва да е далече от него ,ако е северно или източно - дръж я близо.
Просто и смени мяастото и виж как ще се държи .Имала съм 2 циклами и на двете не успях да угодя,изчетох много за  тях ,но уви ... капризите им край нямат
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: януари 16, 2012, 12:11:27 »

Явно и е доста топличко .Темпертаурата не трябва да надвишава  20 градуса.При южно изложение на прозореца цикламата трябва да е далече от него ,ако е северно или източно - дръж я близо.
Просто и смени мяастото и виж как ще се държи .Имала съм 2 циклами и на двете не успях да угодя,изчетох много за  тях ,но уви ... капризите им край нямат

Това,че са капризни го прочетох на доста места и сега и сама се убедих. Смених и мястото,но мисля,че скоро пак ще го сменям и то към кофата за боклук.  sad
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #132 -: януари 16, 2012, 12:17:29 »

Не се отчайвай може и да се съживи .... а и поливай я само в чинийката smile че и това оказва влияние..
Моята Афиландра и тя скоро ще лети към коша за боклук... пие вода като луда,на светло място е ,не е  на върлото слънце... температурата е нормална ,но през 2 дена хоп и пада едни листенце  crazy
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: януари 16, 2012, 12:19:36 »

Тя и моята циклама бързо се развива от към опадане на листа. Много скоро ще се похваля дали е решила да живее или ще пътува за някъде.
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: януари 16, 2012, 15:00:19 »

Nina Style, намали поливането. Цикламите бързо загниват. Почвата трябва да изсъхне между 2 поливания, а не да е постоянно влажна.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines